Stav trhu NFT

Aj keď CryptoKitties takmer úplne zastavilo sieť Etherea, experiment, či bude dopyt po digitálne vzácnych zbierkových predmetoch, sa ukázal ako obrovský úspech. Takmer okamžite po úspechu CryptoKitties sa peniaze rizikového kapitálu hrnuli do priestoru NFT (Non-Fungible Token) na „konvenčnejšie“ použitie. Všeobecne sú tokeny NFT vzrušujúce pre ich schopnosť transformovať vlastníctvo (žiadna centralizovaná entita ich nemôže vziať preč), prenosnosť (žiadne opevnené záhrady!) A autenticita (falošný tovar na rozlúčku!).

Pozrime sa na priemyselné odvetvia, ktoré v súčasnosti čelia narušeniu zavedením NFT.

Čl

Obrázok pre príspevok

December 2020 znamenal nový rekord na trhu s umením založeným na blockchaine, pričom celkový objem obchodov s fungovateľnými tokenmi založenými na tokoch (NFT) funguje na 8,21 milióna dolárov prostredníctvom trhovísk ako Nifty Gateway, SuperRare, MakersPlace, Async Art a KnownOrigin Among v nich vedie Nifty Gateway a v decembri sa predali kryptografické diela v hodnote zhruba 6,67 milióna dolárov. V decembri jeden investor vytvoril rekord v najvyššej cene NFT po zaplatení 777 777 dolárov za zbierku digitálneho umenia od Mika „Beeple“ Winkelmanna.

Teraz, keď sa trh zahrieva, vydávajú niektorí známejší umelci zbierky na Nifty Exchange, ktorú vlastní Gemini. Hviezda EDM Deadmau5 uzavrela partnerstvo s digitálnym umelcom Michahom Dowbakom (alias Mad Dog Jones), aby vydali dve umelecké zbierky NFT, ktoré už vyzbierali 338 000 dolárov, pričom posledná aukcia ešte musí byť dokončená. NFT sú kombináciou hudby od renomovaných Deadmau5 nominovaných na viac Grammy a umeleckých diel od Dowbaku, ktorý mal predchádzajúcu kolekciu NFT v spolupráci s DJ 3Lau. Tento mesiac bolo navyše oznámené, že tvorca Ricky a Morty, Justin Roiland, vydá tiež umeleckú sériu na Nifty Gateway. Tvorcovia si uvedomujú, že okrem ochrany vlastníctva sú NFT skvelým novým médiom na spojenie s ich publikom.

Zberateľské predmety

Obrázok pre príspevok

Ako už bolo spomenuté skôr, CryptoKitties zahájila revolúcia NFT, ktorá dokázala, že vytváranie skutočne jedinečných (a teda vzácnych) tokenov je možné gamifikovať a aplikovať na hmotnejšie zbierkové aktíva. Dapper Laps, tvorca CryptoKitties, sa zavedením NBA TopShot rozšíril zo sveta digitálnych mačiek aj na šport. Pomocou tokenov NFT na svojom vlastnom protokole Flow umožňuje TopShot používateľom zhromažďovať, predvádzať a obchodovať s „momentmi“ v hre, ktoré zachytávajú pohyby vykonané na skutočnom ihrisku. Táto platforma, ktorá bola uvedená na trh v máji 2020 po získaní finančnej podpory od niekoľkých hviezd NBA, odvtedy pozvala na palubu 17 000 používateľov, zaznamenala 158 000 transakcií a tržby dosiahli viac ako 2 milióny dolárov.

Spoločnosť Top Shot v súčasnosti používa NFT na kombinovanie obchodných kariet s digitálnymi klipmi. Spoločnosť Dapper Labs však tiež uviedla, že v rámci spoločnosti Top Shot s názvom „Hardcourt“ rozvíja pohlcujúcejší zážitok, ktorý bude 3D hrou, v ktorej vlastník NFT ovláda hráčov na ihrisku. Keď používateľ zostaví tím požadovaných hráčov pre hru, môže pomocou „momentov“, ktoré vlastní, vylepšiť schopnosti svojich hráčov.

Virtuálne aktíva

Obrázok pre príspevok

Herný svet už dávno predbehol krivku, pokiaľ ide o digitálne aktíva, začiatkom 20. rokov sa začali objavovať veľké trhy s hrami ako World of Warcraft. Zavedenie NFT umožňuje herným platformám posunúť nákupy v hrách na novú úroveň. Teraz, keď je každá položka preukázateľne jedinečná a ľahko sa premiestňuje, môžu teraz používatelia ľahko presúvať virtuálne aktíva naprieč hrami a hernými platformami, ľahko zamieňať tovar a zúčastňovať sa na efektívnejších a dôveryhodnejších trhoch s hernými aktívami..

Ďalším virtuálnym majetkom, ktorý profituje z prílevu startupov, sú názvy domén. Jednou z najznámejších spoločností, ktoré sa snažia revolučne zmeniť názvy domén pomocou NFT, sú Unstoppable Domains. Po uplatnení nároku majú používatelia úplnú kontrolu nad svojimi doménami prostredníctvom vydania tokenu ERC-721. Stavanie na tomto štandarde uľahčuje vývojárom integráciu s Unstoppable Domains a umožňuje používateľom spravovať ich vlastníctvo domény z akejkoľvek kompatibilnej peňaženky, burzy alebo trhu..

Jednou z najabstrahovanejších implementácií NFT môže byť tiež jeden z najambicióznejších projektov. Decentraland, virtuálny „svet“ hostený na Ethereum, je svet virtuálnych aktív, kde si môžu používatelia kupovať nehnuteľnosti a iný tovar pomocou natívneho digitálneho tokenu s názvom MANA (čo je token ERC20). Ďalej je tu herné múzeum, ktoré funguje ako trhovisko, kde si môžu používatelia zakúpiť umenie NFT nahrané do hry. Aj keď sa teraz projekty ako Decentraland môžu javiť ako príliš ambiciózne, NFT budú v budúcnosti určite hrať úlohu pri budovaní AR projektov..

Trhovisko

Obrázok pre príspevok

Aby si všetky typy NFT mohli získať adopciu, jedným z najdôležitejších aspektov je trh, ktorý ponúka ľahkú likviditu a prevod týchto aktív. V súlade s tým je jedným z najdôležitejších hráčov v NFT OpenSea, trh NFT, ktorý predáva zbierkové predmety, obchodné karty, názvy domén a v podstate čokoľvek iného, ​​čo môže byť reprezentované ako token NFT. Od januára 2018 OpenSea hlási, že 70 000 ETH objemu obchodov prešlo prostredníctvom inteligentných kontraktov OpenSea. V roku 2020 dosiahol priemerný mesačný objem obchodov OpenSea viac ako 1 milión dolárov a za jeden mesiac dosiahol historické maximum 3 milióny dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map