Niedawne wydarzenia prowadzące do rozwoju kryptowaluty Dogecoin niewątpliwie nadały popularność samej monecie i społeczności, która utworzyła się wokół „monety memowej”. Stworzona dla żartu kryptowaluta i społeczność, która się wokół niej utworzyła, w dużym stopniu wpłynęła na rozwój i popularyzację pomysłów na decentralizację..

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o przyczynach popularności takiej kryptowaluty jak Dogecoin, a także rozważymy wpływ tych wydarzeń, które doprowadziły do ​​wielokrotnego wzrostu monety w trakcie jej istnienia..

Co pies ma z tym wspólnego?

Dogecoin to kryptowaluta założona przez programistę Billy’ego Markusa, który stworzył zmodyfikowany portfel Litecoin, dogecoin-qt, oraz Jacksona Palmera, menedżera ds. Marketingu w Adobe. Według twórców, celem monety było zapewnienie możliwości dokonywania prostych, niedrogich i niedrogich transakcji..

Dogecoin powstał na bazie Luckycoina, który z kolei był widelcem Litecoina. Kryptowaluta działa w oparciu o algorytm PoW i nie ma ograniczeń co do liczby emitowanych monet. Brak limitu emisji monet pozwala systemowi utrzymać w obiegu około 100 miliardów DOGE, co zapewnia stałe zainteresowanie wydobyciem ze strony użytkowników w celu utrzymania blockchain.

Dogecoin otrzymał swoją nazwę na cześć popularnego mema o psie Shiba-Inu, a stosunek twórców do kryptowaluty na wczesnym etapie był komiczny. Projekt szybko zaczął się rozwijać iw ciągu 6 lat swojego istnienia podrożał ponad 200 razy.

Pierwsze rekordy

Na początku grudnia 2013 roku, w ciągu trzech dni, wartość kryptowaluty DOGE wzrosła ponad trzykrotnie w kontekście polityki Chin wobec kryptowalut oraz zaleceń Ludowego Banku Chin dla instytucji finansowych, aby zakazać handlu bitcoinami. Po gwałtownym wzroście moneta straciła ponad 80% swojej wartości.

Również rok 2013 okazał się stratą środków dla właścicieli Dogecoin. Tak więc w grudniu kryptowaluta znalazła się w centrum uwagi społeczności kryptowalut ze względu na to, że użytkownicy jednego z portfeli Dogecoin przeszły włamanie na kwotę około 21 milionów DOGE, co w momencie kradzieży wynosiło około 13000 $ przy cenie DOGE za jedną monetę w regionie 0,0006 $. 

Po pierwszej pompce w połowie grudnia cena monety wzrosła ponownie. Wzrost ceny wyniósł prawie 600%, a wartość monety oszacowano na 0,00151 USD.

Funkcje:

Jedną z głównych zalet DOGE jest szybkość jego przesyłania oraz koszt takich przelewów. Prowizja za przelew monet wynosi jeden DOGE niezależnie od kwoty przelewu. Z tego powodu DOGE jest często używany do przelewów krzyżowych..

Początkowo DOGE był ograniczony do 100 miliardów monet, ale ze względu na dużą liczbę wstępnie wydobytych monet i niskie wymagania wydobywcze, w 2014 roku liczba wydobytych monet osiągnęła 98 miliardów. Z tego powodu emisja była nieskończona, a obecnie w obiegu znajduje się około 128 miliardów monet, a liczba wydobywanych monet rośnie rocznie o 5%.

Społeczność Dogecoin jest jedną z najbardziej aktywnych w przestrzeni kryptowalut. Dogecoin subreddit Sieć społecznościowa Reddit ma ponad 800 tysięcy członków, co faktycznie stało się powodem powstania Fundacja Dogecoin – organizacja non-profit mająca na celu popularyzację kryptowaluty oraz zapewnienie jej dostępności i atrakcyjności wykorzystania poprzez akcje charytatywne.

