Wykres na żywo TradingView – przydatne narzędzia dla początkujących inwestorów Część 2

Witam wszystkich, drodzy przyjaciele!

W ostatnim artykule omówiliśmy najbardziej przydatne narzędzia z lewego i górnego menu wykresu na żywo TradingView. Mam nadzieję, że byłeś zainteresowany poznaniem możliwości, jakie ta platforma oferuje dla kryptowalut i każdego innego tradera. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś tego artykułu, bardzo polecam zacząć od niego: „Przydatne narzędzia do tworzenia wykresów TradingView dla początkujących traderów”.

Przypominam również, że możliwości usługi nie ograniczają się do funkcjonalności wykresu, są znacznie szersze, omówiliśmy je w artykule „TradingView – dlaczego jest to dla początkującego tradera?” Radzę zacząć od niej poznawać witrynę. Dzisiaj nadal rozważamy narzędzia wykresu na żywo „TradingView” i rozmawiamy o prawym i dolnym menu oraz możliwościach, jakie otwierają się one dla tradera..

Prawe menu – Przybory i cytaty menu

Istnieje wiele pomocniczych, ale bardzo przydatnych narzędzi, w sumie jest ich 13:

 1. Menu ofert, wiadomości i innych przydatnych informacji dla przedsiębiorcy;
 2. Przycisk szybkiego dostępu do powiadomień (alertów);
 3. Okno danych;
 4. Liderzy rynku;
 5. Kalendarz;
 6. Moje pomysły;
 7. Czaty;
 8. Rozmowy osobiste;
 9. Kanał pomysłów;
 10. Powiadomienia;
 11. Panel aplikacji;
 12. Głębokość zamówienia (DOM);
 13. odniesienie.

Zacznijmy od prawej strony samego wykresu..

Jest to skala z zakresem cen aktywów. W związku z tym górne liczby to maksimum, które osiągnęła cena. Kiedy najeżdżamy na niego, widzimy datę wystąpienia tego zdarzenia. Jeśli przeciągniemy skalę, możemy ją przeskalować, wyszczególnić te zakresy, podzielić je na mniejsze punkty cenowe i wyświetlić cenę, której potrzebujemy, również według daty.

Niższe liczby to minimalna cena, po której ten składnik aktywów był przedmiotem obrotu, a pozioma przerywana linia biegnąca przez cały wykres to cena, po której jest obecnie przedmiotem obrotu.

Chciałbym też osobno powiedzieć o tym oknie:

To jest panel kupna / sprzedaży. Tutaj rzeczywiste notowania aktywa, koszt jego zakupu i sprzedaży, a także wskaźniki spreadu są wyświetlane osobno. Ikona „i” po prawej stronie oznacza, że ​​nie mamy podłączonych brokerów. Wykrzyknik po prawej stronie mówi, że jeśli połączysz jakąkolwiek płatną subskrypcję wykresu na żywo TradingView, będziesz otrzymywać aktualizacje danych z każdym nowym tickiem i wieloma innymi funkcjami..

To okno uniemożliwia wielu traderom zapoznanie się z głównymi funkcjami wykresu i próbują je wyłączyć, ale nie znajdują takiej okazji. Poniżej powiem ci, jak to zrobić.

Przejdźmy teraz bezpośrednio do narzędzi w prawym menu. Po prawej stronie skali ruchu cen znajduje się menu z notowaniami, wiadomościami ekonomicznymi i innymi kluczowymi informacjami dla przedsiębiorcy. W rozwiniętej formie wygląda jak zrzut ekranu poniżej. Przeanalizujmy to bardziej szczegółowo.

Menu cytatów i wiadomości gospodarcze Lista obserwowanych

Jak powiedziałem, domyślnie na platformie TradingView menu kwotowań jest rozszerzone. Tutaj możesz zobaczyć aktualne kwotowania par walutowych, z którymi pracujesz. W tym menu możesz „dodać” wszystkie aktywa, z którymi pracujesz i wygodnie jest przeglądać informacje o nich.

