2017 kripto patlaması sırasında popülerliğin zirvesinde olan tüm kripto para birimleri liderlik pozisyonlarını koruyamadı. Yeni kripto projeleri düzenli olarak kripto piyasasında ortaya çıkıyor ve topluluk ve teknoloji için değer açısından daha umut verici. Kripto projesinin yüksek statüsünü korumak için, geliştiricilerin yazılımı iyileştirmek için aktif bir şekilde çalışması ve izleyicinin ilgisini artıracak güncellemeleri düzenli olarak yayınlaması gerekir. Bu yazıda, 2017’de popülerliğin zirvesinden sonra pratikte yararsız olduğu ortaya çıkan kripto para birimlerine ne olduğunu öğreneceksiniz.. 

Lisk (LSK)

Kripto para birimi, 2017’de en büyük yirmi blok zinciri platformundan biriydi ve sermayesi 2.3 milyar doları aştı. Lisk, büyük kripto yatırımcılarının portföyündeydi ve proje en umut verici olanlardan biri olarak kabul edildi, ancak bir şeyler ters gitti.

Lisk, 2016 yılında kurulan blockchain uygulamaları oluşturmak için bir İsviçre kripto para birimi platformudur. Yaratıcılar, blok zincirini çok çeşitli kullanıcılar için erişilebilir hale getirmeye odaklandı. Geliştiriciler Lisk blok zincirinde kendi uygulamalarını dağıtabilir veya hatta kendi blok zincirlerini çalıştırabilirler. Lisk, şu anda token sahipleri arasında popüler olan Delegated Proof-of-Stake (DPoS) konsensüs algoritmasını uygulayan ilk kripto projelerinden biriydi..

DPoS, katılımcıların kendi düğümlerini (düğümlerini) dağıtmalarına gerek kalmadan kripto para birimlerini yatırmalarına izin verir, bu nedenle bu algoritma büyük miktarları olmayan kullanıcılar için kullanılabilir. 2019’dan bu yana önemli bir güncelleme yayınlanmadı. Ağustos ayında, geliştiriciler Lisk masaüstü uygulamasını güncelledi. Kripto para birimi, tanınmış kaynak CoinMarketCap sıralamasında 101. sırada yer alıyor ve ilk listeden elde edilen yatırım getirisi% 1492..

LSK oranı Şubat 2018’de mutlak maksimuma (ATH) ulaştı – 35,49 ABD doları. O zamandan beri fiyat% 96.6 düşüşle 1.21 $ ‘a düştü. Proje umut verici görünse bile, geliştirici faaliyetinin olmaması yatırımcı ilgisinin azalmasına neden oluyor çünkü yeni kripto platformları ve güncellemeleri düzenli olarak blok zincirlerinin performansını ve işlevselliğini iyileştiriyor gibi görünüyor..

2020’de proje 3 test ağı yayınladı: Betanet v3, v4 ve v5. Lisk, geliştiriciler için çerçeveler oluşturmaya odaklandı, veritabanı sistemini EmbeddedDB olarak değiştirdi ve IPC çerçevesi ile iletişim için destek ekledi. Geliştiriciler aktif kalır ve tam teşekküllü bir blockchain ağı başlatırsa, kripto para birimiyle ilgili durum değişebilir..

Durum (SNT)

Statü, 2018’in en başarılı ICO projelerinden biri haline geldi. Kitle satışı sırasında, proje 107 milyon dolar topladı ve kendini hemen hemen 800 milyon dolarlık bir sermaye ile ilk 40 kripto projesi arasında buldu. O zamanlar birçok yatırımcı, Ethereum (ETH) ve diğer yüksek profilli platformların başarısını çoğaltmayı umarak ateşli bir şekilde ICO’lara yatırım yapıyordu. Bu nedenle, projeye büyük yatırımlar çekmek için yetkin pazarlama yeterliydi..

Sahte ICO projeleri bile milyonlarca dolar topladı ve eğer bir ipucu varsa, bu tür miktarları toplamak zor değildi. Hileli projeler ModernTech’ten PinCoin ve iFan, TRON (TRX) ve Tezos’tan (XTZ) daha fazla – 660 milyon dolar toplamayı başardı.

