“En kötü yatırımlar sabırsız yatırımcılara gidiyor.”

Robert Kiyosaki

Kripto para piyasasının ana varlığı Bitcoin, bu yıl neredeyse iki katına çıktı. Bu gerçek, yüksek karlı yatırımlar arayan yatırımcılar için umut veriyor..

Yatırım için en iyi kripto para birimleri

Peki 2020’de en çok gelecek vaat eden kripto para varlıkları nelerdir??

Bitcoin (BTC)

Belirtildiği gibi, Bitcoin seviyeleri başına 7.000 $ civarında potansiyel bir 2019 kapanışı% 100’den fazla bir artış anlamına gelecektir, ancak bu manşetlerin konusu değil ve geçmişte gördüğümüz satın alma korkusuna neden olmuyor..

bitcoinWalletinvestor’dan BTCUSD tahmini

Ortalama bir yatırımcı, Bitcoin’in güçlü iniş çıkışlarıyla başa çıkamayacak kadar duygusal. Bununla birlikte, varlıkta aşağıdaki gerçeklerle güvence altına alınan sürekli bir faiz vardır:

 • Mevcut fiyat seviyesi tüm zamanların en yüksek seviyesinden (20.000 USD) çok uzak.
 • En azından Bitcoin ETF’lerinin ve teslim edilebilir vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi kurumsal yatırımcıların dikkatini çekiyor. SEC, 2 Aralık’ta bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapacak bir yatırım fonunun başlatılmasını onayladı. Böylece, yatırımcılar en önemli temsilcisi Bitcoin aracılığıyla kripto para birimine erişebilecekler..
 • 2020’de yarıya düştükten sonra Bitcoin büyümesi için önemli beklentiler. Şimdiye kadar, isteka topunun kısa tarihinde iki yarılanma yaşandı ve her ikisi de kripto varlığının değerinde bir artışa yol açtı..

Bitcoin'i yarıya indirmek

 • Adam Back gibi dünyanın önde gelen kriptograflarını içeren en profesyonel geliştirme ekiplerinden biri.
 • Likidite. Bitcoin, kripto para piyasasında en yüksek likiditeye sahip.
 • Fiyat dalgalanması. Oynaklığına rağmen, BTC en istikrarlı kripto para birimlerinden biri olarak biliniyor. Birinin fiyatı manipüle etmek için çok fazla sermayeye ihtiyacı olacaktır..
 • Sınırlı sayıda 21 milyon jeton. Talep arttıkça, fiyat önemli ölçüde artacaktır.

Ethereum (ETH)

Bitcoin veya Litecoin’in aksine, Ethereum’un katı emisyon kısıtlamaları yoktur. Blok zinciri tarafından madencileri ödüllendirmek için yeni madeni paralar yaratılır ve bu madenciler, yeni oluşturulan madeni paraların yaklaşık% 10’unu her yıl piyasaya döker. Şu anda dolaşımda 104.980.163’ten fazla kripto para var.

EthereumWalletinvestor’dan ETHUSD tahmini

ETH’nin değerindeki büyümenin temel itici güçleri:

 • Takım. Ethereum, Vitalik Buterin tarafından kuruldu. Vitalik, genç olmasına rağmen kripto para biriminde gerçek bir uzman olduğunu kanıtladı. Çalışmalarına olan heves ve bağlılık, dünyanın dört bir yanından binlerce geliştiriciyi takıma çekti. Ethereum Vakfı, dünyadaki en büyük geliştiriciler ve kriptograflar derneğidir.
 • Ethereum 2.0. Ekip, 2020’de PoW mutabakatına benzer bir şekilde, protokoldeki PoS madenciliğinin ortaya çıkması sayesinde madencilerin stake etmeye katılmasına izin verecek bir ağ güncellemesi başlatmayı planlıyor. Aynı zamanda, PoW ödülü 3 ETH’den 0.6’ya düşecek. Bu güncelleme birlikte emisyonları% 2,5’e düşürecek ve eterin uzun süreli depolama için serbest dolaşımdan çekilmesini teşvik edecektir..
 • Likidite. Ethereum ayrıca oldukça likittir, genellikle Bitcoin altında 2. veya 3. sırada yer alır. Ethereum alırken veya satarken sorun yaşamazsınız.
 • Fiyat dalgalanması. Ethereum’un sadık bir topluluğu ve profesyonel bir ekibi var, bu da fiyatın uzun vadede sabit kalma ve büyüme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor..
 • Kripto Ekonomisi. Ethereum’un DApp ekosistemine güç verdiğini unutmayın. Bu, milyonlarca geliştiricinin ve şirketin akıllı sözleşmelerini yapmak, kendi merkezi olmayan uygulamalarını çalıştırmak ve komisyon ödemek için ETH’ye ihtiyacı olduğu anlamına gelir..

