Eğer “Hash Ribbons” terimini duyduysanız ve 3Commas’ta bu göstergeyi kullanarak nasıl kar elde edebileceğinizi ve ne olduğunu merak ettiyseniz, bu materyal tam size göre.!

Giriş

Ticarette yeni olun veya kendinizi deneyimli bir tüccar olarak düşünün, en sevdiğiniz kripto youtuber’larının veya sosyal medya etkileyicilerinin zaman zaman Bitcoin’in Karma Şeritlerinden bahsettiğini duymuş olabilirsiniz. Bu göstergenin nasıl yararlı olabileceğini veya nasıl çalıştığını merak ettiyseniz, bu makaleye bir göz atın.!

“Karma Şeritler” nedir?

Harika soru, hadi bunun üzerinde biraz daha duralım..

Bitcoin madencilerinin bitcoin oluşturmak için hesaplamalar yaptığını ve belirli matematiksel problemleri durmaksızın çözdüğünü zaten biliyor olabilirsiniz. Gerekli bilgi işlem gücü, hash olarak ölçülür ve hash oranı, bitcoin oluşturma ve ağ güvenliğini sağlamaya dahil olan tüm cihazların hesaplama gücünün toplamıdır. Yazma sırasında, Bitcoin’in saniyede şaşırtıcı 125 Exahash var! Bu, 6.25 bitcoin ödülü için bir matematik problemini çözmek için saniyede 125.000.000.000.000 deneme.!

Basitçe söylemek gerekirse, Karma Şeritler hashrate görselleştirmek gibi platformlarda Bitcoin çizelgelerinize ekleyebileceğiniz, genellikle bir gösterge halinde birleştirilen bir algoritma kombinasyonu kullanarak verilerin teknik analizini gerçekleştirmek için: TradingView.com.

Düzenli dalgalanmalar, yeni madenciler sürekli olarak Bitcoin ağına katılıp bağlantıyı kestiği için hash oranları için yaygın bir olaydır, ancak hash oranlarındaki önemli dalgalanmalar genellikle Bitcoin fiyatının potansiyel hareketini belirlemek için bir sinyal olabilir..

Hash Ribbon ticareti nasıl yapılır?

Şu anda en popüler olanı ele alacağız. Hash Ribbons göstergesi TradingView platformunda.

Bu gösterge, her günün sonunda ham Karma Şeritleri okuyarak ve bunu bir grafikte iki satır olarak sunarak çalışır: daha hızlı 30 günlük Hareketli Ortalama ve daha yavaş 60 günlük MA..

Basit bir ifadeyle, hızlı MA üstündeki yavaş olanı geçtiğinde, hash oranında bir artış olduğunu gösterir ve genellikle bitcoin fiyatında bir artışa işaret eder. Bunun tersi de doğrudur, eğer hızlı MA yavaş olanı geçerse, sonuncunun altına düşerse, hash oranı düşer ve fiyat genellikle onu takip eder..

Karma Şeritler göstergesi bir günlük bir zaman diliminde çalıştığından, 1B, 2B, 3B, Haftalık (haftalık) ve muhtemelen Aylık (aylık) grafikler gibi daha yüksek zaman dilimleri için en uygun olanıdır..

Ardından, Hash Ribbons göstergesi tarafından kontrol edilen bir 3Commas botunun nasıl oluşturulacağını açıklayacağız..

Geçmişte Hash Ribbons ne kadar başarılıydı?

Aşağıdaki grafik, bir yıldan biraz daha uzun süre BTC / USD fiyat hareketini göstermektedir ve Hash Ribbons göstergesinin neden bu kadar etkili olduğunu kendiniz görebilirsiniz.!

Geçen yıl, Hash Ribbons göstergesi bir Satın Alma sinyali gösterdiğinde, spot borsada Bitcoin satın alıyorsanız, her işlem başarılı olacaktır. Aslında bu gösterge, satın alma göstergesi sinyalini portföylerine daha fazla Bitcoin eklemek için bir fırsat olarak kullanan uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları tarafından sıklıkla kullanılır..

BTC / USD için Bitstamp grafiğini kullanarak Ağustos 2011’e geri dönebilir ve Karma Şeritler göstergesinin geriye dönük test sonuçlarını görebilirsiniz..

Aşağıdaki grafik, tüm verileri tek bir ekran görüntüsüne sığdırmak için haftalık bir zaman aralığı ve logaritmik ölçeklendirme kullanır:

Grafikteki oklar, sinyalin yaklaşık tarihini ve kırmızı mum çubuğundan önceki bir sonraki yerel zirvede haftanın kapanışı (giriş) ve çıkışı için ihtiyatlı bir tahmini gösterir. Ağustos 2016 boğa koşusu sırasında “trendleri takip ediyor” olsaydınız, zirvede satış yapmak size% 2.450’lik inanılmaz bir!

Dur … Peki ya son satın alma sinyali?

İyi farkedilmiş! Hiçbir göstergenin% 100 başarı sağlayamayacağına dikkat etmek önemlidir ve profesyonel tüccarlar, tüm alım satım kararlarınızın temeli olarak asla tek bir göstergeye güvenmemeniz gerektiğini ilk söyleyenler olacaktır..

Mevcut Bitcoin yükseliş döngüsüne başlamak için henüz çok erken ve varlık fiyatının son Hash Ribbons Buy sinyalinden bu yana düştüğü görünse de, dikkat etme ve 4 saatlik ve 1 günlük saate bakmanın zamanı geldi. fiyatların iyileşme beklentisiyle çerçeveler ve uzun pozisyona girmek için bir ticaret planı oluşturun.

