Pasívne príjmy kryptomien

V poslednej dobe si popularitu získava ziskové poľnohospodárstvo (z angličtiny – výnosové hospodárstvo). Tento typ výnosov láka neskúsených investorov svojou pasivitou, vysokou ziskovosťou a minimálnymi rizikami. Poľnohospodárstvo sa však ťažko dá pripísať skutočne pasívnym zárobkom. V tomto článku sa pozrieme na rôzne spôsoby, ako pasívne zarobiť kryptomenu..

Spôsoby pasívneho zarobenia kryptomeny

  1. Pôžičky;
  2. Vytyčovanie;
  3. Výnosné poľnohospodárstvo.

Je dôležité mať na pamäti, že čím väčšie riziká, tým vyššia odmena. Ak chcete požičiavať v stablecoinoch a mať stabilný APY, váš príjem bude nižší ako v prípade poľnohospodárov, ktorí vkladajú volatilné tokeny ako kolaterál..

APY – ročný percentuálny výnos. Tento parameter ukazuje, koľko žetónov zarobíte za rok. Hodnota tohto parametra je často uvedená približne.

Požičiavanie

Pôžičky – svoje prostriedky poskytnete platforme, ktorá vydáva pôžičky používateľom zabezpečeným ich kryptomenou. Najčastejšie musí vypožičaný zanechať kolaterál, ktorý presahuje množstvo vypožičaných prostriedkov (tzv. Over collateral). Finančné prostriedky môžete požičať obchodníkom s dozabezpečením tiež prostredníctvom centralizovaných búrz, kde sú vaše prostriedky chránené jasnejším mechanizmom likvidácie.

Ziskovosť

Úvery možno pripísať najbezpečnejším typom pasívneho príjmu. Zvážte príklad poskytovania pôžičiek Binance

Výnos v stablecoinoch sa pohybuje od 6,31% (pri otvorení vkladu po dobu 7 dní) až 7% (pri otvorení vkladu po dobu 90 dní) ročne. Stojí za zmienku, že druhý stĺpec zobrazuje presne ročné percento, t.j. investovaním 100 dolárov za 7 dní získate 100 * 7 * 0,0631 / 365 = 0,121 dolárov

Avšak so 7% ročne a opätovnými investíciami každých 90 dní v priebehu roka sa ukáže príjem 7 dolárov za každých 100 investovaných dolárov.

Je zrejmé, že tento typ pasívneho zárobku je vhodný pre veľké vklady, keď kryptomena väčšinou leží len na peňaženke..

Podobne ako pri centralizovaných pôžičkových platformách existujú aj decentralizované.

Napríklad DDEX je platforma, ktorá kombinuje spotový a maržový trh, ako aj poskytovanie úverov a pôžičiek. To všetko sa deje decentralizovaným spôsobom, to znamená, že nemusíte niekomu prevádzať svoje finančné prostriedky, za všetko tu môže inteligentná zmluva..

Rozdiel je aj v ročnom výnose, je ťažké ho presne predpovedať, preto je vždy uvedený približne.

Graf vyššie ukazuje, že úroková sadzba v DDEX je pohyblivá a v niektorých časových bodoch dosahovala 82% ročne v USDC. Je dôležité poznamenať, že všetci poskytovatelia pôžičiek sú za rovnakých podmienok, to znamená, že nezáleží na tom, kedy prostriedky dáte: na vrchole 82% alebo o pár dní skôr, v každom prípade budete mať takmer rovnaký ročný výnos..

Ako zarobiť peniaze na decentralizovaných stránkach?

Zvážte príklad pôžičiek v USDT na DDEX

  1. Prejdite na ddex.io a kliknite na Earn Interest;
  2. Pripojte svoju peňaženku kliknutím na v pravom hornom rohu nápis „Pripojiť peňaženku“;
  3. V tabuľke „Požičiavanie“ vyberte menu, v ktorej chceme požičiavať; 
  4. V okne, ktoré sa zobrazí, zadajte počet mincí, ktoré pridelíme na požičanie. Môžete tiež vidieť očakávaný ročný výnos; 
  5. Stlačením tlačidla „Požičať“ umožníme zmluve interakciu s USDT, potvrdíme transakciu v peňaženke. Upozorňujeme, že povolenia a schválenia sa platia ako to si vyžaduje interakciu s ethernetom. Napríklad pri štandardnej cene plynu 99 gWi stála všetka interakcia s DDEX viac ako 20 dolárov. Preto je lepšie využívať centralizované platformy na poskytovanie pôžičiek v sumách nižších ako 10 000 dolárov, pretože nevyžadujú ďalšie investície od poskytovateľov pôžičiek..

