Przewodnik po handlu kryptowalutami

Arbitraż kryptograficzny nie może być opisywany jako słynna metoda handlu wśród traderów. Niemniej jednak jest to jedna z opcji niskiego ryzyka, która nie wymaga dużego wysiłku. Ponadto istnieje ogromna liczba botów i oprogramowania, które mogą pomóc handlowcom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie, nasz artykuł jest dla Ciebie. 

Arbitraż kryptowalutowy: znaczenie

Arbitraż kryptowalut jest jedną z opcji zarabiania pieniędzy. Idea arbitrażu polega na czerpaniu korzyści z nieefektywności rynku.

Jeśli istnieje różnica w cenie jednego składnika aktywów na różnych giełdach, przedsiębiorca może czerpać zyski z kupowania i sprzedawania go na różnych rynkach. Różnica kursów stanie się nagrodą dla tradera. To podejście działa dla każdego papieru wartościowego, który ma różne ceny na co najmniej dwóch giełdach (arbitraż kryptograficzny jest również dostępny w ramach tej samej giełdy). Możesz również skorzystać z arbitrażu dla walut międzynarodowych, metali itp. 

Książka zamówień: definicja

Księga zleceń giełdowych jest podstawowym elementem arbitrażu aktywów. Księga zamówień to automatyczna lub ręczna lista bieżących zleceń kupna i sprzedaży dla zasobu. Możesz obejrzeć film o tym, jak działa księga zamówień:

Książka zamówień zawiera cztery podstawowe terminy, o których powinieneś wiedzieć. Są to oferty, kupna, kwoty i ceny. Kwota i cena pokazują liczbę jednostek, które mają być sprzedawane po określonej cenie. 

Bez względu na platformę wymiany, na której handlujesz, zawsze będziesz widzieć dwie strony oferty i poprosić o zamówienia. Służą do oceny zainteresowania pozycjami kupna / sprzedaży danej kryptowaluty. Oferty przedstawiają zlecenia kupna, czyli ile i za jaką cenę przedsiębiorca chce kupić. Strona ask pokazuje zlecenia sprzedaży. 

Strona kupna-sprzedaży

Chociaż to podejście do handlu nie jest zbyt skomplikowane, warto wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. 

Jak działa arbitraż handlu kryptowalutami?

Rozważmy krok po kroku handel arbitrażem: 

 1. Znajdź kryptowalutę, którą handluje się na co najmniej dwóch giełdach (możliwe jest również wykonanie arbitrażu na jednej giełdzie, ale łatwiej jest rozważyć dwie różne). 
 2. Zbierz księgi zamówień z obu platform, aby ocenić zainteresowanie handlowców. 
 3. Porównaj możliwości na obu giełdach i znajdź idealną korelację między nimi.
 4. Kup aktywa na giełdzie po najniższej cenie. 
 5. Wycofaj zasób kryptograficzny na drugą giełdę. 
 6. Sprzedaj kryptowalutę na drugiej giełdzie. 
 7. Kupuj i sprzedawaj, aż skończy się wybrana korelacja. 

Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj przewodnik wideo

Czy mogę znaleźć możliwości arbitrażu kryptowalut w tym roku?

Chociaż arbitraż kryptowalutowy znacznie się zmienił, nadal jest to opłacalna strategia, która może prowadzić do korzyści, jeśli zastosujesz ją poprawnie. 

Kwota, którą zarobisz, będzie również zależeć od liczby złożonych zamówień. Według ostatnich szacunków, jedna transakcja na platformach Kraken i Binance może przynieść średni zysk w wysokości 15 USD. W tym roku możesz spodziewać się spreadu w wysokości 0,2% -2,5%, z przybliżoną korzyścią w przedziale od 10 do 50 USD. Wyobraźmy sobie, że zarabiasz średnio 15 USD. Jeśli znajdziesz kryptowalutę ze znaczną liczbą możliwości, możesz zarobić nawet 150 USD dziennie. 

Aby Twoje transakcje były bardziej opłacalne i szybkie, możesz użyć bota 3Commas. Współpracuje z Binance i obsługuje szeroką gamę giełd. 3Commas zapewnia szeroki wachlarz usług, od standardowych analiz i automatycznych botów po portfele testów wstecznych i monitorowanie portfeli innych użytkowników.. 

