Pre niektorých sú kryptomeny záhadou. Pre ostatných neuveriteľná investičná príležitosť.

Nespočetné množstvo podnikateľov a investorov tvrdí, že investovaním do kryptomien si zarobili. Ale čo je skutočné riešenie?

V tomto príspevku o vzdelávaní v kryptomene sa zaoberáme základmi obchodovania s kryptomenami. Čo je to kryptomena? Prečo by vám mala záležať na kryptomene? Čítajte ďalej a dozviete sa!

Krypto 101

Na trhu sú teraz bitcoiny, litecoiny, ethereum a tisíce ďalších coinov, ale všetko to začalo v roku 2008 bitcoinom.

Skôr ako sa posunieme vpred, mali by sme sa najskôr pozrieť na niektoré definície.

Kryptomena je a digitálna forma meny vytvorené ako médium výmeny. Je to virtuálne aktívum, ktoré funguje podobne ako peniaze, ale bez centralizovanej autority na jeho kontrolu. Namiesto toho kryptomeny používajú na zabezpečenie transakcií a zabránenie falšovaniu pokročilú kryptografiu.

Kryptografia je veda o vytváraní matematických kódov. Používa algoritmy na zakódovanie informácií do šifrovaného formátu. Tieto šifrované informácie môže bezpečne prenášať a dekódovať každý, kto ich prijme.

Decentralizovaná kontrola kryptomien ju odlišuje od monetárnych systémov založených na dôveryhodnosti. Kryptomeny sú rovnocenné a pri ochrane vášho majetku sa spoliehajú na kryptografickú technológiu. To znamená, že kryptomeny sa v skutočnosti podobajú skôr na akcie ako na bežné peniaze.

Vo svete kryptomien sú konvenčné peniaze známe ako fiat peniaze. Peniaze spoločnosti Fiat predstavujú všetky papierové bankovky, mince, dlhopisy, meny a bežné bankové účty.

S kryptomenami sa obchoduje v tokenoch. Tokeny predstavujú množstvo kryptomeny, ktorú vlastníte. Obchodníci držia svoje tokeny vo svojich digitálnych peňaženkách, ktoré sú chránené súkromným kľúčom. Existuje niekoľko druhov žetónov. Žetóny prichádzajú vo všetkých nominálnych hodnotách a môžete ich voľne obchodovať s inými vlastníkmi.

Ako fungujú kryptomeny?

Kryptomeny sú „uložené“ v databázach. Akákoľvek kryptomena predstavuje sieť kolegov, ktorí sú zároveň jej vlastníkmi. Každý rovnocenný partner má záznam o celej histórii všetkých transakcií v tejto mene. Každý obchodník má teda prístup k zostatku na všetkých účtoch v sieti.

V prípade kryptomien sú transakcie súbory, ktoré udávajú výmenu tokenu medzi dvoma rovnocennými sieťami. Po dokončení transakcie je potrebné ju potvrdiť a zaznamenať.

Ako sa teda generuje hodnota?

Keďže kryptomeny sú decentralizované, mohol si ktokoľvek vytvoriť nespočetné množstvo rovnocenných účtov a zneužiť systém. Aby sa tomu zabránilo, musia vlastníci na potvrdenie transakcie „ťažiť“ kryptomeny.

Akt „ťažby“ nie je nič iné ako riešenie kryptografickej hádanky, ktorá spája nový blok v blockchaine. Práve táto ťažobná práca zaisťuje hodnotu kryptomeny a nemožno ich iba falšovať.

Po potvrdení transakcie sa zaznamená do siete a stane sa novým oficiálnym „blokom“ v blockchaine.

Dôležitosť bitcoinu

Existuje viac ako 4000 kryptomien, ale najstabilnejšia a najbezpečnejšia je stále bitcoin. Ako prvá kryptomena je bitcoin „zlatý štandard„Z technológie kryptomeny. Je to jediná kryptomena, vďaka ktorej ľudia zarobili viac peňazí ako ktorákoľvek iná.

Bitcoin denne spracuje viac ako dvestotisíc transakcií. Ak chcete investovať do kryptomeny, mali by ste začať s bitcoinom.

Vďaka čomu sú kryptomeny také jedinečné?

Bitcoin a všetky ostatné kryptomeny prichádzajú s jedinečnou sadou vlastností, vďaka ktorým sú na moderných trhoch veľmi atraktívne. Pozrime sa, čo robí kryptomeny tak jedinečnými nižšie.

Decentralizované

Neexistujú žiadne banky alebo vlády, ktoré by ovládali kryptomeny. Nie sú postavené na dôvere alebo autorite, ale na matematike a technológii. To znamená, že nikto nemôže blokovať transakciu a neexistujú žiadne reštriktívne menové politiky týkajúce sa týchto aktív.

Anonymný / Pseudonymný

Krypto transakcie neodhaľujú totožnosť strán, ktoré sa na nich podieľajú. Kryptomeny sa pohybujú z adresy na adresu, čo nie je nič iné ako náhodne generované reťazce dlhé 30 znakov. Nie je možné spojiť transakciu s osobou v reálnom svete.

Trvalé

Po pridaní bloku do blockchainu nemôže nikto transakciu zrušiť ani zrušiť. Táto extrémna bezpečnosť funguje oboma spôsobmi. Na jednej strane nemôže nikto spochybniť vaše vlastníctvo. Na druhej strane, ak vám podvodníci a hackeri vezmú peniaze, nemôžete s tým nič robiť.

Globálne

Kryptomenové transakcie prebiehajú globálne rýchlosťou svetla, akonáhle sú potvrdené blockchainu. Tento druh účinnosti je neprekonateľný. Tieto transakcie môžete uskutočňovať bez ohľadu na umiestnenie a nakupovať veci z celého sveta bez obvyklého oneskorenia.

Bezpečné

Kryptografia kryptomien znamená, že je takmer nemožné ich hacknúť. Aj keby sa ich niekto pokúsil hacknúť, bolo by lepšie, keby ich ťažil z rovnakých zdrojov. To znamená, že pokiaľ je vaše heslo v bezpečí, pre vašu peňaženku neexistuje žiadne skutočné riziko.

Fixná ponuka a žiadna inflácia

Pretože žiadna centrálna banka nedokáže na požiadanie vytlačiť viac kryptomien, ponuka je kontrolovaná a globálne známa. Bitcoin dosiahne svoje konečné číslo niekedy v 22. storočí. Programovanie, ktoré prebieha v každej kryptomene, je to jediné, čo to riadi.

Žiadny dlh

A nakoniec, nekryté peniaze predstavujú formu dlhu v globálnom bankovom systéme. Každá bankovka, ktorú držíte, je štátnym dlhom voči vám. Kryptomena však okrem nich nereprezentuje nič iné.

Pokračujte vo vzdelávaní o kryptomene na 3Commas

Teraz, keď ste začali s výučbou kryptomeny, je čas preskúmať niektoré z najlepších nástrojov na obchodovanie s kryptomenami online. V spoločnosti 3Commas sa špecializujeme na nástroje na automatizáciu kryptomeny, ktoré vám umožnia efektívne obchodovať.

Poďte ďalej a pozrite si našu ponuku ešte dnes!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me