Ak ste počuli výraz „Hash Ribbons“ a zaujímalo vás, čo to je a ako môžete dosiahnuť zisk pomocou tohto ukazovateľa v 3Commas, tento materiál je pre vás.!

Úvod

Či už ste v obchodovaní nováčikom alebo sa považujete za ostrieľaného obchodníka, možno ste niekedy počuli, ako vaši obľúbení krypto youtuberi alebo vplyvní ľudia v sociálnych sieťach spomínajú Hash Ribbons od Bitcoin. Ak ste niekedy premýšľali nad tým, ako môže byť tento indikátor užitočný alebo ako funguje, pozrite si tento článok.!

Čo je to „Hash Ribbons“?

Skvelá otázka, poďme sa tomu venovať trochu viac..

Možno už viete, že na to, aby bitcoiny mohli vytvárať bitcoiny, vykonávajú výpočty a nekonečne riešia určité matematické problémy. Požadovaný výpočtový výkon sa meria v takzvaných hashe a hash rate je agregát výpočtového výkonu všetkých zariadení zapojených do vytvárania bitcoinov a zaistenia bezpečnosti siete. V čase písania tohto článku mal bitcoin ohromujúcich 125 exahashov za sekundu! To je ohromujúcich 125 000 000 000 000 pokusov za sekundu vyriešiť matematický problém za odmenu 6,25 bitcoinu!

Jednoducho povedané, Hash Ribbons to umožňujú vizualizovať hashrate vykonať technickú analýzu údajov pomocou kombinácie algoritmov, zvyčajne kombinovaných do indikátora, ktorý môžete pridať do svojich bitcoinových grafov na platformách ako napr. TradingView.com.

Pravidelné fluktuácie sú pre hašovacie sadzby bežným javom, pretože noví ťažiari sa neustále pripájajú a odpájajú od bitcoinovej siete, ale výrazné výkyvy hašovacích sadzieb môžu byť často signálom na určenie potenciálneho pohybu ceny bitcoinu..

Ako obchodovať so stuhami Hash?

Budeme považovať za najpopulárnejšie v tejto chvíli. Indikátor hash Ribbons na platforme TradingView.

Tento ukazovateľ funguje tak, že sa na konci každého dňa načíta surové stuhy hash a v grafe sa zobrazia ako dva riadky: rýchlejší 30-denný kĺzavý priemer a pomalší 60-dňový MA..

Zjednodušene povedané, keď rýchly MA prekročí pomalý nad ním, znamená to zvýšenie hašovacej rýchlosti a zvyčajne signalizuje zvýšenie ceny bitcoinu. Platí to aj opačne, ak rýchly MA prekročí pomalý a klesne pod posledný, hash rate klesá a cena ho obvykle sleduje..

Pretože indikátor Hash Ribbons funguje na jednodňovom časovom rámci, je najvhodnejší pre vyššie časové rámce, ako sú 1D, 2D, 3D, týždenné (týždenné) a prípadne mesačné (mesačné) grafy..

Ďalej si vysvetlíme, ako vytvoriť robota 3Commas ovládaného indikátorom Hash Ribbons..

Aké úspešné boli Hash Ribbons v minulosti?

Nasledujúca tabuľka zobrazuje niečo málo cez rok cenových akcií BTC / USD a sami vidíte, prečo je indikátor Hash Ribbons taký efektívny.!

Ak by ste za posledný rok kupovali bitcoiny na burze spotov, keď indikátor Hash Ribbons zobrazuje signál Buy, každý obchod by bol úspešný. V skutočnosti tento indikátor často využívajú dlhodobí bitcoinoví investori, ktorí využívajú signál indikátora nákupu ako príležitosť na pridanie ďalších bitcoinov do svojho portfólia..

Pomocou grafu Bitstamp pre BTC / USD sa môžete vrátiť späť do augusta 2011 a pozrieť si výsledky spätného testovania indikátora Hash Ribbons.

Nasledujúca tabuľka používa týždenný časový rámec a logaritmické škálovanie, aby sa všetky údaje zmestili na jednu snímku obrazovky:

Šípky na grafe ukazujú približný dátum signálu a konzervatívny odhad uzávierky týždňa (vstupu) a výstupu na najbližšom miestnom vrchole pred červeným svietnikom. Ak by ste „sledovali trend“ počas býčieho behu v auguste 2016, predaj na svojom vrchole by vám priniesol neuveriteľných 2 450%!

Stop … A čo posledný nákupný signál?

Dobre si všimol! Stojí za zmienku, že žiadny indikátor nemôže ponúknuť stopercentnú úspešnosť a profesionálni obchodníci ako prví zdôraznia, že by ste sa nikdy nemali spoliehať na jeden indikátor ako základ pre všetky vaše obchodné rozhodnutia..

Je príliš skoro zahájiť aktuálny bitcoinový vzostupný cyklus, a hoci by sa mohlo zdať, že cena aktív od posledného signálu Hash Ribbons Buy klesla, je čas venovať pozornosť a začať sa pozerať na 4-hodinový a 1-denný čas rámcov v očakávaní oživenia cien a vytvoriť obchodný plán pre vstup na dlhú pozíciu.

