Jak handlować na giełdzie Binance?

dobry dzień!

Kontynuujemy przegląd giełdy Binance, a dziś opowiem o najciekawszych rzeczach – handlu, ważnych ustawieniach i innych aspektach pracy z witryną. W ostatni artykuł omówiliśmy kluczowe punkty bezpiecznej pracy na platformie: ochronę Twojego konta silnym hasłem, szyfrowanym połączeniem https i dwuskładnikowym uwierzytelnianiem 2FA za pomocą aplikacji Google Authentificator.

Jeśli jeszcze nie czytałeś moich publikacji na giełdzie Binance, polecam zacząć od pierwszy. Niewiele zostało do zrobienia. Tak więc, gdy tylko zalogujemy się na konto po raz pierwszy, Binance natychmiast ostrzega nas o ustawieniach bezpieczeństwa. Zastanów się, jak uniknąć ryzyka i pracować, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich funduszy.

Opcje ochrony

Przed wszystkimi pozycjami umieszczamy „ptaszki”, potwierdzamy, że rozumiesz ryzyko. Kliknij „Rozumiem” / Rozumiem.

Następnie znajdziesz się na osobistym koncie użytkownika. Rozważmy jego główne cechy.

Gabinet Kupca

Konto osobiste zawiera podstawowe informacje o koncie. Oprócz adresu e-mail, na który zarejestrowane jest Twoje konto, obok niego znajduje się poziom – Lv, który będzie się zmieniał w zależności od limitu wypłaty i statusu (użytkownik zweryfikowany lub niezweryfikowany).

Główne sekcje konta osobistego na Binance:

 1. Rabat prowizji 25% podczas płacenia Binance Moneta (BNB).
 2. Poziom weryfikacji.
 3. Zmień hasło.
 4. Kod zabezpieczający przed phishingiem. Można go wymyślić i wprowadzić podczas logowania dla dodatkowej ochrony.
 5. API. W tej sekcji możesz utworzyć kod API do wejścia na giełdę za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony trzeciej.
 6. Uwierzytelnianie SMS. Kod weryfikacyjny umożliwiający wejście na stronę zostanie wysłany SMS-em.
 7. Google Authentication 2FA. Już to zainstalowaliśmy.

O ustawieniach bezpieczeństwa, weryfikacji, limitach wypłat i uwierzytelnianiu dwuskładnikowym rozmawialiśmy już w poprzednich artykułach, więc nie będziemy się szczegółowo rozwodzić nad opisem narzędzi konta osobistego, ale przejdziemy do strony głównej..

Strona główna Binance.com

Główne sekcje

Menu górne:

 • obok logo znajduje się menu innych projektów wymiany;

 • giełda – menu umożliwiające wejście z platformy handlowej do zwykłego lub zaawansowanego interfejsu;
 • po lewej stronie znajduje się menu konta handlowego: doładowanie konta, wypłata środków itp., a także menu zamówień. Porozmawiamy o tym szczegółowo nieco później;
 • następne trzy pozycje w górnym menu nie służą do handlu, ale zawierają więcej informacji: Dołącz do nas – “Oferty pracy”, Wsparcie – “Wsparcie”, Wiadomości – “Wiadomości”, wprowadź swoje konto osobiste i zmień język interfejsu.

2. Kolejne menu projektów Binance, a także wiadomości, promocje itp.;

3. Cytaty najpopularniejszych par.

Strona główna wyświetla kursy najpopularniejszych par kryptowalut.

4. Ocena kryptowalut, które są przedmiotem obrotu na giełdzie.

Tutaj możesz od razu wybrać główną walutę, do której zostanie wybrana para.

