Praktyczny handel na Binance

Dzień dobry przyjaciele!

W poprzednich artykułach przyjrzeliśmy się już bliżej Binance, dzisiejszej giełdzie kryptowalut nr 1. Wymyśliliśmy główne menu, funkcjonalność Binance, listę, prowizje i wiele innych punktów, które pozwalają nam stwierdzić, że zdecydowanie warto pracować z giełdą. Dotknęliśmy nawet trochę handlu na platformie, aby zrozumieć, jak przebiega proces składania zamówienia i czym one są. Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał tych artykułów, lepiej zacząć od niego „Jak handlować na giełdzie Binance”.

Czas przejść do praktyki, porozmawiać o głównych możliwościach i narzędziach handlowych, które oferuje Binance. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak ich używać w prawdziwym handlu. Zacznijmy!

Jaki depozyt wejść na giełdę?

Jak zasilić konto na Binance, opisałem już w tym artykule. Wiele osób jest zainteresowanych pytaniem, więc ile doładować? Jeśli jesteś początkującym traderem, handlujesz przez krótki czas, powiedzmy do sześciu miesięcy, lepiej zacząć od małych kwot, które nie są przerażające (nie są krytyczne dla ogólnego budżetu), aby je stracić.

Ale zdecydowanie nie warto ryzykować dużej sumy na wczesnych etapach. Idealny depozyt na początek od 300 $ do 500 $. W miarę zdobywania praktycznych umiejętności i doświadczenia możesz je stopniowo zwiększać. Mając już doświadczenie, pewność siebie, jasno zrozumiesz, jak odbywa się handel, jak działa rynek kryptowalut, długo będziesz ćwiczyć – możesz zacząć pracować z większym depozytem. Przy takim poziomie wiedzy przestajesz być początkującym, optymalny depozyt dla doświadczonego tradera amatora zaczyna się od 2000 $.

Jak handlować: wolno, ale pewnie lub szybko i ryzykownie?

Chciałbym od razu poruszyć temat rodzajów handlu (rodzajów handlu), o których będziemy rozmawiać, ponieważ będzie temu poświęcony prawie cały następny artykuł, od tego zależy wybór stron, z którymi będziesz pracować . Jak więc budowana jest ocena giełd i dlaczego te lub te platformy są popularne wśród traderów? Wszystko zależy od funkcjonalności i możliwości.

Na przykład Binance nie ma fiata, co oznacza, że ​​regularnie traci kilka milionów użytkowników i miliardy obrotów. Niektórzy z nich znaleźli obejście i korzystają z usług innych firm. Binance nie ma transakcji na marginesie, co oznacza, że ​​traderzy, którzy wolą pracować z dźwignią lub na krótkich pozycjach, będą szukać wyjścia i innych instrumentów lub odmówią pracy na tej giełdzie.

Czym jest handel z depozytem zabezpieczającym w skrócie?

Pozwólcie, że krótko wyjaśnię, czym jest handel z depozytem zabezpieczającym. W rzeczywistości jest to handel pożyczonymi środkami, które z reguły są dostarczane przez samą giełdę w zamian za bezpieczeństwo twojego depozytu. Jednocześnie wysokość pożyczonych środków zależy od dźwigni, którą wybierzesz (o ile jest taka możliwość) lub którą sama za Ciebie alokuje giełda. Powiedzmy, że wchodzisz na giełdę z depozytem w wysokości 100 $, która oferuje dźwignię x10. Oznacza to, że możesz dokonywać transakcji do 1000 $. Bezwarunkową zaletą handlu z depozytem zabezpieczającym jest możliwość otwierania krótkich lub innymi słowy krótkich pozycji i czerpania zysków ze spadków na rynku. Bardziej szczegółowo przeanalizujemy ten mechanizm w następnym poście..

Główną cechą handlu z depozytem zabezpieczającym jest możliwość uzyskania dużego zysku, który może kilkakrotnie przewyższyć własne inwestycje, a dzieje się tak przy dość spokojnym rynku. Oczywiście ta moneta ma ciemną stronę, a wraz z możliwością ogromnych zarobków, dramatycznie wzrasta ryzyko utraty wszystkich środków zainwestowanych w rachunek margin..