Prípadne môžete využiť DCA roboty 3Commas a pomocou Hash Ribbons povedať robotovi, aby začal obchodovať, keď je spustený signál Buy, ako aj použiť bezpečnostné príkazy na spriemerovanie pozícií.!

Viazanie indikátora Hash Ribbons na DCA Bot 3Commas 

Prejdite do ponuky DCA Bot (1) a stlačte tlačidlo Vytvorte robota (2).

V časti Hlavné nastavenia (3) zadajte názov robota, vyberte burzu, na ktorej chcete obchodovať, a tiež pár BTC / USD alebo BTC / USDT (podľa toho, ktorý z nich vaša burza alebo región podporuje ako obchodný pár). Rozhodneme sa vytvoriť jednoduchého robota, pretože máme záujem obchodovať iba s jedným párom.

Na paneli Stratégia (4) vyberieme DLHÉ a mena Citát (na stanovenie zisku v USD / USDT). Na otvorenie pozície použijeme limitný príkaz, pretože to môže na väčšine búrz ušetriť poplatky..

Poďme nastaviť veľkosť základných a bezpečnostných príkazov na 100 dolárov, ale môžete ju upraviť podľa svojej úrovne tolerancie voči riziku a finančných prostriedkov dostupných na obchodovanie:

V časti Podmienky začatia obchodu (5) zvoľte “TradingView Personal Signal”, nastavte Cieľový výnos (%) (6) na konzervatívnej úrovni 10%, ak chcete, môžete aktivovať koncový zisk.

Zakážeme Stop Loss (7).

Inštalujeme Bezpečnostné príkazy (8) programovaním maximálne 3 bezpečnostných príkazov a 3 súčasne aktívnych bezpečnostných príkazov. Nastavíme tiež cenový rozptyl pre každú bezpečnostnú objednávku na 5%.

Zvýšime objem bezpečnostných príkazov na 2 a multiplikátor stupňov bezpečnostných príkazov nastavíme na 1.

Môžete venovať pozornosť Asistent (9), ktorá vám v tomto prípade povedie, že na tento obchod používame maximálne asi 800 dolárov. Naše nastavenie bezpečnostného príkazu „Priemerovanie hodnoty dolára“ nám zároveň umožní využívať výhody v prípade 15% poklesu ceny BTC a ťažiť z akéhokoľvek čerpania v grafe po otvorení obchodu..

Teraz môžeš Uložiť (10) bot.

Keď uvidíte otázku „chcete spustiť nového robota“, kliknite na tlačidlo Štart, a vrátite sa na stránku Informácie. Prejdite nadol túto stránku a skopírujte „signálnu správu začatia obchodu“ jednoduchým kliknutím ľavým tlačidlom myši na modrý text:

Teraz otvorte TradingView.com na novej karte prehliadača a prihláste sa.

Otvorte graf BTCUSD alebo BTCUSDT v časovom rámci 1D, na burze, ktorú používate (1), kliknite na tlačidlo „Indikátor“ (2), zadajte „Hash stuha„A vyberte indikátor poskytnutý„ capriole_charles “(3):

Kliknutím na ikonu Budík vytvoríte nový oznámenia (štyri).

Pre nastavenia Podmienky vyberte indikátor „Hash Ribbons“ a spúšťač „Alert – Buy“ a potom vyberte „Raz za bar (na zatvorenie)” (päť).

Niektoré úrovne predplatného TradingView obmedzujú vaše možnosti na pevné doba expirácie dátum vypršania platnosti výstrahy, venujte tomu pozornosť, pretože výstraha by sa mala resetovať každý mesiac alebo tak (6).

V časti Akcie (7) vyberte webovú adresu webhooku a zadajte: https://3commas.io/trade_signal/trading_view. 

Poznámka: Adresa URL webhooku nie je webová stránka, takže na ňu neklikajte, ak sa ju chcete pokúsiť navštíviť!

Nakoniec v poli „Správa„(7) vložiť predtým skopírovanú správu z robota z našej stránky“Informácie o topánkach„A stlačte tlačidlo“Vytvor„(8):

Fajn!

Vytvorili ste svojho robota a prepojili ho s indikátorom Hash Ribbons. Všetko, čo musíte urobiť, je teraz počkať, kým sa nevyvolá ďalší signál a váš robot automaticky vytvorí obchod na burze podľa vášho výberu! Môžete nechať robota riadiť obchod, kým sa nezatvorí so ziskom 10%, alebo po otvorení obchodu prehodnotiť, či chcete použiť možnosť Konvertovať na SmartTrade a použiť ho ako dlhodobejší obchod zameraný na generovanie ešte väčšieho zisku, s vynikajúcou vstupnou cenou, ktorú dosiahol váš dôveryhodný robot 3Commas!

Poznámka: Obchodovanie s kryptomenami je vo svojej podstate riskantné, a aj keď výnosy môžu byť dosť vysoké, je potrebné mať na pamäti riziká. Ak cena majetku, s ktorým obchodujete, prudko poklesne, môžete prísť o časť svojej investície a ste nútení predať majetok za nižšiu cenu. Príspevky v blogu 3Commas sú určené na vzdelávacie účely a nemali by sa interpretovať ako „finančné poradenstvo“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me