Boty DCA: Twórz boty DCA za pomocą wbudowanych wskaźników analizy technicznej.

Jak stworzyć bota za pomocą wspólnych wskaźników wbudowanych w 3Commas?

Wprowadzenie

Być może zastanawiasz się, jak stworzyć bota do handlu jednym z twoich ulubionych altcoinów za pomocą jednego ze wskaźników analizy technicznej wbudowanych w 3Commas? Cóż, zwracamy uwagę na przewodnik na ten temat.!

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć bota do handlu altcoinami i używać prawdopodobnie najbardziej znanego i szanowanego wskaźnika w świecie handlu – RSI (Relative Strength Index).

RSI wyświetla wartość (zwykle w formie wykresu liniowego), która wskazuje, czy aktywa są wykupione (zwykle, gdy osiągają poziomy powyżej 70-80) lub wyprzedane (zwykle gdy spadają poniżej 20-30 poziomów). Kiedy RSI zbliża się do tych wskaźników, ceny aktywów odwracają się, czasami tylko dla chwilowego „odbicia”. To właśnie te odwrócenia będziemy dążyć do złapania za pomocą naszego DCA-Bot..

Tworzenie botów

Przejdź do menu głównego i wybierz zakładkę DCA-Bot, a następnie naciśnij przycisk Utwórz bota:

Stworzymy „Prostego” bota, który pozwoli Ci na wymianę jednej pary monet.

W naszym przykładzie wybierzemy parę LTC / USDT, złożymy również 3 zlecenia bezpieczeństwa i 150 $ środków na transakcję..

Upewnij się, że zakładka jest wybrana u góry strony zaawansowane i że wybrałeś tytuł (Nazwa) dla swojego bota (będzie on wyświetlany w dzienniku, a także w sekcji Moje transakcje i na stronie DCA-Boty), wybierz konto wymiany (Giełda Papierów Wartościowych), fundusze, z których bot będzie korzystał, a także wybierz Równina w ustawieniach typu bota:

Jako przykład wybierzemy z sekcji „LTC / USDT” Pary, jednak możesz wybrać dowolną parę z sekcji dynamicznej Zalecane pary; są to monety, które są dynamicznie aktualizowane według par najczęściej wymienianych na 3Commas w ciągu ostatnich 24 godzin. Ponadto możesz wybrać dowolną parę, korzystając z własnych kryteriów, takich jak wysoki wolumen obrotu, dzienne zamknięcie świecy powyżej 200-dniowej średniej kroczącej (200MA) rosnącej lub oczekiwanie na pozytywne wydarzenie informacyjne dla monety, którą obserwujesz:

Teraz przyjrzymy się ustawieniom sekcji Strategia; w tym przypadku ustawienia domyślne są w porządku.

Wykorzystamy strategię DŁUGO, ponieważ chcemy kupować monety po niskiej cenie i sprzedawać je po wyższej, aby osiągnąć zysk. 

Zaakceptujemy konfigurację zysku Zacytować i będziemy zarabiać w USDT. 

Jeśli jest to jeden z twoich pierwszych botów, warto oszczędzić kwoty startowy i bezpieczeństwo zamówienia przy 10 USDT, ten bot użyje łącznie 150 USDT, jeśli zostaną użyte wszystkie zlecenia DCA / bezpieczeństwa. Gdy zdobędziesz większą pewność co do stosowanych strategii, możesz chcieć zwiększyć poziom ryzyka na handel botami..

Zaleca się trzymać typ kolejności startowej na wskaźniku Limit, ponieważ zapewnia to, że bot będzie otwierał transakcje bez poślizgu cenowego, co jest szczególnie ważne podczas handlu monetami o niskiej płynności:

Następnie ustalimy warunek rozpoczęcia transakcji; to ustawienie powie botowi, kiedy otworzyć nową transakcję dla wybranej monety. Będziemy używać wyzwalacza dla wartości RSI-7 mniejszej niż 20 w 5-minutowych ramach czasowych. Powinno to pozwolić botowi na otwarcie transakcji w przypadku gwałtownego spadku presji zakupowej LTC / USDT, obniżając cenę. Będziemy starać się szybko i często „skalpować” małe zyski za każdym razem, gdy ten warunek zostanie spełniony. Te transakcje powinny być szybkie i wystarczająco częste, ponieważ są używane w krótkich ramach czasowych wykresu:

Jeśli jesteś zainteresowany wizualizacją otwierania transakcji przez bota, zwróć uwagę na zakończenie tego przewodnika, w którym pokażemy, jak dodać wskaźnik RSI do wykresu, abyś mógł zobaczyć jego wartości..

