Pasīvie kriptovalūtas ieņēmumi: DeFi likme

Tāpat kā blokķēdes tehnoloģija, kriptovalūtas ieguve attīstās. Vispirms nāca Proof-of-Work (PoW) – vienprātīgs algoritms, kas prasa arvien pieaugošās skaitļošanas jaudas izmaksas. Tas tika aizstāts ar Proof-of-Stake (PoS) un tā modifikācijām: DPoS, APoS un citiem. Viņi pieprasīja lielu daudzumu žetonu, lai palaistu mezglu, taču deleģētā likme ļāva saņemt atlīdzību pat no neliela apjoma. Bet līdz ar DeFi ekosistēmas attīstību kalnrūpniecība ir sasniegusi jaunu līmeni: rentabilitāte ir kļuvusi augstāka, taču lieli ieguldījumi nav nepieciešami. Pagājušajā nedēļā mēs jau izskatījām dažādus veidus, kā pasīvi nopelnīt kriptonauda. Šodienas rakstā mēs jums pateiksim, kā DeFi likme atšķiras no PoS un līdzīgiem vienprātības algoritmiem, un pievērsīsimies katras pieejas plusi un mīnusi..

DeFi ieguves veidi

DeFi tirgus piedāvā finanšu pakalpojumus, kas autonomi darbojas blokķēdē un darbojas kā alternatīva mūsdienu bankām. Šādām sistēmām nav vajadzīgs personāls: ne priekšnieki, ne darbinieki. Attiecīgi tiek samazinātas izmaksas. Tas padarīja finanšu pakalpojumus pieejamākus un lētākus nekā tradicionālo banku pakalpojumi..

Visu darbu blokķēdē kontrolē viedie līgumi, kas darbojas kā garantijas darījumiem platformā, bloķējot žetonus. Tāpēc turētāju žetoni ir droši. Tomēr viedajam līgumam nevajadzētu būt ievainojamībai: ja tā kods ir uzlauzts, hakeri var izņemt ēteri pie sava maka. Šeit slēpjas šīs ieguves metodes galvenie riski. Mēs iesakām apsvērt galvenos DeFi kalnrūpniecības veidus un pēc tam pakavēties pie to priekšrocībām un trūkumiem.

Ienesīgums Lauksaimniecība vai rentabla lauksaimniecība

Šis DeFi kalnrūpniecības veids, iespējams, ir visizplatītākais. To sauc arī par likviditātes iegūšanu. Apakšējā līnija ir tā, ka īpašnieki aizdod ETH citiem jaunizveidotiem uzņēmumiem īslaicīgai lietošanai un tiek atalgoti par to ar fiksētu vai mainīgu likmi. Citiem vārdiem sakot, kalnrači veido likviditātes rezervi. Tradicionālajā finanšu sektorā šo lomu spēlē galvenie dalībnieki: ieguldījumu fondi, bankas, riska kapitāls un privātie ieguldītāji. Mazajiem investoriem tas visbiežāk nav pieejams, taču Yield Farming visu maina un padara tirgu atvērtu plašam lietotāju lokam.

Likmes lielums parasti ir atkarīgs no viedajā līgumā bloķēto ēteru skaita: jo vairāk to ir, jo zemāka ir procentu likme. Turklāt turētāji var izmantot platformas žetonus, kas saņemti no likviditātes ieguves, lai tos atkārtoti ieguldītu likviditātes rezervēs un tā tālāk..

Kreditēšana

Blokķēdes platformās, piemēram, Compound vai MakerDAO, lietotāji var saņemt un izsniegt ātros aizdevumus, kas nodrošināti ar Ethereum kriptovalūtu (ETH). Saliktie lietotāji var nopelnīt COMP žetonus ne tikai aizdevumu izsniegšanai, bet arī to ņemšanai.

Plusi un mīnusi DeFi kalnrūpniecībā

Galvenais trūkums ir maksas: Ethereum platforma nespēj tikt galā ar lielo slodzi, kas ir palielinājusies uz DeFi buma fona. Tas noveda pie tā, ka darījumu maksas sasniedza vēl nebijušu līmeni: pīķa laikā Ethereum tīkla komisija sasniedza 14 USD.

Pieņemsim, ka jums ir 1000 ASV dolāru ETH, un vēlaties to likt uz 20% gadā Uniswap likviditātes fondā. Šīs rakstīšanas laikā vidējā Ethereum tīkla maksa ir 2,3 USD. Tādējādi par depozītiem un naudas izņemšanu maksāsit 4,6 USD. Turklāt jums būs jāmaksā, lai izņemtu nopelnītos žetonus. Rezultātā trīs darījumiem jūs iztērēsiet 6,9 USD, kas ir 0,69%. Ar 20% procentu likmi ienesīgums būs aptuveni 0,05% dienā. Lai sasniegtu starpības robežu, būs nepieciešamas vismaz divas nedēļas. Bet jums jāņem vērā arī tas, ka komisijas maksa par darījumiem var palielināties, un tāpēc procentu likme samazināsies, tad tas prasīs vairāk laika. Jo zemāka ir ieguldījuma summa, jo ilgāks ir atmaksāšanās periods.

