Przyszłość DeFi i pierwsza na świecie w pełni zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych

To lato w branży kryptograficznej to nic innego jak lato DeFi. Trudno wyobrazić sobie kogokolwiek zainteresowanego kryptowalutą, który nie słyszałby o ogólnej histerii wokół zdecentralizowanych finansów. Widzieliśmy uruchomienie i rozwój dziesiątek, jeśli nie setek projektów, które łącznie znacznie ulepszyły zdecentralizowaną sieć finansową. Intuicyjne interfejsy i deklarowany wysoki zwrot z inwestycji pasywnych doprowadziły do ​​ogromnego wzrostu funduszy zablokowanych w ekosystemie DeFi – do tej pory ponad 6 miliardów dolarów z ciągłym wzrostem o 500 milionów dolarów tygodniowo. Widzieliśmy również wprowadzenie szeregu nowych unikalnych produktów. Ale bycie nowym i dobrze przemyślanym w tym samym czasie rzadko się zdarza, a wiele kluczowych wad DeFi pozostaje nierozwiązanych. W dzisiejszym artykule omówimy najlepsze projekty DeFi, na które należy zwrócić uwagę w drugiej połowie 2020 roku.

Liderzy, aby przyciągnąć uwagę inwestorów i deweloperów

DIA

DIA (Decentralized Information Asset) to szwajcarski projekt blockchain o otwartym kodzie źródłowym, który ma na celu wdrożenie przejrzystych danych i wyroczni otwartego dostępu. W ekosystemie DeFi DIA jest nadzorowane przez zdecentralizowaną społeczność posiadaczy tokenów DIA i ich przedstawicieli. Token zarządzania DIA działa jako zachęta dla kluczowych uczestników rynku.

DIA ma stać się Bloombergiem typu open source dla kryptowalut i danych finansowych. DIA był jednym z najbardziej oczekiwanych projektów DeFi, co potwierdził niesamowity szum podczas wyprzedaży 3 sierpnia. Teraz token DIA jest sprzedawany prawie 60 razy wyżej niż jego cena początkowa. Projekt jest wspierany przez renomowanych inwestorów, takich jak Outlier Ventures.

Protokół Oriona

Orion Protocol (ORN) wszedł na rynek jako pierwsza dynamiczna oferta monet (DYCO) i stał się jedną z najgorętszych ofert w 2020 roku. Orion buduje rozwiązania B2B i B2C w oparciu o najbardziej zaawansowany agregator płynności, jaki kiedykolwiek opracowano pod kierownictwem CEO Aleksieja Kołoskowa, doświadczony programista blockchain i twórca zdecentralizowanej giełdy Waves.

Orion podpisał umowy partnerskie z Elrond Network, Bitmax, MXC i Acheron. Od czasu premiery na Kucoin i Bitmax, prawie 33% oryginalnej oferty ORN zostało przeznaczone na program wstępnego obstawiania. Token wykazał 70-krotny wzrost w szczytowym momencie i obecnie jest notowany na poziomie około 40-krotnym.

Złożony

Compound była jedną z pierwszych firm w obecnym cyklu reklamowym DeFi, która zyskała ogromną uwagę, ponieważ ich natywny token COMP zyskał na wartości, zanim skorygował się do obecnego poziomu. Compound to protokół rynku pieniężnego, który umożliwia użytkownikom zarabianie odsetek lub pożyczanie aktywów pod zastaw, a wszystko to odbywa się na łańcuchu blokowym Ethereum.

Proces napełniania puli płynności Związku jest stosunkowo prosty, co pozwala każdemu od razu zacząć zarabiać na składanych odsetkach ze stopami, które automatycznie dostosowują się do podaży i popytu. Liczba aktywów zablokowanych w Compound wzrosła ponad 7-krotnie w ciągu 2,5 miesiąca i wynosi obecnie 760 milionów dolarów.