Traderzy pracujący według tego schematu nie zawsze używają nawet podstawowych narzędzi, takich jak StopLoss, dlatego zdecydowanie zalecam, aby dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji o handlu na marginesie i zdobyć doświadczenie w handlu na rynku kryptowalut, zanim w ogóle zacznie się nad tym zastanawiać..

Na Binance nie ma handlu z depozytem zabezpieczającym

Jak powiedziałem, na Binance nie ma handlu z depozytem zabezpieczającym. Giełda ogłosiła plany wprowadzenia go, ale na razie jest to tylko zapowiedź. Istnieją jednak technologie, które pozwalają zarabiać pieniądze na spadającym rynku bez handlu z depozytem zabezpieczającym z mniejszym ryzykiem. Specjalnie dla takich platform jak Binance specjaliści z 3commas.io stworzyli takie narzędzia jak krótkie boty i otkupery, ponadto istnieją działające strategie jak Quickfinger Luc, które są dość skuteczne na tak powolnym niedźwiedzim rynku jak teraz.

O tym, jak pracować w takich warunkach, do czego służą te narzędzia, porozmawiamy szczegółowo w kolejnym artykule, ale na razie proponuję zdecydować o podstawach tradingu.

Najważniejsze jest to, że przed rozpoczęciem prawdziwego handlu musisz zdecydować się na model zachowania na rynku. Czego będziesz uczyć? Mniej ryzykowne podejście, ze stabilnym, ale niewielkim dochodem lub metodą bardziej ryzykowną, gdzie w trosce o duży zysk (czytaj – stratę) jesteś gotowy stracić większość depozytu, a nawet całość zainwestowanych środków.

Główne wzorce zachowań traderów kryptowalutowych

Handel monetami może być prowadzony długoterminowo, krótko i średnioterminowo. Kupowanie monet przez długi okres (do kilku lat), długoterminowa obserwacja zachowań rynkowych to inwestowanie, a nie handel. Branża, o której cały czas z wami rozmawiamy, to średnioterminowa i krótkoterminowa sprzedaż monet. Rozważ obie opcje pracy tradera.

1. Inwestowanie (TYLKO HODL)

Inwestowanie w trzy do pięciu popularnych najlepszych monet. Na przykład Bitcoin, Ethereum, Ripple i inne. Oznacza to, że portfel inwestycyjny składa się z nie więcej niż 5 monet. Aby zbudować swój portfel, po prostu przejdź do TradingView i zobacz, które aktywa są najczęściej omawiane wśród Twoich rówieśników. Jeśli rynek zacznie spadać o więcej niż 25%, kupujesz dodatkowo i robisz to z każdym spadkiem o kolejne 25% lub więcej. Dlatego Twój próg rentowności będzie spadał z każdym kolejnym zakupem, co oznacza, że ​​odwrócenie się i początek nowego globalnego trendu zwyżkowego nigdy nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem i możesz z łatwością zwiększyć swój kapitał..

Chciałbym od razu zarezerwować, że ta strategia jest zaprojektowana na 3-5 lat i jest odpowiednia dla osób, które naprawdę wiedzą, jak czekać i mają pewność, że kryptowaluta ma przyszłość.

2. Handel lub krótko- i średnioterminowy handel monetami

Mogą to być zarówno najlepsze monety, jak i alt o średniej popularności. W tym przypadku używamy analizy technicznej do badania wykresów, zachowania monet, korzystamy z prognoz, analiz. W zależności od tego, jak zachowuje się waluta, otwieramy interesujące nas transakcje.

Aby nie stracić środków, musisz dobrze znać się na matach. części i nauczyć się przynajmniej podstaw analizy technicznej. Dla każdego początkującego obowiązkowy program studiów obejmuje zazwyczaj D. Murphy „Analiza techniczna rynków finansowych” lub D. Schwager „Analiza techniczna. Pełny kurs ”, ponieważ każdy szanujący się trader zna na pamięć wzorce świecowe i przynajmniej czyta„ Japońskie świece ”Neesona.

