Nie všetky kryptomeny, ktoré boli na vrchole popularity počas kryptomeny v roku 2017, si dokázali udržať svoje vedúce pozície. Na kryptotrhu sa pravidelne objavujú nové krypto projekty, ktoré sú perspektívnejšie z hľadiska hodnoty pre komunitu a technológie. Aby si vývojári udržali vysoký stav krypto projektu, musia vývojári aktívne pracovať na zdokonaľovaní softvéru a pravidelne vydávať aktualizácie, ktoré zvyšujú záujem publika. V tomto článku sa dozviete, čo sa stalo s kryptomenami, ktoré sa po vrchole popularity v roku 2017 ukázali ako prakticky zbytočné.. 

Lisk (LSK)

Kryptomena patrila v roku 2017 medzi dvadsať najväčších blockchainových platforiem a jej kapitalizácia presiahla 2,3 miliardy dolárov. Lisk bol v portfóliu veľkých kryptoinvestorov a projekt bol považovaný za jeden z najsľubnejších, ale niečo sa pokazilo.

Lisk je švajčiarska platforma pre kryptomeny na vytváranie blockchainových aplikácií založená v roku 2016. Tvorcovia sa zamerali na sprístupnenie blockchainu širokému spektru používateľov. Vývojári môžu nasadiť svoje vlastné aplikácie na blockchain Lisk alebo dokonca spustiť svoj vlastný blockchain. Lisk bol jedným z prvých krypto projektov, ktoré implementovali konsenzuálny algoritmus Delegated Proof-of-Stake (DPoS), ktorý je dnes populárny medzi držiteľmi tokenov.

DPoS umožňuje účastníkom vkladať kryptomeny bez nutnosti nasadenia vlastného uzla (uzla), takže tento algoritmus je k dispozícii používateľom, ktorí nemajú veľké množstvo. Od roku 2019 neboli vydané žiadne väčšie aktualizácie. V auguste vývojári aktualizovali desktopovú aplikáciu Lisk. Kryptomena je na 101. mieste v rebríčku známeho zdroja CoinMarketCap a NI z prvého zoznamu je 1492%.

Kurz LSK dosiahol vo februári 2018 absolútne maximum (ATH) – 35,49 USD. Odvtedy cena klesla o 96,6% na 1,21 USD. Aj keď sa projekt javí ako sľubný, nedostatok aktivity vývojárov vedie k zníženiu záujmu investorov, pretože sa pravidelne objavujú nové krypto platformy a aktualizácie, ktoré zlepšujú výkon a funkčnosť blockchainov..

V roku 2020 projekt uviedol 3 testovacie siete: Betanet v3, v4 a v5. Lisk sa zameral na budovanie rámcov pre vývojárov, zmenil databázový systém na EmbeddedDB a pridal podporu pre komunikáciu s rámcom IPC. Ak vývojári zostanú aktívni a spustia plnohodnotnú blockchainovú sieť, situácia s kryptomenou sa môže zmeniť..

Status (SNT)

Status sa stal jedným z najúspešnejších ICO projektov roku 2018. Počas crowdsale projekt získal 107 miliónov dolárov a rýchlo sa ocitol medzi prvými 40 kryptoprojektmi s kapitalizáciou takmer 800 miliónov dolárov. V tom čase mnoho investorov horúčkovito investovalo do ICO a očakávali, že zopakujú úspech etherea (ETH) a ďalších významných platforiem. Preto, aby prilákali veľké investície do projektu, stačil kompetentný marketing.

Aj podvodné projekty ICO vyzbierali milióny dolárov, a ak bol náznak vyhliadok, nebolo ťažké takéto sumy vyzbierať. Podvodným projektom PinCoin a iFan z ModernTech sa podarilo vyzbierať 660 miliónov dolárov – viac ako TRON (TRX) a Tezos (XTZ).

