DCA Botları: TradingView Ticaret Sinyallerini kullanarak bir DCA Vadeli İşlemler Botu oluşturun

3Commas’ta yerleşik olan sinyalleri kullanarak bir DCA Vadeli İşlem Robotu nasıl oluşturulur? Daha fazla oku…

Giriş

Bu makalede, yerleşik ayırıcı satın alma sinyalini kullanarak yeni işlemler başlatacak bir DCA vadeli işlem botunu nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz. TradingView.

Bu eğitim için popüler borsayı kullanacağız Bybit vadeli işlemleri küçük karları sık sık ölçeklendirmek için Kaldıraç Çapraz, TradingView görüntüleyicisini birden çok zaman diliminde satın almak için yerleşik sinyaller.

TradingView göstericisinin Al / Sat sinyallerinin nasıl oluşturulduğuyla ilgileniyorsanız, bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşte, 3Commas bot kullanıcıları için sinyaller bir tarayıcı tarafından sağlanır “Puanlar” Aşağıdaki teknik analiz göstergelerinden oluşturulan TradingView’den: 

Parabolik SAR, Bollinger Bantları, MACD, Momentum, Müthiş Osilatör, Ortalama Yön Endeksi, Emtia Kanal Endeksi, Stokastik, Göreceli Güç Endeksi ve son olarak Basit & Üstel Hareketli Ortalamalar.

Yukarıdaki 10 ayrı gösterge koşulunun her biri doğruysa, örneğin, MACD sinyal çizgisinin üzerindeyse veya grafik fiyatı EMA ve SMA’nın üzerindeyse, o zaman göstergenin sonucu 1 (veya “pozitif”) olarak değerlendirilir. Değerler toplanır ve örneğin 7 veya daha yüksek bir değer elde edersek, bu bir satın alma sinyalini gösterir.

SМА, belirli bir dönem için enstrümanın kapanış fiyatlarının aritmetik ortalamasıdır.

EMA – Bir finansal aracın belirli bir süre boyunca ortalama fiyatını gösteren Hareketli Ortalama.

Ticaret için bir sözleşme seçmek

Bu kılavuz için, EOS / USD ters sözleşmesini seçeceğiz, çünkü kısa süre önce 4 saatlik zaman diliminde 200 günlük EMA direncini kırmaya çalıştıktan sonra 16 Kasım’da nihayet vurmaya çalıştı ve sağlanan son yerel yüksek seviyeyi kırdıktan sonra yükseliş trendi başlattı. grafikte. Buna ek olarak, Bitcoin / USD, tüm tekneleri kaldırdığı bilindiğinden, dolara karşı çiftler halinde altcoin için iyi bir işaret olan yükseliş trendi gösteriyor:

Bu strateji tıpkı herhangi bir vadeli işlem veya spot işlem gibi yüksek riskli kabul edilmelidir..

Grafikleri takip etmeniz gerekecek ve eğer fiyat 200 günlük EMA’nın altına düşerse, bu göstergenin üzerinde fiyat tekrar düşene kadar botu durdurmak isteyebilirsiniz..

Bu bot, Bybit borsasında EOS cüzdanına gönderilen 150 EOS coin ticareti yapmak için oluşturuldu. Bybit’teki EOSUSD ters sözleşmesiyle daha fazla EOS biriktirmek için her başarılı ticarette küçük siparişler ve% 0,75’lik bir kafa derisi çapraz kaldıraç kullanacağız..

Botu, güvenlik emirlerini kullanacak ve EOS fiyatında% 30’a varan bir tasfiye olmadan keskin bir düşüşü karşılayacak şekilde yapılandıracağız..

Bu bot Çapraz kaldıracı kullanacağından, döviz hesabında alınan ve kalan her kar, alım satım fonlarınızı artıracak ve gelecekte olası likidasyonu önlemeye yardımcı olacaktır..

Gelecekte, 175 EOS’u aşan belirli karları düzenli olarak başka bir cüzdana veya döviz hesabına çekerek tasfiye olasılığını daha iyi kontrol etmek ve yumuşatmak isteyebilirsiniz..

Bot oluşturma

Ana menüye gidin ve sekmeyi seçin DCA-Bot, ve sonra düğmeye basın Bir bot oluşturun:

Tüm vadeli işlem botları yalnızca bir sözleşmede işlem yapabildiğinden “Basit” bir bot oluşturacağız.