Bardzo wygodne jest również tworzenie nowej listy, importowanie jej itp. Takie możliwości daje kliknięcie na pierwszego „hamburgera” obok menu. A znalezienie odpowiedniej pary walutowej jest tak proste, jak w wyszukiwaniu w górnym menu: zaczynasz wpisywać nowy zasób w pasku wyszukiwania pierwszymi literami, a następnie wybierasz go, w zależności od interesującej Cię giełdy..

Pod informacjami o kwotowaniach znajdują się rzeczywiste dane dotyczące Twojej pary walutowej, które aktualnie przeglądasz na wykresie: zakres, w jakim wartość Twojego aktywa poruszała się w ciągu dnia, analiza techniczna. Te dane będą bardzo przydatne dla panelu handlowego (menu dolne). Ale zostanie to omówione nieco później.

A nawet poniżej wszystkie najnowsze aktualne wiadomości ze świata ekonomii, polityki, które są związane z twoim instrumentem i mogą wpływać na jego zachowanie. Ogólnie jest to nieoceniony panel dla tradera, który potrafi w przemyślany sposób analizować i przewidywać sytuację. Wiadomości można wybierać z 5 źródeł:

 • wiadomości “Prime”;
 • StockTwits;
 • Finanse yahoo
 • DailyFX;
 • Magazyn Futures.

Obok pierwszego „burgera” jest kolejny „hamburger”, który jest pierwszą pozycją w prawym menu. Po prostu pozwala zwinąć menu wiadomości i cytatów, jeśli zajdzie taka potrzeba iz jakiegoś powodu przeszkadza. Tak wygląda wykres bez tego menu:

Powiadomienia (alerty)

Jeśli nie chcesz stale monitorować wykresu, możesz ustawić alerty, które sygnalizują, że cena osiągnęła lub zbliża się do wymaganej wartości. W prawym menu wykresu widzimy skalę z podziałami odzwierciedlającymi cyfrowe wskaźniki, które osiąga wartość aktywów. Stawiając zakład, podajemy na nim naszą prognozę.

Kiedy cena do niej zbliży się lub ją osiągnie, nadejdzie kluczowy moment dla naszej transakcji. Aby tego nie przegapić, możesz włączyć powiadomienia pocztą, SMS-em. Aby to zrobić, musisz ustawić wartość, przy której ma być wyzwalane powiadomienie, wybierz metodę powiadomienia. Pozostałe ustawienia są podstawowe: data, ile razy powtórzyć, gdzie wysłać (poczta SMS itp.).

W ostatnim artykule rozważaliśmy możliwość ustawienia alertów z wykresu. Możesz nimi zarządzać, konfigurować, restartować w tym samym miejscu lub w tym panelu. Do wielu narzędzi wykresów można „uzyskać dostęp” na kilka sposobów – skorzystaj z wygodniejszego dla siebie. Również tutaj zobaczysz powiadomienia o nowych alertach i samą ich listę.

Okno danych

Tutaj możesz zobaczyć szczegółowe informacje o cenie wybranego zasobu w określonych ramach czasowych:

 • cena otwarcia;
 • maksymalny próg dla wybranego FT;
 • minimum;
 • cena zamknięcia świecy;
 • dane o zmianach;
 • ALMA.

Liderzy rynku pod względem wielkości i odsetka

To narzędzie umożliwia przeglądanie:

 • liderów wzrostu pod względem wielkości;
 • liderzy wzrostu w procentach;
 • spadających liderów w procentach.

Tutaj możesz wybrać aktywa, które pokazały się szczególnie jasno w ciągu dnia (przedziały dzienne) i dowiedzieć się, które ceny spadały, a które rosły. Pozwala również na wysokiej jakości prognozy..

Dodatkowe menu („hamburger” przy każdej z powyższych pozycji) pozwala na wybór giełd, indywidualne cechy akcji:

Kalendarz ekonomiczny

Umożliwia przeglądanie nadchodzących wydarzeń, ważnych wydarzeń, filtrowanie ich według kraju. Również tutaj można zobaczyć prognozy analityków i rzeczywiste wartości (prognoza się sprawdziła / nie sprawdziła się).