SNT belirteci, ICO yatırımcılarına kaybın% 49’undan fazlasını getirdi ve tarihsel maksimuma göre kripto para birimi% 94,7 oranında 0,57 dolardan 0,031 dolara düştü. Buna rağmen, token hala Binance, Huobi Global, OKEx ve diğer birçok büyük kripto borsasında işlem görüyor..

2018’de, kitle satışının etkileyici meblağlar toplamayı başarmasına rağmen, Statü tek başarısızlık değildi. Onunla birlikte, çok iyi bilinen projeler:

  • Dragonchain (DRGN) – ICO aracılığıyla 320 milyon dolar toplandı
  • Bancor (BNT) – 153 milyon dolar
  • Bankera (BNK) – 150 milyon dolar
  • Polymath (POLY) – 96 milyon dolar

Geliştiricilerin projeyi terk ettiğini düşünüyorsanız, aslında durum bu değil. Status’un yaratıcıları düzenli olarak buluşmalar ve çevrimiçi web seminerleri düzenlerler ve Aralık 2020’de yaratıcı insanlar için bir çalışma alanı olan CryptoAtelier uygulamasını başlattılar..

Durum geliştiricileri, diğer birçok uygulamadan ayırt edilebilecek olan iOS ve Android için kendi mobil kripto cüzdanlarını yayınladılar. Sonuç olarak, Durum uygulaması güvenli bir cüzdan, bir DApp tarayıcısı ve bir haberci işlevlerini birleştiriyor. Eşsiz ve çok kullanışlıdır. Yerleşik mesajlaşma uygulamasının bilinen tüm kripto cüzdanlarında bulunmadığını unutmayın..

Nano (NANO)

Kripto para birimi başlangıçta RiaBlocks (XRB) olarak adlandırıldı ve 2014 yılında piyasaya sürüldü. XRB coin’leri fauset aracılığıyla ücretsiz olarak dağıtıldı: Onları almak için captcha’yı çözmek gerekiyordu, ardından küçük bir miktar kullanıcıların cüzdanlarına gönderildi…

2018’de, yaratıcılar kripto para birimini yeniden markaladı ve mevcut kripto para birimi döviz kuru göz önüne alındığında çok sembolik olan NANO olarak yeniden adlandırdı: şimdi madeni para 133 milyon NANO emisyonuyla sadece 3 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. NANO tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.62 $ ‘dan% 91.9 düştü.

NANO blok zinciri ticari ödemeler yapmak için tasarlandı. Platform, işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirerek gecikmeden ve minimum ücretlerle ödeme yapmanıza olanak tanır.

Son iki yılda, geliştiriciler tek bir önemli güncelleme yayınlamadılar. Bu nedenle kripto paraya olan ilgi azaldı ve birçok kripto yatırımcısı bunu unuttu. Bununla birlikte, erken yatırımcılar, borsalarda ilk kote olduklarından bu yana% 9000’i aşan karları tutabilirler..

2020’nin ikinci yarısında geliştiriciler, ödemeler için kripto para birimi kullanan topluluğu genişletmeyi amaçlayan WeNano uygulamasını yayınladı. Toplu olarak 2.500’den fazla ödeme yapan WeNano kullanıcılarının sayısı 10.000’i aştı. Uygulama öncelikle Brezilyalı kullanıcıları hedeflemektedir.

Nüfuslu (PPT)

PPT kripto para birimi, kurucuların bir kripto projesine kayıtsızlığının yatırımcı ilgisinde yüz kattan fazla düşüşe nasıl yol açabileceğinin açık bir örneğidir. Ocak 2018’den bu yana, PPT kripto para birimi oranı 69,52 dolardan 0,40 dolara% 99,4 düştü..

Populous durumunda, ilk yatırımcıların yüksek karı hakkında söylenemez çünkü kripto para biriminin ROI’si -% 85.71’dir. Populous’un arkasındaki fikir, işletme sahiplerinin blok zinciri kullanarak 90 güne kadar faturalarda likidite alabilmeleridir. Geliştiriciler oldukça dar bir yön seçtiler, bu nedenle Populous platformu talep üzerine çağrılamaz.