Teraz ustawimy parametry Mieć zysk na naszym bocie; dążymy do powtarzalnych krótkich transakcji. Ponieważ „skalpowanie” wykresów z krótkimi ramami czasowymi jest dość ryzykowne, kluczem jest dążenie do jak najszybszego zamknięcia wszystkich transakcji. my Nie będziemy użyj Trailing Take Profit dla tego bota. Ustaw wartość Docelowa rentowność równy 0,5%, i wartość Obliczanie rentownościJako procent całkowitej objętości, ponieważ chcielibyśmy, aby zysk wyniósł 0,5% ze średniej ceny monet kupionych przez tego bota:

my Nie będziemy użyj ustawień Stop Loss dla tego bota. Zaleca się przechowywanie środków rezerwowych na koncie, aby pomóc ręcznie “wykupić” transakcje bota, co może spowodować stratę.

Jeśli chcesz skorzystać z ustawień Stop Loss, przetestuj je dokładnie na koncie Paper Trading, jednak rynek kryptowalut jest znany z dużej zmienności, więc może się okazać, że Stop Loss może faktycznie zwiększyć Twoje straty w porównaniu z wyborem wykresów jakości , szybkie odzyskiwanie monet, nawet jeśli „spadną” do -10% ceny zakupu.

Z tym botem będziemy korzystać 3 Nakazy bezpieczeństwa, i to samo Liczba jednocześnie aktywnych poleceń bezpieczeństwa; zapewnia to, że fundusze wymagane do realizacji zleceń bezpieczeństwa będą zawsze zarezerwowane i nie mogą zostać przypadkowo wydane na inną transakcję i wprowadzone do zlecenia księgowego jako zlecenia z limitem. Zlecenia bezpieczeństwa służą do obniżenia średniej ceny monet kupionych przez bota w przypadku spadku ceny po otwarciu transakcji; jest również nazywany DCA lub uśrednieniem kosztu dolara.

Dla pierwszego użytego polecenia bezpieczeństwa ustaw Odchylenie ceny za złożenie zlecenia bezpieczeństwa o 0,5%. zainstalować Mnożnik wielkości zlecenia bezpieczeństwa na 2; oznacza to, że liczba monet zakupionych w ramach zlecenia bezpieczeństwa podwaja się za każdym razem, gdy tworzone jest nowe zamówienie. Pomoże to znacznie obniżyć średni koszt każdej monety kupionej przez bota..

zainstalować Mnożnik kroku bezpieczeństwa na 2; oznacza to, że bot podwoi tę wartość począwszy od pierwszego odchylenia ceny i wykonania zlecenia bezpieczeństwa. Zasadniczo, nasze pierwsze zlecenie bezpieczeństwa zostanie złożone 0,5% poniżej ceny otwarcia transakcji (zlecenie początkowe), drugie zlecenie bezpieczeństwa zostanie złożone o 1% niżej, a trzecie o 2% niższe. Obejmuje to 3,5% spadek ceny monety po otwarciu transakcji i oznacza, że ​​możemy szybciej zarobić:

Nie zainstalujemy Dodatkowe ustawienia dla tego bota, ponieważ w tej chwili nie są potrzebne.

Ilość środków, które wykorzysta nasz bot, możemy sprawdzić patrząc na zakładkę Asystent (po prawej) – nie przegap tej funkcji – jest bardzo przydatna!

W oknie Asystent pokaże, ile pieniędzy ten bot będzie potrzebował, aby poprawnie pracować ze skonfigurowanymi parametrami, a także maksymalny spadek ceny, który może zostać pokryty przez twoje transakcje ubezpieczeniowe oraz procent dostępnych wolnych środków, które bot będzie wykorzystywał (zawsze staraj się zachować wystarczające środki do obsługi botów w trybie ręcznym).

Na stronie Stół odzwierciedla kwotę środków podczas instalacji Mnożnik wielkości zlecenia bezpieczeństwa, a także procent odchylenia ceny, który zostanie objęty ubezpieczeniem Mnożnik kroku bezpieczeństwa.

Wreszcie, jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest strona Stół pokazuje szczegółowo, w jaki sposób będą stosowane polecenia bezpieczeństwa.

Wynik

Zaledwie kilka dni po jego utworzeniu wyniki bota wyglądają obiecująco! Nawiasem mówiąc, możesz łatwo znaleźć samego bota, klikając ten link!

A jeśli jeszcze nie wypróbowałeś naszej platformy, nadszedł czas, aby to zrobić.!

Zarejestruj się w 3Commas i uzyskaj 3 dni bezpłatnego dostępu do wszystkich funkcji, a także 50% zniżki przy zakupie rocznej subskrypcji!

Publikacja może zawierać analizy i prognozy rynku kryptowalut, które wiążą się z dużym ryzykiem. Informacje są prezentowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako zalecenie kupna lub sprzedaży aktywów. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych musisz przeprowadzić własne dokładne badania. Odpowiedzialność za wszelkie ryzyko, straty i wydatki związane z inwestowaniem, w tym całkowitą utratę głównego depozytu, ponosi użytkownik.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map