cześć wszystkim !

Ten post będzie poświęcony głównie tym, którzy z jakiegoś powodu nie lubią, nie chcą lub po prostu nie ufają gotowym sygnałom dla bota, a być może są już gotowi spróbować swoich sił w dostosowaniu oscylatory rynkowe. Poniżej podzielę się z Wami moim doświadczeniem w zakładaniu bota za pomocą Relative Strength Index RSI (dalej RSI) i Bollinger Bands (dalej BB).

Zawartość:

  1. Rejestracja i podłączenie giełdy na 3commas.
  2. Jak działają RSI i BB.
  3. Konfiguracja bota 3commas przez RSI i BB.
  1. Rejestracja na 3commas

Usługa dostępna pod linkiem 3commas.io – to jest mój link polecający, da 10% rabatu przy płatności.

Po rejestracji będziesz mieć dostęp do 3 dni bezpłatnego serwisu w taryfie „Professional” ze wszystkimi możliwościami. Po tym okresie musisz wybrać jedną z subskrypcji.

Do pracy na sygnałach najwygodniej jest pracować z botami kompozytowymi, które są zawarte tylko w taryfie „Professional” i opiszę wszystkie dalsze ustawienia takiego bota..

Po zarejestrowaniu się w serwisie 3commas, musisz połączyć się z giełdą Binance przez API, przeczytaj jak to zrobić tutaj 

Sposób tworzenia klucza API dla giełdy Binance jest opisany tutaj 

2. Jak działają oscylatory RSI i BB

Jeśli nie wiesz, czym jest RSI, to polecam przeczytanie tego artykułu. 

Jeśli nie wiesz, czym jest Wstęga Bollingera i jak działa, poświęć 5 minut na ten post 

Wszystko jest proste i jasne, osobiście bardzo podobały mi się te artykuły.

Po przeczytaniu lepiej zrozumiesz, dlaczego wybrałem tę konkretną kombinację i było to w tych ustawieniach iz pewnością możesz je poprawić. Eksperyment !

Poniżej podam przykład ustawienia podczas handlu na BTC na giełdzie Binance, podczas zakładania możesz wybrać handel na dowolną parę i na dowolnej giełdzie – to jedna z zalet takich „własnych” sygnałów, ponieważ gotowe- wysyłane sygnały do ​​wymiany lub pary od dostawców sygnału mogą nie być.

3. Konfiguracja bota 3commas przez RSI i BB

Dla tych, którzy czytają moje posty (patrz tutaj), nie jest już tajemnicą, że w tej chwili praktykuję dość ryzykowną strategię handlową, a mianowicie: nie używam uśredniania i nie używam Stop Loss. Nie polecam handlować tak jak ja, ponieważ w każdej chwili może to doprowadzić do długiej “inwestycji” lub straty i będziesz musiał sam wyjść z tej sytuacji.

Cóż, ostrzegłem wszystko, może nawet przestraszony, przejdźmy dalej.

Najpierw jak zwykle trochę statystyk dotyczących 55 dni pracy (od 02.06.19 do 04.02.19):

Jeśli przeczytałeś post „Boty działają. Statystyki sygnałów ”, zauważyliśmy już, że rentowność handlu przy użyciu„ własnych ”sygnałów różni się nieco od handlu przy użyciu gotowych. W szczególności podobna kombinacja i konfiguracja bota, które zostaną omówione poniżej, przez okres 55 dni dawały ~ + 0,55% depozytu dziennie. Możesz mnie sprawdzić patrząc na bota pod linkiem

Teraz przejdźmy do konfiguracji bota, podam tylko przykład ustawienia własnego bota z niewielką zmianą, a mianowicie: w ustawieniach dodam jedno zlecenie bezpieczeństwa po -5% ceny zakupu (patrz “Zablokuj „Polecenia bezpieczeństwa”), ale ponieważ nie korzystałem z wyników podobnego eksperymentu, nie wiem.

Utwórz bota złożonego:

Po utworzeniu zaczynamy konfigurować kolejno, w blokach:

Blok „Parametry podstawowe”:

Po dodaniu wszystkich par powinieneś mieć coś takiego:

Przejdźmy do ustawienia bloku „Strategia”:

Blok Take Profit:

Blokada nakazów bezpieczeństwa

Blokada „Warunek rozpoczęcia umowy”:

Będziemy mieć dwa oscylatory, bez względu na to, który określisz jako pierwszy. Zacznijmy od RSI.

Po skonfigurowaniu RSI dodaj drugi warunek, klikając +

Dodaj drugi oscylator BB

… i skonfiguruj:

Na koniec powinieneś mieć coś takiego:

Ważny dodatek: pomiędzy warunkami jest “AND”, co oznacza, że ​​bot otworzy transakcję, jeśli dwa sygnały RSI “AND” BB “przyjdą” w tym samym czasie, jeśli nie ma sygnału w tym samym czasie, to transakcja się nie otworzy.

Zablokuj „Dodatkowe ustawienia”:

Po dokonaniu wszystkich ustawień nie zapomnij zajrzeć do Asystenta (prawy górny róg w bocie) i sprawdzić, czy Twój depozyt wystarczy, aby bot zadziałał, czy „Procent środków wykorzystanych przez bota” > 100, wówczas należy zmniejszyć liczbę par lub wielkość pierwotnego zamówienia.

Ważne: pamiętaj, że jeśli masz inne boty i nie zostały jeszcze otwarte dla nich oferty, to przydzielony im depozyt zostanie oznaczony jako wolny, czyli możesz skonfigurować boty tak, aby część z nich nie miała wystarczającej ilości fundusze, więc zalecam podzielenie całkowitego salda na części i początkowo zostanie ustalone z depozytem dla konkretnego bota i skonfigurowane wyłącznie dla tego wolumenu.

Uruchom bota:

Cóż, jesteśmy z tobą i ustawiamy handel na oscylatorach rynkowych. Czułem się trochę niezależny ? &# 128578;

Nadal eksperymentuję z różnymi kombinacjami oscylatorów, z których najlepsze podzielę się z wami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me