obchodovanie s kryptomenamiUž vás unavuje otroctvo každý deň v práci 9-5? Máte oneskorenie pre zvýšenie platu?

Ak hľadáte pokles svojich 9: 5, investovanie môže byť jednosmerným lístkom. To si však kladie otázku, do čoho by ste mali investovať? Zásoby? Dlhopisy? Nehnuteľnosť?

Existuje toľko rôznych možností, pokiaľ ide o investovanie, ale jednou z najnovších a najlepších tendencií je obchodovanie s kryptomenami.

Vedeli ste, že ak by ste do bitcoinu investovali v roku 2011 iba 100 dolárov, vaša investícia by stála okolo 2 053 278 dolárov v roku 2018?

Kryptomeny sú rozvíjajúcim sa trhom, ale je treba vedieť niekoľko dôležitých vecí, skôr ako sa ponoríte do sveta obchodovania s kryptomenami..

Čítajte ďalej a dozviete sa, čo sú to vlastne kryptomeny, a 13 tipov, ktoré by mal poznať každý začiatočník.

Čo sú to kryptomeny?

Kryptomeny sú v podstate digitálne aktíva. Používajú technológiu Blockchain a na zabezpečenie transparentnosti transakcie používajú silnú kryptografiu.

Inými slovami, kryptomeny sú chránené dvakrát, vďaka čomu sú vaše peniaze v bezpečí pred podvodmi a nezrovnalosťami.

História

Americký dolár – rovnako ako každá iná mena na svete – býval chránený zlatom. Toto bol slávny zlatý štandard, čo znamená, že každá zmenka mala kedysi hodnotu priamo spojenú so zlatom.

Zlatý štandard zmizol v USA v roku 1933, keď ho prezident Richard Nixon nahradil za nekryté peniaze. Peniaze Fiat sú papierové peniaze, ktoré sú na vašom bankovom účte. Keďže tieto peniaze nie sú kryté zlatom, majú hodnotu iba preto, že ich vláda vytlačila a uviedla, že sú oficiálnou menou..

Na rozdiel od nekrytých peňazí majú bitcoiny a všetky kryptomeny hodnotu, pretože za nimi stojí veľká komunita, ktorá podporuje ich technológie, transparentnosť a super lacný a efektívny systém.

Aj keď kryptomeny tiež nie sú kryté zlatom, sú chránené dôveryhodnou technológiou Blockchain, kryptografiou a náročnosťou ich algoritmov..

Ľudia sú zraniteľní, technológie a algoritmy nie.

Prečo by ste mali obchodovať s krypto?

Trh s kryptomenami je rozvíjajúci sa trh, ktorý neustále rastie. Milióny dolárov sa dajú na trh každý deň.

Aj keď sa celková kapitalizácia trhu s kryptomenami v súčasnosti blíži k hodnote 211 miliárd dolárov, je menšia ako v niektorých amerických spoločnostiach, ako je Apple.

Obchodovanie na devízovom trhu má v priemere asi 5 biliónov dolárov za deň. Keď porovnáme tieto dva trhy, všimnete si, aký veľký priestor musí kryptotrh narásť.

Môžete byť jedným z prvých používateľov na tomto rozvíjajúcom sa trhu.

Tipy na obchodovanie s kryptomenou

Len čo sa rozhodnete naskočiť do kryptomeny, musíte mať na pamäti niekoľko vecí. Tu je niekoľko základných tipov na obchodovanie s kryptomenami, ktoré musíte vedieť:

1. Nezačínajte s pákovým efektom

Kryptomeny sú volatilné. Je to najprchavejší trh.

Je dobré začínať od začiatku, ak ste začiatočníkom v obchodovaní s kryptomenami. Niektorí makléri a kryptomeny ponúkajú obchodovanie s kryptomenami s využitím pákového efektu.

Aká je páka?

Pákový efekt jednoducho znamená, že si požičiavate určité množstvo peňazí, aby ste sa mohli podieľať na obchodovaní s vyššími nákladmi. To znamená, že môžete zarobiť viac peňazí za menej peňazí.

Veľkosti pákového efektu môžu byť 50: 1, 100: 1 alebo 200: 1. Nezabudnite, že rôzni sprostredkovatelia môžu ponúkať rôzne veľkosti pákového efektu.

Ako začiatočník chcete začať obchodovať s kryptomenami s nulovou pákou. Ak použijete vysokú páku, môžete zarobiť viac peňazí, pravda, ale môžete tiež stratiť viac peňazí. Ak by ste neboli veľmi opatrní, mohli by ste veľmi rýchlo stratiť celý svoj kapitál.

Ktorým sa nám predstavuje v ďalšej časti:

2. Vytvorte silné riadenie rizík

Pre vašu investičnú kariéru a váš bankový účet je rozhodujúce, aby ste udržiavali správnu stratégiu riadenia rizík.