W 2014 roku z funduszu zebrano około 55 000 dolarów ze 120 000 dolarów potrzebnych do wsparcia reprezentacji Jamajki w bobslejach w celu udziału w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Godny uwagi jest fakt, że ostatecznie zespół zajął ostatnie 29. miejsce.

Następny projekt Fundacja Dogecoin, który przeprowadzono na rzecz Światowego Dnia Wody, którego celem jest wsparcie dotkniętego suszą regionu wschodniej Kenii. Dogecoin Foundation wraz z organizacją charytatywną non-profit Charitywater była w stanie zebrać 40 milionów DOGE, czyli około 30 tysięcy dolarów w tamtym czasie..

Również w 2014 roku społeczność zebrała około 55 000 dolarów, aby sfinansować kierowcę wyścigowego NASCAR, który w następnych zawodach będzie jeździł samochodem o nazwie „Moonrocket” z logo Dogecoin..

Dogecoin dzisiaj

Jeśli na wczesnym etapie swojego istnienia Dogecoin był uważany za żart, to dziś jest:

  • moneta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej prawie 4 miliardy dolarów;
  • społeczność 800 tysięcy członków;
  • kryptowaluta, która osiągnęła cenę 7 centów za monetę i jest reprezentowana na największych giełdach;
  • popularne sposoby płatności i wymiany

Oprócz tego ekosystem Dogecoin składa się z ogromnej liczby portfeli, basenów wydobywczych i pojedynczych górników. Podejmowano również próby opracowania mostów do używania Dogecoin w innych blockchainach..

Takim projektem była Dogethereum, sieć płatnicza wykorzystująca inteligentne kontrakty i umożliwiająca dokonywanie prostych i tanich płatności, a także przejście z łańcucha blokowego Dogecoin do sieci Ethereum. Potencjalnie takie mosty można wykorzystać do skalowania do interoperacyjnych łańcuchów bloków..

Jednak ze względu na spadek ceny Ethereum do 100 USD za token w 2018 r. Zabrakło środków na dalszy rozwój mostu. Z tego powodu projekt został zamknięty i nie ma informacji o dalszym rozwoju..

Najlepszy Rajd Psów

W 2017 roku podczas generalnego rajdu Dogecoin bez przymrużenia oka wzrósł w ciągu roku o 80 tys. Proc., Osiągając na niektórych giełdach 0,018 dolara, po czym stracił ponad 80 proc. Wartości..

Jednak pomimo takiego spadku, na początku 2021 r. Cena Dogecoin ustanowiła nowy rekord wszech czasów, wynoszący prawie 5 centów za „mem-monetę”. Wzrost ceny był spowodowany ćwierkać Ilona Musk, wspominając swoją sympatię dla Dogecoina i pompę uczestników subredditu WSB, którzy po tradycyjnym rynku finansowym zdecydowali się przejść na pompę kryptowalut, zaczynając od Dogecoin. 

Zreasumowanie

Znalazłszy się wśród ogromnej liczby użytkowników nie tylko przestrzeni kryptowalut, ale także całego Internetu, Dogecoin jest wygodnym sposobem płacenia za treści w sieciach społecznościowych, a także sposobem na zapewnienie kolekcji, darowizn i transferów.. 

Dogecoin to niewątpliwie projekt o ciekawej historii. Wpływ, jaki społeczność utworzyła wokół figlarnej cyfrowej monety, wywarła na całym rynku kryptowalut, również przyciągnął ogromną uwagę użytkowników niezaznajomionych z kryptowalutami. Dogecoin, będąc żartem i memem, stał się swego rodzaju legendą w przestrzeni kryptowalut, pozostawiając ślad w historii powstawania przestrzeni cyfrowej..

Uwaga: Handel kryptowalutami jest z natury ryzykowny i chociaż zwroty mogą być dość wysokie, ważne jest, aby pamiętać o ryzyku. Jeśli cena aktywów, którymi handlujesz, gwałtownie spadnie, możesz stracić część swojej inwestycji, będąc zmuszonym do sprzedaży aktywów po niższej cenie. Posty na blogu 3Commas są pisane w celach edukacyjnych i nie należy ich interpretować jako „Porady finansowe”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me