Token SNT priniesol svojim ICO investorom viac ako 49% straty a v porovnaní s historickým maximom sa kryptomena znížila o 94,7% z 0,57 na 0,031 USD. Napriek tomu sa s tokenom stále obchoduje na hlavných kryptoburzách Binance, Huobi Global, OKEx a mnohých ďalších..

V roku 2018 nebol Status jediným zlyhaním, a to aj napriek tomu, že crowdsale dokázal vyzbierať pôsobivé sumy. Spolu s ním také známe projekty ako:

  • Dragonchain (DRGN) – 320 miliónov dolárov získaných prostredníctvom ICO
  • Bancor (BNT) – 153 miliónov dolárov
  • Bankera (BNK) – 150 miliónov dolárov
  • Polymath (POLY) – 96 miliónov dolárov

Ak si myslíte, že vývojári od projektu upustili, potom to tak v skutočnosti nie je. Tvorcovia Statusu pravidelne organizujú stretnutia a online webové semináre. V decembri 2020 spustili aplikáciu CryptoAtelier – pracovný priestor pre kreatívnych ľudí..

Stavoví vývojári vydali vlastnú mobilnú krypto peňaženku pre iOS a Android, ktorú je možné odlíšiť od mnohých iných aplikácií. Záverom je, že aplikácia Status kombinuje funkcie zabezpečenej peňaženky, prehľadávača DApp a messengera. Je jedinečný a veľmi pohodlný. Upozorňujeme, že vo všetkých známych krypto peňaženkách chýba vstavaný Messenger..

Nano (NANO)

Kryptomena sa pôvodne volala RiaBlocks (XRB) a bola uvedená na trh v roku 2014. XRB coiny sa rozdávali zadarmo cez fauset: na ich príjem bolo potrebné vyriešiť captcha, po ktorej bolo malé množstvo zaslané do peňaženiek používateľov..

V roku 2018 tvorcovia rebrandovali a kryptomenu premenovali na NANO, čo je vzhľadom na súčasný kurz kryptomeny veľmi symbolické: teraz sa minca obchoduje za cenu iba 3 USD s emisiou 133 miliónov NANO. NANO pokleslo o 91,9% z historického maxima 37,62 USD.

Blockchain NANO bol koncipovaný na vykonávanie komerčných platieb. Platforma spracováva transakcie rýchlo, čo vám umožňuje uskutočňovať platby bez oneskorenia a s minimálnymi poplatkami.

Za posledné dva roky vývojári nevydali ani jednu dôležitú aktualizáciu. To je dôvod, prečo záujem o túto mincu vyprchal a mnoho investorov do kryptomien na to zabudlo. Skorí investori však môžu stále blokovať zisky presahujúce 9000% od ich prvého zaradenia na burzy..

V druhej polovici roku 2020 vývojári vydali aplikáciu WeNano zameranú na rozšírenie komunity, ktorá na platby používa kryptomenu. Počet používateľov WeNano presiahol 10 000, ktorí spoločne vykonali viac ako 2 500 platieb. Aplikácia je primárne zameraná na brazílskych používateľov.

Ľudnaté (PPT)

Kryptomena PPT je jasným príkladom toho, ako môže ľahostajnosť zakladateľov ku kryptoprojektu viesť k viac ako stonásobnému poklesu záujmu investorov. Od januára 2018 sa sadzba kryptomeny PPT znížila o 99,4% z 69,52 USD na 0,40 USD.

V prípade Populous sa nedá povedať o vysokom zisku prvých investorov, pretože ROI kryptomeny je -85,71%. Myšlienka spoločnosti Populous spočíva v tom, že vlastníci firiem môžu pomocou blockchainu získať likviditu na faktúrach až 90 dní. Vývojári sa vybrali skôr úzkym smerom, takže platformu Populous nemožno nazvať dopytom.