Źródła pomysłów i pomysłów

Dzięki możliwościom wykresu TradingView możesz przeglądać prognozy innych ludzi, wizję rynku, wysłuchać opinii bardziej doświadczonych, czołowych traderów – bezpośrednio na wykresie i opublikować własną. Po kliknięciu narzędzia pojawia się jego menu, a także zielone kółka na wykresie. Kliknięcie dowolnego z nich prawym przyciskiem myszy powoduje wyświetlenie menu kontekstowego, w którym można wybrać:

 • wszystkie pomysły;
 • pomysły tych, do których podążasz;
 • tylko ich.

 • Czerwone kropki – pomysły autorów wskazują na spadek cen;
 • Zielony – dla wzrostu;
 • Żółty – dla ogólnego pomysłu lub ruchu bocznego.

Klikając w jeden z punktów, możesz zobaczyć autora pomysłu, jego krótki opis. Możesz wejść do profilu tradera, zasubskrybować go, jeśli jeszcze nie jesteś subskrybentem, zobaczyć szczegółowy opis prognozy, recenzje i polubienia na innych jego prognozach oraz zapoznać się z innymi pomysłami.

Strzałka z boku umożliwia powrót do pomysłu w dowolnym momencie, aby sprawdzić, czy prognoza tradera się powiodła. Oto wyjątkowe możliwości oferowane przez wykres TradingView.

Również w menu „Pomysły” znajduje się krzyżyk, poprzez który możesz dodać swój pomysł. Może być prywatny – tylko dla Ciebie lub publiczny – dla każdego.

Kopiuj pomysły

Jeśli pomysł autora wydaje Ci się interesujący i chcesz go dokładniej przestudiować, nie musisz rysować każdego elementu od podstaw. Niewiele osób wie, ale pomysł można skopiować do swojego harmonogramu na żywo i pracować z nim jak z własnym!

Aby to zrobić, pod pomysłem, który Ci się podoba, kliknij przycisk w postaci głośnika – „Udostępnij”, a następnie po prostu kliknij duży niebieski przycisk „Utwórz własny”.

Wtedy zobaczysz, jak wszystkie wskaźniki i elementy pomysłu w magiczny sposób zostaną przeniesione na Twój osobisty wykres na żywo.

Czaty, powiadomienia

W menu są dwa rodzaje czatów – ogólne i prywatne. Tutaj możesz zadawać pytania doświadczonym traderom, dzielić się swoją opinią i komentować opinie innych. Komentarze są tu zbędne – wszystko jest jak w innych usługach komunikacyjnych. To samo dotyczy powiadomień – przychodzą, jak w każdym innym serwisie o wszystkich wydarzeniach.

Poproś o narzędzie panelu

Panel zleceń jest dostępny tylko wtedy, gdy jest połączony z brokerem. To jest narzędzie handlowe i będziesz go potrzebować. Kiedy już zdecydowałeś się w pełni handlować i dokonywać transakcji.

Zamów szkło

Jest to narzędzie, które pozwala szybko postawić zakład na kupno lub sprzedaż aktywa, zaczynając od ceny:

To narzędzie nadaje się również do handlu, praktykujących traderów.

Dolne menu

Dolny panel jest często aktualizowany, zobaczmy, co ma. To tylko 7 narzędzi:

 1. Przesiewacz zapasów;
 2.  Uwagi;
 3. Edytor Pine;
 4. Panel handlowy;
 5. Tester strategii;
 6. Możliwość zwinięcia wykresu;
 7. Możliwość rozwinięcia wykresu do pełnego ekranu.

Narzędzia 6.7 nie muszą być traktowane jako jest to przycisk, który umożliwia częściowe zwinięcie wykresu w celu wyświetlenia danych na giełdach i rozwinięcie wykresu do pełnego ekranu. Funkcjonalność tutaj jest przejrzysta i prosta. Rozważ inne narzędzia.

Przesiewacze

Wykres TradingView Live ma trzy z nich: Forex Screener, Stock Screener i Cryptocurrency Screener. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla tradera, ponieważ po wybraniu interesującego go screenera może on szczegółowo obejrzeć zachowanie aktywów w dynamice, a następnie wyeksportować te dane, jeśli to konieczne. Ponadto zawarte są tutaj również powiadomienia dotyczące określonego zdarzenia związanego z zachowaniem interesującej nas pary walutowej..

