„Są dwie wiadomości – dobra i zła. Źle – rynku nie da się przewidzieć. Dobrze – nie musisz zarabiać! ”

Bruce Babcock

Handel kryptowalutami staje się coraz bardziej popularny, ponieważ klasa aktywów cyfrowych nadal szybko rośnie. Dla wielu kupowanie zasobów cyfrowych pozostaje trudnym zadaniem. Obfitość złożonego żargonu branżowego i polaryzujące relacje w mediach mogą budzić pewne obawy. Jednak przy pewnym przygotowaniu nowi traderzy mogą śmiało wejść do świata handlu kryptowalutami..

Podstawy handlu kryptowalutami

W tej recenzji przyjrzymy się podstawowym rzeczom, którymi powinien kierować się każdy uczestnik rynku kryptowalut.. 

Badania

Jak w przypadku każdego zasobu, przed zanurzeniem się w branży kryptowalut wymagane jest dokładne sprawdzenie przeszłości. Być może najważniejszą zasadą jest to, że nigdy nie powinieneś kupować więcej kryptowalut, niż możesz bezboleśnie stracić. Ale co dokładnie stanowi należytą staranność w tej klasie aktywów cyfrowych? Przyjrzyjmy się kilku konkretnym kwestiom:

  • Kupując konkretną monetę lub token, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Określone cele i zadania projektu, a także jego kapitalizacja rynkowa, wolumen obrotu i użyteczność monet to najważniejsze kwestie. Jeśli token ma bardzo niski wolumen obrotu i kilka silnych przypadków użycia, przyszły wzrost jest wątpliwy.
  • Zespół odpowiedzialny za token jest tak samo ważny jak sam zasób cyfrowy. Zespoły projektowe i ich wyjątkowe umiejętności muszą się wyróżniać.
  • Kupując zasoby cyfrowe, należy również wziąć pod uwagę własną tolerancję na ryzyko. Nawet popularne, duże aktywa podlegają gwałtownym zmianom cen. W przypadku aktywów o niższej kapitalizacji rynkowej wahania te mogą być jeszcze bardziej wyraźne..

Badania są absolutnie niezbędne przed zakupem jakiegokolwiek zasobu cyfrowego. Zawsze rób własne badania („DYOR -„ Zrób własne badania ”).

Zrozum, czy jesteś handlowcem czy inwestorem

Kryptowaluty są atrakcyjne zarówno dla traderów, jak i inwestorów.

Inwestorzy jednodniowi są zainteresowani dużą zmiennością kryptowalut, podczas gdy inwestorzy w dłuższej perspektywie będą wierzyć, że wartość Bitcoin lub innych kryptowalut będzie rosła w czasie. Dzieje się tak pomimo zmienności i sporadycznych ostrych korekt, które stają się coraz częstsze..

Bądź ze sobą szczery, ponieważ jeśli kupujesz z perspektywy długoterminowej, a cena właśnie kupionej kryptowaluty spada o 20%, możesz zacząć panikować i skłaniać się do sprzedaży ze stratą..

Najgorsze, co możesz zrobić, to nie rozumieć własnych motywów. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, czego chcesz, to jak możesz opracować skuteczną strategię?

Eksperyment

Aby naprawdę zrozumieć, w czym jesteś dobry, musisz spróbować czegoś nowego i nie bać się eksperymentować (z małymi ilościami, które łatwo możesz stracić).

Możesz również rozważyć otwarcie bezpłatnego konta demo za pomocą popularnej platformy handlowej, która oferuje handel kryptowalutami.

Jednak darmowe konta demo często nie powtarzają tego samego doświadczenia, co handel na żywo, ponieważ trader nie doświadcza takiego samego stresu emocjonalnego i niepokoju, jak podczas handlu prawdziwymi pieniędzmi..

Chociaż darmowe konto demo lub konto papierowe jest odpowiednie dla całkowicie zielonych początkujących w pierwszych krokach, aby bezboleśnie przestudiować działający interfejs giełdy i w praktyce zrozumieć, jak to działa.

Co to jest dźwignia finansowa lub handel z depozytem zabezpieczającym

Co to jest dźwignia finansowa lub handel z depozytem zabezpieczającym

Aktywa handlowe, w tym kryptowaluty, na internetowej platformie handlowej przyciągną dźwignię.

Oznacza to, że potencjalne korzyści, które możesz uzyskać, są pomnożone przez 10, 100, a nawet 1000 razy. I odwrotnie, możesz również łatwo ponieść straty, a dźwignia finansowa przyspieszy ten proces o te same 10, 100 lub 1000 razy..