Dolne menu witryny

To są oficjalne informacje i informacje o firmie, rozważymy tylko ważne pozycje dolnego menu (takie pozycje menu już rozważaliśmy jako prowizję i nie zatrzymamy się dwa razy):

 • O firmie – informacje o firmie: misja, cel, strategia, zalety;
 • Regulamin – umowa użytkownika – umowa, którą użytkownik zawiera z serwisem i firmą podczas rejestracji. Zawiera prawa, obowiązki i odpowiedzialność stron;
 • Prywatność – polityka prywatności;
 • API – informacja o działaniu API;
 • Apply to list – aplikacja służąca do dodania kryptowaluty do listy;
 • Pobierz to sekcja pobierania aplikacji na platformy Windows, MacOS, Android i inne.

Po prawej stronie dolnego menu znajdują się linki do stron firmy w sieciach społecznościowych.

Jak handlować na giełdzie Binance?

Handel na Binance jest tak prosty, jak handel na innych giełdach. Nawet początkujący może z łatwością to rozgryźć. Możesz handlować w trybie podstawowym lub zaawansowanym, aby przejść do wybranego panelu handlowego, musisz kliknąć Giełda.

Główny interfejs:

Zaawansowane:

Główna różnica między interfejsami polega na ich funkcjonalności. Użytkownik może swobodnie i szybko przełączać się między nimi. Brak ograniczeń (dostęp płatny).

Podstawowy pozwala:

 • wybierz parę walutową;
 • analizować wykres i śledzić historię handlu;
 • zobacz wymianę “szkło”;
 • pracować z formą zleceń sprzedaży lub kupna waluty.

zaawansowane

Obejmuje wszystkie podstawowe funkcje oraz pozwala na dogłębną analizę zachowania kryptowalut.

Rozważmy proces handlu na przykładzie głównego interfejsu. Lewa strona panelu handlowego – „księgi zamówień” – oferty sprzedaży i zakupu kryptowaluty (dziennik zamówień). Są pogrupowane, posortowane według ceny. W górnej części oferty sprzedaży, poniżej – do kupna.

Pod wykresem znajdują się okienka umożliwiające otwarcie zlecenia. Co więcej, główne aspekty handlu są zredukowane do kilku prostych kroków:

Scena 1. Wybór pary walutowej

W panelu handlowym są podzielone na 4 kategorie: ETH, BTC, USDT, BNB. Z USDT jest tylko 6 par. W prawym górnym rogu możesz wybrać interesującą Cię walutę z listy lub korzystając z paska wyszukiwania.

Najpopularniejszą ostatnio była para walutowa TRN / BTC. Na giełdzie Binance jest to jedna czwarta dziennego wolumenu. Istnieją również rzadkie waluty. Tak więc do niedawna Binance był jedną z dwóch giełd, na których handlowano kryptowalutą IOTA..

Etap 2. Analiza dynamiki kursu

Nadszedł czas na analizę techniczną i wykorzystanie wszystkich narzędzi, których do tego używasz. Oprócz standardowych funkcji, na przykład, aby skonfigurować wyświetlanie dynamiki kursu dla określonego przedziału czasu: godziny, dnia, miesiąca, możesz pracować z szeroką funkcjonalnością wykresu online TradingVeiw, bezpośrednio na platformie Binance, która jest wbudowany w to. Oczywiście Binance ma swój własny harmonogram, każdy może z niego skorzystać.

Wtedy wszystko jest proste, jeśli samodzielnie śledzisz wykresy i jesteś zadowolony z ceny waluty – kupujesz ją, trafia do odpowiedniego portfela. Sprzedaż odbywa się w ten sam sposób: gdy tylko ustalisz dla siebie opłacalny kurs, możesz sprzedawać.

