Úvod

Možno sa pýtate, ako vytvoriť robota na obchodovanie s jednou z vašich obľúbených alternatívnych mincí pomocou jedného z indikátorov technickej analýzy zabudovaných do 3Commas? Prišli ste k správnemu sprievodcovi!

Tento článok pomocníka vám ukáže, ako vytvoriť robota na alternatívnej minci a použiť pravdepodobne najznámejší a najuznávanejší indikátor v obchodnom svete, RSI (index relatívnej sily)..

RSI zobrazuje hodnotu, zvyčajne vo forme spojnicového grafu, ktorá označuje, či je aktívum Prekúpené (zvyčajne keď číta viac ako 70 – 80) alebo Prepredané (zvyčajne keď číta menej ako 20 – 30). Keď sa RSI blíži k extrému svojho rozsahu, je známe, že ceny aktív sa obrátia, aj keď iba na dočasné „odrazenie“, a práve tieto zvraty sa budeme snažiť zachytiť pomocou nášho DCA Bot.

Vytvorenie robota

Prejdite do hlavnej ponuky a vyberte DCA Bot a potom kliknite na ikonu Vytvorte robota tlačidlo:

Chystáme sa vytvoriť „jednoduchého“ robota, ktorý vám umožní obchodovať s jedným párom mincí.

V našom príklade si vyberieme pár mincí LTC / USDT, povolíme tiež 3 bezpečnostné príkazy a prostriedky vo výške 150 USD pre každý obchod.

Zaistite Pokročilé v hornej časti stránky je vybratá karta, ktorú zvolíte popisnú názov pre svojho robota (zobrazí sa v denníku histórie a tiež na stránke Moje ponuky a stránke DCA Bots), vyberte ikonu Výmena účet, na ktorom tento robot použije prostriedky, a tiež si vyberie Jednoduché pre nastavenie typu robota:

Z ponuky vyberieme „LTC / USDT“ Páry nastavenia výberu pre túto príručku, môžete si však zvoliť ľubovoľný pár z dynamického Odporúčané páry oddiel; jedná sa o mince, ktoré sa dynamicky aktualizujú, pretože išlo o najobchodovanejšie páry v spoločnosti 3Commas za posledných 24 hodín. Prípadne si môžete zvoliť ľubovoľný pár podľa svojich vlastných kritérií, ako napríklad vysoký objem obchodov, denná sviečka sa zatvára nad stúpajúcim 200 kĺzavým priemerom alebo v očakávaní pozitívnej udalosti pre mincu, ktorú ste sledovali:

Teraz sa pozrieme na Stratégia nastavenie; tu budú predvolené nastavenia v poriadku.

Budeme používať Dlhé pretože chceme kúpiť mince za nízku cenu a predať ich za vyššiu cenu, aby sme dosiahli náš zisk. 

Budeme akceptovať nastavenie Citát ako naša mena meny, takže dosahujeme zisk v USDT. 

Ak je to jeden z vašich prvých robotov, možno stojí za to ponechať si Základná objednávka a Bezpečnostný príkaz sumy ako 10 USDT, celkovo tento robot použije prostriedky 150 USDT, ak sa použijú všetky DCA / bezpečnostné príkazy. Keď získate väčšiu dôveru vo svoje stratégie robotov, možno budete chcieť riskovať viac za každú robotu.

Odporúča sa ponechať typ začiatočnej objednávky nastavený na Obmedziť pretože to zaručí, že robot otvorí obchody bez cenového sklzu a je obzvlášť dôležité ho použiť na mince s nižšou likviditou:

Ďalej nastavíme podmienku začiatku dohody; toto nastavenie informuje robota, kedy má otvoriť nový obchod s vybranou mincou. Použijeme spúšťač Hodnota RSI-7 menej ako 20 v päťminútovom časovom rámci grafu toto by malo robotovi umožniť otvoriť obchod, ak dôjde k rýchlemu poklesu nákupnej sily LTC / USDT, ktorý tlačí cenu nadol, budeme sa usilovať o rýchle „skalpovanie“ malých ziskov často vždy, keď dôjde k tejto podmienke, takže tieto obchody by mali rýchlo sa uzatvárajú a sú pomerne časté, pretože sa používajú v nízkom časovom rámci grafu:

Ak vás zaujíma, ako si môžete predstaviť, kedy robot otvorí obchody, pozrite si spodok tejto príručky, kde vám ukážeme, ako pridať indikátor RSI do grafu, aby ste si mohli pozrieť jeho hodnoty..