Binance Coin (BNB)

Fonların hesaplanması ve depolanması için kullanılması amaçlanan Bitcoin’in aksine Binance coin bir fayda belirtecidir. Bu, değerinin önümüzdeki yıl Binance’in işinin ne kadar iyi ve emin olduğuna bağlı olduğu anlamına geliyor..

Aslında Binance Coin, 2017 boğa piyasasından bu yana en yüksek fiyatına ulaşan birkaç jetondan biridir..

Binance CoinWalletinvestor’dan BNBUSD tahmini

O zamandan beri fiyatı yavaş yükseldi ve geçen yıl kendi fiyat rekorunu birkaç kez güncelledi..

BNB değerindeki büyümenin temel itici güçleri:

 • Takım. Changpeng Zhao, veya Binance kullanıcıları tarafından sevgiyle çağrıldığı şekliyle – CZ – Binance Exchange’in kurucusu ve CEO’sudur. Kendisinin ve ekibinin elde ettiği başarılar göz önüne alındığında, bu parayı başarıya ulaştıracak beceri ve kaynaklara sahip olduklarını söylemek güvenlidir..
 • Likidite. Binance Coin, şu anda en likit kripto para birimlerinden biridir. Sürekli büyüyen işlem hacmi ile Coinmarketcap’te ilk 10’da.
 • Oynaklık. Oldukça değişkendir, ancak sürekli büyüyor. Ayı piyasası sırasında fiyatı 2019’un başında x3 ile çarpıldı.
 • Kripto Ekonomisi. 200.000.000 BNB, ICO aracılığıyla madeni para başına 0,10 ABD Doları üzerinden ihraç edildi. Binance, alım satımın ilk yılında BNB’ye sahip olan kullanıcılar için alım satım ücretlerinde% 50 indirim sunuyor. Binance ayrıca her çeyrek için karının% 20’sini tokenleri geri almak ve BNB miktarı 100.000.000’e düşene kadar yakmak için kullanıyor.BNB’nin büyümesini sağlayan bir başka yenilik de Borç Verme ve Staking’in piyasaya sürülmesidir. Bu işlevsellik, önceden belirlenmiş bir süre için kar yüzdesini almak için depozitonun bir kısmını dondurmanıza olanak tanır..

Tron (TRX)

TRON, başlangıcından bu yana dijital içerik ağının çalışması için büyük umutlar yarattı. Ek olarak, teknoloji ekibi, sektördeki en popüler karakterlerden biri olan büyük Justin Sun liderliğindeki kripto dünyasındaki en eksiksiz ekiplerden biridir..

Tron madalyonunun ana görevi, depolaması dağıtılan Blockchain’e dayalı bir eğlence içeriği ekosistemi oluşturmaktır. Herhangi bir kullanıcı, Tron ağındaki herhangi bir içeriği dağıtabilir: videolar, resimler, müzik vb. Ve en önemlisi, bu içerik, merkezi olmayan bir şekilde tüm ağa dağıtılır ve depolanır ve tek bir sunucuya bağlı değildir..

TronWalletinvestor’dan TRXUSD tahmini

Projenin amacı, içerik yazarlarının gelirleri ağ ile paylaşmadan dağıtabilmelerini sağlamaktır. Tron (TRX), tüketicilerin doğrudan içerik oluşturuculara ödeme yapmaları için ağda pazarlık çipi haline gelecek bir kripto para birimidir..

