Ako funguje Grid Bot?

V našom článku „Praktickí sprievodcovia 3Commas“ sme už uvažovali o základoch operácie Grid Bot. Dôrazne odporúčame, aby ste si ho prečítali pred prečítaním tohto článku!

Krátko si pripomeňme základné veci: na spustenie GRID robota stačí určiť hornú a dolnú hranicu ceny, v ktorej bude robot pôsobiť, a počet úrovní cenových liniek medzi nimi. Táto stratégia vytvára sériu horizontálnych úrovní nákupu a predaja a Bot akumuluje zisk, keď sa cena pohybuje, „odráža“ sa v sieti.

Aké sú výhody nášho GRID robota?

Roboty na kryptotrhu fungujú väčšinou prostredníctvom signálov na začatie a dokončenie obchodu, ale robot GRID je iný. 

GRID robot robí maximum pre to, aby zarobil na každom cenovom pohybe prostredníctvom nákupu nižších a vyšších predajov. Keď cena klesá – Bot zhromažďuje vybrané aktívum; keď cena stúpne – BOT predáva. Funguje nepretržite, kým cena neprekročí mriežku. Všetko, čo potrebuje, je určiť dolnú a hornú cenu mriežky a šírku každej úrovne, kde bude robot nakupovať a predávať mince. 

Prejdime k našim nastaveniam Grid Bot. 

Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku GRID robota alebo www.tradingview.com (čo je pre vás pohodlnejšie) a začnite prezerať grafy rôznych mincí. Cieľom manuálnej analýzy a vytvorenia mriežky Bot prostredníctvom „manuálnej stratégie“ je vyhľadať a vybrať také obchodné páry, ktorých cena sa blíži úrovni podpory, čo je najdôležitejším faktorom úspechu v obchodovaní s robotom GRID.. 

Tip 

Úroveň podpory je minimálna cenová úroveň po určité časové obdobie. Spravidla sa pri dosiahnutí tejto úrovne cena otočí a stúpa.

Najlepšie je hľadať mince v časovom rámci 4 hodiny a viac. Najvhodnejšou mincou bude tá, ktorá klesla v cene na určitú úroveň silnej podpory a je neustále odpudzovaná. To znamená, že vidíte, že kupujúci zakaždým odkupujú „dno“. V ideálnom prípade by sme samozrejme mali hľadať mincu s väčšou volatilitou; budeme mať väčšiu šancu na zisk, kým sa cena bude pohybovať hore alebo dole v našej sieti. 

Tip

Vysoká volatilita vedie k vyšším rizikám, ale otvára aj viac príležitostí na zarábanie pri obchodovaní.

Po prezretí rôznych coinov a uplatnení základných schopností technickej analýzy sme sa rozhodli zamerať na pár ZRX / USDT.

Tu sú hlavné dôvody:

  • Cena sa odrazila od spodnej časti silnej úrovne podpory, od ktorej môže postupne stúpať alebo vstupovať do určitého rozsahu, t. J. Stúpa alebo klesá a potom vychádza z tohto kanála. To je presne to, čo potrebujeme. Cieľom je, aby sa cena pohybovala v rámci nášho kanála a potom stúpala. Potom môžeme bezpečne zavrieť svojho Bota a prejsť na ďalšiu mincu;
  • Na indikátore RSI je silná býčia divergencia.

Tip

Bullish divergence is the lower lows for the price chart and the higher lows for the indicator, in this case, RSI.

  • ZRX nevedie z hľadiska trhovej kapitalizácie, ale spolu s LEND má oveľa viac držiteľov ako iné tokeny Defi, čo je dôležitý ukazovateľ pri obchodovaní.

Takže máme 300 USDT a chceme zoskupiť pár ZRX / USDT. Samotný robot GRID je pomerne veľký robot, čo znamená, že čím viac úrovní nastavíme, tým viac rezervy budeme potrebovať.

Začnime nastavovať nášho robota. Prejdite na 4-hodinový časový rámec (lepší prehľad úrovní) a upravte graf tak, aby cena prešla od dolnej úrovne našej silnej podpory po hornú časť kanála, kde sa cena môže istý čas pohybovať v našej sieti. Nastavili sme mriežku tak, aby dolná a horná mriežka zasiahli dolnú cenu a hornú cenu kanálu. Takto cenový pohyb v mriežke zasiahne každú úroveň čo najčastejšie. Ak štvorhodinový časový rámec nie je vhodný, môžete si zvoliť presnosť 15-minútového časového rámca (záleží na tom, či mriežka nie je taká veľká a jej šírka je menšia ako 1%).