Jest oczywiście krótsza droga. Możesz kupić jedno z kursów szkoleniowych dla handlowców, podczas których otrzymasz niezbędny materiał teoretyczny, a może nawet poprowadzisz kilka sesji praktycznych. Trudno powiedzieć, czy ta ścieżka będzie dla Ciebie skuteczniejsza niż samokształcenie, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że żaden podręcznik nie zastąpi samodzielnej praktyki i nic nie uczy lepiej niż kilka połączonych depozytów.

Handel społeczny

Jest inny sposób, dzięki któremu poczujesz się jak guru handlu, nawet bez dużej wiedzy i zerowego doświadczenia. Aby każdy mógł handlować na równi z profesjonalistami, stworzono takie narzędzie jak handel „społeczny”. W istocie jest to kopiowanie transakcji jednego lub więcej traderów. Na rynku kryptowalut, ze względu na wielki szum wokół tych inwestycji, pojawiło się wielu szarlatanów i amatorów, którzy akceptują pieniądze w zarządzaniu bez odpowiedniego doświadczenia.

Z osobistego doświadczenia wynika, że ​​nawet jeśli traderowi udaje się handlować konsekwentnie z plusem, zarządzając własnymi środkami, to nie jest faktem, że z funduszami w zarządzaniu wynik będzie podobny, ponieważ obciążenie emocjonalne menedżera znacznie wzrasta. Wszystko to nakłada się na różnego rodzaju problemy techniczne z kopiowaniem transakcji i sygnałów przy wejściu i wyjściu. I oczywiście nie mówię o jawnym oszustwie, kiedy ludzie po prostu znikają z pieniędzmi..

Dlatego jeśli wybierasz dla siebie ścieżkę handlu „społecznościowego”, to polecam zaufać wyłącznie niezawodnym i sprawdzonym platformom. Jednym z nich jest 3commas.io

Ta strona istnieje na rynku od kilku lat i moje doświadczenia z nią są niezwykle pozytywne. 3commas umożliwia kopiowanie transakcji odnoszących sukcesy traderów i łączenie się z najlepszymi kanałami telegramów, które dają sygnały handlowe. Oczywiście wszystko to można intuicyjnie skonfigurować i przełączyć na automatyczny tryb handlu.

3. Skalpowanie

Jest to sposób handlu, w którym trader zawiera transakcje co minutę, jeśli nie co sekundę. Najważniejsze jest skalpowanie, tj. przechwytywanie mikro ruchów. Kwota zysku jest generowana przez dużą liczbę mikrotransakcji z niewielkim zyskiem. Jednak ze względu na liczbę takich transakcji zysk może być dość wymierny..

Chociaż ten rodzaj handlu jest uważany za mało ryzykowny, oczywiste jest, że dla każdej osoby wiąże się on z dużą ilością czasu i silnym stresem psychologicznym..

Dlatego podejście to coraz częściej kojarzone jest z automatycznymi robotami algorytmicznymi, które mogą pracować 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, otwierając setki, a nawet tysiące transakcji dziennie według algorytmu ustalonego przez właściciela..

Na rynku jest obecnie wiele serwisów oferujących takie usługi, ale niektóre mają zbyt skomplikowane ustawienia, które są trudne do zrozumienia przez osobę bez przygotowania, inne mają zbyt prymitywny algorytm, który często przynosi tylko straty na bessie.

Znów mogę nazwać złoty środek 3 commas. Chłopaki nieustannie pompują swoje boty, czyniąc je coraz bardziej inteligentnymi i wielofunkcyjnymi. Prawdziwie profesjonalne funkcje wbudowane w ich programy nie mają skomplikowanych ustawień. Jednocześnie początkujący nie musi nawet rozumieć zawiłości tego, jak to zrobić, ponieważ jednym kliknięciem myszy można po prostu skopiować ustawienia najbardziej udanego bota na stronie. Porozmawiamy więcej o tych narzędziach w następnym artykule, ale teraz przyjrzyjmy się, jak handlować bezpośrednio na samej giełdzie Binance.?

Jak handlować na Binance?

Kupowanie kryptowaluty

Spójrzmy na przykład Bitcoin – BTC. Więc uzupełniliśmy saldo, teraz mamy USDT. Kupujemy dla nich kryptowaluty. Wykres przedstawia koszt: ile jest obecnie wart BTC, możesz zobaczyć, ile kosztował dzień temu, dwa dni temu.