Prosty & Arbitraż trójkątny

Arbitraż kryptograficzny ma kilka typów. Zaczniemy od najpopularniejszych. Podejścia proste i trójkątne mają istotną różnicę. Stosując prostą metodę, kupujesz i sprzedajesz jedną walutę, zwykle na dwóch giełdach. Korzystając z arbitrażu trójkątnego masz do czynienia z trzema kryptowalutami, ale możesz skorzystać z jednej platformy. Niemniej jednak prosty sposób jest wygodniejszy niż trójkątny. 

Trójkątny arbitraż kryptowalutowy

Arbitraż trójkątny można również nazwać arbitrażem walutowym i arbitrażem trzypunktowym. Może się to odbywać na jednej giełdzie lub kilku. Jak można zrozumieć z nazwy podejścia, arbitraż ten łączy trzy aktywa. Pomysł jest prosty – zamień pierwszą walutę na drugą, drugą na trzecią, a na końcu trzecią na pierwszą. 

Spójrz na poniższy schemat, aby uchwycić pomysł. 

arbitraż kryptograficzny trójkąta

Istnieje 5 kroków, które należy wykonać w handlu arbitrażem trójkątnym:

 1. Znajdź trzy aktywa, które można łatwo poddać arbitrażowi. 
 2. Wybierz kryptowalutę, którą chciałbyś otrzymać. 
 3. Wymień go na drugi zasób kryptograficzny. Powinien łączyć się z pierwszą i trzecią walutą. 
 4. Wymień drugą kryptowalutę na trzecią. 
 5. Zamień trzecią walutę na pierwszą. 

Główną zaletą jest to, że we wszystkich transakcjach trójstronnych trader uzyskuje zysk bez ryzyka, gdy tylko druga transakcja zostanie zrealizowana. Jednak ten rodzaj arbitrażu jest rzadki. Co więcej, nie jest to łatwe. Dlatego handlowcy wolą używać botów i oprogramowania. Ponadto, ponieważ masz do czynienia z trzema kryptowalutami, Twój kapitał powinien być wystarczająco duży. 

Co to jest arbitraż statystyczny?

Arbitraż statystyczny to najbardziej skomplikowane podejście. Wymaga wielu obliczeń matematycznych i wybitnych umiejętności analitycznych. Dlatego handlowcy najczęściej używają botów, które zapewniają wszystkie niezbędne obliczenia. 

Handlując arbitrażem statystycznym, handlowcy otwierają jednocześnie krótkie i długie pozycje. Ten rodzaj arbitrażu wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ opiera się na historycznych znaczeniach cen. Jednak cena nigdy nie powtarza poprzednich ruchów ze 100% dokładnością. 

Przeważnie arbitraż statystyczny wykorzystuje modele średniej rewersji. Handlowcy inwestują w wysoce zdywersyfikowane portfele z dużą ilością papierów wartościowych (rosnących do tysięcy). To rodzaj krótkoterminowego finansowania, które trwa od kilku sekund do kilku dni. 

Podejście oparte na kointegracji jest podstawą relacji odwracającej średnią między dwiema kryptowalutami. Rozważmy słynny prosty przykład. 

Wyobraź sobie, że mamy mężczyznę i psa. Mężczyzna wraca z baru. Pies chodzi. Ich ścieżki są wysoce nieprzewidywalne. A jeśli to pies tego mężczyzny? Wtedy nadal będą się przemieszczać losowo, ale w określonej odległości od siebie. 

Niektóre pary mają związek odwracający znaczenie. Na przykład Ethereum i Ethereum Classic. Ostatni został stworzony przez rozwidlenie Ethereum. Chociaż są to oddzielne aktywa kryptograficzne, Ethereum Classic jest tylko pochodną Ethereum. 

Innym przykładem są Monero i ZCash. Te aktywa kryptograficzne mają ten sam pomysł. Zostały stworzone w celu zapewnienia anonimowych transakcji. Żaden z nich nie był oferowany przez ICO. Ponadto Monero i ZCash zapewniają najlepsze funkcje prywatności. 

Najlepsze giełdy dla Crypto Arbitrage

Wiedza o tym, jak handlować na arbitrażu, nie jest ostatnim krokiem do Twojego sukcesu. Ważne jest, aby wybrać niezawodną giełdę kryptowalut. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o używaniu Binance do skutecznego handlu, przeczytaj nasz artykuł Jak handlować na Binance.