Etap 3. Wypełnianie zamówienia

Po prawej stronie znajduje się tabela sprzedaży, po lewej – zakupy. W górnym menu tabeli zleceń można wybrać jego rodzaj:

 • Limit/Limit – standardowy rodzaj oczekujących zleceń kupna lub sprzedaży;
 • Rynek/ Rynek (Rynek) – natychmiastowa sprzedaż lub zakup po najlepszej aktualnie oferowanej na rynku cenie. Przy tego typu zleceniach transakcja może zostać zakończona bardzo szybko, ale nie możesz samodzielnie określić wartości;
 • ZatrzymaćLimit/ Stop Limit – zlecenie, dla którego sam ustalasz żądaną cenę, z limitem zapobiegającym zbyt dużym stratom. Gdy tylko wartość osiągnie określony znak, zlecenie jest aktywowane i wchodzi do księgi zamówień.

Ale jeśli waluta zacznie gwałtownie spadać, zlecenie jest automatycznie zamykane z niewielkimi stratami, gdy tylko osiągnie określony przez Ciebie dolny limit..

Wymagane zamówienie (kup lub sprzedaj) jest wybierane w zależności od rodzaju transakcji. Rozważmy przykład pary ETH/BTC. Jeśli chcemy kupić ETH za BTC, następnie wymagane zamówienie – Kup/”Kup”, i jeśli planujemy sprzedaż ETH, te. Kup BTC za ETH, wtedy wybieramy – Sprzedać/ “Sprzedać”.

Teraz musisz wypełnić formularz, na przykład zamówienie Limit:

 1. Cena £. W pierwszym wierszu musisz podać koszt, po jakim waluta jest kupowana lub sprzedawana. Początkowo ta kolumna pokazuje aktualną cenę rynkową. Możesz zacząć od niego jako punktu odniesienia. Możesz ją ręcznie zwiększyć lub zmniejszyć.
 2. Liczba jednostek kryptowaluty. W kolejnym wierszu wskazujemy wymaganą kwotę – dokładnie, ile kryptowaluty chcesz kupić lub sprzedać.
 3. Ilość. Kolejne pole wskaże kwotę, która zostanie pobrana z rachunku lub obciążona.

Pozostaje naciskać Sprzedać lub Kup, umowa zostanie wpisana do księgi zleceń i wystarczy poczekać na jej realizację, tj. gdy ktoś kupi lub sprzeda Ci odpowiednią ilość monet. Pod oknami zleceń znajdują się listy otwartych transakcji i historia operacji na dany dzień.

Będziesz musiał zapłacić prowizję za zawarcie transakcji na giełdzie Binance, tak jak na każdej innej stronie. Jak powiedziałem wcześniej, tutaj jest najniższy i jest jeden% płacąc dowolną kryptowalutą, 0,75% – przy płaceniu Binance Moneta (BNB) – kurs wymiany walut.

Jak widać, funkcjonalność serwisu do składania zleceń na giełdzie Binance jest dość ograniczona. Ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą usług innych firm. Na przykład w ostatnim artykule rozmawialiśmy o tym, jak podłączyć centralę do usługi 3commas..

Ta platforma umożliwia składanie zleceń ciągłych zarówno kupna, jak i sprzedaży. Możesz ustawić „drabiny” dla Take Profit i automatycznie uśredniać pozycję, kupując, gdy spada. Możliwe jest ustawienie timerów na “stop”, składanie zleceń z warunkiem, bez wchodzenia do księgi zleceń giełdy, co daje możliwość złożenia dowolnej ilości zleceń bez zamrażania depozytu na giełdzie.

Dzięki tej funkcjonalności handel na binance staje się bardzo wygodny, a umiejętne wykorzystanie arsenału możliwości 3commas zwiększa również efektywność tradingu.

Binance w języku rosyjskim

Chciałbym pokrótce porozmawiać o tym, jak pracować na zrusyfikowanej platformie. Firma nie posiada odrębnej oficjalnej strony internetowej działającej w języku rosyjskim, jak na przykład TradingView: strona w języku angielskim znajduje się pod adresem https://www.tradingview.com, a strona w języku rosyjskim pod adresem https: // ru.tradingview.com. I chociaż jeśli otworzysz wykres online w języku rosyjskim, wszystkie działania z nim zostaną zsynchronizowane z wykresem angielskim, nadal są to zasadniczo dwie różne nazwy domen.

