Denné obchodovanie môže byť jednou z najviac odrádzajúcich úloh. V minulosti viac ako 80 percent denných obchodníkov stratili peniaze.

Existuje však veľa ľudí, ktorí na obchodovaní zarábajú veľké peniaze. A väčšina miliardári si skutočne sami vyrábajú.

Ako môže človek preniknúť na trhy a uživiť sa? Priblížili sme denné tipy na obchodovanie od odborníkov. Tu je deväť obchodných ukazovateľov pre každého, kto chce začať deň obchodovať správnym spôsobom.

Po prvé, základné tipy na obchodovanie za dňom

Denné obchodovanie zvyčajne spočíva vo výmene cenných papierov počas jednej relácie. To znamená, že obchodník pracuje v medziach jedného dňa trhu.

Trhoví investori, ktorí sa rozhodnú obchodovať v rámci tohto podniku, sa môžu veľmi líšiť. Niektoré z najpopulárnejších trhov obchodujú s kryptomenami, futures, akciami alebo veľkými národnými menami. A množstvo peňazí, ktoré môže investor z týchto trhov vytiahnuť, závisí vo veľkej miere od disciplíny a schopností.

Tu sú tipy na deväťdňové obchodovanie, ktoré odborníci odporúčajú pre nových obchodníkov.

1) Zjednodušte obchodovanie

Existuje veľa možností na obchodovanie. Aj keď je diverzifikácia investícií dobrý nápad, denné obchodovanie by malo byť zamerané. To znamená vybrať jednu položku a dobre sa ju naučiť.

Obchodníci, ktorí žonglujú s viacerými akciami alebo komoditami naraz, sa môžu ľahko nechať rozptýliť. Možno by nezachytili signály, ktoré by videli, ak by sa sústredili iba na jeden graf.

To má tiež veľké psychologické výhody, pretože obchodník nie je mentálne rozdelený na niekoľko trhov súčasne.

2) Zjednodušte stratégiu

Odborníci sa zhodujú, že jednoduchšie je lepšie aj čo sa týka stratégie. Vďaka toľkému množstvu informácií je ľahké sa zachytiť v technických ukazovateľoch alebo pri pohľade na rôzne denné obchodné stratégie.

Niektorí obchodníci uskutočňujú veľa obchodov za malé straty. Iní čakajú na dlhšie, väčšie obchody a kupujú alebo predávajú v menej častých kusoch. Zamerajte sa na to, aby ste sa naučili jednu stratégiu a toho sa držte.

A skúste použiť túto stratégiu na jeden denný graf.

Kľúčom je zamerať sa na to, aby ste sa stali expertom v jednej oblasti a kontrolovali, koľko obchodujete, na základe vašich odborných znalostí.

3) Buďte pripravení sa prispôsobiť

Plné trhy sa môžu zmeniť na cent. V septembri 2008 poklesol Dow Jones takmer o 20 percent za jeden týždeň. Investori, ktorí dokázali rýchlo zmeniť stratégie, sa však dokázali presadiť.

Každý, kto chce živiť obchodom, by mal byť v krátkom čase ochotný prispôsobiť sa novej realite trhu. A to by mohlo znamenať prehodnotenie alebo upustenie od zlyhávajúcej stratégie.

4) Nastavte si konzistentný deň

Každý, kto hľadá, ako na denné obchodovanie, musí s ním zaobchádzať ako s každou inou prácou. To znamená nastavenie konzistentných hodín zameraných na obchodovanie.

Obchodníci budú príliš často považovať denné obchodovanie za hobby. Namiesto toho zablokujte hodiny na štúdium a obchodovanie s grafmi.

Najlepší obchodníci si pripravia čas na to, aby sa naučili stratégiu a poznali trendy v grafe k dokonalosti.

5) Prax zarábajte peniaze najskôr dôsledne

Jedným z najlepších obchodných tipov na úsporu peňazí je precvičovanie pred vstupom do obchodovania naživo.

Existuje veľa praktických obchodných nástrojov, ktoré simulujú trhy. Začiatočníkom umožnili obchodovať s demo peniazmi, než aby museli hneď riskovať svoje vlastné peniaze. Používajte ich často.

Cvičte na prípravných účtoch, až kým nebudete každý deň dosahovať konzistentné zisky. Takto sa obchodník môže vyhnúť rastúcim bolestiam, ktoré by ich mohli zbankrotovať.

6) Dobrí investori Investujú sami do seba

Najlepší investori namiesto rýchleho zbohatnutia míňajú peniaze na vzdelávanie. Prečítajte si knihy a zvážte, či by ste sa nemali obrátiť na mentorov. A investujte do nástrojov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chybám pri obchodovaní.

S investičnými znalosťami zaobchádzajte ako s každým nevyhnutným školením práce. To znamená venovať čas učeniu sa stratégie a jej výhod.

Investíciou do seba sa človek môže stať úplne nezávislým a začne si sám generovať príjem.

7) Zadajte peniaze

Rozpočet môže byť kľúčovou súčasťou každej obchodnej stratégie úspešného dňa. Úspešný obchodník si môže presne určiť, koľko peňazí je k dispozícii, a môže si tak stanoviť ciele.

To tiež znamená vyčleniť peniaze na vzdelávanie, založiť obchodné fondy a vyplatiť plat.

A odborníci sa zhodujú, že dobrí investori si najskôr platia sami. The najlepší investori vyčlenili peniaze z ich výplaty vidieť viac finančných ziskov.

8) Nastavte limity

Zadanie príkazu na zastavenie straty môže zabrániť obchodníkovi, aby pri výkyvoch trhu stratil veľké kúsky peňazí.

Zjednodušene povedané, tieto príkazy pošlú príkaz na uzavretie obchodu, keď dosiahne určité číslo. Jedná sa o kľúčovú súčasť obchodnej stratégie solídneho dňa, pretože denní obchodníci neustále konajú na pozíciách. To znamená, že veľká strata by mohla vymazať stabilné denné zisky za jediný deň.

Nastavením limitov denní obchodníci znižujú volatilitu skalnatého trhu a môžu ho prispôsobiť svojim finančným stratégiám. Napríklad ak akcia skáče z jedného cenového bodu do druhého, stop loss môže blokovať nákup alebo predaj na najvyššom bode skôr, ako cena klesne späť dole..

9) Vnútornosti sú dobré, ale nespoliehajte sa na nich

Keď noví obchodníci začnú zháňať skutočné peniaze za obchody, často nechajú emóciám stáť v ceste rozhodovaniu.

Dobrým spôsobom, ako obmedziť emocionálne rozhodnutia, je stanoviť si denné ciele a limity skôr, ako sa trh začne hýbať. Uistenie sa, že sú dodržané limity, zabráni investorovi v riskantnom výbere čriev.

Pamätajte, že denné obchodovanie je o konzistencii. To znamená prinášať stabilný príjem a nie hľadať veľké skóre. Poznanie podrobností grafu a dodržiavanie stratégie môže pomôcť obmedziť nutkanie na emocionálne obchody.

Denné obchodovanie v budúcnosti

Tieto základné tipy na obchodovanie s dňom sú solídne, ale existujú nové spôsoby, ako si živiť obchodovaním. A trh s kryptomenami to videl exponenciálny rast v posledných rokoch.

Chcete sa dozvedieť viac o kryptomene a finančnom obchodovaní? Navštívte náš blog tu, kde nájdete ďalšie tipy na denné obchodovanie a novinky o budúcnosti investovania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me