Mnohí očakávajú, že kryptomeny budú slúžiť ako vylepšenie existujúcich finančných riešení. Technológia blockchain ponúka širokú škálu nástrojov, ktoré môžu vykonávať konkrétne funkcie a môžu sa stať základom nového finančného systému. V tomto článku sa pozrieme na bezpečnostné tokeny, ktoré sú digitálnym náprotivkom cenných papierov.

Čo sú to bezpečnostné tokeny?

Riadiaci partner spoločnosti Morgan Creek Capital Anthony Pompliano definuje bezpečnostné tokeny ako „digitálne aktíva podliehajúce federálnym bezpečnostným predpisom; sú križovatkou digitálnych aktív (tokenov) s tradičnými finančnými produktmi. ““ To znamená, že bezpečnostnými tokenmi sú programovateľné vlastníctvo konkrétneho aktíva, ako sú nehnuteľnosti, akcie, výplaty dividend atď.

Kedy je token cenný papier?

Na zistenie, či určitý token patrí do kategórie zabezpečenia, sa používa Howeyov test. „Howeyho test„Bol vytvorený najvyšším súdom na účely určenia, či určité transakcie možno kvalifikovať ako„ investičné zmluvy “. Podľa Howeyovho testu je transakcia investičnou zmluvou, ak sú splnené všetky nižšie uvedené kritériá:

 • Je to investícia peňazí
 • Očakávajú sa zisky z investície
 • Investícia peňazí je do spoločného podniku
 • Akýkoľvek zisk pochádza z úsilia promotéra alebo tretej strany

Ak test prinesie pozitívny výsledok, potom sa podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933 a zákona o burze cenných papierov z roku 1934 považujú finančné transakcie za cenné papiere, a preto podliehajú osobitným požiadavkám na zverejnenie a registráciu. To znamená, že tieto cenné papiere môžu legálne kúpiť iba akreditovaní investori.

Ak sa chcete stať akreditovaným investorom v USA, musíte vlastniť aktíva v hodnote viac ako jeden milión dolárov (zohľadňujú sa aj spoločné aktíva manžela) alebo mať príjem nad 200 000 USD za každý z posledných dvoch rokov alebo spoločný príjem domácnosti vo výške viac ako 300 000 USD za rovnaké obdobie.

Na získanie akreditovaného investora v Rusku musí byť splnená jedna z troch požiadaviek.

 • Vlastnite minimálne 6 miliónov rubľov vo forme cenných papierov, derivátov, finančných prostriedkov na účtoch alebo vkladov.
 • Dĺžka služby najmenej tri roky v organizácii, ktorá uzavrela transakcie s cennými papiermi alebo derivátmi, alebo najmenej dva roky v organizácii, ktorá má štatút kvalifikovaného investora.
 • Uzatvorte transakcie s cennými papiermi v celkovej hodnote 6 miliónov rubľov alebo viac za posledný rok.

Prípady použitia bezpečnostných tokenov

Hlavnou výhodou bezpečnostných tokenov v porovnaní s klasickými finančnými produktmi je schopnosť eliminovať potrebu tretej strany, t. J. Banky alebo sprostredkovateľa.

Výhody bezpečnostných tokenov v porovnaní s klasickými finančnými produktmi:

 • Nepretržitý prístup na trhy
 • Schopnosť vlastniť časť podielu
 • Rýchle vykonávanie transakcií z dôvodu absencie sprostredkovateľov
 • Zjednodušenie výmenných / obchodných operácií
 • Schopnosť vytvoriť ekosystém súvisiacich služieb.

Ak chcete profitovať z nárastu S&Cena indexu P 500, ale nechcete do aktíva investovať 3 000 dolárov, môžete si kúpiť bezpečnostný token tohto indexu a využívať všetky výhody aktíva.

Je však potrebné spomenúť, že v súčasnosti je likvidita trhu s bezpečnostnými tokenmi extrémne nízka. Podľa webovej stránky securitytokencap.io denný objem obchodovania s týmito tokenmi nepresahuje 100 000 dolárov. Takéto objemy nie sú schopné uspokojiť potreby akreditovaných investorov.

STO

STO sú spôsob, ako získať prostriedky podobne ako ICO, ale majú svoje vlastné charakteristiky. ICO používajú kryptomeny, ktoré sú mimo blockchainu zbytočné. Hodnota týchto kryptomien spočíva práve v technológii platformy, na ktorú sú spustené.

STO zase ponúkajú aktíva podobné cenným papierom, ktoré sú buď úplne umiestnené v právnom rámci, alebo majú pevnú hodnotu za vopred stanovených podmienok. Niektoré STO sú registrované komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), čo znamená, že proces dodržal všetky zákonné požiadavky.

Existujú špecializované platformy, ktoré uskutočňujú STO, pričom príkladmi sú Polymath, Smartlands, Securitize a Harbor. Avšak STO sa môžu konať na Ethereum, EOS, Neo a iných blockchainoch, zbierať prostriedky na adrese smart contract. Tento prístup je však rizikovejší, pretože podľa zákona sa STO môžu zúčastňovať iba akreditovaní investori.

Záver

V roku 2018 mnohí verili, že STO sa stanú novým trendom, ktorý nahradí ICO. Objasnilo sa však, že akreditovaní investori ani spoločnosti sa teraz nezaujímajú o túto tému.

Niektoré vlády však skutočne prejavili určitý záujem, pretože mnohé z nich nesúhlasia s názorom, že všetko, čo vývojári nazývajú úžitkové tokeny, je v skutočnosti to, čo sa uvádza. Hovorí sa, že rozhodnutie SEC, že token Huobi je bezpečnosťou, viedlo k neschopnosti burzy Huobi vstúpiť na americký trh, čo bránilo vzniku dcérskej spoločnosti americkej burzy Huobi..

Ak vlády budú venovať väčšiu pozornosť kryptomenám, možno sa dočkáme novej vlny popularity bezpečnostných tokenov ako plne legálneho digitálneho nástroja.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me