Wypełnij zamówienie Kup, kliknij 100%. Oznacza to, że przeznaczasz 100% swojego USDT na zakup bitcoinów i otrzymujesz, na przykład, 4 miliony z małym satoshi za 150 USD. Pozostaje tylko złożyć wniosek, tj. kliknij przycisk „Kup BTC”.

Ważny! Możesz określić dowolną cenę, za jaką chcesz kupić BTC. Domyślnie to pole zawiera aktualną cenę w walucie. Jeśli chcesz kupić bitcoiny nie po tym koszcie, ale na przykład za 2000 USD, możesz to określić. Oczywiście nikt nie sprzeda Ci BTC po tym kursie, ale Twoja aplikacja zostanie umieszczona na liście zamówień – „Szkło”.

Panel po lewej stronie terminala handlowego to „Depth of Market”, lista zleceń złożonych przez prawdziwych traderów. Powyżej zamówienia na sprzedaż walut, poniżej – do kupna. Możesz zobaczyć, jak się poruszają w czasie rzeczywistym. Są uszeregowane od kursu najbliższego do rynkowego do najdalszego. Te. Twoje zlecenie kupna z ceną 2000 $ za bitcoin znajdzie się gdzieś na samym dole listy. Jednak można go wykonać tylko wtedy, gdy wszystkie zamówienia są wyższe. w lepszym tempie zostaną spełnione.

Twoje aplikacje dodane później po lepszej cenie są również umieszczane w kolejce nad Twoją, tj. zlecenie po „nierealistycznej” cenie dla rynku w tej chwili grozi niespełnieniem, chyba że nastąpią jakieś globalne zmiany i rynek zmieni się w radykalny sposób.

W przeciwnym razie „zawiesi się”, dopóki BTC nie spadnie do 2000 $. Lub możesz zostawić cenę rynkową iw takim przypadku niemal natychmiast wymienisz dolary na bitcoiny po aktualnej wartości..

Jednoczesne Take Profit i Stop Loss

Bardzo ważne jest, aby znacznie zwiększyć efektywność swoich transakcji, jednocześnie ustawiając cele Stop Loss i Take Profit. Powiedziałem już, że jak tylko złożysz zamówienie na Binance, trafi ono do Depth of Market. Oznacza to, że jeśli złożysz zlecenie sprzedaży swoich monet, „zamarzają” one do momentu wykonania transakcji. Co więcej, jeśli chciałbyś zabezpieczyć się i zakłócić zyski w przypadku nagłego skoku, Binance nie pozwoli Ci na to do czasu realizacji pierwszej transakcji..

Te. jeśli złożyliśmy zlecenie sprzedaży, nie będziemy mogli ustawić opcji Take Profit na wykup po niższej cenie. Jedyne, co możemy zrobić, to otworzyć zlecenie w przeciwnym kierunku. Ale niektóre usługi pozwalają to zrobić. Na przykład 3commas. Gdy tylko aktualna cena monety osiągnie jeden z ustalonych przez nas warunków, czyli górny lub dolny próg wartości, program zamknie pozycję, czyli zrealizuje zysk (zysk) lub naprawi stratę (stratę). Dzięki temu 3commas nie zatyka szyby giełdy Binance i uwalnia środki na składanie innych zleceń..

Co to są mechanizmy końcowe (końcowe)?

Ponadto, dzięki specjalistom 3commas, mamy możliwość śledzenia poziomów Take Profit i Stop Loss. Zobaczmy, jak to działa na przykładzie pary walutowej ETH / BTC..

Końcowe StopLoss

Dla ułatwienia obliczeń przyjmijmy, że kupiono 1 ETH za 0,05 BTC. Ustaw stop loss na -10% (0,045 BTC). Oznacza to, że jeśli cena spadnie o 10% ceny zakupu i wyniesie 0,045 BTC, bot zamknie zlecenie – pozycja Stop Loss wskazuje, że nie jesteś już gotowy do stracenia.