Binance jest inny. Aby pracować z nim po rosyjsku, musisz najpierw wejść na oficjalną stronę w języku angielskim, tj. idziemy pod ten sam link https://www.binance.com. Ponadto w części językowej górnego menu wybierz rosyjski, a strona jest jakby przetłumaczona:

Wszystkie możliwości pozostają takie same, nic się nie zmienia w interfejsie, ale rosyjskojęzyczny przedsiębiorca, który w ogóle nie mówi po angielsku, może pracować i poruszać się po giełdzie.

Tak wygląda rosyjskojęzyczne okno do wejścia na stronę:

Być może to, co może być najbardziej interesujące dla tradera, to platforma handlowa w języku rosyjskim.

Główny interfejs:

Okno zamówień:

Zaawansowany interfejs wraz z oknem zamówienia:

Jak widać, nie ma specjalnych zmian, tylko niektóre napisy stały się wyraźniejsze, a niektóre są nadal w języku angielskim. Możesz dodatkowo skorzystać z tłumacza Google, wtedy zostaną przetłumaczone na rosyjski, ale znowu będzie to nieprawidłowe tłumaczenie i może bardziej zmylić niż pomóc.

Chciałbym jeszcze raz zwrócić Państwa uwagę: strona na giełdzie Binance sam! Nazwa domeny binance.com. W takim przypadku na początku muszą znajdować się trzy www i potwierdzenie bezpiecznego połączenia https: //.

Po wybraniu języka nazwa domeny będzie miała dodatek w postaci dwóch liter angielskiego skrótu (skrótu) języka, np.jeśli używasz języka rosyjskiego, to nazwa domeny giełdy Binance będzie wyglądać następująco : https://www.binance.com/ ru /, a jeśli angielski, to https://www.binance.com/en/.

Dlatego nie powinieneś nawet próbować znaleźć innej oficjalnej strony Binance w języku rosyjskim, strona ma tylko jedną stronę! W przeciwnym razie możesz trafić w ręce intruzów, a konsekwencje będą nieprzewidywalne: od banalnej utraty poufnych danych i ich wykorzystania do prób wejścia na inne zasoby i strony, a także związanych z tym konsekwencji, aż po utratę środków.

Oszuści tworzą klony Binance, które całkowicie kopiują szczegółowo interfejs giełdy, nawet nie podejrzewasz, że nie jesteś na prawdziwej platformie wymiany i tutaj na pewno pożegnasz zarówno swoje pieniądze, jak i zdeponowane środki.

W sieci są też dość bezpieczne serwisy, które początkowo prezentują się jako platforma wymiany rosyjskojęzycznej, nawet używają jej logo, ale zaraz po wejściu na taką stronę okazuje się, że to nic innego jak skierowanie uczące nowicjuszy współpracować z giełdą przy użyciu materiałów informacyjnych i zapraszając ich do odwiedzenia oficjalnej strony giełdy za pomocą jej linku polecającego w celu dalszej rejestracji. Celem takich witryn jest otrzymywanie nagrody za polecenie, tj. 20% prowizji, którą giełda zarabia na Twoich transakcjach. Są to najbardziej nieszkodliwe „rosyjskojęzyczne” Binances, więc bądź ostrożny!

Aplikacja mobilna z giełdy kryptowalut Binance

Wielu użytkowników zdaje sobie sprawę z problemu polegającego na powolnym ładowaniu strony.

A jeśli mówimy o wymianie, decydujący jest ten czynnik: najważniejsze informacje są aktualizowane w ułamku sekundy. Nawet najszybszy internet może się zawiesić. Ponieważ takie problemy są bardzo rozpowszechnione, giełda Binance opracowała aplikację mobilną na smartfony, tablety i urządzenia stacjonarne (netbooki, laptopy itp.).