Sayfanın üst kısmında sekmenin seçildiğinden emin olun ileri ve Başlığı seçtiğiniz (İsim) botunuz için (dergide, ayrıca Anlaşmalarım bölümünde ve DCA-Botlar sayfasında görüntülenecektir), bir değişim hesabı seçin (Borsa), botun kullanacağı fonlar:

Şimdi bölüm ayarlarına bakacağız Strateji; bu durumda varsayılan ayarlar uygundur.

Kullanacağız UZUN (3) Düşük fiyata jeton satın almak ve kar elde etmek için daha yüksek fiyattan jeton satmak istediğimiz için.

Sadece bir Teklif seçeneğimiz var (ALINTI) kar elde etmek istediğimiz para birimi olarak, bu ters bir sözleşme olduğu için tüm kar EOS’da biriktirilecektir.. 

Bu ilk botlarınızdan biriyse, hacimleri tutmaya değer olabilir Başlangıç ve Emniyet aşağıdaki siparişler (4), ancak bu örnekte, her iki siparişin hacmi olarak 30 EOS kullanacağız, bu tutarlar borsada verilen siparişlerin gerçek boyutlarıdır. Çapraz (6) kaldıraç kolu x50; bu aslında başlangıç ​​emrini vermek için yatırım fonlarınızdan yalnızca 0,6 EOS ve ilk güvenlik emri için 0,6 EOS kullanılacağı anlamına gelir.. 

Toplamda, bu bot, tüm DCA / Güvenlik Emirleri dahilse, kaldıraçsız fonlarınızdan yaklaşık 7,355 EOS kullanacaktır. Kullanılan stratejilere daha fazla güven duydukça, bot ticareti başına risk düzeyini artırmak isteyebilirsiniz..

Göstergede başlangıç ​​emri tipinin tutulması tavsiye edilir Sınırı (5), bu botun fiyat düşüşü olmadan alım satım açmasını sağladığından, bu özellikle düşük likiditeye sahip koin alım satımı yaparken önemlidir:

Sonra, işlemin başlaması için koşulu belirleyeceğiz; bu ayar bota seçilen jeton için ne zaman yeni bir anlaşma açacağını söyleyecektir. Sinyalleri kullanacağız TradingView Satın Al (7), daha önce tartışıldığı gibi, birden çok zaman diliminde. Bu, EOS’un fiyatı yükseldiğinde botumuzun yeni alım satımlara başlamasına izin vermelidir, çünkü küçük parçalar halinde hızlı bir şekilde “kafa derisi” kar elde etmeye çalışacağız. Bu işlemler düşük zaman dilimlerinde gerçekleştirilir, bu nedenle hızlı bir şekilde kapanmaları ve yeterince sık gerçekleşmeleri gerekir:

Sinyalleri görüntüleyebilirsiniz “Değerlendirme”  TradingView tarafından İşte. Bireysel mevcut derecelendirmeyi görüntülemek için, her zaman aralığını bölümde seçtiğinizle değiştirmeniz gerekecektir. “İşlemin başlama şartları”.

Şimdi parametreleri ayarlayacağız Kar almak bizim botumuzda; tekrarlayan kısa işlemleri hedefliyoruz. Düşük bir zaman çerçevesine sahip “ölçeklendirme” grafikleri oldukça riskli olduğundan, anahtar tüm işlemleri olabildiğince çabuk kapatmak için çabalamaktır. Hedef karlılık değerini şu şekilde ayarlayın: % 0.75 (8) ve karlılığın hesaplanması – Toplam hacmin yüzdesi olarak (9), kârın bu bot tarafından satın alınan ortalama coin fiyatının% 0,75’i olmasını istediğimiz için:

Ayarları kullanmayacağız Kaybı durdurmak Bu bot için, grafikte önemli bir fiyat düşüşünü karşılamaya güveneceğimizden güvenlik emirleri (maliyetin dolar cinsinden ortalaması). Not: Vadeli işlem borsalarında işlem yapmak doğası gereği risklidir ve getiriler oldukça yüksek olsa da, riskleri akılda tutmak önemlidir. EOS fiyatı keskin bir şekilde düşerse, tasfiye edilebilir ve paranızı kaybedebilirsiniz.

Stop Loss ayarlarını kullanmak istiyorsanız, lütfen bunları bir Paper Trading hesabıyla iyice test edin, ancak kripto para piyasası yüksek oynaklığıyla bilinir, bu nedenle Stop Loss’un kalite çizelgeleri seçmeye kıyasla kayıplarınızı gerçekten artırabileceğini görebilirsiniz. . satın alma fiyatına göre “düşseler” bile madeni paraları hızla geri kazanma.