Przeglądanie jest możliwe w trybie przeglądu, dynamiki, oscylatorów, trendu – oceny średnich kroczących, wstęg Bollingera, innych najpopularniejszych i najbardziej efektywnych narzędzi analizy technicznej. Dla każdego parametru możesz sortować pary walutowe.

Na przykład w trybie „Przeglądaj” możesz sortować je według giełd, według oceny. Dynamika pozwala to zrobić zgodnie z interwałem czasowym, zmiennością itd. – lepiej samodzielnie przejść do menu screenera i zobaczyć to wszystko, nacisnąć, wtedy stanie się jaśniejsze.

W oknie wyszukiwania wszystko jest tak proste, jak wszędzie: wpisywane są pierwsze litery nazwy zasobu. Możesz wybrać interesującą Cię parę, a wykres zostanie wyświetlony w Twoim oknie. Jeśli rozwiniesz okno screenera, możesz wyświetlić szczegółowe dane dotyczące zachowania aktywów i zobaczyć bieżącą reakcję rynku (ocenę): „Sprzedaj”, „Kup”, „Sprzedawaj aktywnie”.

Jest to bardzo wygodne, jeśli jesteś początkującym traderem i nadal nie możesz samodzielnie przewidywać, wtedy w takim przypadku masz możliwość sprawdzenia, czy takie oceny są błędne.

Uwagi

Umożliwia nagrywanie dowolnych informacji. Tutaj możesz znaleźć stary lub utworzyć nowy. Reszta funkcjonalności jest standardowa dla tego rodzaju menu..

Edytor Pine

Skrypty wskaźników, które są tworzone przez samych traderów w Pine Script, na przykład:

Istnieje kilka sposobów pisania wskaźników na własne potrzeby i zrozumienia algorytmów ich pracy – wskazówka 1: jeśli pozwala na to znajomość języka angielskiego, zapoznaj się z samouczkiem Pine Script.

To jest dość szczegółowy i łatwy do zrozumienia samouczek z tradingview.com, który nauczy Cię podstaw kodowania Pine Script z prostymi przykładami..

Aby otworzyć ten samouczek, kliknij przycisk „Pomoc” w edytorze Pine. Oprócz samego samouczka istnieje wiele innych przydatnych funkcji, ale sam samouczek jest zdecydowanie najważniejszy z tego, co można tam znaleźć..

Porada 2: Zobacz, jak działają same skrypty. Najłatwiej jest po prostu spojrzeć na kod źródłowy innych już utworzonych skryptów, których jest bardzo dużo zarówno na samym TradingView, jak iw Internecie..

Aby wstawić gotowy skrypt z innego źródła, na przykład z telegramów kanałów, należy postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku, które pokazano na powyższym rysunku:

 1. Otwórz edytor Pine;
 2. Wciskamy przycisk „Nowy”;
 3. Kliknij „Empty Strategy Script”;
 4. Wstawiamy kod skryptu do okna, jednocześnie nadpisując to, co było wcześniej;
 5. Kliknij „Zapisz”;
 6. Kliknij „Dodaj do wykresu”.

Panel handlowy

Jest to konto demo, saldo jest uzupełniane wirtualnymi 100 000 $, które możesz wykorzystać do ćwiczenia prognoz ruchów cen, sprzedaży i kupna. Dopóki nie masz podłączonego ani jednego brokera, po przejściu do panelu handlowego będziesz miał do wyboru brokerów, wśród których możesz wybrać Paper Trading – konto demo z TradingVeiw.

Jak dotąd na tej stronie nie ma prawdziwego handlu, ale miejmy nadzieję, że zostanie on wdrożony w najbliższej przyszłości.

Tutaj możesz zobaczyć aktualne pozycje, zlecenia, utworzyć nowe zlecenie lub skonfigurować handel, klikając prawym przyciskiem myszy lub odłączyć się od panelu handlowego.

Tutaj możesz również śledzić historię swoich zamówień – prowadzić dziennik transakcji, przeglądać stan konta oraz otrzymywać powiadomienia o zamówieniach.