Możesz pobrać aplikację z oficjalnej strony, tuż powyżej napisałem gdzie dokładnie, pod względem funkcjonalności nie ustępuje ona zwykłej wersji, ale działa znacznie szybciej nawet na wolnym połączeniu.

Dzięki aplikacji mobilnej nigdy nie przegapisz korzystnych ofert i zawsze będziesz świadomy aktualnej dynamiki wymiany.

Ponadto, biorąc pod uwagę tempo współczesnego życia, dla tych, którzy nie czują się komfortowo przy komputerze przez cały dzień, aplikacja mobilna Binance pozwala przez cały czas pozostać dynamicznym traderem..

Konkursy i promocje

Giełda kryptowalut Binance przywiązuje dużą wagę do interakcji z użytkownikami, motywuje ich do otrzymywania informacji zwrotnych i od czasu do czasu organizuje konkursy, prowadzi promocje wśród traderów i walut cyfrowych. 

Tym samym firma przeprowadziła 9 rund konkursu Moneta Miesiąca. Tylko nowe monety, które chciałyby być wymienione na Binance, mogły zostać uczestnikami.

Zgodnie z warunkami konkursu moneta lub token, który został zwycięzcą (z największą liczbą głosów użytkowników giełdy), został wpisany na listę bezpłatnie.

Ponadto użytkownicy co miesiąc biorą udział w losowaniu waluty cyfrowej. A o dystrybucję monet – airdrop – starają się najlepsi traderzy w czołowych rankingach pod względem wolumenu transakcji.

Często startupy i młode rozwijające się projekty, które starają się zwrócić uwagę na swoją działalność i deklarują, że są sponsorami takich promocji i loterii..

Co profesjonalni handlowcy kryptowalut mówią o Binance?

Przeczytałem i usłyszałem wiele recenzji i komentarzy na forach, portalach społecznościowych oraz w osobistej komunikacji z traderami. Muszę powiedzieć, że recenzje na Binance są w większości pozytywne. Nie wszyscy są zachwyceni stroną, ale większość użytkowników ją chwali i poleca. Są zadowoleni z pracy serwisu i zdecydowali się tutaj pracować.

Na giełdzie pracują zarówno początkujący, jak i profesjonaliści, równie dobrze mówią o platformie. Z drugiej strony zauważają wsparcie, które nie tylko siedzi i odbiera połączenia i wiadomości przez całą dobę, ale naprawdę pomaga szybko wyeliminować błędy i problemy spowalniające system.

Wielu podkreśla wysoki poziom bezpieczeństwa, szybką realizację zleceń i niskie opłaty transakcyjne. Użytkownicy lubią wygodne i funkcjonalne dwa interfejsy, w których mogą pracować. Dodatkowy komfort i mobilność w pracy zapewnia aplikacja na systemy IOS i Android.

Niektórzy handlowcy zwracają również uwagę na wielojęzyczność witryny. Mimo to rusyfikację „krzywej” nazywają główną wadą giełdy. Wiele osób nie lubi, że giełda działa tylko z kryptowalutą (nie obsługuje fiat).

Jak widać, biorąc pod uwagę liczne zalety serwisu i możliwości, jakie giełda daje swoim użytkownikom, jej wady są zupełnie nieistotne. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości zespół będzie pracował nad ulepszeniem rosyjskojęzycznej części..

Binance to młoda i obiecująca usługa do cyfrowego handlu aktywami. Zespół stale wprowadza nowe rozwiązania i ulepsza stronę, a także opracowuje nowe projekty, które są przydatne i interesujące nie tylko dla traderów kryptowalut, ale także dla osób z dala od sfery aktywów cyfrowych. Dołącz do społeczności użytkowników Binance i odkryj nowe możliwości handlowe! Do zobaczenia wkrótce!

Powodzenia i dobrych zysków!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map