Vyššie uvedené príklady demonštrovali požičiavanie v stablecoinoch, pretože tieto aktíva neobsahujú riziko volatility, ale môžete požičiavať aj v rôznych minciach a žetónoch..

Aké ďalšie stránky existujú?

Aby sme nevyhľadávali všetky existujúce weby sami, odporúčame vám používať agregačné weby, ktoré zhromažďujú informácie o všetkých dostupných weboch, menách na nich dostupných a ich ziskovosti.

Agregátory:

Vytyčovanie

Vytyčovanie – príjem pasívneho príjmu z kryptomien pomocou algoritmu PoS a jeho variácií. 

Ziskovosť

Stávková ziskovosť sa generuje vydávaním nových coinov. Ak v PoW algoritmoch dostanú baníci odmenu za vyťažený blok a provízie za transakcie zahrnuté v tomto bloku v pomere k ich výkonu v sieti / banskom fonde, potom v algoritmoch podobných PoS dostanú validátori a čakatelia odmenu za vyťažené bloky a provízie v závislosti od počtu mincí, ktoré uložia na peňaženku / burzu. Príjem závisí od mince, ktorú vsadíte, a od provízií poskytovateľa. Zvážte dva príklady: USDN a XTZ.

USDN 

USDN je stablecoin na blockchaine Waves, plne krytý rovnomennou kryptomenou WAVES. Vkladanie WAVES má APY asi 6,5%. Toto je zdroj príjmu z vkladu USDN: všetok kolaterál vo WAVES je vsadený a generuje odmenu, ale je zdieľaný iba medzi tými držiteľmi USDN, ktorí investovali svoje mince do vkladu. Pretože iba asi 42% všetkých vkladov USDN, skutočná návratnosť Neutrino USD je oveľa vyššia ako nominálna návratnosť stávkových WAVES.

Ako vidíte v tabuľke vyššie, pri decentralizovanom podiele dostaneme 10,74% ročne a pri centralizovanom (tj. Poskytneme ho poskytovateľovi USDN) dostaneme o 0,93% menej, pretože poskytovateľ berie províziu za svoje služby za ukladanie vašej kryptomeny.

Vklad USDN je výnosnejší ako požičiavanie USDT na Binance. Aj keď je kurz oboch týchto coinov viazaný na dolár, USDN je mladší a kryptokomunita mu zatiaľ nedôveruje..

Tezos

Vkladanie mincí, ktoré nie sú viazané na dolár alebo iné meny, so sebou prináša riziko čerpania. Ak však cena stúpne, stávkujúci získa ďalšiu odmenu (v zmysle podielu na fiat / stablecoinoch).

Zvážte príklad vkladania XTZ.

Približný ročný výnos je až 6%. Na snímke vyššie môžete vidieť, že odmena je na Binance 6,02%, ale ak pôjdete na Binance Staking, uvidíte, že odmena je iba 5,49%. 

Poskytovatelia podielov účtujú za služby svoje percento. Pre porovnanie, ak nechcete delegovať, budete musieť zaplatiť za server a tiež mať znalosti o jeho konfigurácii. Za to však ročne získate viac o 0,063%..

Trochu viac o rizikách a výhodách pri vklade volatilných aktív.

Pozrime sa na príklad stávkovania PCX. Pre zjednodušenie výpočtov začneme odpočítavať od ceny 3,14 USD za mincu a od dátumu 14. októbra 2019.

1 000 PCX stálo 3140 dolárov, stávkovanie, pri zohľadnení reinvestície, poskytlo 96% ročne, to znamená, že bod zlomu je teraz okolo 1,6 USD za token.

Červená čiara predstavuje zlom. Cena PCX je teraz 2,67 USD za token, čo je menej ako pred rokom, ale počas roka sa náš podiel takmer zdvojnásobil a je 1960 PCX alebo 5233 USD, čo je 1,66-krát viac, ako sme pôvodne investovali.

O výnosnom poľnohospodárstve si prečítajte v druhej časti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map