Pri obchodovaní s kryptomenami nesmiete nikdy riskovať viac ako 2% svojho kapitálu. Najmä ak začínate s malou počiatočnou investíciou.

Svet kryptomien je taký nestály, že o všetky svoje peniaze môžete prísť za 2 sekundy. Z tohto dôvodu by ste mali vždy nastaviť stop-stratu pri každom obchode, ktorý umiestnite.

3. Nedávajte všetky svoje vajcia do rovnakého košíka

Tento výraz ste už počuli, ale čo to v skutočnosti znamená?

Diverzifikácia je kľúčom k úspechu. Diverzifikácia vášho portfólia vám poskytne určitú ochranu pred stratami.

Napríklad by ste nechceli investovať iba do bitcoinu alebo ethereum. Mali by ste investovať do najmenej 5 rôznych coinov, aby ste diverzifikovali svoje portfólio. To je jeden zo spôsobov, ako „chrániť“ svoj kapitál.

Ak jedna kryptomena stráca na hodnote, iná môže naberať na hodnote.

ProTip: Neexistuje žiadny skutočný spôsob, ako chrániť svoje peniaze investíciou. Všetky peniaze, ktoré investujete, sú ohrozené. To je dôvod, prečo je precvičovanie silného riadenia rizík také dôležité pre úspech.

4. Obchodujte iba s peniazmi, ktoré môžete stratiť

Táto je rozhodujúca pre akýkoľvek typ investícií.

Nikdy neinvestujte peniaze, o ktoré si nemôžete dovoliť prísť.

Nikdy neinvestujte peniaze, ktoré ste roky tak tvrdo pracovali, aby ste ušetrili na detský vysokoškolský fond alebo peniaze, ktoré máte na lekárske pohotovosti. Nikdy neinvestujte peniaze, ktoré na konci mesiaca potrebujete na zaplatenie nájomného, ​​pretože si myslíte, že vám ich vrátia nejaké zisky za pár dní..

Toto je bezpečný spôsob, ako sa ocitnúť bez domova alebo hladného.

Dobre, možno to nie je také extrémne, ale ak si nedáte pozor, ako investujete svoje peniaze, je to veľmi možný scenár.

Ak na sporiacom účte ešte nemáte spotrebnú hotovosť, pozrite sa, kde môžete zo svojho života vystrihnúť nejaké účty a začať zbierať nejaké ďalšie peniaze. Naozaj si musíte dať urobiť vlasy? Naozaj potrebuješ ísť na večeru?

Priemerný Američan utratí takmer 3 000 dolárov ročne v reštauráciách si predstavte, koľko peňazí by ste mohli zarobiť, keby ste prestali chodiť jesť?

Priškripnite centy, ušetrite nejaké peniaze navyše z výplaty a potom môžete začať svoju krypto kariéru.

5. Začnite s realistickými očakávaniami

Zlyháš. Stratíte peniaze. Potom sa naučíte.

Pravdepodobne vám bolo povedané, aby ste investovali do bitcoinu, ak chcete byť za pár mesiacov bohatí.

Nenechajte sa oklamať.

Áno, niektorí ľudia sú teraz bohatí, pretože investovali do bitcoinu pred niekoľkými rokmi alebo mesiacmi. Musíte však mať na pamäti, že to, že cena bitcoinu sa v roku 2017 zvýšila, ešte neznamená, že bude stúpať každý mesiac.

Rovnako ako každý trh, aj trh s kryptomenami sa pohybuje hore a dole. Tŕňa v oboch smeroch. Je dôležité mať na pamäti, že čím je trh nestabilnejší, tým ťažšie bude inteligentné investovanie.

Vidíte, investovanie je predovšetkým o načasovaní. Ak ste investovali 100 dolárov tesne pred špičkou v roku 2017, možno budete sláviť s novým autom alebo domovom. Ak by ste však svoje peniaze investovali na začiatku roka 2018, mohli by ste čeliť veľkej strate, pretože trh takmer stratil 90% jeho hodnoty od januára.

Ak nie ste finančne vybavení na to, aby ste dosiahli veľkú stratu, mali by ste sa niekoľko hodín snažiť naučiť sa čítať grafy. Mnoho vyspelých obchodníkov sa naučilo spoznávať opakujúce sa vzorce na svojich perspektívnych trhoch. Na kryptotrhu sa to deje rovnako ľahko ako ktokoľvek iný.

To samozrejme neznamená, že je to jednoduché.

Rátajte s tým, že budete študovať rôzne vzorce mnoho mesiacov. Cvičte neustále, aby ste sa ubezpečili, že investujete správne množstvo peňazí v správny okamih.

6. FOMO

FOMO je fóbia, ktorá sa vkráda do mysle každého nového obchodníka.

Čo je to za záhadný strach?