Jakie są główne cechy godnej zaufania giełdy? Po pierwsze, powinien był funkcjonować na rynku co najmniej kilka lat. Po drugie, powinien pobierać niskie opłaty. Jeśli będziesz musiał poradzić sobie z ogromnymi opłatami, wszystkie Twoje zyski znikną. Po trzecie, powinien zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się, jakie to bezpieczeństwo, sprawdź raporty o atakach hakerskich. 

Jeśli znajdziesz giełdę, która wydaje się być tania, nigdy nie polegaj tylko na cenie. Może to kosztować cały twój kapitał. Powinieneś także sprawdzić opinie innych użytkowników, którzy mają dostarczyć dokładne informacje. 

Istnieje kilka giełd, które okazały się niezawodne. Rozważmy te najbardziej znane – Binance, Coinbase i Bitfinex:

 • Binance. Binance to bez wątpienia najsłynniejsza giełda kryptowalut. Pobiera stosunkowo niskie opłaty i jest jedną z najbezpieczniejszych platform do handlu. Binance działa na całym świecie, co świadczy o jego niezawodności. Jeśli chcesz wiedzieć, jak korzystać z Binance, aby odnieść sukces w handlu, przeczytaj artykuł Jak handlować na Binance.
 • Bitfinex. Bitfinex to jedna z wiodących platform kryptograficznych, która oferuje swoim klientom wygodny interfejs i wsparcie 24/7. Ponadto możesz spersonalizować interfejs aplikacji, który będzie służył Twoim celom. Ta platforma oferuje konto demo, którego możesz użyć do testowania strategii handlowych. Na stronie można znaleźć ceny i wolumeny handlu monetami.
 • Coinbase. Coinbase to inna na świecie firma zajmująca się wymianą aktywów cyfrowych. Oferuje platformę do kupowania i sprzedaży kryptowalut. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych platform, która obsługuje znaczne fundusze i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w celu ochrony środków swoich klientów.

Crypto Arbitrage: opłaty do zapłaty

Wielu traderów, zwłaszcza początkujących, liczy tylko zysk, jaki uzyskają z udanych transakcji. Zapominają jednak o kosztach, z którymi będą musieli się uporać. Opłaty mogą zająć sporą część twoich zysków, nawet tego nie zauważając. Zastanówmy się, jakie koszty możesz ponieść. 

Opłata za wpłatę / wypłatę Fiat

Jest to najczęstsza opłata pobierana od wszelkich operacji rynkowych. Opłata jest pobierana przez giełdę, gdy wpłacasz i wypłacasz środki na swoje konto bankowe lub kartę kredytową. Jest mało prawdopodobne, że znajdziesz giełdę, która nie pobiera tego rodzaju opłaty. Dlatego powinieneś dążyć do znalezienia najniższej opłaty. 

Wysokość opłaty zależy od metody płatności. Jeśli korzystasz z karty kredytowej, transakcja nastąpi natychmiast. Jednak koszt jest największy. Wiele giełd i brokerów korzysta z przelewów bankowych. Jest trochę wolniejszy, ale opłata też jest niższa. W przypadku bezpośredniego wpłaty zapłacisz najmniejszą opłatę. Jednocześnie czas transakcji znacznie się wydłuży. 

Opłata transakcyjna

Istnieją trzy główne rodzaje opłat transakcyjnych. Są to opłata stała, opłata za producenta i opłata za taker. Stała opłata nie zmienia się w zakresie zasobów, wolumenu i ksiąg zamówień. Jeśli chcesz zrealizować transakcję natychmiast, płacisz taker fee. Jeśli warunki rynkowe nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz trochę poczekać na idealne dopasowanie. Następnie zapłacisz opłatę za twórcę, która zwykle przekracza tę opłatę o 2-3 razy. 

Wpłaty / wypłaty w kryptowalutach

Powszechną praktyką jest to, że giełdy nie pobierają opłat, jeśli zdeponujesz kryptowaluty. Jeśli jednak giełda musi utworzyć nowy adres dla twojego zasobu, będziesz musiał uiścić opłatę. 

Opłata za wypłatę nie zawsze jest obecna. Zmienia się w zależności od giełdy, na której handlujesz. Niektóre giełdy nie pobierają tej opłaty. 