Najłatwiejszym sposobem wyjaśnienia wykorzystania dźwigni finansowej lub handlu z depozytem zabezpieczającym komuś, kto nie jest zaznajomiony z tą koncepcją, jest porównanie go do uzyskania kredytu hipotecznego na dom..

Oczywiście istnieje znacząca różnica między bankiem a internetową platformą maklerską oferującą marżę. Na przykład, jeśli cena domu spadnie poniżej wartości depozytu, bank nie wezwie Cię do uzupełnienia depozytu lub, co gorsza, automatycznie sprzeda swoją nieruchomość i zażąda zwrotu wszystkiego po raz, łącznie z wszelkimi deficytami. W rzeczywistości jest tak samo z platformami transakcyjnymi online, które umożliwiają handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego lub dźwigni finansowej.

Powiedzmy dla uproszczenia: marża depozytowa dla bitcoinów wynosi 10%. Oznacza to, że jeśli Bitcoin jest sprzedawany za 12 000 USD, platforma handlowa online poprosi Cię o wpłatę co najmniej 1200 USD. Może się to wydawać bardzo korzystne, ponieważ możesz uzyskać dostęp do całego bitcoina, zdeponując tylko ułamek jego aktualnej wartości rynkowej. Ale musisz zrozumieć, że potencjalne zyski i straty są znacznie zwiększone, co oznacza również, że możesz bardzo łatwo stracić swój depozyt, ponieważ 1200 $, które jest już zadeklarowane przez brokera, odbierze w tym samym momencie, co strata na otwarta przez Ciebie pozycja zbliży się do kwoty pokrycia, podczas gdy broker sam likwiduje pozycję na całkowicie legalnej podstawie, aby zapobiec dużym stratom. Ta procedura nosi nazwę wezwania do uzupełnienia depozytu.

Dlatego handel lewarowany jest niezwykle ryzykowny i na pewno nie jest odpowiedni dla nowicjuszy w kryptowalutach. W końcu krypta jest już bardzo niestabilna i nieprzewidywalna. Po co zwiększać ryzyko?

Kiedy kupujesz lub handlujesz kryptowalutą za pośrednictwem giełdy lub portfela, zwykle dzieje się to bez żadnej dźwigni. Nie oznacza to, że Twój kapitał nie jest zagrożony. Możesz stracić wszystkie swoje pieniądze bez korzystania z dźwigni finansowej, z wyjątkiem tego, że generalnie nie dostajesz więcej niż inwestycja..

Obecnie istnieją pewne giełdy kryptowalut eksperymentujące z instrumentami pochodnymi i dźwignią, chociaż narzędzia te będą skierowane do większej liczby profesjonalistów..

Ale jednocześnie bądź cierpliwy i nie bój się eksperymentować (z ilościami, z którymi nie boisz się rozstać). Z biegiem czasu poprawisz swoje zrozumienie rynków i będziesz w stanie zidentyfikować swoje mocne strony.

Dowiedz się o rynkach i prowadź dziennik, aby rozwijać swoje umiejętności

Dowiedz się o rynkach i prowadź dziennik, aby rozwijać swoje umiejętności

Nie myśl, że musisz uczyć się wszystkiego na raz. Niektóre rzeczy przyjdą do ciebie naturalnie, a wtedy po prostu skupią się na rozwijaniu twoich mocy i uczynieniu ich jeszcze bardziej skutecznymi..

Prowadź dziennik handlowy

Zapisz swoje obserwacje na temat rynku i różnych klas aktywów w dzienniku handlowym lub notatniku. Skorzystaj również z dziennika, aby zapisać kluczowe decyzje inwestycyjne lub handlowe, jasno określając, dlaczego wybierasz określone pozycje.

Nie ma nic złego w prowadzeniu dziennika tradera, rób to regularnie i poprawnie:

  • Sprawdzaj decyzje i ryzyka, które udokumentowałeś na swoim laptopie (codziennie, jeśli chcesz odnieść sukces jako inwestor).
  • Uważaj podczas recenzowania i zapisuj, co poszło nie tak (zwykle uczymy się na własnych błędach).
  • Wypróbuj różne style i strategie handlowe

Nie musisz być day traderem. Być może będziesz handlować pozycyjnie tylko w określonych warunkach rynkowych.

Na przykład możesz zdecydować się na zakup kryptowaluty, zanim nagroda blokowa zmniejszy się o połowę, a następnie sprzedać, gdy wzrośnie o x%. I to może być jedyna strategia, na której będziesz się koncentrować..