FOMO: Strach z toho, že prídete.

Možno si myslíte, že na vás nebude mať vplyv, ale buďte si istí, že jedného dňa sa o 3:00 zobudíte, aby ste skontrolovali svoje kryptoobchody.

Nebojte sa, nechýba vám to. Stále máte čas zarobiť peniaze obchodovaním s kryptomenami.

Keď trh s kryptomenami zasiahol trhovú kapitalizáciu vo výške 800 miliárd dolárov v januári 2018, a bitcoin dosiahol takmer 20 000 dolárov, všetci o tom hovorili. Každý si myslel, že je dobrý nápad investovať do kryptomeny.

Potom, pretože sa tieto meny stávali skutočnou vecou a nikto nechcel premeškať príležitosť, sa stal pravý opak.

Trh s kryptomenami stráca hodnotu od 8. januára 2018 a ľudia, ktorí investovali – emocionálne a bez akýchkoľvek vedomostí – všetky svoje peniaze do kryptomien na začiatku roka 2018, stratili takmer všetko.

7. Trh sa pohybuje a mali by ste tiež

Len čo začnete investovať do kryptomien, nezabudnite na voľný čas.

Nekontrolujte cenovú akciu každých 5 minút. To je škodlivé pre vaše duševné zdravie a pre vaše vrecko. Mohli by ste byť emotívni, mohli by ste sa cítiť vystrašení a obchod by ste mohli zavrieť príliš skoro alebo otvoriť ďalší na základe emócií.

Ak chcete byť úspešní, všetky vaše rozhodnutia musia vychádzať z technickej analýzy, nie z emócií.

Nadýchnite sa a choďte preč.

8. Uistite sa, že máte správne analytické nástroje

V ničom nebudete dobrí, ak nevidíte, čo robíte. V závislosti na burze alebo sprostredkovateľovi, ktorého si zaregistrujete, môžu mať veľmi primitívne a základné grafy, ktoré vám neponúkajú jasnú predstavu o cenovej akcii..

Budete sa chcieť zaregistrovať na web, ktorý vám ponúkne lepšie nástroje a spôsoby, ako analyzovať svoje grafy skôr, ako začnete obchodovať..

9. ICO

Keď sa spoločnosť snaží vytvoriť novú kryptomenu a potrebuje získať finančné prostriedky, je cestou ICO (Initial Coin Offering)..

ICO sú formou dlhodobej investície, ktorá môže byť veľmi výnosná.

Musíte byť však trpezliví.

Ak investujete do ICO, investujete do kryptomeny, ktorá ešte nebola vytvorená, môže trvať roky, kým uvidíte určitý zisk.

Ekvivalentom ICO na hlavnom trhu je Initial Public Offering (IPO). Ak si vyberiete správne ICO, mohlo by to byť ako investovať do spoločnosti Apple v roku 1980, keď spustili svoju počiatočnú verejnú ponuku (IPO) svojich akcií za 22 dolárov.

Hodnota Apple má v súčasnosti hodnotu viac ako 1 bilión dolárov.

Varovanie: Pozor na podvody.

Medzinárodné organizácie pre suroviny nie sú regulované žiadnou inštitúciou ani vládou. Z tohto dôvodu sa vyskytlo veľa prípadov falošných ICO.

Ak stratíte svoje peniaze vo falošnom ICO, nemôžete už nič robiť. Vaše peniaze budú navždy preč a nemôžete proti nikomu podniknúť právne kroky.

Vyberte si rozumne a nikomu neposielajte peniaze bez toho, aby ste najskôr vykonali prieskum.

Určite si prečítajte dokument, skontrolujte, kto stojí za projektom, kto podporuje ICO, a uistite sa, že konečný produkt ponúka riešenie problému.

Keď bude kryptomena aktívna, postupujte podľa cestovnej mapy a sledujte, či spoločnosť skutočne stále pracuje na projekte a aktualizuje ho..

10. Sledujte novinky

Áno, pre obchodovanie s kryptomenami sú správy veľmi dôležité. Ako sme už povedali, trh je veľmi nestabilný a správy môžu spôsobiť veľké skoky v cenách kryptomeny.

Ak bola kryptomena uvedená na novej burze, ak bola kryptomena v krajine zakázaná alebo ak má kryptomena nový súhlas od vlády alebo veľkej medzinárodnej spoločnosti, trh na to zareaguje primerane. Všetko sú to dôležité udalosti, ktoré musíte neustále sledovať a rýchlo na ne reagovať.

Pripravené na obchodovanie?

Teraz, keď už máte pod pásom nejaké transakcie obchodovania s kryptomenami, je čas začať.

Prvým vaším krokom na kryptotrhu je podpísanie zmluvy s maklérom a obchodnou platformou. Len čo sa zaregistrujete, pozrite si tieto obchodné stratégie pre začiatočníkov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me