Pád Krypto Titanov

Ako čas plynie, opona nadšenia opadáva a dym marketingových vojen sa vyjasňuje, skutočné technológie mnohých titanov TOP30 Coinmarketcap sa stávajú menej atraktívnymi a vývojári nechávajú projekty hromadne. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo veľké projekty strácajú svoju pozíciu.

Nedostatok hodnoty

Blockchain UCL spolu s Imperial College London uskutočnili a štúdium to im pomohlo dospieť k záveru, že väčšina transakcií v sieťach EOS, Tezos a Ripple nemá žiadnu hodnotu.

Napríklad kontrolou údajov o transakciách od 1. októbra 2019 do 30. apríla 2020 analytici zistili, že väčšina transakcií EOS a Ripple vykazovala vlastnosti podobné útokom DoS. 95% transakcií EOS bolo iniciovaných výsadkom EIDOS.

Viac ako 94% transakcií Ripple nemá žiadnu ekonomickú hodnotu: z 90 000 peňaženiek XRP, ktoré dokončili 150 miliónov transakcií počas celého obdobia štúdie, 30 000 účtov dokončilo iba jednu transakciu, zatiaľ čo 18 peňaženiek spojených s Huobi dokončilo polovicu všetkých transakcií.

Pretože v prípade spoločnosti Tezos je počet transakcií na blok výrazne vyšší ako počet povinných potvrdení (32), väčšina pásma, konkrétne 76%, sa používa na udržanie konsenzu.

Záver štúdie je nasledovný: všetky tri blockchainy demonštrujú vysokú úroveň šírky pásma, ale ich obrovský potenciál zďaleka nie je plne realizovaný. V skutočnosti iba 0,2% všetkých transakcií bolo skutočne zmysluplných transakcií výmeny tokenov počas celého obdobia pozorovania.

Varovné značenie

Vo februári 2020 si Coinbase vymenili zástupcov technickej podpory oznámil pokles produktivity siete EOS, ktorý znemožnil výber tokenov a spôsobil oneskorenie vkladov až o niekoľko dní.

EOS New York, hlavný producent blokov v sieti, reagoval k tomuto príspevku Reddit:

Nepravdivé. Sieť funguje dobre a spoločnosť Coinbase presúva vinu na problémy s vnútornou infraštruktúrou. Žiadny iný subjekt nehlási problémy. Žiadne z našich monitorovaní nevykazuje žiadne problémy. Mohli by sa obrátiť na ktoréhokoľvek z dvoch tuctov dobre informovaných výrobcov blokov a požiadať o bezplatnú pomoc, ale namiesto toho to urobia. Aké sú vlastne problémy, ktoré vidia? Neposkytujú absolútne žiadne podrobnosti.

Na Twitteri sa vyjadril aj ďalší popredný výrobca blokov EOS Nation:

Aj keď 20. februára pribudli v sieti niektoré mikro vidlice, EOS Mainnet je v súčasnosti mimoriadne spoľahlivý. Ak problémy pretrvávajú, neváhajte nás kontaktovať a radi vám ich pomôžeme vyriešiť.

Už skôr, v novembri 2019, Coinbase tvárou v tvár zvýšené preťaženie v sieti EOS a problém so spracovaním transakcií s klientmi. Výsadok tokenov EIDOS v tom čase významne prispel k preťaženiu siete.

Exodus vývojárov

Najnovšia štúdia Outlier Ventures relácie že za posledný rok opustilo množstvo vývojárov známe blockchainové projekty. EOS (-86%), Bitcoin Cash (-63%) a TRON (-51%), ktoré vedú k výraznému zníženiu aktivity vývojárov.

V prípade EOS išlo o hromadný exodus vývojárov, ktorý znamenal pokles počtu aktualizácií kódu o 94%, možno v dôsledku poklesu záujmu o projekt od spustenia jeho hlavnej siete. V prípade TRON označili vedci negatívnu dynamiku trhu za hlavný dôvod spôsobenia poklesu počtu aktualizácií kódov na 96%.

Noví titáni

Noví hráči ako Polkadot (+44%) a Cosmos (+15%) napriek tomu vykazujú výrazný nárast aktivity vývojárov, aj keď vzhľadom na ich nedávne veľké uvedenie na trh nie je isté, či bude rast pokračovať rovnakým tempom. Držitelia rekordov v počte týždenných aktualizácií kódu boli Theta (+ 931%) a Cardano (+ 580%). Analytici pripisujú rýchly rast aktualizácií Theta kombinácii spustenia druhej hlavnej siete na konci mája, nedávnej zmeny cien a nízkej aktivity vývoja v polovici roku 2019. Dôvodom rastúceho počtu aktualizácií Cardano je pravdepodobne zmes nadchádzajúceho vydania a nedávneho cenového pohybu. Je nepravdepodobné, že v obidvoch prípadoch bude takýto rast pokračovať.

Vývoj základných protokolov v celom priemysle za posledný rok bol veľmi nestabilný. Medzi 30 poprednými spoločnosťami podľa trhovej kapitalizácie aktivity v oblasti projektového vývoja kolísali približne rovnako, čo môže naznačovať migráciu vývojových pracovníkov po priaznivejších podmienkach a perspektívach..

Život na diaľku

Všetko poukazuje na skutočnosť, že svätožiaru technologických inovácií a genialitu modelu decentralizácie je pre veľké projekty ťažké udržať na diaľku, čo je obzvlášť dôležité v takom transparentnom prostredí, akým je blockchainový priemysel. Ako vždy, atraktívnejšie podmienky, svetlé nápady a prelomové technológie sa posúvajú vpred, zachytávajú davy nadšencov a bývalí titáni zostávajú bez práce. My, podľa nás, sme ponechaní sledovať vývoj bitky na Olympe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map