Pēdējā laikā popularitāti gūst rentabla lauksaimniecība (no angļu valodas – raža). Šāda veida peļņa piesaista nepieredzējušus investorus ar savu pasivitāti, augstu rentabilitāti un minimāliem riskiem. Tomēr lauksaimniecību diez vai var attiecināt uz patiesi pasīviem ienākumiem. Šajā rakstā mēs aplūkosim dažādus veidus, kā pasīvi nopelnīt kriptonauda..

Veidi, kā pasīvi nopelnīt kriptonaudu

  1. Kreditēšana;
  2. Staking;
  3. Ienesīga lauksaimniecība.

Ir svarīgi atcerēties, ka jo augstāki riski, jo lielāka atlīdzība. Ja vēlaties aizdot stablecoins un jums ir stabils APY, jūsu ienākumi būs mazāki nekā lauksaimniekiem, kuri kā nodrošinājumu deponē gaistošus žetonus..

APY – gada procentu likme. Šis parametrs parāda, cik žetonu jūs nopelnīsit gadā. Bieži vien šī parametra vērtība tiek norādīta aptuveni.

Kreditēšana

Aizdevumi – jūs piešķirat savus līdzekļus platformai, kas izsniedz aizdevumus lietotājiem, kuri nodrošināti ar viņu kriptovalūtu. Visbiežāk aizņemtajam jāatstāj nodrošinājums, kas pārsniedz aizņemto līdzekļu apjomu (tā saukto over over nodrošinājumu). Jūs varat arī aizdot līdzekļus maržas tirgotājiem, izmantojot centralizētas biržas, kur jūsu līdzekļus aizsargā skaidrāks likvidācijas mehānisms.

Rentabilitāte

Kreditēšanu var attiecināt uz drošākajiem pasīvo ienākumu veidiem. Apsveriet kreditēšanas piemēru Binance

Ienesīgums stablecoīnos svārstās no 6,31% (atverot depozītu 7 dienas) līdz 7% (atverot depozītu 90 dienas) gadā. Ir vērts atzīmēt, ka otrajā kolonnā tiek parādīti tieši gada procenti, t.i. ieguldot 100 USD 7 dienas, jūs saņemsiet 100 * 7 * 0,0631 / 365 = 0,121 USD

Tomēr ar 7% gadā un atkārtotu ieguldīšanu ik pēc 90 dienām gada laikā izrādās 7 USD ienākumi par katru ieguldīto 100 USD.

Acīmredzot šāda veida pasīvie ieņēmumi ir piemēroti lieliem noguldījumiem, kad lielākoties kriptonauda vienkārši guļ uz maka..

Līdzīgi kā centralizētās kreditēšanas platformas, arī tās ir decentralizētas.

Piemēram, DDEX ir platforma, kas apvieno spot un margin tirgus, kā arī aizdevumu izsniegšanu un kreditēšanu. Tas viss notiek decentralizēti, tas ir, jums nav jāpārskaita savi līdzekļi kādam, par visu šeit ir atbildīgs gudrs līgums..

Atšķirība ir arī gada atdevē, to ir grūti precīzi paredzēt, tāpēc tā vienmēr tiek norādīta aptuveni.

Iepriekš redzamajā grafikā redzams, ka procentu likme DDEX ir mainīga un dažos laika periodos USDC tas sasniedza 82% gadā. Ir svarīgi atzīmēt, ka visiem aizdevējiem ir vienādi nosacījumi, tas ir, nav svarīgi, kad jūs iemaksājat līdzekļus: pīķa brīdī 82% vai pāris dienas agrāk, jebkurā gadījumā jums būs gandrīz vienāds gada raža..

Kā nopelnīt naudu decentralizētās vietnēs?

Apsveriet piemēru aizdevumiem USDT DDEX

  1. Atveriet vietni ddex.io un noklikšķiniet uz Nopelnīt procentus;
  2. Pievienojiet seifu, augšējā labajā stūrī noklikšķinot uz uzraksta “Savienot seifu”;
  3. Tabulā “Kreditēšana” atlasiet valūtu, kādā vēlamies aizdot; 
  4. Parādītajā logā ievadiet monētu skaitu, ko mēs piešķirsim kreditēšanai. Jūs varat arī redzēt paredzamo gada peļņu; 
  5. Nospiediet “Aizdot”, mēs ļaujam līgumam mijiedarboties ar USDT, apstipriniet darījumu seifā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka atļaujas un apstiprinājumi tiek apmaksāti kā tas prasa mijiedarbību ar Ethernet. Piemēram, ja standarta gāzes cena ir 99 gwi, visa mijiedarbība ar DDEX maksā vairāk nekā 20 USD. Tāpēc aizdevumu izsniegšanai, kuru summa ir mazāka par 10 000 ASV dolāriem, labāk izmantot centralizētas platformas, jo aizdevējiem nav nepieciešami papildu ieguldījumi..