Jak obniżyć swoje opłaty

Oto nasze zalecenia:

 • Jeśli znajdziesz idealne dopasowanie między dwoma zasobami, Twoje zamówienie zostanie zrealizowane bez opóźnienia. Dzięki temu nie będziesz musiał wnosić opłat. 
 • Inną oczywistą wskazówką jest korzystanie z giełd kryptowalut, które pobierają niskie opłaty lub w ogóle ich nie stosują. Przeczytaj warunki & dokładnie warunki, aby zdawać sobie sprawę z ewentualnych opłat, które może pobrać od Ciebie wymiana.
 • Niektóre giełdy nie pobierają opłat, jeśli wypłacasz monety. Niemniej jednak zwykle pobierają opłaty, jeśli chcesz wypłacić walutę fiducjarną.
 • Opłata za kartę kredytową jest między innymi największa. Dlatego, aby mieć szybkie, ale nie tak drogie transakcje, wybierz przelew bankowy.
 • Jeśli znajdziesz wymianę z transakcją depozytową, masz szansę obniżyć opłaty, które będziesz musiał zapłacić. 

Oprogramowanie Crypto Arbitrage & Roboty

Chociaż arbitraż kryptograficzny wydaje się łatwą transakcją, wiąże się on z pewnymi pułapkami, które możesz napotkać. Dlatego nawet profesjonalni handlowcy używają różnych programów i robotów, które pomagają im składać zamówienia i znajdować idealne dopasowania aktywów. Na szczęście istnieje szeroka gama oprogramowania, które znacznie ułatwia drogę przedsiębiorcy. 

Jak działa bot Crypto Arbitrage?

Boty służą dwóm głównym celom. Po pierwsze, mogą ograniczyć ilość żmudnej pracy przedsiębiorcy. W ten sposób dając im czas na szukanie idealnej okazji. Po drugie, mają zamiar regularnie podbijać rynek i czerpać z niego zyski. 

Bot do arbitrażu kryptograficznego to zestaw instrukcji opartych na warunkach rynkowych. Gdy tylko zostaną spełnione, bot wykonuje transakcje bez udziału osoby. 

Boty arbitrażowe kryptowalut są zaprogramowane tak, aby wykrywać niedopasowanie cen na kilku rynkach lub giełdach. Można je ustawić dla różnych rodzajów arbitrażu. W związku z tym stosują różne strategie, aby służyć celom przedsiębiorcy. 

Oprogramowanie Crypto Arbitrage

Oprogramowanie do arbitrażu kryptograficznego jest najczęściej używane do tworzenia strategii handlowej lub bota bez określonych umiejętności kodowania. Strategie opierają się na określonych wskaźnikach. Oprogramowanie jest bardziej skomplikowanym i wszechstronnym narzędziem do arbitrażu kryptograficznego niż roboty, ponieważ boty to tylko część z nich. 

Zautomatyzowany arbitraż kryptograficzny. Czy to możliwe?

Arbitraż automatyczny staje się coraz bardziej popularny, ponieważ jest dokładniejszy (jeśli ustawienia są prawidłowe) i oszczędza czas traderów. Istnieje wiele platform i robotów, które dostarczają sygnały transakcyjne lub również wykonują transakcje w określonych warunkach, ale inwestorzy mogą wdrożyć własnych doradców ekspertów, jeśli znają kodowanie. 

Crypto Arbitrage: platformy i monitory

Platforma arbitrażowa kryptowalut i oprogramowanie monitorujące są używane przez inwestorów do znajdowania możliwości arbitrażu między niektórymi kryptowalutami i altcoinami oraz różnymi giełdami kryptowalut w trybie czasu rzeczywistego. Wspierają także stosowanie wielu strategii arbitrażowych i zarządzania płynnością oraz pomagają traderom śledzić warunki rynkowe w jednej aplikacji. 

Platformy arbitrażowe są opracowywane w celu łączenia kupujących i sprzedających. Takie platformy zapewniają handel na różnych giełdach, zwykle różnią się i mają dużą liczbę metod płatności. Ponadto niektóre platformy oferują dodatkowe sposoby zdobywania nagród. Na przykład Paxful zapewnia premię za różne metody płatności. Możesz również przeprowadzić arbitraż kryptograficzny na rynkach różnych krajów. Na przykład, jeśli sprzedajesz BTC, możesz znaleźć rynek, na którym BTC jest trudniejszy do kupienia, więc jego cena jest wyższa. 