Par derībām PoS lietotāji maksā nelielu komisiju, kas parasti nepārsniedz dažus centus. PoS kriptovalūtās tiek izmantoti augstas veiktspējas blokķēdes protokoli, piemēram, Cardano (ADA), TRON (TRX), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM) un citi. No otras puses, atbrīvojot Eth 2.0 mainnet, darījumu izmaksas ievērojami samazināsies, un to ātrums palielināsies. Tomēr atjauninātais Ethereum 2.0 tīkls tiks izlaists tikai 2021. gadā..

Salīdzinot ar ienesīgo lauksaimniecību, likmju ienesīgums ir ievērojami mazāks, un sākuma slieksnis ir diezgan augsts. PoS atdeve reti pārsniedz 10% gadā. Turklāt tam jums jākonfigurē un jāpalaiž savs validatora mezgls, kas blokķēdei pievieno jaunus blokus. Protams, daudzas bloku ķēdes platformas ļauj deleģēt savus žetonus validatoriem, taču viņi savukārt par to vidēji iekasē komisiju no 5% līdz 10% no ienākumu summas..

Turklāt biežāk tiek iekasēti procenti par likviditātes iegūšanu. PoS kriptovalūtas marķierus iekasē par noteiktu ciklu skaitu, kas var ilgt no vairākām dienām līdz mēnesim. Tas ir atkarīgs no konkrētās blokķēdes. Likviditātes baseini katru dienu iekasē procentus, un turētāji tos var izmantot, lai reinvestētu un tādējādi saņemtu vairāk ienākumu no saliktajiem procentiem. Tomēr maziem ieguldījumiem Ethereum tīkla augstās maksas šo priekšrocību praktiski noliedz..

Ienesīguma lauksaimniecība ir izdevīgāka, taču neaizmirstiet par riskiem: likviditātes iegūšana, atšķirībā no PoS akcijām, negarantē rentabilitāti. Līdzīgi kā ar ienesīgo lauksaimniecību, klasiskā likme parasti piedāvā mainīgu likmi. Bet īpašnieki neuzņemas papildu risku, izņemot kriptogrāfijas valūtas kursa kritumu un blokķēdes avota koda uzlaušanas varbūtību..

PoS un likviditātes iegūšanas trūkumi attiecībā uz ietekmi uz likmi ir līdzīgi: pieaugot bloķētajām žetoniem, palielinās arī likmju sabrukšanas risks pēc tam, kad turētāji vēlas fiksēt peļņu. Ja šobrīd investori sāk masveidā izņemt ETH monētas no DeFi protokoliem un pārdot tās biržā, tad kriptovalūtas kurss var viegli sabrukt par 50 procentiem vai pat vairāk. Tas pats attiecas uz PoS kriptovalūtām. Tomēr likviditātes kalnračiem nav jāfiksē peļņa ETH žetonos: viņi var pārdot tikai raktuves platformas žetonus, lai gūtu peļņu. Un jūs varat turēt kriptonauda vairākus gadus. Bet tas ir atkarīgs no lielajiem investoriem: ja viņi sāk izņemt līdzekļus, tad mazāki investori, visticamāk, sekos tiem..

Secinājums

Salīdzinot PoS un DeFi ieguvi, mēs varam teikt, ka Yield Farming augstā rentabilitāte izraisīja reālu satraukumu kriptogrāfijas tirgū. Bet likviditātes iegūšanai papildus iespējamam likmju sabrukumam ir papildu riski. Ir bijuši gadījumi, kad pārkāpumi protokolu darbībā izraisīja nopietnas negatīvas sekas. Galvenie piemēri ir Sushiswap (SUSHI) un Maker (MKR). Pēdējais zaudēja 99% no likviditātes pēc liela lietotāju pieplūduma, stablecoin DAI strauji pieauga par 10%, jo protokols netika galā ar marķiera cenas piesaistīšanu dolāram.

Augstas maksas ETH tīklā padara likviditātes ieguvi lietotājiem praktiski neizdevīgu ar nelielu žetonu daudzumu, kas nepārsniedz dažus simtus dolāru ekvivalentā. Ilgtermiņa ieguldījumiem rentabla lauksaimniecība ir pievilcīgāka ieguldījumu atdeves ziņā. Bet jums jābūt gatavam tam, ka GPL samazināsies, pieaugot likviditātes fondam: jo lielāks tas ir, jo mazāka būs jūsu daļa tajā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map