Obchodovanie s papierom: Ako cvičiť bez rizika

Existuje vynikajúci spôsob, ako si investori vyskúšať nákup a predaj bez toho, aby skutočne riskovali peniaze: obchodovanie s papierom. Toto je v skutočnosti priamy koncept a budeme ho analyzovať v tomto článku.

Čo je obchodovanie s papierom?

Tento pojem sa začal používať vtedy, keď obchodníci cvičili s papierom predtým, ako riskovali peniaze na živých trhoch – to bolo dávno predtým, ako boli k dispozícii online obchodné platformy. Obchodník s papierom zaznamená všetky svoje obchody ručne, aby mohol sledovať hypotetické portfóliá, obchodné pozície a zisky alebo straty. V súčasnosti obchodovanie s papierom v skutočnosti využíva skôr simulátor elektronického trhu ako papier. Tieto simulátory pôsobia a vyzerajú podobne ako skutočná obchodná platforma.

V súčasnosti mnoho online sprostredkovateľov ponúka svojim klientom použitie papierových obchodných účtov. Týmto spôsobom sa začínajúci používatelia môžu naučiť navigovať na platformách a uskutočňovať obchody – napriek tomu, že papierové obchodné účty predstavujú skutočné trhové podmienky, neposkytujú emócie skutočného obchodovania.

Prečo by ste mali praktizovať obchodovanie s papierom?

Papierové obchodovanie je vynikajúci spôsob, ako otestovať obchodné stratégie a pracovať na budovaní portfólia – rovnako ako pri skutočnom obchodovaní. Ak virtuálny obchodný účet používa údaje v reálnom čase, prejaví sa jeho skutočná výkonnosť. Navyše, ak už máte dostatok skúseností s jednoduchými nástrojmi, napríklad s opciami, môžete vyskúšať zložitejšie obchody, napríklad nákup a predaj akcií..

Môžete tiež ušetriť peniaze pri vyskúšaní obchodníkov s papierom – nemáte čo stratiť. To vám dáva slobodu experimentovať bez toho, aby ste sa stresovali stratou peňazí. Obchodníci s papierom môžu vyskúšať nekonečné stratégie bez straty percenta.

Obchodovanie s papierom ďalej pomôže obchodníkom zvýšiť ich dôveru. Akonáhle však prejdete k tým, ktoré uplatňujú obchodné stratégie v reálnom živote, mali by ste brať do úvahy riziká. Nedovoľte, aby vás bezpečnosť obchodovania s papierom priviedla k chamtivosti. Tu si prečítajte viac o psychológii obchodovania a o tom, ako vám môže chamtivosť a strach ublížiť.

Druhy obchodovania s papierom

Existuje mnoho druhov aktív, s ktorými môžete praktizovať obchodovanie – pozrieme sa na niektoré z najbežnejšie obchodovaných s papierom.

Akcie obchodované s papierom

Toto je najjednoduchšia forma obchodovania s papierom, pri ktorej identifikujete atraktívnu akciu, zaznamenáte jej ticker a zvolíte čas na zadanie objednávky (alebo objednávky na predaj). Ak vstupujete na začiatku relácie, zaznamenáte si otváraciu cenu. V opačnom prípade sledujte ticker počas celého obchodného dňa a vyberte si miesto, ktoré sa javí ako dobrý vstupný bod.

Papierovo obchodované opcie

Obchodovanie s opciami sa môže novým obchodníkom zdať ohromujúce, a preto je obchodovanie s papierom vynikajúcim vzdelávacím nástrojom v tejto oblasti. Opcia dáva kupujúcemu právo (poznámka: nie je povinnosťou) kúpiť alebo predať aktívum za stanovenú cenu k určitému dátumu alebo pred týmto časovým okamihom. V pravý čas to môže byť zložité, ale obchodovanie s papierom vám môže pomôcť dostať sa na kĺb.

Futures obchodované s papierom

Futures kontrakty (ktoré sa ľahko kupujú a predávajú na burzách) sú štandardizované a určujú mernú jednotku, spôsob vysporiadania obchodu, počet tovarov, ktoré majú byť kryté alebo dodané, menovú jednotku, ktorú kontrakt používa, a hľadiská kvality. Ako vidíte, do futures kontraktu vstupuje veľa faktorov, a preto môže prísť vhod futures obchodované s papierom.

