W miarę upływu czasu zasłona entuzjazmu znika, a dym wojen marketingowych znika, prawdziwe technologie wielu tytanów TOP30 Coinmarketcap stają się mniej atrakcyjne, a programiści masowo opuszczają projekty. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego duże projekty tracą swoją pozycję.

Brak wartości

UCL Blockchain wraz z Imperial College London przeprowadzili badanie nauka to pomogło im dojść do wniosku, że większość transakcji w sieciach EOS, Tezos i Ripple nie ma żadnej wartości.

Na przykład, sprawdzając dane transakcji od 1 października 2019 r. Do 30 kwietnia 2020 r., Analitycy odkryli, że większość transakcji EOS i Ripple wykazuje cechy przypominające ataki DoS. 95% transakcji EOS zostało zainicjowanych przez zrzut EIDOS.

Ponad 94% transakcji Ripple nie ma wartości ekonomicznej: z 90000 portfeli XRP, które zakończyły 150 milionów transakcji w całym okresie badania, 30000 kont zakończyło tylko jedną transakcję, a 18 portfeli powiązanych z Huobi zakończyło połowę wszystkich transakcji.

W przypadku Tezos, ponieważ liczba transakcji na blok jest znacznie wyższa niż liczba obowiązkowych potwierdzeń (32), większość przepustowości, a mianowicie 76%, jest wykorzystywana do utrzymania konsensusu.

Wniosek z badania jest następujący: wszystkie trzy sieci blockchain wykazują wysoki poziom przepustowości, ale ich ogromny potencjał jest daleki od pełnego wykorzystania. W rzeczywistości tylko 0,2% wszystkich transakcji było w rzeczywistości znaczącymi transakcjami wymiany tokenów w całym okresie obserwacji.

Znaki ostrzegawcze

Wcześniej, w lutym 2020 r., Przedstawiciele wsparcia technicznego giełdy Coinbase ogłosił spadek wydajności sieci EOS, co uniemożliwiło wypłatę tokenów i spowodowało opóźnienia w wpłatach nawet do kilku dni.

EOS New York, główny producent bloków w sieci, odpowiedział do tego posta na Reddicie:

Nieprawdziwy. Sieć działa dobrze, a Coinbase odwraca winę od problemów z wewnętrzną infrastrukturą. Żaden inny podmiot nie zgłasza problemów. Żaden z naszych monitorów nie wykazuje żadnych problemów. Mogą skontaktować się z dowolnym z dwudziestu doświadczonych producentów bloków, aby uzyskać bezpłatną pomoc, ale zamiast tego robią to. Jakie dokładnie problemy widzą? Nie podają żadnych szczegółów.

Inny wiodący twórca bloków EOS Nation również skomentował na Twitterze:

Chociaż 20 lutego w sieci pojawiły się mikro-widelce, EOS Mainnet jest obecnie wyjątkowo niezawodny. Jeśli nadal masz problemy, nie wahaj się z nami skontaktować, a chętnie pomożemy Ci je rozwiązać.

Wcześniej, w listopadzie 2019 r., Coinbase już w obliczu zwiększone przeciążenie w sieci EOS i problem z przetwarzaniem transakcji klientów. Airdrop tokenów EIDOS znacząco przyczynił się w tym czasie do przeciążenia sieci.

Exodus twórców

Najnowsze badanie Outlier Ventures przedstawia że w ciągu ostatniego roku wielu programistów opuściło znane projekty blockchain. EOS (-86%), Bitcoin Cash (-63%) i TRON (-51%), które prowadzą do znacznego spadku aktywności deweloperów.

W przypadku EOS-a masowy exodus deweloperów, który pociągnął za sobą spadek liczby aktualizacji kodu o 94%, może wynikać ze spadku zainteresowania projektem od czasu uruchomienia jego głównej sieci. W przypadku TRON badacze nazwali ujemną dynamikę rynku głównym powodem spadku liczby aktualizacji kodu do 96%.

Nowi tytani

Niemniej jednak nowi gracze, tacy jak Polkadot (+ 44%) i Cosmos (+ 15%), wykazują znaczny wzrost aktywności deweloperskiej, chociaż biorąc pod uwagę ich ostatnie duże premiery, nie można mieć pewności, że wzrost będzie kontynuowany w tym samym tempie. Theta (+ 931%) i Cardano (+ 580%) były rekordzistami pod względem liczby cotygodniowych aktualizacji kodu. Analitycy przypisują szybki wzrost aktualizacji Theta połączeniu uruchomienia drugiej głównej sieci pod koniec maja, niedawnej zmiany cen i niskiej aktywności deweloperskiej w połowie 2019 roku. Przyczyną rosnącej liczby aktualizacji Cardano jest prawdopodobnie mieszanka nadchodzącej wersji i niedawnego ruchu cenowego. W obu przypadkach jest mało prawdopodobne, aby taki wzrost się utrzymywał.

Rozwój podstawowych protokołów w ciągu ostatniego roku w całej branży był bardzo niestabilny. Wśród 30 wiodących spółek pod względem kapitalizacji rynkowej aktywność deweloperska oscylowała w przybliżeniu równo, co może wskazywać na migrację deweloperów po korzystniejszych warunkach i perspektywach.

Życie na odległość

Wszystko wskazuje na to, że aureola innowacji technologicznych i geniusz modelu decentralizacji są trudne do utrzymania na dystans dla dużych projektów, co jest szczególnie ważne w tak przejrzystym środowisku, jak branża blockchain. Jak zawsze, coraz atrakcyjniejsze warunki, błyskotliwe pomysły i przełomowe technologie są pchane do przodu, zdobywając rzesze entuzjastów, pozostawiając byłych tytanów bez środków. My z kolei musimy obserwować rozwój bitwy na Olympusie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me