Kryptomena bola medzi obchodníkmi populárna v rokoch 2017 – 2018. a bol v top 30 minciach z hľadiska kapitalizácie, ktorá presiahla 1,5 miliardy dolárov. Ale po nástupe „kryptozimy“ mnohí zabudli na PPT a teraz token zaujíma 195. pozíciu v zozname CMC.

V roku 2020 vývojári zverejnili protokol PopDeFi DeFi, v ktorom môžu držitelia PPT pridávať tokeny do fondu likvidity, požičiavať a požičiavať kryptomenu iným používateľom. Aj keď sa jedná o testovaciu verziu MVP, protokol kontroluje známa hackerská spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou. 

Bonus: Dash (DASH)

To neznamená, že kryptomenu DASH nikto nepotrebuje. Mince sú na CoinMarketCap zozname na 27. mieste a stále patria medzi najvyhľadávanejšie kryptomeny. Aj keď sa to dá ťažko označiť za úspech: v roku 2017 patril Dash z hľadiska kapitalizácie medzi desať najväčších kryptomien. Prečo sa teda Dash dostal na náš zoznam? Faktom je, že na pozadí kryptomeny sa DASH coin, podobne ako mnoho iných altcoinov, ukázal byť značne nadhodnotený..

Dash (DASH) je kryptomena s otvoreným zdrojom postavená na vybudovanie rýchlej a bezpečnej globálnej blockchainovej platobnej siete. Názov kryptomeny pochádza z výrazu „Digital Cpopol„. Mimochodom, známa kryptoburza Binance sa uchýlila k podobnej technike, ktorej názov sa skladá zo slov Bitcoin + Ffinancie.

Dash je založený na hashovom algoritme X11 a bol jedným z prvých digitálnych prostriedkov na implementáciu hybridného mechanizmu PoW. & PoS. Aby však držitelia mohli získať odmenu, musia spustiť masternode. Na to, aby ste sa vložili do práce, musíte mať v peňaženke niekoľko tisíc dolárov. Kryptomena preto nenašla medzi držiteľmi obľubu..

Dash však popri Monero (XMR) a Zcash (ZEC) zostáva jednou z najvyhľadávanejších mincí darknetu. Transakcie používateľov sa pri odosielaní zmiešajú a potom sa náhodne odošlú na rôzne adresy, takže je takmer nemožné sledovať odosielateľa a príjemcu..

Za pol roka v roku 2017 sa sadzba DASH zvýšila desaťnásobne a v decembri dosiahla 1 607 dolárov. Potom však počas zdĺhavej korekcie na kryptotrhu cena klesla viac ako 10-krát. Token sa momentálne obchoduje na úrovni 103 USD, čo je 93,6% pod ATH. Počiatoční investori však majú ROI viac ako 9000%, čo z DASH robí ziskovú investíciu aj pri takom ohromujúcom poklese..

Dash verzie cloudová platforma pre decentralizované aplikácie a krypto platby. Údaje o aplikáciách a API sú uložené distribuovaným spôsobom, čo zaisťuje bezpečnosť procesu. Dash bude prvá kryptomena, ktorá bude fungovať ako cloudová služba, a vývojári taktiež zavádzajú koncepty ako Dash Platform Username Service (DPNS), DPP a DAPI. DPNS vylúči dlhé a zložité adresy pre transakcie DASH a namiesto nich použije používateľské mená.

Záver

Aj na kedysi slávne a populárne blockchainové projekty sa zabúda, ak to vývojári nepodporujú a nevydávajú vylepšenia. Kryptotrh, ako každý voľný trh, je tvrdo konkurenčný. Aby mohli vývojári zaujať a udržať si vedúce pozície, musia ponúkať riešenia, ktoré iné projekty neponúkajú. V opačnom prípade sa na projekt začne zabúdať a na jeho miesto nastúpia perspektívnejšie platformy, ktoré riešia súčasné problémy používateľov a približujú blockchain k masovému prijatiu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me