Kryptomena obchodovaná s papierom

Obchodovanie s kryptomenami je novšie ako iné formy obchodov – preto sa domnievame, že z obchodovania s papierom v tejto oblasti môžu mať úžitok noví aj veteránski obchodníci. Keď spoznáte cenu mincí, môžete získať cit pre rôzne formy kryptomeny. Ak si chcete vyskúšať obchodovanie s krypto papierom na vlastnej koži, 3Commas má nástroj bohatý na funkcie, v ktorom je podporovaných až 100 živých obchodov s robotmi alebo Smart Trades..

Ako obchodovať s papierom

Začíname s obchodovaním na papieri je v skutočnosti celkom jednoduché! Ak chcete ísť skôr virtuálnou cestou, ako ceruzkou a papierom, musíte si zvoliť platformu, otvoriť účet a potom len začať.

Otvorte si papierový obchodný účet

Spoločnosť 3Commas ponúka obchodovanie s papierom, v ktorom si môžete vyskúšať obchodné stratégie a získať skutočné skúsenosti – ich vlastnosti replikujú skutočné pohyby cien v reálnom čase. Existujú dokonca aj simulované poplatky – 0,1% za objednávku.

Ak chcete povoliť obchodovanie s papierom 3Commas, musíte mať jedno z predplatných účtov. Prihláste sa a na hornom paneli s ponukami skontrolujte, či je táto funkcia vo vašom účte povolená. Ak je to tak, kliknite na ňu a môžete okamžite začať obchodovať s papierom.

Papierový obchodný účet je aktivovaný

Ak to v ponuke nevidíte, prejdite do nastavení svojho účtu a kliknite na možnosť „Zobraziť“ pod možnosťou „Skryť obchodovanie s papierom“..

Skryť obchodovanie s papierom

Potom sa v hornom menu zobrazí možnosť obchodovania s papierom.

Začnite obchodovať s papierom

Na svoj účet dostanete virtuálne simulované prostriedky na obchodné účely. Získate ho tak, že na platforme prejdete do časti Moje výmeny.

Sekcia Moje výmeny

Kliknite na tlačidlo „Zobraziť“ na svojom papierovom účte.

Papierový účet

Ďalej kliknite na „+ 1 000 dolárov“.

Tlačidlo + 1 000 dolárov

Robte to, kým nebudete spokojní s objemom prostriedkov na vašom účte – a potom začnite pracovať na obchodoch rovnako ako pri bežnom účte..

Aplikácie na obchodovanie s papierom & Simulátory

Na webe sú k dispozícii ďalšie aplikácie a simulátory obchodovania s papierom; pozrieme sa na niektoré populárne.

Ameritrade

Ameritrade’s simulator, paperMoney ®, umožňuje používateľom obchodovať bez rizika v prostredí reálneho času. Poskytuje používateľom prístup k niektorým – ale nie všetkým – funkciám „skutočnej“ obchodnej platformy. Okrem akcií sú k dispozícii základné opcie, futures a opcie na forex.

TradingView

TradingView ponúka dobrý systém obchodovania s papierom – na rozdiel od 3Commas a ďalších možností však neexistuje spôsob, ako zmeniť menu účtu z USD na iný typ. Ak používate účet Paper Trading od TradingView, začnete so sumou 100 000 dolárov a túto sumu je možné kedykoľvek resetovať. V tomto režime účtu môžete nakupovať a predávať obchodovateľné zabezpečenie.

ThinkorSwim

ThinkorSwim má robustný nástroj na obchodovanie s papierom, v ktorom môžete bezrizikovo obchodovať s virtuálnymi peniazmi vo výške 100 000 dolárov. Na rozdiel od niektorých iných služieb nemusíte mať existujúci účet, aby ste si mohli zaregistrovať účet Paper Trading.

Profesionáli obchodujúci s papierom & Zápory

Rovnako ako pri akomkoľvek inom druhu obchodovania, aj obchodovanie s papierom má svoje klady a zápory.

Výhody

  • Žiadne riziko: Obchodovanie s papierom nestojí nič – preto nemôžete zbytočne míňať peniaze, ak sa rozhodujete zle alebo zle načasujete.
  • Žiadny stres: Stres môže spôsobiť pocity chamtivosti a strachu – oba môžu mať negatívny dopad na vašu psychológiu obchodovania a spôsobiť, že budete riskovať alebo sa im vyhnete. Pri obchodovaní s papierom sa môžete plne sústrediť skôr na matematické prúdy obchodovania ako na úskalia.
  • Prax: Pri obchodovaní s papierom získava obchodník skúsenosti v každom aspekte procesu – od prípravy pred uvedením na trh až po získanie konečného zisku alebo straty..
  • Dôvera: Po vykonaní komplexných rozhodnutí, ktorých výsledkom sú hypotetické zisky, sa môže začiatočník cítiť istejšie a pripravenejšie robiť takéto rozhodnutia pri jednaní so skutočnými peniazmi.
  • Štatistika: Keď obchodujete s papierom niekoľko týždňov, môžete zostaviť užitočné štatistiky o novej stratégii a vašom trhovom prístupe. Tieto štatistiky vám môžu ukázať, na čo sa musíte ďalej zamerať.