Ďalej nastavte nasledujúce parametre v nastaveniach Grid Bot:

Pár: ZRX / BTC

Horná hraničná cena: 0,4250

Dolná hraničná cena: 0,3065

Počet čiar mriežky: 30

Množstvo v jednej sieti: 33 ZRX (minimálne množstvo pre každý obchod, niečo cez 10 dolárov)

Výška investície: 272 USD

Uvádzacia cena robota: 0,3174

Šírka mriežky: 0,96% ~ 1,31%

Celkové rozpätie mriežky: 38%

Po dokončení nastavení Grid Bot kliknite na „Vytvoriť“. Potom kliknite na „Ok”Po prijatí správy„ Bot úspešne vytvorený “. Potom je náš Grid Bot pripravený na prácu, ale ešte nie je uvedený na trh. Skontrolujte všetky nastavenia robota v časti „Moji roboti mriežky„Sekcia pod grafom (v prípade potreby môžete kliknúť)“Upraviť„A opravte nastavenia); keď ste s nastavením spokojní – začnite! Ak chcete spustiť robota, kliknite na „Povoliť.„

Ďalej sa nás Bot znovu opýta, či sme si istí svojimi činmi; ak je to tak, potvrdíme to kliknutím na „Potvrdiť„Tlačidlo.

A v neposlednom rade: Aby Grid Bot fungoval, musíme si kúpiť potrebné množstvo ZRX; môžete to urobiť ručne pomocou terminálu Smart Trade alebo jednoducho kliknúť na „Trhový nákup„Tlačidlo.

Potom náš GRID Bot začne pracovať, tj bude zadávať limitné objednávky na burze a pri každom pohybe ceny a vykonávaní každého limitného príkazu znova a znova vytvorí všetky vyplnené objednávky a prinesie zisk s každým pohybom ceny. v našej sieti.

Ak klikneme na pár v nastaveniach GRID Bot (v našom prípade je to tak) ZRX / USDT), otvorí sa graf zobrazujúci samotnú mriežku a vykonané objednávky. Z času na čas, keď otvoríme graf, získame obrázok s nejakou analýzou Bot. Tiež v „Moji roboti mriežky”Sekcia, vedľa vašich údajov o Botoch, vpravo uvidíte realizované zisky. V prípade potreby môžete Bot zastaviť, počkať 30 – 60 sekúnd (aby Bot mohol zrušiť všetky limitné príkazy na burze), vykonať zmeny v mriežke, uložiť a spustiť znova.

Ak tiež klikneme na hlavičku nášho robota GRID, otvorí sa stránka s našou otvorenou pozíciou a so všetkými zadanými limitnými príkazmi, limitné príkazy uzamknú prostriedky, ktoré robot vyžaduje na svoju činnosť. Na tejto stránke tiež môžete exportujte všetky údaje týkajúce sa vášho robota.

Aký je najlepší čas na opustenie robota GRID? 

Ideálny čas na zastavenie a zatvorenie Bot je, keď cena ide úplne zdola nahor a von z mriežky. Ak cena klesla pod spodnú časť mriežky, v zásade existujú dve možnosti: počkať, kým sa cena vráti do mriežky, alebo zastaviť robota. To by znamenalo, že vaša peňaženka bude obsahovať nepredané (v našom prípade ZRX) mince. Môžete sa pokúsiť predať a profitovať z mincí uviaznutých v peňaženke pomocou manuálneho terminálu Smart Trade a nástroja Smart Sell. Ak máme v peňaženke k dispozícii zostatok, môžete použiť priemerovanie a zisk. Získame teda zisk z Grid Bot aj z predaja Smart Sell.

================================================== ======================

Poďme sa pozrieť na pokrok nášho GRID Botu nasledujúci deň.

Ako vidíme z grafu, ZRX cena stúpla a robot pracuje a prináša zisk. Predtým sme spomínali, že aby ste dosiahli výrazný zisk z každého pohybu ceny, musíte zadať väčšie množstvo, ako sme použili napríklad na účely. Náš Bot však podáva dobré výsledky a vykazuje pozitívne výsledky.

Ako sledujete výkonnosť robota?

V dolnej časti tabuľky vidíme značky „B“, „S“ alebo „BS“.

B„Znamená to, že tu kúpil Bot;

S„Znamená to, že tu Bot predával;

BS“Znamená to, že tu Bot kúpil a predal.

V prehľade transakcií vidíme všetky príjmy, ktoré sa Botovi podarilo priniesť. Ak kliknete na „Zobraziť všetky transakcie“, uvidíte kompletný obraz o tom, ako fungoval váš Grid Bot.

No a sme tu! Teraz, keď ste pochopili prácu Grid Bota podľa príkladov, môžete ho ľahko nastaviť, začať obchodovať a dosahovať zisky!

A ak ste našu platformu predtým neskúšali, teraz je ten najlepší čas na to!

Zaregistrujte sa v spoločnosti 3Commas a získajte tri dni bezplatného prístupu ku všetkým funkciám, ako aj zľavu 50% pri zakúpení ročného predplatného! 

Veľa štastia!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Obsah tohto článku nie je zamýšľaný ako finančné poradenstvo a nemal by sa zaň považovať. 3commas a jej autori nepreberajú nijakú zodpovednosť za vaše zisky alebo straty po prečítaní tohto článku. Článok bol predstavený s cieľom poskytnúť čitateľom všeobecné informácie. Sú tu opísané iba osobné skúsenosti. Používateľ musí robiť vlastné nezávislé prieskumy, aby mohol robiť informované rozhodnutia týkajúce sa ich krypto investícií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me