Instrukcje krok po kroku dotyczące handlu botem Grid

Jak działa bot Grid?

W naszym artykule z cyklu 3Commas-praktyka omówiliśmy już zasadę działania bota GRID, gorąco zachęcamy do zapoznania się z nim przed przeczytaniem tego artykułu.!

Przypomnijmy pokrótce: aby uruchomić bota GRID wystarczy określić górną i dolną granicę cenową, w której bot będzie działał, a także liczbę poziomów linii cenowych między nimi. Strategia tworzy serię poziomych poziomów kupna i sprzedaży, a bot gromadzi zyski wraz ze zmianą ceny, „odbijając się” w zbudowanej siatce.

Co jest takiego dobrego w naszym bocie GRID??

Zasadniczo boty na rynku kryptowalut działają na zasadzie otrzymywania jakichkolwiek sygnałów do rozpoczęcia i zakończenia transakcji, ale w przypadku bota GRID wszystko jest inne.

Bot GRID próbuje zarabiać na każdym ruchu cenowym, kupując taniej i sprzedając drożej. Cena spadła – bot kupił, cena wzrosła – bot sprzedał, a więc jest bez przerwy, 24 godziny na dobę, dopóki bot nie wyliczy całego ruchu cen w siatce i dopóki cena nie wyjdzie poza siatkę . Wystarczy od nas określić dolną i górną cenę siatki oraz szerokość każdej siatki, poruszając się po której bot będzie kupował i sprzedawał monety. 

Przejdźmy do ustawień naszego bota Grid.

Aby to zrobić, przejdź do strony bota GRID lub www.tradingview.com (dla kogo jest to wygodniejsze) i zacznij przeglądać wykresy różnych monet Metoda ręcznej analizy i stworzenia bota GRID w „Strategii ręcznej” polega na znalezieniu i wybraniu takich par handlowych, w których cena jest zbliżona do poziomu wsparcia, co jest najważniejszym czynnikiem sukcesu w handlu sieciowym GRID..

Wskazówka

Poziom wsparcia to najniższy poziom cen w danym okresie. Z reguły po osiągnięciu tego poziomu cena odwraca się i rośnie.

Najlepiej jest szukać monet zaczynających się od 4-godzinne ramy czasowe.  Najbardziej odpowiednią monetą będzie ta, której cena spadła do pewnego silnego poziomu wsparcia i jest od niego stale odpychana. Oznacza to, że jest jasne, że kupujący za każdym razem kupują dno. Oczywiście najlepiej byłoby poszukać monety o większej zmienności, będziemy mieli większe szanse na zarobienie na niej pieniędzy, podczas gdy cena będzie przesuwać się w górę iw dół naszej siatki.

Wskazówka

Wysoka zmienność pociąga za sobą zwiększone ryzyko zarabiania pieniędzy, ale także otwiera szersze możliwości zarabiania pieniędzy w handlu.

Po przejrzeniu różnych monet i zastosowaniu minimalnych umiejętności analizy technicznej decydujemy się zatrzymać na parze ZRX / USDT.

Dlaczego? Na tej parze obserwujemy:

  • Odbicie ceny od dolnej części silnego poziomu wsparcia, z którego może stopniowo wznosić się ponownie lub wchodzić do mieszkania, czyli przesuwać się w górę i w dół, a następnie wyjść poza ten kanał. To jest to, czego potrzebujemy, aby cena przesunęła się wzdłuż naszego kanału, a następnie wzrosła, po czym możemy bezpiecznie zamknąć naszego bota i przejść do następnej pary;
  • Na RSI występuje silna zwyżkowa dywergencja;

Wskazówka

Byczy rozbieżność jest niższe dołki na wykresie cenowym i duże dołki wskaźnika, w tym przypadku RSI.

  • Chociaż ZRX nie jest liderem w kapitalizacji rynkowej, wraz z LEND ma znacznie więcej posiadaczy niż inne tokeny Defi, co jest ważnym wskaźnikiem w handlu..

Mamy więc 300 USDT i chcemy poprawnie umieścić siatkę na parze ZRX / USDT. Sam bot GRID jest dość pojemnym botem, to znaczy im więcej poziomów w bocie, tym więcej wolnego balansu potrzebujemy.

Rozpoczynamy konfigurację naszego bota. Przechodzimy do przeglądania 4-godzinnego przedziału czasowego (najlepszy przegląd poziomów) i dostosowujemy go zgodnie z wykresem, tak aby cena przechodziła od dołu naszego silnego poziomu wsparcia do góry kanału, po którym cena może się poruszać przez jakiś czas w naszej sieci. Siatkę ustawiamy tak, aby dolna i górna siatka dotykała dolnego i górnego poziomu kanału, i do ruch cen w siatce dotykał każdej siatki w bocie tak często, jak to możliwe. Jeśli 4-godzinny przedział czasu nie jest wygodny, można wybrać 15-minutowy przedział czasu (ma znaczenie, jeśli siatka nie jest tak duża, a jej szerokość jest mniejsza niż 1%).