Badaj i eksperymentuj, ale tak, aby wszystkie Twoje kroki były uporządkowane i zmierzone.

Zrozum ryzyko i naucz się nim zarządzać

Zrozum ryzyko i naucz się nim zarządzać

To, jak podchodzisz do ryzyka, ma kluczowe znaczenie. Bycie dobrym handlowcem polega na budowaniu wytrzymałości i długowieczności, a możesz to zrobić tylko wtedy, gdy nauczysz się opierać ciosom.

Powinieneś zacząć od oceny potencjalnego ryzyka i strat, które mogą powstać w przypadku wystąpienia pewnych niekorzystnych scenariuszy. Zwykle jest to pierwszy punkt, który należy sprawdzić przed dokonaniem transakcji..

Przeanalizuj szereg różnych wskaźników ryzyka, aby zrozumieć, jak zmienny jest składnik aktywów, z którym będziesz mieć do czynienia. Te miary ryzyka obejmują zrozumienie takich rzeczy, jak wariancja cen, odchylenie standardowe i tak dalej.. 

Zbuduj swój własny system zarządzania ryzykiem, który będzie dla Ciebie wygodny i uwolni od niepotrzebnego stresu psychologicznego podczas handlu.

Użyj zleceń z limitem

Zlecenia z limitem są niezwykle przydatne do zmniejszania ryzyka handlu i inwestowania, zwłaszcza gdy rynek bazowy lub aktywa są wyjątkowo niestabilne.

Na przykład, jeśli złożysz zlecenie rynkowe na zakup bitcoinów, możesz nie uzyskać pożądanej ceny ze względu na zmienność cen. Jednak zamówienia z limitem pomogą Ci osiągnąć pożądaną cenę, a nawet poprawić ją podczas kupna i sprzedaży. Dowiedz się, jak ich używać.

Jeśli złożysz zlecenie kupna z limitem, pozwoli to na zakup po wybranej cenie lub nawet niższej (która jest dla Ciebie najlepsza). Zlecenia sprzedaży z limitem pozwolą Ci sprzedawać po cenie, którą chcesz lub wyższą (czyli również lepszą dla Ciebie).

Zamknij tracące pozycje

Czasami renomowani analitycy publikujący wiadomości mogą stać się stronniczy, więc lekcja polega na tym, aby nauczyć się być jak najbardziej obiektywnym..

Nigdy nie zakochuj się w swoich pozycjach i bądź przygotowany na zmniejszenie strat.

Profesjonalni handlowcy na tradycyjnych rynkach finansowych często zamykają pozycje, gdy cena instrumentu bazowego wynosi od 15% do 20% na minusie, ale decyzja ta będzie w dużej mierze zależeć od twoich okoliczności i rodzaju strategii, którą wybierzesz..

Dobrą praktyką jest próba ustawienia dla siebie zasady stop loss

Stop loss jest przydatny, ponieważ możesz ustawić automatyczne zamykanie pozycji po osiągnięciu określonego niekorzystnego progu cenowego, ograniczając w ten sposób straty.

Stop loss jest absolutnie niezbędny podczas handlu z dźwignią lub depozytem zabezpieczającym.

Dowiedz się, jak prawidłowo ustawić stop loss, ponieważ jeśli umieścisz go zbyt blisko poziomu początkowego, ryzykujesz, że zostaniesz zatrzymany zbyt wcześnie. Jeśli jednak umieścisz Stop Loss zbyt daleko od poziomu początkowego, możesz skończyć ze znacznymi stratami, których nie można zwrócić brokerowi online. Naucz się zarządzać swoim ryzykiem.

Dokładnie oceń ryzyko płynności

Jeśli aktywa kryptowaluty, którymi handlujesz, mają niską płynność, ryzykujesz narażeniem się na gwałtowne i nagłe skoki cen (w górę lub w dół).

Jak wyjaśniono powyżej, dlatego szczególnie ważne jest, aby nauczyć się korzystać ze zleceń limitowanych przy kupowaniu i sprzedawaniu krypt, a także stop loss.

Brak płynności doprowadzi do gwałtownych skoków cen, więc jeśli ustawisz stop loss zbyt blisko poziomu wejścia, możesz szybko zostać zatrzymany ze stratą i paść ofiarą poślizgu (gdy pozycja zamyka się znacznie poniżej poziomu stop loss).

Możesz zmniejszyć ryzyko poślizgu, używając gwarantowanego stop loss, chociaż nie każdy broker lub platforma handlowa online to oferuje..