3Commas to kolejny przykład. Jest to terminal handlowy i ma boty, które zapewniają szeroką gamę instrumentów do udanego handlu. 

BTC: Let’s Arbitrage

Zastanówmy się, jak możesz arbitrażować pierwszą kryptowalutę, BTC. 

Simple Arbitrage

Rozważymy dwie giełdy – Bitstamp i Coinbase. 

Cena Bitcoina na Bitstamp wynosi 9224,13 $, a na CoinBase 8165,15 $. Jak widać, różnica wynosi około 1059 USD. 

 • Krok 1. Wyobraźmy sobie, że kupujesz 100 BTC na Bitstamp za 8.165,15 $. W ten sposób wydajesz 816150 $. Coinbase
 • Krok 2. Prześlij monety do Coinbase.
 • Krok 3. Sprzedaj 100 BTC w Coinbase za 9224,13. Więc zarabiasz 924 130 $. Bitstamp
 • Krok 4. Odejmij 816 150 USD od 924 130 USD. Twój zysk to 107 980.

Należy jednak pamiętać o opłatach, które mogą zostać naliczone za wpłaty i wypłaty. 

Trójkątny arbitraż BTC

Wyobraź sobie, że handlujemy na jednej giełdzie. Bierzemy trzy popularne kryptowaluty. Są to Bitcoin, Ethereum i BNB (Binance Coin). Główną ideą handlu trójstronnego jest to, że kończysz z kryptowalutą, od której zacząłeś. 

Handlujemy Bitcoinami. Aby obliczyć zysk, jaki uzyskasz z arbitrażu trójkątnego, musisz obliczyć ofertę i zapytać o ceny dla wszystkich trzech par. Zgadnij, że kursy walut BTC / BNB wynoszą 462,963, BTC / ETH – 48,9809, ETH / USDT – 148,94, a BNB / USDT – 15,37. Musimy uwzględnić kurs USDT, ponieważ nie mamy kursu wymiany dla pary BNB / ETH.

Co my mamy? Wymienimy 1 BTC na ETH po cenie kupna 48.809 ETH. Następnie wymienilibyśmy wynik na USDT i BNB (48,809 ETH = 472,9747 BNB). Ostatnim krokiem jest wymiana BNB na BTC (472.9747 BNB = 1.0216 BTC). Twój zysk to prawie 2,5%. 

Kalkulator

W powyższym przykładzie rozważaliśmy proste obliczenia, które nie obejmują opłat. Należy jednak zawsze pamiętać, że opłaty mogą znacznie skrócić Twoje zyski. Dlatego lepiej jest używać oprogramowania lub platform, które obliczają wszystkie operacje i pokazują Twój zysk ze 100% dokładnością. 

Jeśli nadal nie chcesz korzystać z platform, możesz wykonać własne obliczenia. Sprawdź kalkulator arbitrażowy stworzyliśmy dla dwóch giełd – Bitfinex i Binance. 

Proszę skopiuj ten arkusz kalkulacyjny Google dokument na Dysk Google lub pobierz go jako plik Excel, aby zmienić dowolne wartości:

Warunki, które należy znać

 • Fiat (pieniądze fiat). To wspólne pieniądze emitowane i utrzymywane przez rządy. Pieniądze, których używasz do codziennych zakupów i płatności za usługi. Na przykład euro, funt brytyjski.
 • Zasób kryptograficzny. To zasób cyfrowy stworzony jako otwarty i zdecentralizowany środek płatniczy. Jest to zapisane w łańcuchu bloków. Istnieją cztery rodzaje. Są to kryptowaluta, tokeny platformy, tokeny narzędziowe i tokeny transakcyjne. 
 • Zmienność. To stopień wahań cen. Wysoka zmienność odnosi się do ogromnych wahań rynkowych spowodowanych nieoczekiwanymi zdarzeniami. Niska zmienność oznacza niewielkie zmiany ceny ze względu na brak zainteresowania traderów.
 • Zamów książkę. To księga, która łączy wszystkie niezbędne informacje o bieżących zleceniach kupna i sprzedaży, co pomaga inwestorom w podejmowaniu decyzji.
 • Kaucja. Jest to kwota, którą jesteś gotów zainwestować na swoim koncie, aby kupić papier wartościowy.
 • Wycofanie. Jest to kwota, którą możesz pobrać ze swojego konta po udanych transakcjach.