Iepriekš minētie piemēri parādīja, ka kreditēšana notiek stabili, jo šie aktīvi nav pakļauti svārstību riskam, taču jūs varat aizdot arī dažādās monētās un žetonos..

Kādas citas vietnes pastāv?

Lai nemeklētu visas esošās vietnes paši, iesakām izmantot apkopotāju vietnes, kas apkopo informāciju par visām pieejamajām vietnēm, tajās pieejamām valūtām un to rentabilitāti..

Apkopotāji:

Staking

Staking – pasīvo ienākumu saņemšana no kriptovalūtām, izmantojot PoS algoritmu un tā variācijas. 

Rentabilitāte

Stabila rentabilitāte rodas, izlaižot jaunas monētas. Ja PoW algoritmos kalnrači saņem atlīdzību par izrakto bloku un komisijas maksu par šajā blokā iekļautajiem darījumiem proporcionāli viņu jaudai tīklā / kalnrūpniecības baseinā, tad PoS līdzīgos algoritmos validatori un ieinteresētās personas saņem atlīdzību par izraktajiem blokiem un komisijas maksas atkarībā no monētu skaita, kuras tās glabā seifā / apmaiņas centrā. Ienākumi ir atkarīgi no monētas, kuru jūs liksiet, un no pakalpojumu sniedzēja komisijas maksas. Apsveriet divus piemērus: USDN un XTZ.

USDN 

USDN ir stabila monēta Waves blokķēdē, kuru pilnībā atbalsta tā paša nosaukuma kriptovalūta WAVES. WAVES mieta APY ir aptuveni 6,5%. Tas ir ienākumu avots no USDN likmes: visi WAVES nodrošinājumi ir piesaistīti un rada atlīdzību, taču to sadala tikai tie USDN īpašnieki, kuri ieguldījuši savas monētas mietā. Tā kā tikai aptuveni 42% no visām USDN likmēm, reālā Neutrino USD atdeve ir daudz augstāka nekā nominālā atdeve no WAVES likmes.

Kā redzams iepriekš redzamajā tabulā, ar decentralizētu daļu mēs iegūsim 10,74% gadā, un ar centralizētu (tas ir, mēs to piešķirsim pakalpojumu sniedzējam USDN) – 0,93% mazāk, jo sniedzējs ņem komisijas maksu par saviem pakalpojumiem par jūsu kriptonauda glabāšanu.

USDN ieguldīšana ir izdevīgāka nekā USDT aizdevumi Binance. Lai gan abu šo monētu maiņas kurss ir piesaistīts dolāram, USDN ir jaunāks, un kriptogrāfijas kopienai vēl nav uzticības kredīta..

Tezos

Monētu, kuras nav saistītas ar dolāru vai citām valūtām, izvietošana rada izņemšanas risku, tomēr, ja cena paaugstinās, ieinteresētais dalībnieks saņem papildu atlīdzību (ņemot vērā fiat / stablecoins daļu).

Apsveriet XTZ likšanas piemēru.

Aptuvenais gada ienesīgums ir līdz 6%. Iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā jūs varat redzēt, ka Binance atlīdzība ir 6,02%, tomēr, ja dodaties uz Binance Staking, varat redzēt, ka atlīdzība ir tikai 5,49%. 

Panākošie pakalpojumu sniedzēji iekasē procentus par pakalpojumiem. Salīdzinājumam: ja nevēlaties deleģēt, jums būs jāmaksā par serveri, kā arī jāzina, kā to konfigurēt. Tomēr par to jūs saņemsiet vairāk par 0,063% gadā..

Nedaudz vairāk par riskiem un ieguvumiem, piesaistot svārstīgos aktīvus.

Apskatīsim PCX likšanas piemēru. Lai vienkāršotu aprēķinus, atskaiti sāksim no cenas 3,14 USD par monētu un no 2019. gada 14. oktobra datuma.

1000 PCX maksāja 3140 ASV dolārus, bet, ņemot vērā atkārtotu ieguldīšanu, gadā tika piešķirti 96%, tas ir, tagad starpības punkts ir aptuveni 1,6 USD par marķieri.

Sarkanā līnija apzīmē rentabilitāti. Tagad PCX cena ir 2,67 USD par marķieri, kas ir zemāka nekā pirms gada, taču gada laikā mūsu akciju pakete ir gandrīz dubultojusies un ir 1960 PCX jeb 5233 USD, kas ir 1,66 reizes vairāk nekā sākotnēji ieguldījām.

Par rentablu lauksaimniecību lasiet otrajā daļā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me