Kripto para birimi, 2017-2018’de tüccarlar arasında popülerdi. 1,5 milyar doları aşan kapitalizasyon açısından ilk 30 madeni para arasına dahil edildi. Ancak “kripto kışı” nın başlamasından sonra çoğu kişi PPT’yi unuttu ve şimdi jeton CMC listesinde 195. sırada yer alıyor..

2020 yılında geliştiriciler, PPT sahiplerinin likidite havuzuna token ekleyebileceği, kripto para birimini ödünç alabileceği ve diğer kullanıcılara ödünç verebileceği PopDeFi DeFi protokolünü yayınladı. Bu bir test MVP’sidir ve protokol, tanınmış siber güvenlik şirketi Hacken tarafından denetlenmektedir.. 

Bonus: Dash (DASH)

Bu, kimsenin DASH kripto para birimine ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Madeni para CoinMarketCap listesinde 27. sırada yer alıyor ve hala en popüler kripto para birimlerinden biri. Buna başarı denemez: 2017’de Dash, kapitalizasyon açısından en büyük on kripto para biriminden biriydi. Peki Dash neden listemizi yaptı? Gerçek şu ki, kripto patlamasının arka planına karşı, DASH coin, diğer birçok altcoin gibi, fazlasıyla aşırı değerlendi..

Dash (DASH), hızlı ve güvenli bir küresel blockchain ödeme ağı oluşturmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Kripto para biriminin adı “Digital Ckül“. Bu arada, ünlü kripto borsası Binance, adı kelimelerden oluşan benzer bir tekniğe başvurdu. Bitcoin + Finance.

Dash, X11 karma algoritması tarafından desteklenmektedir ve hibrit bir PoW mekanizması uygulayan ilk dijital varlıklardan biridir. & PoS. Ancak bir ödül almak için sahiplerin bir masternod başlatması gerekir. Stake etme işleminin çalışması için cüzdanınızda birkaç bin dolar olması gerekir. Bu nedenle, kripto para, sahipleri arasında popülerlik bulamadı..

Bununla birlikte Dash, Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) ile birlikte darknet’te en çok aranan coinlerden biri olmaya devam ediyor. Kullanıcı işlemleri gönderildiğinde karıştırılır ve ardından rastgele farklı adreslere gönderilir, bu da gönderenin ve alıcının izlenmesini neredeyse imkansız hale getirir.

2017’de altı ay boyunca DASH oranı on kat arttı ve Aralık ayında 1.607 dolara ulaştı.Ancak daha sonra kripto piyasasında uzun süreli bir düzeltme sırasında fiyat 10 kattan fazla düştü. Token şu anda 103 $ seviyesinde işlem görüyor ve ATH’nin% 93.6 altında. Buna rağmen, erken yatırımcıların% 9000’in üzerinde bir ROI’ye sahip olması, DASH’ı böylesine şaşırtıcı bir düşüşle bile karlı bir yatırım haline getiriyor..

Dash sürümleri bulut platformu merkezi olmayan uygulamalar ve kripto ödemeleri için. Uygulama verileri ve API’ler, süreci güvenli hale getiren dağıtılmış bir şekilde depolanır. Dash, bir bulut hizmeti olarak işlev gören ilk kripto para birimi olacak ve geliştiriciler ayrıca Dash Platformu Kullanıcı Adı Hizmeti (DPNS), DPP ve DAPI gibi kavramları da tanıtıyor. DPNS, DASH işlemleri için uzun ve karmaşık adresleri ortadan kaldıracak ve bunun yerine kullanıcı adlarını kullanacaktır..

Sonuç

Geliştiriciler bunu desteklemez ve iyileştirmeler yayınlarsa, bir zamanlar iyi bilinen ve popüler olan blockchain projeleri bile unutulur. Kripto piyasası, herhangi bir serbest piyasa gibi, son derece rekabetçidir. Liderlik pozisyonlarını almak ve sürdürmek için, geliştiricilerin diğer projelerin sunmadığı çözümler sunması gerekir. Aksi takdirde proje unutulmaya başlayacak ve yerini mevcut kullanıcı sorunlarını çözen ve blok zinciri kitlesel benimsemeye yaklaştıran daha umut verici platformlar alacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me