Teraz nastavíme Vezmite si zisk nastavenia nášho robota, zameriavame sa na opakujúce sa krátke obchody, pretože „škálovanie“ grafov s nízkym časovým rámcom je dosť riskantné, takže kľúčom je zamerať sa na čo najrýchlejšie uzavretie všetkých obchodov. Pre tohto robota nebudeme používať Trailing Take Profit. Nastavte hodnotu cieľového zisku na 0,5% a nastavte nastavenie Take Profit Type na Percento z celkového objemu pretože by sme chceli, aby sa zisk 0,5% použil pomocou priemerná cena z mincí zakúpených týmto robotom:

Budeme nepoužívate nastavenia Stop Loss pre tohto robota. Odporúča sa ponechať si finančné prostriedky na svojom účte v rezerve, aby ste mohli manuálne „zachraňovať“ obchody s robotmi, ktoré môžu skončiť stratou.

Ak chcete použiť nastavenie Stop Loss, dôkladne ich otestujte pomocou aplikácie Paper Trading, trh s kryptomenami je však známy svojou vysokou volatilitou, takže často zistíte, že Stop Loss môže skutočne zvýšiť vaše straty, na rozdiel od výberu kvalitných mincí. grafy, ktoré sa rýchlo alebo v rozumnom čase zotavia, by mali utrpieť asi -10% pokles ceny.

Budeme používať 3 Bezpečnostné príkazy s týmto robotom, a to isté pre Počet aktívnych obchodov s maximálnou bezpečnosťou; toto zaisťuje, že finančné prostriedky potrebné na bezpečnostné pokyny budú vždy rezervované a nebudú môcť byť náhodne použité na iný obchod a zapísané do knihy výmenných objednávok ako limitné objednávky. Bezpečnostné príkazy sa používajú na zníženie priemernej nákupnej ceny mincí, ktoré si robot kúpi, ak cena klesne nižšie po otvorení obchodu. Toto sa tiež označuje ako DCA alebo Dollar Cost Averaging.

The Cenová odchýlka od otvorených bezpečnostných objednávok pre prvý použitý bezpečnostný príkaz bude nastavený na 0,5%; The Stupnica bezpečnej objednávky bude nastavený na 2; to je, takže množstvo mincí, ktoré bezpečnostná objednávka zakúpi, sa zdvojnásobí pri každom vytvorení bezpečnostnej objednávky. To pomôže agresívne znížiť priemerné náklady na mincu kúpenú robotom.

The Stupnica bezpečnostnej objednávky bude nastavený na 2; to znamená, že robot túto hodnotu znásobí nastavením Prive Deviation to Open Safety Orders, v skutočnosti bude naša prvá bezpečnostná objednávka umiestnená na 0,5% z otváracej ceny obchodu (základná objednávka) a druhá bezpečnostná objednávka bude zadaná O 1% nižšie a tretia bezpečnostná objednávka bude umiestnená o 2% nižšie. To pokrýva pokles ceny mincí o 3,5% po otvorení obchodu a znamená to, že môžeme rýchlejšie získať zisk:

Nebudeme nastavovať nič z Pokročilé nastavenia pre tohto robota, pretože nie sú požadované.

Výšku finančných prostriedkov, ktoré náš robot použije, si môžeme overiť pomocou prehľadu Bot asistent – prosím neprehliadaj pomocníka Bot, je to dobrý priateľ!

Bot Asistent stránka zobrazí množstvo finančných prostriedkov, ktoré bude tento robot potrebovať, aby správne pracoval s nakonfigurovanými nastaveniami, a tiež maximálny pokles ceny, ktorý môžu pokryť vaše obchody s bezpečnosťou, a percento vašich dostupných prostriedkov, ktoré robot použije (vždy sa pokúste ponechajte dostatok finančných prostriedkov na manuálne použitie pri obchodoch s robotmi, ktoré nefungujú rýchlejšie).

The Tabuľka stránka vám zobrazuje vizualizáciu toho, ako sa objem prostriedkov zvýši s vašou Stupnica bezpečnej objednávky nastavenie a tiež percento cenovej odchýlky Stupnica bezpečnostnej objednávky pokryje.

A nakoniec, jedna z najužitočnejších funkcií, Tabuľka stránka, ktorá presne zobrazuje, ako sa budú bezpečnostné pokyny podrobne používať.

Výsledky

Už po pár dňoch od jeho vytvorenia vyzerajú výsledky robota sľubne! Kliknite sem a nájdete nášho bodového robota LTC / USDT RSI-7!

Zaregistrujte sa v spoločnosti 3Commas a získajte tri dni bezplatného prístupu ku všetkým funkciám, ako aj zľavu 50% pri zakúpení ročného predplatného!

Veľa štastia!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Obsah tohto článku nie je zamýšľaný ako finančné poradenstvo a nemal by sa zaň považovať. 3commas a jej autori nepreberajú nijakú zodpovednosť za vaše zisky alebo straty po prečítaní tohto článku. Článok bol predstavený s cieľom poskytnúť čitateľom všeobecné informácie. Sú tu opísané iba osobné skúsenosti. Používateľ musí robiť vlastné nezávislé prieskumy, aby mohol robiť informované rozhodnutia týkajúce sa ich krypto investícií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me