Ograniczenia jurysdykcyjne, ograniczenia wolumenu, limity zaufania, wysokie koszty usług to tylko niektóre z problemów, z którymi borykają się ci, którzy chcą wziąć pożyczkę lub depozyt w bankach na całym świecie. W tym „Knowledge DeFi ‘cit ”, w prostych słowach powiemy, jak korzystać z narzędzi DeFi, aby zaciągnąć pożyczkę bez ograniczeń geograficznych, historii kredytowej, a także jak złożyć lokatę na korzystniejszych warunkach i bez pośredników.

Pożyczki i pożyczki DeFi

Najpopularniejszymi usługami DeFi są obecnie pożyczki i depozyty kryptowalutowe. Główną różnicą w stosunku do usług bankowych jest to, że interakcja użytkownika z platformami DeFi jest w pełni zdecentralizowana i zautomatyzowana.

Dziś serwisy DeFi są gotowe oferować szybkie, tanie pożyczki i zyskowne depozyty na całym świecie. Na przykład, możesz pożyczyć od mieszkańców i inwestorów za granicą w kilka minut – od Kanady po Nigerię.

Głównymi powodami popularności pożyczek DeFi, a także ich głównymi zaletami są łatwość, przejrzystość i decentralizacja:

 • Decentralizacja eliminuje potrzebę posiadania historii kredytowej lub konta bankowego. Każdy użytkownik Internetu może wykorzystać swoją kryptowalutę jako zabezpieczenie pożyczki lub depozytu w celu uzyskania odsetek.
 • Pożyczkobiorca nie musi przedstawiać dowodu dochodów ani innych standardowych dokumentów. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć portfel kryptowalut do systemu.
 • W przypadku depozytów usługi DeFi zapewniają 2-3 krotnie wyższą rentowność niż konwencjonalne banki, a zdecentralizowane pożyczki są dużo tańsze niż tradycyjne.
 • Decentralizacja eliminuje możliwość czynnika ludzkiego jako głównej przyczyny manipulacji i nadużyć, budując zaufanie wśród użytkowników.

Jak to działa

Najpopularniejsze są proste systemy, w których niektórzy uczestnicy dokonują oprocentowanych depozytów; środki te są następnie rozdzielane między innych uczestników, którzy zaciągają pożyczki zabezpieczone zabezpieczeniem. Depozyty, kredyty i zabezpieczenia są składane i wydawane w kryptowalutach.

W związku z tym istnieją dwa główne rodzaje stóp procentowych:

 • Odsetki od pożyczki, którą płaci pożyczkobiorca;
 • Odsetki od depozytu, który otrzymuje pożyczkodawca (które w rzeczywistości stanowią część odsetek zapłaconych przez pożyczkobiorcę).

Stawki zależą od wielu wskaźników i są obliczane przez system automatycznie w każdym bloku. Wahania mogą być spowodowane warunkami danej usługi, wielkością depozytu / pożyczki, kryptowalutą za depozytem / zabezpieczeniem, popytem / dostępnością tych aktywów na platformie i nie tylko.

Ponieważ pożyczki są zabezpieczone kryptowalutą, która podlega dużej zmienności, w celu pokrycia ryzyka, zabezpieczenie pożyczki może znacznie przekraczać kwotę pożyczki. Wynika to z faktu, że w przypadku gwałtownej zmiany ceny zastawionych aktywów, aby spłacić dług, umowa będzie musiała zostać zamknięta, zgodnie z formułą w umowie i warunkami platformy. ; pozostałe zabezpieczenie zostanie przeznaczone na spłatę. W ten sposób pożyczka zostanie automatycznie spłacona w każdym przypadku, w tym poprzez likwidację pozycji, a nadwyżka zabezpieczenia kredytu jest gwarantowanym zabezpieczeniem, które pozwala na złożenie wniosku bez posiadania historii kredytowej.

Horyzont

 • Opłacalne i proste źródło dochodu dla właścicieli aktywów kryptograficznych, korzystniejsze niż zwykłe przechowywanie;
 • Aby sprostać popytowi na pożyczki inwestorowi z depozytem zabezpieczającym, dużym inwestorom i innym uczestnikom kryptowalut;
 • Arbitraż.

Komplikacje

 • Złożoność użytkowania i skupienie się na doświadczonych użytkownikach kryptowalut, możliwe awarie techniczne i błędy, nieprzyjazne i mylące interfejsy w dużej mierze odstraszają pożyczanie DeFi od masowego użytkownika;
 • Ryzyko regulacyjne związane z chęcią regulatorów do przejęcia w najbliższej przyszłości kontroli nad nowym obszarem działalności finansowej, ze względu na konieczność walki z praniem pieniędzy i różnymi niepożądanymi finansami, doprowadzi do silnego komplikowania zasad i procesów, które mogą odepchnąć dużą liczbę potencjalnych użytkowników.

Dzisiejsze możliwości

Na DeFi Pulse stronie internetowej, możesz szczegółowo zapoznać się z aktualnymi statystykami rynku pożyczkowego DeFi i zobaczyć oceny liderów branży.

W dalszej części „Wiedza DeFi ‘cit ”, będziemy nadal informować o aktualnej sytuacji na rynku DeFi oraz o konkretnych lukratywnych przypadkach w tym kierunku. Powodzenia wszystkim!

Zastrzeżenie: Treść tego artykułu nie jest poradą finansową i nie należy jej tak traktować. Firma 3commas i jej autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Twoje zyski lub straty po przeczytaniu tego artykułu. Artykuł ma na celu dostarczenie czytelnikom ogólnych informacji. Opisano tutaj tylko osobiste doświadczenia. Użytkownik musi przeprowadzić własne niezależne badania, aby podejmować świadome decyzje dotyczące swoich inwestycji w kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me