Yearn Finance

Jeden z najbardziej ekscytujących projektów, Yearn Finance, pojawił się na scenie w lipcu, kiedy ich rodzimy token YFI doświadczył oszałamiającego wzrostu dzięki ograniczonej podaży opartej na wyłączności pierwotnie zarezerwowanej dla dostawców płynności (rolników). Yearn działa jako zdecentralizowany ekosystem dla agregatorów korzystających z usług pożyczkowych, umożliwiając członkom hostowanie tokenów, takich jak USDC, DAI i USDT, aby uczestniczyć w wyborze najbardziej lukratywnych możliwości pożyczkowych Yearn.

Firmą kieruje André Cronier, deweloper, który rozpoczął od pomysłu demokratyzacji DeFi. Nie było pre-miningu, przedsprzedaży ani dystrybucji funduszy między członków zespołu, co oznacza, że ​​większość tokenów YFI jest własnością społeczności. Od początku sierpnia wielkość YFI podwoiła się. Ciekawie będzie zobaczyć, jak zachowa się token w nadchodzących miesiącach.

dHedge

Wspierany przez Synthetix, dHedge jest popularny wśród wiodących inwestorów, takich jak Blocktower Capital i Three Arrows Capital, i opracował nowy protokół do zdecentralizowanego zarządzania aktywami, który ma na celu demokratyzację handlu. Firma niedawno ogłosiła, że ​​wyjdzie z trybu stealth.

Dzięki modelowi handlu z zerowym poślizgiem Synthetix i rozszerzającej się grupie obsługiwanych aktywów, dHedge oferuje nowe sposoby wykorzystania płynności instrumentów pochodnych zapewnianych przez protokół Synthetix. Synthetix umożliwia obecnie użytkownikom wybijanie, przechowywanie i handel różnymi instrumentami pochodnymi opartymi na aktywach, w tym kryptowalutami, walutami fiducjarnymi i towarami. Bądź na bieżąco z oficjalną premierą dHedge.

Uniswap

Uniswap jest jedną z sił napędowych obecnej hossy kampanii DeFi. Działając jako zdecentralizowana giełda, Uniswap różni się od innych DEX poprzez wykorzystanie motywowanych pul płynności zamiast ksiąg zamówień. Użytkownicy, którzy zdecydują się zapewnić płynność, są nagradzani procentem opłat uiszczanych za każdą transakcję przy użyciu Ethereum.

Uniswap posiada obecnie ponad 170 milionów dolarów w pulach płynności i setki nowych notowań tygodniowo. Dla początkujących użytkowników istnieje krzywa uczenia się korzystania z Uniswap, ponieważ jest on zasilany przez podłączone zewnętrzne portfele ERC-20 używane do handlu aktywami i zapewniania płynności. Istnieją również kwestie związane z poślizgiem i zmiennością, które należy wziąć pod uwagę przed nurkowaniem w Uniswap.

Curve Finance

Uruchomiony na początku 2020 roku Curve umożliwia użytkownikom handel między stablecoinami, zapewniając jednocześnie niski poślizg i algorytm niskiej prowizji, zaprojektowany specjalnie dla tego typu aktywów. Curve był jednym z pierwszych zwolenników dochodowego rolnictwa i obecnie oferuje 7 pul, w których użytkownicy mogą obstawiać stablecoiny, aby otrzymać nagrody, takie jak nowe waluty. Obecnie w pulach Curve zablokowano ponad 1 miliard USD, w porównaniu z 15 milionami USD od 1 czerwca 2020 r.

Dzięki prostemu interfejsowi Curve jest jedną z najpopularniejszych platform DeFi i jest chwalony za przyjazne dla użytkownika funkcje i przejrzystą dokumentację. W ostatnich miesiącach firma aktywnie wspiera inne projekty DeFi. Zespół niedawno zdecydował się wydać własny token do zarządzania platformą. Znacznikiem już znanym wielu osobom jest CRV. Binance, OKEx i inne giełdy szybko wymieniły token, a cena w tej chwili osiągnęła 50 USD, podczas gdy pierwotnie szacowano ją na 10 centów. 

Maker DAO

Z aktywami o wartości prawie 1,5 miliarda dolarów Maker DAO jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną marką na tej liście i nie bez powodu. Zdecentralizowana platforma pożyczkowa obsługuje DAI, stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim i jeden z najpopularniejszych stablecoinów w branży kryptowalut. Maker DAO umożliwia każdemu otwarcie skarbca, zablokowanie zabezpieczenia kryptowalutowego i wygenerowanie DAI dla tego zabezpieczenia.