Analiza i handel kryptowalutami

Doświadczeni handlowcy rozumieją ogromną wartość danych rynkowych podczas handlu kryptowalutami. Korzystając zarówno z analizy fundamentalnej, jak i technicznej, możesz zarządzać ryzykiem, identyfikując nowe trendy i zachowania rynkowe. Chociaż te wskaźniki mogą być onieśmielające dla początkujących, trochę badań prowadzi długą drogę..

Analiza fundamentalna

Zgodnie z długoterminowymi strategiami handlowymi, takimi jak DCA (uśrednianie kosztów dolara), analiza fundamentalna bada główne czynniki wpływające na ceny aktywów cyfrowych. Czynniki te mogą obejmować wizję i cele projektu, jakość zespołu projektowego, poziom aktywności projektu na Github, obecność projektu w mediach społecznościowych i wielkość jego społeczności oraz historię osiągania celów. Korzystanie z tej metody do analizy krótkoterminowej jest szczególnie trudne, biorąc pod uwagę dużą zmienność rynków kryptowalut..

Analiza techniczna

W przeciwieństwie do długoterminowego stosowania analizy fundamentalnej, analiza techniczna koncentruje się na krótkoterminowych ruchach cen (pod względem godzin lub dni, a nie miesięcy lub lat). Podczas przeprowadzania analizy technicznej wykresy cenowe często ujawniają trendy i wzorce, które dają handlowcom natychmiastowe zrozumienie rynku. Upraszczając te krótkoterminowe prognozy, analiza techniczna jest niezwykle ważna dla day traderów i innych osób, które chcą osiągnąć szybkie zyski. W wyniku ciągłej zmienności kryptowalut analiza techniczna nadal nabiera tempa.

Scentralizowane giełdy kryptowalut

Większość giełd kryptowalut jest dziś scentralizowana. Ta dynamika oznacza, że ​​ETF są własnością samej giełdy, a nie użytkowników. Dla niektórych to rozwiązanie jest problematyczne, biorąc pod uwagę bogatą historię hakowania tych witryn..

Jednak duże scentralizowane giełdy oferują również niezawodny wolumen i dużą płynność, zapewniając handlowcom dużą elastyczność. Aby zarządzać ryzykiem włamania, wielu użytkowników zaczęło przechowywać swoje środki w portfelach osobistych, a nie w scentralizowanym portfelu giełdy..

Zdecentralizowane giełdy kryptowalut

Zdecentralizowane giełdy stają się coraz bardziej widoczne w ekosystemie zasobów cyfrowych. W przeciwieństwie do platform scentralizowanych, platformy te ułatwiają transfery peer-to-peer, eliminując potrzebę pośrednika wymiany. I chociaż w zasadzie są do siebie podobne, platformy te znacznie różnią się funkcjonalnością..

Ogólnie rzecz biorąc, zdecentralizowane giełdy oferują następujące korzyści:

  • Handel bez depozytu
  • Atomic Swaps (Instant Swaps)
  • Nie jest wymagana żadna wypłata ani doładowanie

Oprócz tych funkcji, AtomicDEX jest również pierwszym zastępczym DEXem dostępnym na urządzeniach mobilnych. Jest to również jedyny DEX wypełniający lukę między tokenami ERC-20 opartymi na Bitcoin i Ethereum. Ta funkcjonalność sprawia, że ​​AtomicDEX jest doskonałym wyborem spośród wszystkich zdecentralizowanych giełd..

Wniosek

Dla tych, którzy są nowicjuszami w klasie aktywów cyfrowych, handel powinien zawsze rozpoczynać się od obszernego procesu due diligence. Chociaż są one podobne pod względem funkcjonalności do tradycyjnych rynków, waluty cyfrowe pozostają bardzo niestabilne, a handlowcy muszą brać pod uwagę nieodłączne ryzyko. Chociaż możliwe są stabilne dochody, prawdopodobne są również straty.

Korzystanie zarówno z analizy fundamentalnej, jak i technicznej może pomóc handlowcom w podejmowaniu obiektywnych decyzji opartych na dowodach. Stosowanie tego podejścia może pomóc początkującym w podejmowaniu pragmatycznych decyzji, a nie emocjonalnych.. 

Opracuj strategie w oparciu o swoje obserwacje i eksperymenty. Musisz być świadomy zmieniającego się rynku i wszelkich istotnych wiadomości, regularnie wdrażać swoją strategię i mieć pewność, że podejmujesz najlepsze i najbardziej świadome decyzje..

Podczas gdy handel kryptowalutami może być trudny, z praktyką i chęcią nawet początkujący mogą odnieść sukces..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me