Decentralizētu finanšu iestāžu un neatkarīgas finanšu sistēmas veidošana ir patiesi revolucionāra ideja. Blokķēde, viedie līgumi un spēja izveidot dApps ļauj katram tā dalībniekam pilnībā kontrolēt savus līdzekļus. Decentralizētā finansēšana ir paredzēta, lai nodrošinātu piekļuvi finanšu pakalpojumiem un operācijām, piemēram, aizdevumiem, aizdevumiem, likviditātes nodrošināšanai, tirdzniecībai, aktīvu atbrīvošanai, kā arī ļauj veidot uzticību bez uzticēšanās kā tādas..

Tiklīdz runa ir par finansēm, neaizmirstiet par savu personas datu un līdzekļu konfidencialitāti. Šajā rakstā mēs runāsim par risinājumiem, kas tiek izstrādāti, lai palīdzētu uzlabot jūsu darījumu un darījumu privātumu DeFi ekosistēmā..

Par privātuma jautājumiem

Tā kā visu blokķēdes darījumu vēsture tiek glabāta publiskā domēnā, jebkurš ārējs novērotājs to var analizēt un izmantot dalībnieku anonimizēšanai kopā ar citiem par viņiem saņemtajiem apkopotajiem datiem.. 

Biedri mijiedarbojas ar DeFi ekosistēmu, izmantojot viedus līgumus. Sakarā ar visu blokķēdē saglabāto datu pārredzamību, viedos līgumos nav iespējams saglabāt konfidenciālus datus. Tāpēc dati par līguma summām un nosacījumiem ir redzami visiem..

Blockchain tehnoloģija ir balstīta uz principiem, kas nodrošina diezgan augstu anonimizācijas līmeni, tāpēc arvien vairāk uzņēmumu, kuriem nepieciešama augsta konfidencialitātes pakāpe, pēta izplatīto sistēmu iespējas..

DeFi privātums nozīmē, ka nav iespējams iegūt datus, kurus varētu izmantot seifa īpašnieka identificēšanai. Zemāk mēs apskatīsim projektu un risinājumu piemērus, kas darbojas, lai uzlabotu DeFi dalībnieku privātumu..

Konfidenciāli viedie līgumi

Stenfordas universitātes zinātnieku grupa 2019. gada februārī izveidoja mehānismu privātu viedo līgumu nodrošināšanai Ethereum tīklā – Zether. Zether mehānisms ļauj jums izveidot jauna veida viedos līgumus, kur konta atlikumi tiek šifrēti un glabāti līdz depozīta veikšanas brīdim, un naudas līdzekļi ir slēgti līgumā un paliek tur bloķēti..

Izmantojot Zether mehānismu, lietotāji nosūta ETH uz ZSC līgumu un pretī saņem līdzvērtīgu summu ZTH žetonos, kurus izmanto slēptiem darījumiem. Tāpat Zether īstenoja iespēju slēpt informāciju par darījuma dalībniekiem pēc darījuma iniciatora lēmuma..

Pieskaroties viedajiem līgumiem un nodrošinot privātumu, ir vērts pieminēt projektu Enigma, kas izstrādā risinājumus slepenu viedlīgumu izveidošanai, kas vērsti uz lietotāju datu drošību..

Enigma slepenie līgumi, kuros blokķēdes dati tiek glabāti šifrētā formā, var savstarpēji mijiedarboties. Darbojoties ārpus Ethereum tīkla, līguma dati ir sadrumstaloti, šifrēti un izplatīti starp tīkla mezgliem. Pieprasot datus, mezgli tos sniedz, publiski neatklājot informāciju. Lai nodrošinātu datu konfidencialitāti, tiek izmantots Zero-proof proof algoritms, kura modifikācija tiek izmantota kriptovalūtā Zcash.

Lietotāja drošības un privātuma nodrošināšana, izmantojot viedos līgumus, ir īpaši svarīga, piemēram, kreditēšanas, izsoles vai jebkādu finanšu darījumu laikā. Šobrīd šie projekti galvenokārt ir pētniecības pasākumi, un tiem ir tikai potenciāls būt noderīgi, lai nodrošinātu lietotāja un viņa līdzekļu privātumu..