Alternatif olarak, 3Commas DCA botlarından yararlanabilir ve bota bir Satın Alma sinyali tetiklendiğinde ticarete başlamasını söylemek için Karma Şeritleri kullanabilir ve ortalama pozisyon girişleri için güvenlik emirleri kullanabilirsiniz.!

Hash Ribbons göstergesini DCA Bot 3Commas’a bağlama 

Menüye git DCA Bot (1) ve düğmesine basın Bir bot oluşturun (2).

Kısımda Ana ayarlar (3) botun adını girin, ticaret yapmak istediğiniz borsayı ve ayrıca BTC / USD veya BTC / USDT çiftini seçin (borsanızın veya bölgenizin ticaret çifti olarak hangisini desteklediğine bağlı olarak). Sadece bir çift ticaret yapmakla ilgilendiğimiz için Basit bir bot oluşturmayı seçeceğiz.

Panelde Strateji (4) seçeceğiz UZUN ve para birimi Alıntı (USD / USDT cinsinden karı sabitlemek için). Bir pozisyon açmak için bir limit emri kullanacağız, çünkü bu çoğu borsada ücretlerden tasarruf sağlayabilir..

Temel ve Güvenlik Emirlerinin boyutunu 100 $ olarak ayarlayalım, ancak bunu risk tolerans seviyenize ve ticaret için mevcut fonlara göre ayarlayabilirsiniz:

Kısımda Bir anlaşma başlatma koşulları (5) “TradingView Kişisel Sinyali” ni seçin, ayarlayın Hedef verim (%) (6)% 10’luk muhafazakar bir seviyede, dilerseniz, takip eden kar almayı etkinleştirebilirsiniz..

Devre dışı bırakacağız Kaybı durdurmak (7).

Yükleyeceğiz Emniyet emirleri (8) maksimum 3 emniyet emri ve 3 eşzamanlı aktif emniyet emri programlayarak. Her bir güvenlik siparişini% 5’e yerleştirmek için bir fiyat farkı da belirleyeceğiz.

Emniyet emirlerinin hacmini 2’ye çıkaracağız ve emniyet emri adım çarpanını 1’e ayarlayacağız.

Dikkat edebilirsin Asistan (9), bu durumda size bu işlem için maksimum yaklaşık 800 $ kullandığımızı söyleyecektir. Aynı zamanda, “Dolar değerinin ortalamasını alma” güvenlik emri için ayarlarımız, BTC fiyatında% 15’lik bir düşüş olması durumunda fayda sağlamamıza ve bir işlem açtıktan sonra grafikteki herhangi bir düşüşten yararlanmamızı sağlayacaktır..

Şimdi yapabilirsin Kayıt etmek (10) bot.

“Yeni bir bot başlatmak istiyor musunuz” sorusunu gördüğünüzde, düğmeyi tıklayın Başlat, ve sayfaya döneceksin Bilgi. Bu sayfayı aşağı kaydırın ve mavi metne bir kez sol tıklayarak “işlem başlatma sinyal mesajını” kopyalayın:

Şimdi TradingView.com’u yeni bir tarayıcı sekmesinde açın ve oturum açın.

1B zaman diliminde bir BTCUSD veya BTCUSDT grafiği açın, kullandığınız borsada (1), “Gösterge” düğmesini tıklayın (2), girin “Hash Şerit“Ve” capriole_charles “(3) tarafından sağlanan göstergeyi seçin:

Yeni bir tane oluşturmak için Alarm simgesine tıklayın bildirim (dört).

Ayarlar için Koşullar “Karma Şeritler” göstergesini ve “Uyarı – Satın Al” tetikleyicisini seçin, ardından “Bar başına bir kez (kapatmak için)“(beş).

Bazı TradingView abonelik seviyeleri, seçeneklerinizi sabit bir son kullanma zamanı uyarının sona erme tarihi, lütfen buna dikkat edin çünkü uyarı her ay sıfırlanmalıdır (6).

Kısımda Hareketler (7) webhook url’sini seçin ve şunu girin: https://3commas.io/trade_signal/trading_view. 

Not: Webhook URL’si bir web sayfası değildir, bu nedenle lütfen ziyaret etmek için bağlantıya tıklamayın.!

Son olarak, alanında “İleti“(7) önceden kopyaladığınız mesajı bottan sayfamızdan yapıştırın”Bot bilgileri“Ve düğmeye basın”Oluşturmak“(8):

İnce!

Botunuzu oluşturdunuz ve onu Karma Şerit göstergesine bağladınız. Şimdi yapmanız gereken tek şey, bir sonraki sinyal tetiklenene kadar beklemek ve botunuz seçtiğiniz borsada otomatik olarak bir ticaret oluşturacaktır! Botun ticareti% 10 karla kapanana kadar yönetmesine izin verebilir veya SmartTrade’e Dönüştür seçeneğini kullanmak ve daha fazla kar elde etmeyi amaçlayan daha uzun vadeli bir ticaret olarak kullanmak istiyorsanız ticareti açtıktan sonra yeniden değerlendirebilirsiniz. Güvenilir 3Commas botunuz tarafından elde edilen mükemmel bir giriş fiyatı ile!

Not: Kripto para ticareti yapmak doğası gereği risklidir ve getiriler oldukça yüksek olsa da riskleri göz önünde bulundurmak önemlidir. İşlem yaptığınız varlığın fiyatı keskin bir şekilde düşerse, varlığı daha düşük bir fiyata satmaya zorlanarak yatırımınızın bir kısmını kaybedebilirsiniz. 3Commas Blog Yazıları eğitim amaçlı yazılmıştır ve “Mali Tavsiye” olarak yorumlanmamalıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me