3Commas’ta yerleşik olarak bulunan göstergeleri kullanarak bir bot nasıl oluşturulur??

Giriş

Öyleyse, 3Commas’ta yerleşik teknik analiz göstergelerinden birini kullanarak en sevdiğiniz altcoinlerden birini alıp satacak bir botu nasıl oluşturacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Peki, dikkatinize bu konuyla ilgili bir rehber getirdik.!

Bu makalede, bir altcoin ticaret botunun nasıl oluşturulacağını ve ticaret dünyasındaki belki de en ünlü ve saygın göstergeyi kullanmayı öğreneceksiniz – RSI (Göreceli Güç Endeksi).

RSI, bir varlığın fazla alınıp alınmadığını (genellikle 70-80’in üzerindeki seviyelere ulaştığında) veya aşırı satıldığını (genellikle 20-30 seviyesinin altına düştüğünde) gösteren bir değer (genellikle çizgi grafik biçiminde) gösterir. RSI bu göstergelere yaklaştıkça, varlık fiyatlarının bazen sadece geçici bir “sıçrama” için tersine döndüğü bilinmektedir. DCA-Bot’umuzun yardımıyla yakalamayı hedefleyeceğimiz bu geri dönüşlerdir..

Bot oluşturma

Ana menüye gidin ve sekmeyi seçin DCA-Bot, ve sonra düğmeye basın Bir bot oluşturun:

“Basit” bir bot oluşturacağız, bu bir çift jetonla işlem yapmanıza izin verecek.

Örneğimizde, LTC / USDT çiftini seçeceğiz, ayrıca işlem başına 3 güvenlik emri ve 150 $ fon vereceğiz..

Sayfanın üst kısmında sekmenin seçildiğinden emin olun ileri ve Başlığı seçtiğiniz (İsim) botunuz için (günlükte, ayrıca Anlaşmalarım bölümünde ve DCA-Botlar sayfasında görüntülenecektir), bir değişim hesabı seçin (Borsa), botun kullanacağı fonları ve ayrıca Sade bot türü ayarlarında:

Örnek olarak, bölümden “LTC / USDT” yi seçeceğiz Çiftler, ancak, dinamik bölümden herhangi bir çifti seçebilirsiniz Önerilen çiftler; bunlar son 24 saat içinde 3Commas’ta en çok işlem gören çiftlere göre dinamik olarak güncellenen coinlerdir. Ek olarak, yüksek işlem hacmi, 200 günlük hareketli ortalamanın (200MA) üzerinde yükselen veya takip ettiğiniz madeni para için olumlu bir haber olayı bekleyen günlük mum gibi kendi kriterlerinizi kullanarak herhangi bir çifti seçebilirsiniz:

Şimdi bölüm ayarlarına bakacağız Strateji; bu durumda varsayılan ayarlar uygundur.

Stratejiyi kullanacağız UZUN, çünkü düşük bir fiyata coin almak ve kar elde etmek için daha yüksek bir fiyata satmak istiyoruz. 

Kar düzenini kabul edeceğiz Alıntı ve USDT cinsinden kar elde edeceğiz. 

Bu ilk botlarınızdan biriyse, miktarları kurtarmaya değer olabilir Başlangıç ve Emniyet 10 USDT tutarındaki siparişler için, tüm DCA / güvenlik siparişleri kullanılırsa bu bot toplamda 150 USDT kullanır. Kullanılan stratejilere daha fazla güven duydukça, bot ticareti başına risk düzeyini artırmak isteyebilirsiniz..

Göstergede başlangıç ​​emri tipinin tutulması tavsiye edilir Sınırı, Bu, botun fiyat düşüşü olmadan alım satım açmasını sağladığından, bu özellikle düşük likiditeye sahip coin alım satımı yaparken önemlidir:

Ardından, işlemin başlaması için koşulu belirleyeceğiz; bu ayar bota seçilen para için ne zaman yeni bir ticaret açacağını söyleyecektir. 5 dakikalık bir zaman diliminde 20’den küçük bir RSI-7 değeri için bir tetikleyici kullanacağız. Bu, botun LTC / USDT satın alma baskısında keskin bir düşüş olması durumunda fiyatı düşürerek bir ticaret açmasına izin vermelidir. Bu koşul her karşılandığında, hızla ve sıklıkla küçük karları “kafa derisine” getirmeye çalışacağız. Bu işlemler, grafiğin düşük zaman diliminde kullanıldıkları için yeterince hızlı ve sık olmalıdır:

İşlemlerin bir bot tarafından açılmasını görselleştirmekle ilgileniyorsanız, lütfen RSI göstergesini grafiğe nasıl ekleyeceğinizi göstereceğimiz bu kılavuzun son kısmına dikkat edin, böylece değerlerini görüntüleyebilirsiniz..