Według DeFi-Pulse, Maker dominuje w innych projektach w sektorze z wynikiem 23,1% pod względem zablokowanych aktywów.

Aleph.im

Aleph.im jest jednym z najgorętszych nowicjuszy na arenie DeFi w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Aleph to protokół czatu dla maszyn, w których łańcuch bloków działa jako węzły zdecentralizowanej mocy obliczeniowej i pamięci masowej. Oczekuje się, że rynek chmury publicznej osiągnie około 374 miliardów dolarów w 2020 roku i przekroczy 520 miliardów dolarów do 2022 roku. Amazon AWS jest obecnie liderem na rynku, ale popyt na zdecentralizowane rozwiązania nigdy nie był większy.

Świadectwem sukcesu Aleph.im jest to, że ich strona internetowa jest teraz dostępna online. Aleph zostanie również wymieniony jako jeden z partnerów w szeroko nagłośnionym projekcie Serum, pierwszej na świecie w pełni zdecentralizowanej giełdzie instrumentów pochodnych (patrz poniżej).

Serum

Niedawno wiodąca giełda krypto pochodnych FTX nawiązała współpracę z zespołem Solana, aby ogłosić projekt Serum, pierwszą na świecie w pełni zdecentralizowaną giełdę kasową i instrumentami pochodnymi działającą w ramach scentralizowanej księgi zleceń z limitem (CLOB) w sieci Solana. Nadchodzący DEX będzie starał się wykorzystać to, gdzie inni zawiedli, zapewniając niezawodny handel międzyłańcuchowy z szybkością i ceną, o jaką proszą klienci. I pomimo tego, że jest zbudowany na Solanie, będzie kompatybilny z Ethereum. Jak wiemy, większość protokołów DeFi dociera do scentralizowanej wyroczni – często najbardziej krytycznego punktu, ale tak nie jest w przypadku Serum.

Serum różni się od pozostałych i to jest jego siła. Jego oprogramowanie pozwala na szybkie transakcje DEX; obsługuje cross-chain, stablecoins, wrap dla tokenów BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH i ERC-20, księgi zamówień oraz możliwość tworzenia własnych i nowych produktów finansowych. Jednocześnie jest całkowicie zdecentralizowany. Nie ma wyroczni ze scentralizowanymi kanałami cenowymi; nie ma trybunałów, na których uczciwości trzeba polegać. Serum to czyste DeFi. W przeciwieństwie do obecnych produktów DeFi jest szybki i tani. Architektura jest dostosowana do wspierania operatorów węzłów poprzez zachęty do obstawiania poprzez inflację SRM, prowizje handlowe i system delegacji / poleceń zwany „liderami”.

Token SRM jest kręgosłupem ekosystemu Serum w natywnej infrastrukturze Solana (token SPL) z listą krzyżową jako standardem ERC-20, token zostanie w pełni zintegrowany z Serum. 7 sierpnia odbyło się IEO na giełdach FTX i Bitmax, a 11 sierpnia na wielu głównych giełdach, w tym na Binance, odbyło się notowanie. W tej chwili token jest sprzedawany 17 razy wyżej niż jego cena początkowa.

Oprócz wspomnianych Solany i FTX, partnerami Serum są tak znane firmy z branży kryptowalut jak 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block i inne. Wiele z nich to także walidatory serum. Według prognoz założycieli, pełne uruchomienie giełdy Serum powinno nastąpić w ciągu kilku tygodni.

Decentralizacja to przyszłość finansów

Na tle światowego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego wzrosła popularność projektów DeFi, co doprowadziło do pojawienia się na rynku nowych graczy instytucjonalnych i indywidualnych. Koszt tokenów DeFi wzrósł o setki procent od początku roku. Możliwości dla startupów korzystających z tej technologii są nieograniczone, co daje wielką nadzieję na dywersyfikację i rozwój ekosystemu DeFi. Pojawiają się nowe przełomowe produkty DeFi, budowane po niższych kosztach i gotowe do wejścia na rynek głównego nurtu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map