Sajaukšanas tehnoloģija 

Viens no veidiem, kā nodrošināt privātumu, ir monētu sajaukšanas pakalpojumu izmantošana. Sajaukšanas procesā vairāku lietotāju līdzekļi tiek sajaukti viens ar otru un pēc tam sasniedz galamērķi. Pēc sajaukšanas ir gandrīz neiespējami izsekot, kam pieder noteikti produkti. Viens no populārākajiem risinājumiem šajā virzienā ir ETH sajaukšanas pakalpojums – Tornado Cash, kas ļauj sajaukt darījumus, izmantojot nulles zināšanu pierādījumus un lietotāju līdzekļu šifrēšanu..

Atjauninātajā pakalpojuma versijā ir iespēja sajaukt ERC-20 marķierus – DAI. 

Pakalpojumu pārvaldība, izmantojot gudru līgumu, ļauj Tornado Cash palikt patiesi decentralizētai, jo sajaukšanas procesā neviena centralizēta uzticama puse neuzņemas līdzekļu glabāšanu vai kontroli. 

2020. gada maijā Tornado Cash izstrādātāji ierobežoja piekļuvi viedā līguma koda maiņai, kas, no vienas puses, norāda uz centralizētas vadības struktūras neesamību, un, no otras puses, piesaista uzbrucējus, lai mēģinātu uzlauzt vadošo viedo līgumu ..

DeFi privātuma risinājumi

Viena no lielākajām decentralizēto finanšu problēmām ir fakts, ka lielākā daļa tās lietojumu nav privāti. Darījumi, kas veidoti uz Ethereum blokķēdes, ir publiski pieejami visiem tīkla dalībniekiem. Uz privātumu orientētas kriptonauda Beam izstrādātāji 2020. gada jūlijā turēja cieto dakšiņu, kur viņi aktivizēja tā sauktos konfidenciālos aktīvus (CA – Confidential Assets).

Izstrādātāji vēlas izveidot DeFi ekosistēmu Beam tīklā, kur CA būs no Beam neatkarīgi privāti DeFi marķieri, kas paredzēti dApps izveidei. Cietajā dakšiņā kopā ar CA tika pievienotas arī funkcijas bez skripta līgumu izveidei – nerakstīti līgumi, kur līguma detaļas un darījumi paši paliek konfidenciāli, kā arī pilnīgs atbalsts Beam DEX “atomu maiņai”..

Vēl viens projekts, kas koncentrējas uz privātumu DeFi, ir Incognito, kura izstrādātāji plāno nodrošināt citu blokķēžu žetonu privātumu. Incognito privātuma tehnoloģija balstās uz tiem pašiem principiem kā Monero. Projektā galvenā uzmanība tiek pievērsta savietojamībai ar citām blokķēdēm, piedāvājot atbalstu kreditēšanai un anonīmiem noguldījumiem “aizsargātā” ETH (pETH), ko atbalsta reāls ETH. \

Incognito plāno izlaist privātas DeFi platformu versijas, kas neatbalsta pilnvērtīgus viedlīgumus, bet ļauj izveidot žetonus atbilstoši noteiktiem scenārijiem, kas ļauj veidot tiltus ar citām viedo līgumu platformām. Tātad, jūlija sākumā platforma tika izlaista pKyber, kas mijiedarbojas ar DEX Kyber, izmantojot inkognito.

Vēl viens projekts izstrādā un būvē tiltus starp blokķēdēm – NIX tiltu. Tas ir privātuma protokols, kas nodrošina jebkura ERC20 marķiera privātumu NIX tīklā.. 

Secinājums

Visi iepriekš minētie risinājumi un projekti ir bezjēdzīgi, ja lietotāji neievēro pamatnoteikumus savas informācijas un datu drošības nodrošināšanai. Ja jūs neslēpjat savu IP adresi, lai veiktu darbības DeFi sistēmā, informācija par jūsu atrašanās vietu var būt saistīta ar jūsu kontiem un darījumu vēsturi. Šī iemesla dēļ, lai saglabātu jūsu privātumu, jums jāveic pasākumi, lai paslēptu savu IP adresi, piemēram, izmantojiet VPN vai TOR.

Līdz ar DeFi parādīšanos Ethereum popularitāte ir strauji pieaugusi ar jauniem dApps platformā. DeFi ekosistēmā līdz šim brīdim ir bloķēti 11 miljardi dolāru, kas norāda uz palielinātu pieprasījumu pēc finanšu instrumentiem un to lietotāju datiem, kuri izmanto šos instrumentus. Risinājumu izstrāde lietotāju datu privātuma un drošības uzlabošanai uzņem apgriezienus, kas pozitīvi ietekmēs decentralizēto finanšu nākotni.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me