Şimdi parametreleri ayarlayacağız Kar almak bizim botumuzda; tekrarlayan kısa işlemleri hedefliyoruz. Düşük bir zaman çerçevesine sahip “ölçeklendirme” grafikleri oldukça riskli olduğundan, anahtar tüm işlemleri olabildiğince çabuk kapatmak için çabalamaktır. Biz Yapmayacağız Bu bot için Trailing Profit’i kullanın. Lütfen değeri ayarlayın Karlılığı hedefleyin eşit % 0,5, ve değer Karlılık hesaplamasıToplam hacmin yüzdesi olarak, Bu bot tarafından satın alınan madeni paraların ortalama fiyatından% 0,5 olmasını istediğimiz için:

Biz Yapmayacağız bu bot için Kaybı Durdur ayarlarını kullanın. Botun işlemlerini manuel olarak “paraya çevirmek” için hesapta fon ayırmanız önerilir, bu da bir kayba neden olabilir.

Stop Loss ayarlarını kullanmak istiyorsanız, lütfen bunları bir Paper Trading hesabıyla iyice test edin, ancak kripto para piyasası yüksek oynaklığıyla bilinir, bu nedenle Stop Loss’un kalite çizelgeleri seçmeye kıyasla kayıplarınızı gerçekten artırabileceğini görebilirsiniz. . satın alma fiyatının -% 10’una “düşseler” bile madeni paraları hızla geri kazanma.

Bu botla kullanacağız 3 Güvenlik emirleri, ve aynı Eşzamanlı olarak aktif olan emniyet emirlerinin sayısı; Bu, Emniyet Emirleri için gerekli fonların her zaman rezerve edilmesini ve yanlışlıkla başka bir ticarette harcanmamasını ve Limit Emirleri olarak bir defter emrine girilmemesini sağlar. Güvenlik emirleri, bir anlaşma açıldıktan sonra fiyat düşüşü olması durumunda bot tarafından satın alınan madeni paraların ortalama fiyatını düşürmek için kullanılır; aynı zamanda DCA veya Dolar Maliyet Ortalama Alma olarak da adlandırılır.

Kullanılan ilk güvenlik emri için ayarlayın Güvenlik siparişi vermek için fiyat sapması % 0,5 oranında. Yüklemek Güvenlik emri hacmi çarpanı 2’de; bu, güvenlik emriyle satın alınan jeton sayısının her yeni sipariş oluşturulduğunda iki katına çıkacağı anlamına gelir. Bu, bot tarafından satın alınan her bir madalyonun ortalama maliyetini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır..

Yüklemek Güvenlik emri adım çarpanı 2’de; bu, botun ilk fiyat sapmasından ve güvenlik emrinin uygulanmasından başlayarak bu değeri ikiye katlayacağı anlamına gelir. Temel olarak, ilk emniyet emirimiz işlem açılış fiyatının (başlangıç ​​emri)% 0,5 altına yerleştirilecek, ikinci emniyet emri% 1 daha düşük ve üçüncüsü% 2 daha düşük olacak. Bu, bir ticaret açtıktan sonra madeni para fiyatında% 3,5’lik bir düşüşü kapsar ve daha hızlı kar edebileceğimiz anlamına gelir:

Yüklemeyeceğiz Ek ayarlar bu bot için, şu anda ihtiyaç duyulmadığından.

Botumuzun kullanacağı fon miktarını sekmesine bakarak kontrol edebiliriz. Asistan (sağda) – lütfen bu özelliği kaçırmayın – çok kullanışlı!

Pencerede Asistan bu botun yapılandırılmış parametrelerle doğru şekilde çalışması için ne kadar paraya ihtiyaç duyacağını, ayrıca sigorta işlemleriniz tarafından karşılanabilecek maksimum fiyat düşüşünü ve botun kullanacağı mevcut ücretsiz fonların yüzdesini gösterecektir (her zaman tutmaya çalışın) manuel modda botları desteklemek için yeterli fon).

Sayfada Tablo kurulum sırasındaki fon miktarını yansıtacak Güvenlik emri hacmi çarpanı, kapsanacak fiyat farkı yüzdesinin yanı sıra Güvenlik emri adım çarpanı.

Son olarak, en kullanışlı özelliklerden biri sayfa Tablo emniyet talimatlarının tam olarak nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak gösterir.

Sonuç

Oluşturulmasından sadece birkaç gün sonra, botun sonuçları umut verici görünüyor! Bu arada, bu bağlantıyı takip ederek botun kendisini kolayca bulabilirsiniz.!

Platformumuzu henüz denemediyseniz, şimdi yapmanın tam zamanı.!

3Commas’a kaydolun ve tüm özelliklere 3 günlük ücretsiz erişimin yanı sıra yıllık abonelik satın alırken% 50 indirim kazanın!

Yayın, yüksek risklerle ilişkilendirilen kripto para birimi piyasasının analizlerini ve tahminlerini içerebilir. Bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmuştur ve varlıkların satın alınması veya satılması için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmanız gerekir. Ana mevduatın tamamen kaybedilmesi dahil, yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve harcamalar sizin sorumluluğunuzdadır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me