Wniosek

Zdecydowanie powinieneś skorzystać z arbitrażu kryptograficznego, jeśli chcesz zarabiać na rynku kryptowalut. To całkowicie legalna metoda zarabiania pieniędzy. Ponadto boty i oprogramowanie sprawią, że handel będzie łatwiejszy i wydajniejszy. Ale nawet jeśli ta metoda handlu nie jest skomplikowana, istnieje kilka wad, o których powinieneś wiedzieć przed wejściem na rynek. 

Korzyści i zagrożenia

Wydaje się, że handel arbitrażowy przynosi same korzyści, kryje w sobie pewne wady, które warto rozważyć przed jego użyciem. 

Korzyści Ryzyka
 • Stosunkowo niskie ryzykoJest to opcja handlowa o stosunkowo niskim ryzyku, która może przynieść niezwykłe korzyści, jeśli wiesz, jak z niej korzystać. 
 • Regulamin KYCKYC oznacza „poznaj swojego klienta”. Jeśli jesteś nowicjuszem na giełdzie kryptowalut, zweryfikowanie konta i wypłata środków może zająć do kilku dni. Dlatego zanim zaczniesz robić arbitraż, zrób kilka transakcji, aby zyskać wiarygodność. 
 • Wiele wymianIstnieje wiele giełd, na których można znaleźć ekscytujące możliwości handlu arbitrażowego. 
 • Wymiana hakerówChociaż giełdy kryptowalut istnieją od wielu lat, nadal są ofiarami włamań. W związku z tym istnieje wysokie ryzyko utraty pieniędzy. 
 • Wysoka zmiennośćChociaż wysoka zmienność jest potencjalnym zagrożeniem, jeśli wiesz, jak ją wykorzystać na swoją korzyść, może ona zapewnić wyjątkowe możliwości arbitrażu. Rynek kryptowalut jest uważany za jeden z najbardziej niestabilnych. 
 • Opłaty za wymianęJeśli korzystasz z dwóch giełd do arbitrażu kryptograficznego, powinieneś być świadomy możliwego opóźnienia czasowego, które wystąpi od momentu, gdy zaczniesz wypłacać pieniądze, do czasu, gdy pojawią się one na twoim drugim koncie, aby zakończyć tę operację arbitrażową.
 • Wymagane są duże transakcjeNie ma znaczenia, na jakim rynku handlujesz; tylko duży kapitał przyniesie znaczące korzyści. Jeśli przeprowadzasz arbitraż kryptowalutowy na kilku giełdach, powinieneś pamiętać o opłatach za operacje wypłaty. 
 • Za szybkoChociaż idea arbitrażu kryptowalutowego jest łatwa, niewielu traderów odnosi sukcesy, ponieważ wymaga to znacznej ilości czasu na analizę rynku, znalezienie idealnej okazji i przelanie pieniędzy z ograniczonym opóźnieniem. 
 • Limity wypłatPrzed arbitrażem sprawdź warunki & warunki. Jeśli wymiana ma ograniczoną kwotę wypłaty, arbitraż nie odniesie sukcesu.

FAQ

&# 128110; ‍♂️ Arbitrage jest legalny?

Arbitraż kryptowalut jest całkowicie legalny. Podstawową ideą arbitrażu jest to, że przedsiębiorca kupuje i sprzedaje aktywa kryptograficzne, jak każdy inny papier wartościowy na rynku. 

&# 129297; Czy Crypto Arbitrage jest opłacalny w 2020 roku?

Arbitraż kryptograficzny jest nadal opłacalny. Zgodnie z wyliczeniem transakcji na giełdach Binance i Kraken, możesz zarobić co najmniej 15 $ na handlu. Zatem kwota, którą otrzymasz, będzie zależała od możliwości, które znajdziesz na giełdach. Co więcej, rozwój kryptowalut na całym świecie uczynił rynki bardziej stabilnymi, a giełdy bardziej niezawodnymi. 

&# 128177; Czy Crypto Arbitrage na tej samej giełdzie jest możliwe?

Tak, możesz przeprowadzać arbitraż na jednej giełdzie lub przelewając pieniądze między kilkoma giełdami. 

&# 128178; Jakie są najlepsze pary kryptowalut w 2020 roku?

Ponieważ BTC jest jedną z wiodących kryptowalut, powinieneś znaleźć monety, które są z nią powiązane. Na przykład BTC / LTC, ETH / BTC, a nawet BTC / USD. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me