Bu örnekte kullanacağız 6 güvenlik emri ve değeri ayarlayın aynı anda aktif olan emniyet emirlerinin sayısı (10) 2’ye kadar; Bu, eşzamanlı 2 güvenlik emri için gerekli fonların her zaman değişim emri defterinde Limit Emirleri olarak önceden rezerve edilmesini sağlar. 

Güvenlik emirleri, bir anlaşma açıldıktan sonra fiyat düşüşü olması durumunda bot tarafından satın alınan madeni paraların ortalama fiyatını düşürmek için kullanılır; aynı zamanda DCA veya Dolar Maliyet Ortalama Alma olarak da adlandırılır.

Kullanılan ilk güvenlik emri için ayarlayın Güvenlik siparişi vermek için fiyat sapması (11)% 0,5; Yüklemek Güvenlik emri hacmi çarpanı (12) 1,25 ile; bu, güvenlik emriyle satın alınan jeton sayısının, sonraki her siparişin oluşturulmasıyla% 25 artacağı anlamına gelir. Bu, bot tarafından satın alınan her bir madalyonun ortalama maliyetini düşürmeye yardımcı olacaktır..

Yüklemek Güvenlik emri adım çarpanı (12) 2’ye kadar; bu, botun ilk fiyat sapmasından ve güvenlik emrinin uygulanmasından başlayarak bu değeri ikiye katlayacağı anlamına gelir. Temel olarak, ilk emniyet emirimiz işlem açılış fiyatının (başlangıç ​​emri)% 0,5 altına yerleştirilecek, ikinci emniyet emri% 1 daha düşük ve üçüncüsü% 2 daha düşük olacak. Bu, ticaret açıldıktan sonra madeni para fiyatındaki% 31,5 düşüşü kapsar ve daha hızlı kar edebileceğimiz anlamına gelir:

İşlem yapacağınız sözleşmenin grafiğini kontrol etmeniz, günlük veya haftalık grafikte ulaşılan fiyatın son “en yüksek” sini bulmanız, bu değerin altında% 10-% 15 aralığında bir değer belirtmeniz ve o sütunda Maksimum işlem açılış fiyatı (13) Gelişmiş Ayarlar sayfasında. Bunun nedeni, botun trendin “tepesinde” alım satım oluşturmasını önlemektir, çünkü bunlar fiyatın tersine dönebileceği tipik noktalardır. Grafiği periyodik olarak manuel olarak kontrol etmeniz ve bu değeri artırıp artırmayacağınızı değerlendirmeniz ve fiyat ayar noktasının üzerine çıktıkça botun işlem oluşturmaya devam etmesine izin vermeniz gerekecektir. Fiyat hala önceki yüksek seviyeyi aşıyorsa ve hareket onaylanırsa, bu değeri Teknik Analizinize göre bir sonraki mantıksal noktaya yükseltebilirsiniz..

Botumuzun kullanacağı fon miktarını sekmesine bakarak kontrol edebiliriz. Asistan (sağda) – lütfen bu özelliği kaçırmayın – çok kullanışlı!

Pencerede Asistan bu botun yapılandırılmış parametrelerle doğru çalışması için ne kadar paraya ihtiyaç duyacağını, sigorta anlaşmalarınızın karşılayabileceği maksimum fiyat düşüşünü ve botun kullanacağı mevcut ücretsiz fon yüzdesini gösterecektir (her zaman yeterli fon tutmaya çalışın) Çapraz kaldıraçla işlem yaparken, mevcut fonlar açık pozisyonunuzun likiditesini önlemek için kullanılacağından):

Sayfada Tablo kurulum sırasındaki fon miktarını yansıtacak Güvenlik emri hacmi çarpanı, kapsanacak fiyat farkı yüzdesinin yanı sıra Güvenlik emri adım çarpanı.

Son olarak, en kullanışlı özelliklerden biri sayfa Tablo emniyet emirlerinin tam olarak nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak gösterir.

Sonuç

Oluşturulmasından sadece birkaç gün sonra, botun sonuçları umut verici görünüyor! Bu arada, burada her zaman yapılandırılmış botumuzu bulabilirsiniz.!

Not: Vadeli işlem borsalarında alım satım yapmak doğası gereği risklidir ve getiriler oldukça yüksek olsa da, riskleri göz önünde bulundurmak önemlidir. İşlem yaptığınız varlığın fiyatı keskin bir şekilde düşerse, tasfiye edilebilir ve paranızı kaybedebilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map