Vládny krypto sentiment v tieni globálnej pandémie

Dôsledky epidémie koronavírusov viedli k zvýšenému napätiu na mnohých tradičných finančných trhoch. Vďaka tomu významne rastie pozornosť kryptopriemyslu.

V tomto článku sa budeme venovať príkladom perspektív rôznych vlád na kryptomeny vo svetle globálnej krízy.

Uznanie kryptomeny

Federálny úrad pre finančný dohľad, tiež známy ako BaFin, má vydané sprievodca klasifikujúci digitálne aktíva ako finančné nástroje:

„Virtuálne meny sú digitálnym vyjadrením hodnoty, ktorá nebola vydaná ani zaručená žiadnou centrálnou bankou alebo verejným orgánom a ktorá nemusí byť nevyhnutne spojená s menou stanovenou zákonom a ktorá nemá právny štatút meny alebo peňazí, ale je akceptované ako prostriedok výmeny fyzickými alebo právnickými osobami a môžu byť prenášané, ukladané a obchodované elektronicky. “

BaFin tiež vysvetlil, že túto klasifikáciu kryptomien čiastočne podporilo niekoľko medzinárodných organizácií, vrátane Finančnej akčnej skupiny pre pranie špinavých peňazí (FATF)..

Podľa správy regulačného orgánu viac ako 40 nemeckých bánk v súčasnosti žiada o súhlas spoločnosti BaFin s poskytovaním služieb úschovy digitálnych aktív v krajine..

Prehľad ťažby

Národná agentúra pre prevenciu korupcie (NAPC) použila definíciu kryptomeny, ktorú navrhla aj FATF. A súbežne s tým Ministerstvo energetiky Ukrajiny navrhované využitie prebytku elektriny vyrobenej v jadrových elektrárňach na ťažbu kryptomien v reakcii na výzvy spojené s pandémiou:

„Môžeme skutočne zmeniť„ zodpovednosť “na„ aktívum “. S výhodou jadrovej energie je jedným z moderných nástrojov na využitie prebytku elektriny jej nasmerovanie na ťažbu kryptomeny. To nám umožňuje nielen udržiavať zaručené zaťaženie jadrovej elektrárne, ale tiež umožňuje podnikom získať ďalšie prostriedky a otvára cestu k zásadne novej ekonomike, novým prístupom a novému trhovému systému. “

Irán legalizované ťažba v minulom roku. Na vykonávanie banskej činnosti je potrebné získať povolenie od ministerstva priemyslu, baníctva a obchodu. Urobili to už tisíce uchádzačov vrátane cudzincov.

V máji 2020 však iránsky prezident Hasan Rúhání poučený Ministerstvo energetiky, ministerstvo informačných a komunikačných technológií a centrálna banka vypracujú novú národnú stratégiu pre ťažbu kryptomien. Podporil starostlivú štúdiu regulácie ťažobného priemyslu a výnosov z tejto činnosti.

Zákazy sa zrušili

Indický krypto priemysel bol dlho po tom ochromený zákaz kryptomien v roku 2018 vykonala Reserve Bank of India (RBI).

Avšak 4. marca 2020 Najvyšší súd Indie zrušený vyhláška Reserve Bank of India (RBI), ktorá zakazuje poskytovanie služieb organizáciám pracujúcich s kryptomenami. RBI pôvodne plánovala príťažlivosť rozhodnutie najvyššieho súdu, ale nakoniec ho bez uvedenia akýchkoľvek pripomienok zamietol. Neskôr sa burzy kryptomeny obrátili s prosbou o objasnenie na RBI. Indické komerčné banky by skutočne mohli poskytovať bankové služby obchodníkom a kryptomenovým spoločnostiam. Centrálna banka v krajine vysvetlila:

“Dnes taký zákaz neexistuje,” uviedla Reserve Bank of India (RBI).