TRX büyümesinin temel itici güçleri:

 • Takım. Tron’un geliştirme ekibi, kripto alanında en aktif olanlardan biridir. Justin, kripto para birimine adanmış her büyük konferans ve etkinlikte düzenli olarak yer almaktadır. Twitter’ı güncelleniyor ve her gün iddialı planlarla yatırımcıları memnun ediyor. Justin, beyin çocuğuna – Tron kripto para birimini tanıtmak ve fazladan reklam vermek için tek bir fırsatı kaçırmıyor.
 • Likidite. TRX kripto para birimi, Binance, Huobi, OKEx ve HitBTC gibi en popüler borsalarda satın almak için aktiftir. Dahası, Kasım ayında Justin’in ünlü kripto para borsası Polonex’i satın almayı ve onu genel TRON ekosistemine entegre etmeyi planladığı haberi geldi.
 • Oynaklık. TRON, yüksek volatilitesi ile ünlüdür. TRX artık tarihi düşüklerine yakın. Enerjik ve eksantrik Justin sayesinde, madalyonun birden fazla yükseliş ve düşüşünü görme şansımız yüksek. TRON’u en azından gelecekte bir sonraki ani büyümede satış yapmak için bir portföye satın almak mantıklı..
 • Kripto Ekonomisi. Tahtın hikayesi daha yeni başlıyor. Kendi ağının (“Odyssey” olarak bilinen bir aşama) piyasaya sürülmesinden bu yana uzun zaman geçmedi, geliştirme ve uygulama açısından daha yapılacak çok şey var. Gelecekte, Tron hala uzun vadede şematize edilen 4 aşamaya sahip olacak. Gelişimi, 2037’de tamamlanması planlanan Eternity olarak bilinen istikrar ve toplu dağıtım aşamasına kadar uzanacak. 2020’de, TRON’un bir ICO başlatabilen bir ekosistem haline gelebileceği aşama başlayacak..

Yıldız Lümenleri (XLM)

Stellar Lumens (XLM), küresel finansal altyapıyı iyileştirme sorununu çözmek için tasarlanmıştır. Tüm ödemeleri hızlı, kolay ve ucuz yapmak için çaba göstermektedir. Geliştiricilerin amacı, hem sıradan insanlara hem de büyük şirketlere herhangi bir aracılık bağlantısı olmadan işlem yapma yeteneği sağlayacak merkezi olmayan bir onay platformu oluşturmaktı..

YıldızWalletinvestor’dan XLMUSD tahmini

Ripple ağının ünlü yaratıcısı Jed McCaleb, yönetimle bir çatışma nedeniyle şirketten ayrıldı ve Stellar ağının kurucusu oldu. Yeni madeni para, Ripple’ın sert çatalının bir sonucu olarak ortaya çıktı, ancak bir yıl sonra kendi açık kaynak protokolüne geçti. Bu nedenle, XLM eski protokolün geliştirilmiş bir sürümüdür.

XLM için temel büyüme faktörleri:

 • Takım. Stellar ekibi, para transferi ajansları Tempo ve ZED, ICOs Smartlands ve Mobius’un yanı sıra Stronghold, Novatti, Hyperledger, Mobius, Hashcash ve SatoshiPay dahil olmak üzere en az 30 büyük proje ve banka ile ortaklıklarını duyurdu.
 • Oynaklık. XLM, piyasada oldukça dalgalı ve şu anda düşük seviyelerine yakın. Bir madeni para satın almak, en azından bir sonraki pompada satış yapmak için spekülatif amaçlar için tavsiye edilir..
 • Kripto Ekonomisi. Stellar, Ripple’ın tüm avantajlarına sahiptir, ancak dezavantajlardan yoksundur, bunlardan ilki, madalyonun merkezileştirilmesidir. Mükemmel blockchain verimi, perakende ve küçük işletme odağı, ademi merkeziyet, ek emisyon yok ve Stellar Vakfı tarafından yönetilen tüm çıkarılan paraların yalnızca% 5’i. Tüm bunlar, yeni altzison durumunda iyi bir büyüme potansiyeli için konuşuyor.

Sonuç

Tüm projeler kripto para birimi kışında hayatta kalmayı başaramadı ve birçok en iyi madeni para “kaide altına” girdi. Bu tür başarısızlıklara bir örnek NEM, Bytecoin, STEEM, Stratis’tir. Aslında liste çok uzun süre numaralandırılabilir.

Kripto para piyasasında yaklaşık 5.000 farklı coin bulunmasına rağmen. Değerli olanları seçmek gerçekten zor..

Uzun vadeli yatırım için, her şeyden önce, gerçek hayattan bir yol haritası, profesyonel bir geliştirme ekibi, geniş ve aktif bir topluluk ile kalkınma beklentileri önemlidir..

Yukarıda tartışılan tüm projeler bu özelliklere sahiptir. Aynı zamanda BTC, ETH, BNB, TRX, XLM likidite sağlayan ve büyük yatırımcıların satın almasını mümkün kılan işlem hacimleri açısından hala ilk sırada yer alıyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me