S trhovou kapitalizáciou bitcoinu dosahuje ohromujúcich 237,62 milióna dolárov v roku 2017 nie je žiadnym prekvapením, že vás zaujíma denné obchodovanie s kryptomenou. Ďalšia kryptomena, do ktorej investujete, môže byť ďalším bitcoinom, ak sa rozhodnete správne.

Denné obchodovanie s kryptomenou môže byť ťažké zvládnuť, pretože existuje toľko kryptomien, do ktorých sa môžete rozhodnúť investovať, a trh sa môže rýchlo meniť. Ak neviete, ako správne obchodovať, môže to mať za následok stratu veľa peňazí. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších chýb, ktoré obchodníci v deň kryptomeny robia.

1. Príliš veľa obchodovania

Je ľahké stať sa dychtivým obchodovať po zistení množstva sľubnej digitálnej meny na trhu, najmä ak s obchodovaním začínate. Pri obchodovaní je však dôležité používať namiesto vzrušenia logiku, pretože obchodovanie s príliš veľkým počtom kryptomien môže mať za následok menší zisk. Lepenie na obrazovku počítača a sledovanie každej zmeny ceny vás môže viesť k nesprávnym rozhodnutiam.

Iste, môžete prísť o zdanlivo dobrú príležitosť získať peniaze, ale v budúcnosti ich bude vždy viac. Pretože trh s kryptomenami neustále kolíše, váš čas príde, ak budete trpezliví a racionálni ohľadom svojich investícií.

2. Nepoužívanie najlepších nástrojov

Napriek tomu, že existuje veľa nástrojov na obchodovanie s kryptomenami, nie sú všetky vhodné na denné obchodovanie. Obchodné nástroje, ktoré nie sú optimalizované pre denné obchodovanie, môžu skutočne brániť vášmu postupu.

Napríklad uloženie vašej kryptomeny v digitálnej peňaženke vám môže zabrániť v efektívnom dennom obchodovaní. Tieto nástroje sú mimoriadne bezpečné, ale dlhý čas potrebný na prihlásenie a dokončenie transakcií vás môže výrazne spomaliť. Namiesto toho vyskúšajte nástroj, ktorý je vyrobený špeciálne na denné obchodovanie s kryptomenami.

3. Výber nesprávnej výmeny

Počet kryptomenové burzy rastie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Rozhodnutie obchodovať na novšej burze, ktorá nebola testovaná, nie je najlepší nápad – burza by mohla nakoniec zakázať výbery alebo by mohla byť nedostupná v nevhodných časoch.

Jednou z najdôležitejších rád v oblasti kryptomeny je začať používaním renomovanej burzy, ktorá už nejaký čas existuje. Uistite sa, že akceptujú rôzne kryptomeny.

4. Dostať sa do nepríjemných situácií

Nenechajte sa chytiť situáciou, ktorú nemôžete opustiť. V obchodovaní s kryptomenami je niekedy jednoduchšie dostať sa do situácie, ako sa z nej dostať. Niektoré burzy sa ukazujú ako veľmi nelikvidné, čo znamená, že im chýbajú objednávky na nákup, čo vám bráni v predaji vašej kryptomeny za rozumnú cenu. Na druhej strane, niektoré burzy majú konzistentnejšiu likviditu, ale môžu mať náhle nižší objem obchodov – zvyčajne sa to deje cez víkendy alebo sviatky..

Keď vás chytia nelikvidné situácie, nemôžete odtiaľto odísť. Inými slovami, môžete prísť o ďalšiu dôležitú príležitosť zarobiť si peniaze.

Namiesto toho uzatvárajte svoje pozície v noci a cez víkendy – to vám umožní obísť časy, ktoré majú nižší objem obchodov. Môžete tiež použiť obchodný nástroj, ktorý vám umožní obchodovať na viacerých burzách naraz.

5. Príliš rýchlo diverzifikujte

Mnoho obchodníkov nového dňa si myslí, že rýchle investovanie do širokej škály kryptomien môže mať za následok obrovské zisky. Investovanie do viacerých mien súčasne však môže byť obrovskou chybou. Vzhľadom na vysoké množstvo altcoinov na trhu je nesmierne ťažké zistiť, ktoré altcoiny sú a nie sú autentické..

Záverom je, že skôr ako začnete s denným obchodovaním, mali by ste preskúmať čo najviac. Vyberte si meny, ktoré majú vysoký objem obchodovania a trhovú kapitalizáciu. Mali by ste začať s bitcoinom a pomaly sa rozvetviť k iným altcoinom, keď budete mať pocit, že ste sa dostali do kontaktu.

6. Nepoužívanie riadenia rizík

Jedným z najdôležitejších tipov na obchodovanie s kryptomenami je použitie riadenia rizík. Ak nemáte plán, pokiaľ ide o riadenie rizík, môže to mať za následok veľké straty. Kedykoľvek investujete, musíte vedieť, ako zaistiť svoj obchod, aby ste ušetrili plytvanie časom a peniazmi.

Snažte sa využiť niekoľko rôznych búrz. Keď spozorujete náznaky toho, že sa trh môže zmeniť, kúpte kryptomenu, ktorá má najmenšiu hodnotu, a predajte malé množstvo z toho, čo má najväčšiu hodnotu. Zjavne zarobíte peniaze, ak sa hodnota zvýši, ale budete tiež chránení, ak sa hodnota zníži – jednoducho kúpte akcie znova za nižšie náklady.

7. Neanalýza vašej minulej výkonnosti

Najlepší obchodníci s kryptami si uvedomujú svoje vlastné chyby a neopakujú ich. Ak neviete, kde ste sa v minulosti pokazili, budete musieť neustále opakovať rovnaké chyby. Musíte byť schopní prispôsobiť sa trhu, ktorý sa neustále mení.

Aj tí najskúsenejší obchodníci sa môžu zlepšiť. Neustále sledujte najnovšie udalosti v kryptomene a nezabudnite na tieto udalosti pamätať pred obchodovaním.

8. Dodržiavanie technických tabuliek

Aj keď by ste sa nemali rozhodovať na základe toho, čo cítite, nemali by ste tráviť príliš veľa času ani analýzou grafov. Ak budete svoje obchody zakladať iba na grafoch, budete mať zabudnutie na aktuálne udalosti ovplyvňujúce kryptomenu.

Pri čítanom grafe buďte podozriví. Vždy sa snažte zistiť, či je zdroj platný a či na počty ovplyvňuje vonkajší zdroj. Poobzerajte sa za údajmi – zistite ich dôsledky a či má niečo vplyv na čísla.

Celý deň nečítajte iba tabuľky. Nie sú to najlepšie prediktory toho, kam smeruje trh. Berte do úvahy stav trhu a potom urobte krok.

Denné obchodovanie s kryptomenou múdrejším spôsobom

Nenechajte sa premôcť svojimi emóciami, keď zažijete horskú dráhu, ktorá je denným obchodovaním. Pokiaľ budete mať pod kontrolou svoje impulzy a budete mať správne znalosti trhu s kryptomenami, budete bližšie k dosiahnutiu svojich cieľov. Nakoniec je denné obchodovanie s kryptomenou náročné, ale rozhodne stojí za to.

Ak hľadáte prístup k niektorým z najlepších nástrojov v obchodovaní s kryptami, navštívte náš blog a zaregistrujte sa na bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me