Miestne burzy kryptomeny sú presvedčení, že vyhlásenie RBI pozitívne ovplyvní rast priemyslu v Indii. Niektoré z nich už zaznamenali výrazné zvýšenie objemu za posledné dva mesiace. Podľa generálnemu riaditeľovi spoločnosti Sumit Gupta, burzovej platforme na obchodovanie s kryptomenami v Bombaji a agregátoru likvidity CoinDCX, len v marci vykázal 150-percentný nárast počtu aktívnych používateľov denne.

Legalizácia

Národné zhromaždenie Južnej Kórey vyrobené zmeny právnych predpisov, ktorých výsledkom je úplná legálnosť kryptomeny v Južnej Kórei.

To znamená, že odvetvie kryptomien je teraz povinné plne dodržiavať pravidlá obchodu v rámci celkového právneho rámca Južnej Kórey. V dôsledku tejto udalosti sa očakáva reštrukturalizácia domáceho blockchainového priemyslu.

Prijaté pozmeňujúce a doplňujúce návrhy nadobudnú účinnosť v roku 2021, čo povedie k tomu, že účastníci priemyslu budú poverení:

  • Dodržiavať finančné zákony a požiadavky finančného výkazníctva;
  • Používajte iba overené bankové účty a presadzujte postupy KYC;
  • Používajte systémy riadenia bezpečnosti informácií (ISMS).

Existuje obava, že takéto opatrenia následne povedú k zatvoreniu väčšiny búrz kryptomeny kvôli problémom s fakturáciou a kontrolou informácií. Výsledkom je, že v Južnej Kórei môže zostať aktívnych iba asi 4 až 6 búrz; pretože iba Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit, GoPax a Hanbitco sa zdajú byť dnes schopné vyhovieť.

Nariadenia

Nedá sa nespomenúť iný spôsob – čínsku cestu kryptomeny, respektíve jej úplný začiatok. Touto presnou cestou sa Rusko teraz snaží ísť. Orgány Ruskej federácie zaviedli aktualizovanú verziu dokumentu návrh právnych predpisov o digitálnych finančných aktívach v máji 2020.

Inovácie priamo zakazujú obeh kryptomien, ktoré sa nevydávajú podľa interných predpisov Ruska vrátane predaja, ťažby a reklamy. Účastníci trhu a odborníci sú rozhorčení a prekvapení takým tvrdým prístupom, pretože úplný zákaz by pre hospodárstvo krajiny znamenal stratu niekoľko miliárd dolárov ročne..

„Vláda zasiela jednoznačný odkaz všetkým podnikateľom, ktorých aktivity nejako súvisia s kryptomenami, aby okamžite stiahli svoje podnikanie z krajiny do iných jurisdikcií“ – výňatok z otvoreného listu Ruskej asociácie kryptomien a blockchainu pre ministerstvo hospodárstva a Štátna duma.

Očakáva sa rast

Medzitým sa v súvislosti s dôsledkami globálnej pandémie rozširujú a posilňujú očakávania budúceho cyklu rastu kryptomeny.

Analytici spoločnosti Glassnode uvádzajú, že 60% z celkového počtu bitcoinov v obehu sa počas celého roka nepohybovalo, čo ukazuje na rastúci počet dlhodobých investorov. Graf ukazuje, že naposledy sa takýto model pozoroval v roku 2017, teda pred bitcoinovým býkom.

Počet ETH držaných v dlhodobých investíciách tiež rastie a dosiahol najvyššiu úroveň za posledných 10 mesiacov. Podľa správy analytikov zo spoločnosti Santiment celkové zostatky 100 najväčších neväzobných adries siete Etherea presiahli 21,8 milióna ETH, čo je v prepočte 4,6 miliárd dolárov.

V jednom z našich predchádzajúcich článkov sme sa napísal o možnosti blížiaceho sa rastového cyklu trhu s kryptomenami. V súčasnosti túto teóriu konsolidujú celkové faktory a globálny výkon.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me