I to tutaj, jeśli klikniesz na koło zębate, możesz wyświetlić lub ukryć panel kupna / sprzedaży (pamiętaj, że na początku artykułu obiecałem ci ujawnić ten sekret, nad którym wielu początkujących traderów się męczy? ), Szczegółowy panel zamówień, księga zamówień. Tutaj możesz również zresetować saldo konta demo – zwrócić utracone pieniądze demo, skonfigurować handel, zapoznać się z instrukcjami handlowymi i wybrać innego brokera..

Handel tutaj jest bardzo prosty, kliknij „Kup” lub „Sprzedaj” i wypełnij formularz zgłoszeniowy:

 • „Rynek” to zlecenie rynkowe. Tutaj wskazano wielkość lota, wartości TakeProfit i StopLoss. Po dotarciu do nich zamówienie jest realizowane;
 • „Limit” i „Stop” to zlecenie oczekujące. Tutaj możesz wpisać cenę zamówienia, bezwzględną i po tickach, a także możesz wybrać okres ważności zamówienia. Te. w takim przypadku możesz określić parametry cenowe, przy których ma rozpocząć realizację i przy których przestaje kupować / sprzedawać, aby ograniczyć ryzyko i straty.

Tester strategii

Aby przetestować strategię, musi ona znajdować się na wykresie. Aby to zrobić, możemy skorzystać z gotowego w dziale „Wskaźniki i strategie” lub napisać własną w edytorze Pine. Rozważmy przykład popularnych wstęg Bollingera:

Tutaj pojawia się na wykresie, możesz zobaczyć wejścia i wyjścia z transakcji oraz w menu „Tester strategii”:

Teraz możemy go tutaj skonfigurować i przetestować, jak nam się podoba. Menu pozwala ustawić argumenty, zmienić właściwości: walutę, kapitał początkowy, wielkość zamówienia itp., Edytować kod źródłowy strategii zgodnie z własnymi potrzebami i wiele więcej:

To wszystko. Nasz przegląd wykresu TradingVeiw, jego przydatnych narzędzi dla tradera i ogólnych możliwości platformy dobiegł końca. Aby było kompletne i kompletne, chciałbym krótko omówić osobno menu konta osobistego, ponieważ nie poruszyliśmy go w żadnym z artykułów. A jego możliwości są również szerokie i zasługują na szczególną uwagę..

Tutaj możesz szybko przejść do wszystkich swoich pomysłów, skryptów, zobaczyć status swojego konta i opłacić płatne subskrypcje, a także wszystkich swoich subskrybentów i tych, których subskrybujesz. Konto osobiste, podobnie jak wszystko inne w TradingView, wyróżnia się wygodą i prostotą.

Istnieją dwa sposoby handlu przy użyciu wykresu na żywo TradingView:

 • monitoruj informacje, porównuj je z danymi brokera, prognozuj, badaj pomysły traderów i trenuj tutaj na TradingView oraz handluj na stronie swojego brokera;
 • korzystaj z zasobów stron trzecich, które oferują wykres „TradingView” „osadzony” w Twojej platformie ze wszystkimi możliwościami, a nawet więcej. Możesz z niego korzystać na korzystniejszych warunkach. Jeśli handlujesz kryptowalutą, to usługa 3commas.io jest dla Ciebie

Tutaj możesz nie tylko korzystać ze wszystkich możliwości wykresu na żywo „TradingView”, ale także korzystać z innych żetonów. Pisałem o nich w poprzednich artykułach, jest to możliwość wykorzystania doradców TradingView do aktywacji sygnałów, robotów do alertów ustawionych na TradingView i wielu innych funkcji. Dodatkowo serwis posiada na tyle dużo materiałów szkoleniowych dla początkujących, że o wiele łatwiej i szybciej zapoznać się z możliwościami serwisu. polecam!

W nowych artykułach przedstawię możliwości platformy takiej jak Binance.com. Najprawdopodobniej już o tym słyszałeś, bo to jedna z największych giełd kryptowalut, posiadająca wiele narzędzi i zalet, z których osobiście chętnie korzystam. Z mojego punktu widzenia zasługuje na uwagę. A dlaczego tego potrzebujesz – dowiesz się w moich kolejnych publikacjach! Do zobaczenia wkrótce!

Powodzenia i dobrych zysków!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map