Blockchain Telecom alebo ako technológia mení pravidlá

Technológia blockchain posúva celý svet vpred. Má potenciál narušiť obchodné modely prakticky v každom odvetví. Podľa nedávnej správy poprednej spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom trhu sa očakáva, že telekomunikačný trh do roku 2023 vzrastie na 993,8 milióna dolárov pri zloženej ročnej miere rastu (CAGR) 84,4% za prognózované obdobie. Jednou z výziev, ktorým telekomunikačné spoločnosti čelia, je potreba inovovať na vysoko konkurenčnom trhu a zároveň znižovať náklady, aby sa ich služby udržali v prijateľnej cenovej relácii. Dnes si povedzme, ako aplikácia blockchainu v telekomunikáciách prinesie nové príležitosti na tento obrovský trh.

Blockchain v telekomunikačnej sfére 

Telekomunikačný hodnotový reťazec spočíva v poskytnutí potrebnej sieťovej infraštruktúry a pripojenia pre hlasové, dátové, multimediálne a ďalšie súvisiace služby. Výmena údajov medzi sieťami si vyžaduje ochranu údajov, integritu údajov, overenie údajov a predchádzanie podvodom. Technológia blockchain ponúka telekomunikačnému priemyslu ideálne riešenie pre jednu z jeho hlavných nevyhnutností. Kvôli spoľahlivému a zabezpečenému prístupu k dátam sa blockchainy už používajú v mnohých aplikáciách telekomunikačného priemyslu. Schopnosť ukladať historické záznamy používateľov bez akejkoľvek možnosti ich falšovania vám umožňuje spravovať rôzne aspekty používateľských účtov. Niektoré z blockchainových aplikácií v telekomunikačnom priemysle zahŕňajú automatizáciu mnohých interných operácií, ako sú fakturačné systémy, roaming a správa dodávateľského reťazca..

Automatizácia fakturačných systémov pomocou inteligentných zmlúv poskytovaných technológiou blockchain šetrí spoločnostiam veľa času a peňazí a zabraňuje akejkoľvek možnosti podvodu. Vďaka tomu sa celý proces účtovníctva a auditu automatizuje, čo telekomunikačným spoločnostiam ušetrí viac peňazí. Objavujú sa nové možnosti správy siete a nové modely zdieľania infraštruktúry, ako napríklad správa nájmu segmentu 5G siete pre telekomunikačné spoločnosti a sieťových partnerov, podniky, operátory mobilných virtuálnych sietí (MVNO) a hráči mimo siete (OTT). Blockchain môže pomôcť zjednodušiť proces, urobiť ho bezpečným, transparentným a efektívnym a nájsť nové zdroje výnosov prostredníctvom návrhov hodnôt digitálnych paketov.

Blockchain v nových digitálnych službách

Technológia blockchain má pre telekomunikačný priemysel stále veľa noviniek. Balíky služieb založené na blockchaine môžu vytvoriť nové zdroje výnosov pre telekomunikačné spoločnosti. Aj keď tieto služby ešte neboli úplne preskúmané a zrealizované, niektoré z nich sú už dostatočne jasné na to, aby sa dali implementovať vo veľkom.

Mikro platby

Nízke náklady na používanie blockchainu na platby môžu telekomunikačným spoločnostiam umožniť poskytovať mikroplatby, ktoré sa zvyčajne používajú na nákup online mobilných hier, hudby a ďalších. V dôsledku nasadenia tejto služby nebudú musieť aplikácie tretích strán poskytovať podrobnosti o bankovom účte, údaje o kreditnej karte ani iné citlivé alebo osobné údaje. Inými slovami, aplikácia blockchainu v telekomunikačnom priemysle poskytne používateľom telekomunikačných služieb ešte vyššiu úroveň bezpečnosti.

Prevod finančných prostriedkov klienta

Ďalšou aplikáciou technológie blockchain sú prevody peňazí. To sa môže javiť ako celkom zrejmé, pretože vďaka kryptomenám sa blockchain presunul z teórie na aplikáciu v reálnom svete, ale mnoho telekomunikačných spoločností tento koncept ešte neprijalo, čo umožňuje používateľom vzájomne si prevádzať peniaze prostredníctvom služby založenej na blockchaine.

Identifikácia a overenie

Pretože technológia blockchain ponúka spoľahlivú a neporaziteľnú úroveň zabezpečenia, overenie digitálneho ID sa stane jednou z najcennejších aplikácií v telekomunikačnom priemysle. To sa v budúcnosti stane ešte významnejším, pretože telekomunikačné spoločnosti začnú nasadzovať technológiu blockchain vo všetkých finančných aspektoch potrieb používateľov. Technológie overovania identity teraz stoja spoločnosti každý rok miliardy. Startupy ako Civic teraz nasadzujú oveľa lacnejšie a bezpečnejšie systémy overovania identity založené na blockchainovej technológii.

Internetový marketing a reklama

Telekomunikačné spoločnosti už majú údaje od miliónov používateľov. Vďaka použitiu technológie blockchain budú tieto spoločnosti schopné efektívnejšie využívať tento nekonečný zdroj údajov v online marketingovom a reklamnom priemysle..

Trh online marketingu a reklamy je v súčasnosti do značnej miery neefektívny, čo z neho robí ideálne prostredie pre telekomunikačné spoločnosti, aby intervenovali a využívali blockchainové aplikácie na ponúkanie lepšieho trhu pre inzerentov aj používateľov. Pomocou technológie blockchain môžu inzerenti prilákať viac potenciálnych zákazníkov a používatelia sa môžu rozhodnúť, ako a kedy budú ich údaje a informácie použité na reklamnom trhu..

Čo prinesie budúcnosť

Myšlienka mať metódu vedenia záznamov a sledovania, ktorá je chránená pred manipuláciou alebo hackerstvom, robí aplikácie blockchain neobmedzenými na všetkých trhoch závislých od bezpečnosti. Väčšina aplikácií využívajúcich blockchainovú technológiu v telekomunikáciách nejako súvisí s financiami. Zjednodušenie finančných transakcií a prevodov prostredníctvom technológie blockchain sľubuje, že telekomunikačné spoločnosti zavedie do budúcnosti, kde sa tieto spoločnosti zmenia na plne funkčné banky za čo najnižšie náklady. Tento krok bude podporený skutočnosťou, že telekomunikácie sú jedným z odvetví, ktoré sa tešia vysokej miere dôvery zákazníkov. Používanie aplikácií založených na blockchaine umožní efektívne využiť túto dôveru a zároveň ju zvýšiť. 

Technológia blockchain sa stále považuje za relatívne mladú. Preto je taký bohatý na nepreskúmané príležitosti. Vďaka technológii blockchain je teraz svet vo fáze vytvárania nového nástroja, ktorý sa dá použiť spôsobmi, ktoré boli doteraz neznáme. Digitálne telekomunikačné spoločnosti sa usilujú o extrémnu digitalizáciu celej organizácie a ekosystémov a blockchain môže byť životaschopným riešením pre konkrétne scenáre a zabezpečiť jednoduchosť, efektívnosť a transparentnosť.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Obsah tohto článku nie je zamýšľaný ako finančné poradenstvo a nemal by sa zaň považovať. 3commas a jej autori nepreberajú nijakú zodpovednosť za vaše zisky alebo straty po prečítaní tohto článku. Článok bol predstavený s cieľom poskytnúť čitateľom všeobecné informácie. Sú tu opísané iba osobné skúsenosti. Používateľ musí robiť vlastné nezávislé prieskumy, aby mohol robiť informované rozhodnutia týkajúce sa ich krypto investícií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map