Co robi trailing Stop w tym przypadku: jeśli ustawisz go na tym samym poziomie w

0,045BTC z odchyleniem 0,5%, to gdy cena osiągnie z góry ustalony znak, transakcja nie zostanie zamknięta, a jedynie aktywowany jest sam Trailing, który w przypadku odwrócenia i wzrostu ceny przesunie poziom StopLoss w tyle cena rynkowa z odchyleniem 0,5%. W tym przypadku mamy realną możliwość zapisania naszej transakcji, a nawet uzyskania zysku, ponieważ trailing będzie podążał za ceną, aż ponownie spadnie i zamknie zlecenie na przesuniętym stopie.

Końcowe Mieć zysk

W przypadku Trailing for TakeProfit obowiązuje ta sama zasada, co w poprzednim przykładzie, tylko poziom StopLoss nie będzie się poruszał i podążał za rynkiem, ale TakeProfit, czyli jeśli cena wzrośnie, Trailing TakeProfit nie zamknie pozycji o ustalonej wartości , ale będzie nadal zwiększać warunek zamknięcia, dopóki cena wzrośnie. Na przykład, jeśli wstawimy Trailing TP 8 USD (60% wzrostu w stosunku do początkowej ceny wejścia 5 USD), to gdy cena rośnie: 6 USD (20%), 8 USD (60%), 9 USD (80%) , warunek zamknięcia pozycji zmienia się – cena Take Profit rośnie z określonym odchyleniem.

Gdy tylko wartość zacznie spadać i osiągnie X% (ten wskaźnik odchylenia, który ustalamy z góry), pozycja zostanie zamknięta. Jeśli cena odwróci się np. O 9 zł, otrzymamy dodatkowy zysk w wysokości 3 zł minus procent odchylenia. A wszystko to dzięki narzędziu Trailing Take Profit.

Zamiast posłowia

Kończąc ten artykuł, przypominam, że nie wolno zapomnieć o ustawieniu powiadomień o statusie swoich zamówień. Pozwoli to uniknąć wielu problemów związanych z niespodziankami, które są tak pełne rynku kryptowalut..

Jak ustawić takie powiadomienia i gdzie można je włączyć, podobnie napisałem w artykule o TradingView.

3commas ma szerokie ustawienia dla różnych powiadomień i alertów, które pozwolą Ci nie trzymać komputera stale na nim lub w pobliżu. Wystarczy raz założyć zamówienie i poczekać na powiadomienie o realizacji.

Kolejną bardzo wygodną i przydatną opcją, z której na pewno skorzystasz, gdy tylko zdobędziesz doświadczenie i umiejętności handlowe, są notatki do zamówień. Najczęściej przychodzą do nich w ten sposób: przedsiębiorca czyta wiadomości na monecie lub słyszy opinię, prognozę jakiegoś renomowanego handlowca kryptowalutowego i idzie składać zamówienia. I po jakimś czasie, zwłaszcza jeśli na różnych giełdach jest dużo zleceń, trudno sobie przypomnieć, dlaczego zrobiono to w ten sposób, a nie inaczej. Notatki w 3commas pomogą ci nic nie zapamiętać.

Aby efektywniej uczyć się i szybciej zdobywać doświadczenie, ważne jest, aby stale analizować swoje działania. Jest do tego przydatne narzędzie – dziennik tradera. To szczegółowy raport o wszystkich przeprowadzonych transakcjach z wygodnymi filtrami. Tutaj możesz nie tylko szybko przeprowadzić szczegółową analizę swojego handlu, ale także podzielić się wynikami z innymi użytkownikami.

To wszystko. Dziś dowiedziałeś się o wielu przydatnych narzędziach dla tradera kryptowalut. W kolejnym artykule porozmawiamy o aktualnym trendzie na rynku kryptowalut oraz o tym, jaka strategia handlowa będzie teraz optymalna – przy spadającej cenie, czego się spodziewać i jakie są prognozy kluczowych liczb na rynku kryptowalut. Ponownie czeka na Ciebie tylko przydatna praktyczna wiedza. Opowiem o tym, jak najskuteczniej zarabiać pieniądze w takiej sytuacji oraz o różnych prostych i wygodnych do tego narzędziach. Tradycyjnie będzie ciekawie i pouczająco! Do zobaczenia wkrótce!

Powodzenia i dobrych zysków!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map