Nevýhody

  • Korelácia trhu: Papierové obchodovanie nie je schopné vyriešiť dopad, ktorý môže mať široký trh na jednotlivé cenné papiere.
  • Sklz a provízie: Pri obchodovaní so skutočnými peniazmi obchodníci čelia mnohým skrytým sklzom a nákladom na províziu – a to sa pri obchodovaní s papierom často nezachytí.
  • Emocionálna realita: Obchodníci nemusia zažiť emócie v reálnom svete, ktoré by mohli vyprodukovať skutočné straty alebo zisky.
  • Tvarové vybavenie: Papierové obchodovanie sa zameriava na výber ideálnych vstupov a výstupov a nerieši prekážky, ako sú predátorské algoritmy, ktoré môžu hrať úlohu pri skutočnom obchodovaní.

Tipy na obchodovanie s papierom

Ak uvažujete o začatí obchodovania s papierom, určite postupujte podľa našich tipov, aby sa z neho stal efektívny vzdelávací nástroj.

Buď realistický

Odporúčame iba papierové obchodovanie s takým množstvom finančných prostriedkov, ktoré by ste skutočne použili pri obchodovaní s reálnymi peniazmi. Straty a zisky tak budú zmysluplnejšie.

Zaznamenajte svoje výsledky

Je potrebné viesť si denník obchodníka o vašich výsledkoch – týmto spôsobom uvidíte, ako sa časom zlepšujete. Sledujte dátum, čas, P / P a skutočný zisk a straty.

Analyzujte všetky svoje obchody

Nepozerajte sa len na to, čo sa pokazilo – analyzujte tiež úspešné obchody, aby ste zistili, čo stojí za to vyskúšať znova. Konečným cieľom je prísť s uplatniteľnými krokmi so sebou.

Pamätajte na rozdiel medzi skutočnými & Obchodovanie s papierom

Papierové obchodovanie je vynikajúci spôsob, ako spojiť teóriu obchodovania s praxou, ale mali by ste mať na pamäti, že to nie je to isté ako skutočné obchodovanie. Skutočné obchodovanie má viac emócií a likvidita je jedným z faktorov.

Rozvíjajte svoju obchodnú dôveru

Papierové obchodovanie je vynikajúcim nástrojom na rozvoj sebavedomia, aby ste sa cítili dobre vybavení na prijímanie zložitých obchodných rozhodnutí. Len majte na pamäti, že je rozdiel medzi dôverou a aroganciou.

Časté otázky o obchodovaní s papierom

Aká je najlepšia aplikácia na obchodovanie s papierom? 3Commas ponúka služby obchodovania s papierom a môžete si stiahnuť aj pohodlnú mobilnú aplikáciu. Tieto funkcie si môžete vyskúšať bez toho, aby ste riskovali skutočné prostriedky.

Ako začnem papierový obchodný účet? Skontrolujte snímky obrazovky, ktoré sme uviedli vyššie – na väčšine platforiem si vytvoríte bežný účet a potom zapnete možnosť „Papierové obchodovanie“..

Aká je najlepšia stránka na obchodovanie s papierom? Ako už bolo spomenuté, medzi najvýznamnejšie weby na obchodovanie s papierom patria 3Commas, Ameritrade, TradingView a ThinkorSwim..

Kde môžem papierovať možnosti obchodu? Všetky štyri vyššie uvedené platformy umožňujú používateľom možnosti obchodu s papierom.

Kde môžem obchodovať s kryptomenami? 3Commy aj TradingView ponúkajú možnosť obchodovať s kryptomenami v papierovej podobe..

Získajte zadarmo 3 dni úplného prístupu na 3Commas

Zrieknutie sa zodpovednostiObsah tohto článku nie je zamýšľaný ako finančné poradenstvo a nemal by sa zaň považovať. 3commas a jej autori nepreberajú nijakú zodpovednosť za vaše zisky alebo straty po prečítaní tohto článku. Informácie obsiahnuté v tomto dokumente sú založené na údajoch zhromaždených z rôznych zdrojov. Toto by sa nemalo používať ako parameter pre investovanie. Používateľ musí robiť vlastné nezávislé prieskumy, aby mohol robiť informované rozhodnutia týkajúce sa ich krypto investícií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me