Następnie ustaw następujące parametry w ustawieniach bota Grid:

Para: ZRX / BTC

Górna cena limitowa: 0,4250

Dolna cena limitu: 0,3065

Liczba linii siatki: 30

Ilość w jednej siatce: 33 ZRX (minimalna kwota dla każdej transakcji, nieco ponad 10 USD)

Kwota inwestycji: 272 USD

Cena uruchomienia bota: 0,3174

Szerokość siatki: 0,96% ~ 1,31%

Rozmiar całej siatki: 38%

Po zakończeniu ustawień bota GRID kliknij „Stwórz”. W wyświetlonym komunikacie o pomyślnym utworzeniu bota kliknij „ok„Po czym nasz bot GRID przechodzi do strefy gotowości, ale nie został jeszcze uruchomiony. W sekcji “Moje boty sieciowe„Tuż pod wykresem ponownie sprawdzamy wszystkie ustawienia bota (w razie potrzeby możemy kliknąć”Edytować«, Wprowadź poprawki i zapisz), a jeśli jesteśmy ze wszystkiego zadowoleni – uruchom! Aby uruchomić bota, musisz kliknąć „Włączyć“.

Po tym bot zapyta nas ponownie, czy jesteśmy pewni naszych działań, jeśli tak, to potwierdzamy, klikając zielony przycisk “Potwierdzam“.

Wtedy pozostaje ostatni krok. Aby bot GRID działał, będziemy musieli zakupić wymaganą ilość ZRX, można to zrobić ręcznie za pomocą terminala Smart Trade lub po prostu klikając przycisk „Kupuj według rynku“.

Następnie nasz bot GRID zacznie działać, to znaczy będzie składał zlecenia z limitem na giełdzie, a gdy cena się zmieni i każde zlecenie z limitem zostanie zrealizowane, będzie ponownie składał zamówienia i zarabiał na każdej cenie ruch w naszej sieci..

Jeśli klikniemy na parę w bocie GRID (w naszym przypadku tak jest ZRX / USDT), to otworzy się wykres, na którym będzie widoczna sama siatka i wykonane zlecenia. Od czasu do czasu otwierając wykres, zbierzemy obraz tego, co dzieje się z botem i jak wylicza swoje zyski. Również w sekcji „Moje boty sieciowe»Zrealizowany zysk zostanie wyświetlony obok danych twojego bota po prawej stronie. W razie potrzeby możesz zatrzymać bota, odczekać 30-60 sekund (aby bot mógł anulować wszystkie zlecenia z limitem na giełdzie), wprowadzić zmiany w siatce i zapisać i uruchomić ponownie.

Ponadto, jeśli klikniemy na tytuł naszego bota GRID, to otworzy się przed nami lista z naszą otwartą pozycją i wszystkimi złożonymi zleceniami z limitem, które są w trakcie przetwarzania, i to oni rezerwują Twoje saldo na transakcje. Również na tej stronie możesz wyeksportuj wszystkie dane na naszym bocie.

Kiedy najlepiej wylogować się z bota GRID? 

Idealnym momentem na zatrzymanie bota i zamknięcie go będzie, gdy cena przejdzie całą siatkę od samego dołu do góry i wyjdzie z siatki w górę. Jeśli cena poszła w drugą stronę, poza dnem siatki, są dwie opcje: poczekaj, aż cena wróci do siatki Grid, lub zatrzymaj bota, po czym niesprzedane (w naszym przypadku ZRX) monety będą pozostań w portfelu. Możesz spróbować sprzedać monety, które utknęły w portfelu dla zysku, korzystając z terminala podręcznego Smart Trade i narzędzia Smart Sell. Jeśli mamy wolne saldo na naszym portfelu, to do tego możemy zastosować „Uśrednianie” i wyciągnąć monetę z zyskiem. Tym samym zyskamy zarówno z pracy samego bota GRID, jak iz umowy Smart Sell.

==================================================== =====================

Dzień później sprawdzimy, jak działa nasz bot GRID..

Jak widać na wykresie, cena ZRX poszedł w górę, bot działa i zarabia. Wcześniej wspomnieliśmy, że aby uzyskać znaczny zysk na każdym ruchu cenowym, należy wprowadzić większą kwotę niż użyliśmy na przykładzie. Niemniej jednak nasz bot świetnie się prezentuje i działa na plus.

Jak monitorować działanie bota?

Poniżej wykresu widzimy znaki „B” i „S” lub „BS”.

b“- oznacza, że ​​bot kupił monetę na tej świecy;

S“- oznacza, że ​​bot sprzedał monetę na tej świecy;

BS“- oznacza, że ​​botowi udało się kupić i sprzedać monetę na tej świecy.

W przeglądzie transakcji widzimy cały dochód, jaki udało nam się uzyskać botowi. Jeśli klikniesz „Wszystkie transakcje”, zobaczymy pełniejszy obraz pracy naszego bota Grid.

To wszystko! Teraz, po ustaleniu działania bota GRID na prawdziwym przykładzie, możesz łatwo go skonfigurować i zacząć handlować z zyskiem!

A jeśli jeszcze nie wypróbowałeś naszej platformy, nadszedł czas, aby to zrobić.!

Zarejestruj się w 3Commas i uzyskaj 3 dni bezpłatnego dostępu do wszystkich funkcji, a także 50% zniżki przy zakupie rocznej subskrypcji!

Powodzenia wszystkim!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map