Przewodnik po handlu bitcoinami

Handel Bitcoinem jest często reklamowany jako sposób na szybkie wzbogacenie się, ale w rzeczywistości jest to znacznie bardziej skomplikowane. Zostanie traderem Bitcoin może być satysfakcjonującym sposobem na osiągnięcie zysku, ale nie możesz wejść na oślep. Najpierw musisz nauczyć się podstaw handlu i zrozumieć, jak właściwie zarządzać ryzykiem.

W tym przewodniku pokażemy Ci nasze strategie robocze dotyczące handlu BTC – będą to narzędzia potrzebne do zarabiania pieniędzy w tej branży o wartości 160 miliardów dolarów.

Jak działa Bitcoin?

Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą, co oznacza, że ​​nie jest kontrolowany przez organ rządowy ani bank. Możesz przelać bogactwo za pośrednictwem Bitcoin bez konieczności korzystania z osoby trzeciej. W obiegu będzie tylko 21 milionów Bitcoinów (z których 18,5 miliona zostało już wydobytych), więc ta forma wirtualnej waluty nie podlega inflacji M0 / MB.

Handel Bitcoinem działa w podobny sposób jak na konwencjonalnej giełdzie, na której cenę decyduje nie rząd lub firma regulacyjna, ale w rzeczywistości sami ludzie. Każdy może kupić lub sprzedać Bitcoin w dowolnym momencie. Kiedy więcej ludzi sprzedaje niż kupuje, cena spada. I odwrotnie, gdy zainteresowanie zakupem Bitcoin jest duże, cena wzrośnie. BTC to bardzo elastyczny rynek – cena może bardzo szybko rosnąć i spadać. Poznając rynek, możesz wykorzystać te fluktuacje.

24 godziny

Powody, dla których warto handlować BTC

BTC stało się bardzo popularnym aktywem wśród traderów z kilku kluczowych powodów. Przyjrzyjmy się kilku sposobom, w jakie handel BTC może być korzystny.

Wysoka zmienność

Ze względu na ogromne ilości spekulacyjnego, krótkoterminowego zainteresowania rynkiem kryptowalut, BTC doświadczyło dużej zmienności. Na przykład od października 2017 do października 2018 cena rynkowa BTC osiągnęła szczyt 19378 USD i osiągnęła 5851 USD w najniższym punkcie.

Ta zmienność nie tylko sprawia, że ​​handel BTC jest ekscytujący, ale także zapewnia wiele okazji do robienia ogromnych zysków. Oczywiście podwyższone ryzyko jest nieodłącznie związane z dużą zmiennością – dlatego traderzy powinni zadbać o opracowanie planu zarządzania ryzykiem.

Godziny rynkowe

Ponieważ rynek BTC nie podlega scentralizowanemu zarządzaniu, możesz na nim handlować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z drugiej strony tradycyjna giełda działa tylko od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach pracy. Możesz handlować na rynku BTC w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Oznacza to, że możesz również skonfigurować boty handlowe BTC, aby wykorzystać wahania rynkowe podczas snu.

Handel długi i krótki

Jeśli chcesz utrzymać BTC na dłuższą metę, możesz to zrobić. Kupując tanio i sprzedając drogo kilka miesięcy później, możesz za jednym zamachem uzyskać ogromny zysk. Z drugiej strony możesz spróbować wykorzystać wahania cen, które mają miejsce w ciągu jednego dnia. Może to prowadzić do mniejszych, ale bardziej stałych zysków. Jednak dla początkujących traderów handel długoterminowy jest prostszą ścieżką.

Handel bitcoinami vs. Inwestowanie

Bitcoin był często porównywany do rzeczywistych tradycyjnych akcji i teoretycznie działają one bardzo podobnie. Na oba te ceny i wartości wpływają faktyczni właściciele towaru, a te zmieniają się w oparciu o ich ogólny interes publiczny.

Jednak handel bitcoinami jest całkowicie nieuregulowany przez żadną agencję rządową. Dlatego możesz mieć pewność, że Twoje inwestycje są chronione przez wpływy zewnętrzne. Obejmuje to nakaz zamrożenia aktywów w sądzie i inne czynności, które mogą pomóc rządowi uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy.

Dowody te łatwo obalają fałszywe twierdzenia, że ​​Bitcoin jest mniej bezpieczny niż tradycyjne inwestycje w akcje, ponieważ Ty i tylko Ty możesz uzyskać dostęp do swojego konta handlowego kryptowalut. Ta obrona wytrzymała nawet, gdy mężczyzna trzymał ponad 250 milionów dolarów wartości Bitcoina umarło, a jego klienci nie mogli w żaden sposób uzyskać dostępu do jego pieniędzy, mimo że trzymał ich kryptowaluty. Handel Bitcoinem jest zdecydowanie bezpieczny i chroniony przed wszelkimi zewnętrznymi ingerencjami.

Dodatkowo, Bitcoin jest dostępny wyłącznie online, dlatego nie musisz martwić się papierowymi rachunkami i czekami ani niczym innym, co może zostać skradzione lub zgubione w prawdziwym świecie. Przechodząc od starzejących się i coraz bardziej niezawodnych banków i agencji rządowych, które są łatwym łupem dla setek codziennych cyberataków na całym świecie, możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są najbezpieczniejsze, jakie mogą być, przechowywane w portfelu bitcoinowym lub kryptowalutowym.

Kupowanie i sprzedawanie BTC vs. Kontrakty CFD na Bitcoin

Istnieją dwa sposoby handlu Bitcoinami:

 1. Kup BTC z zamiarem sprzedaży z zyskiem
 2. Spekuluj na temat wartości BTC, bez faktycznego posiadania tokena

Ta ostatnia metoda polega na tym, jak działają kontrakty CFD na Bitcoin (kontrakt na różnice). Korzystając z tej metody, nigdy nie wchodzisz bezpośrednio w interakcję z wymianą.

Kupowanie BTC

Praca z giełdami ma kilka wad:

 • Na giełdach może brakować infrastruktury, publicznych rejestrów i przepisów niezbędnych do terminowego odpowiadania na wnioski o wsparcie.
 • Serwery mogą być zawodne, powodując tymczasowe zawieszenie rynków.
 • Opłaty i ograniczenia są nakładane za wypłatę i dodanie środków na konto.

Decydując się na handel kontraktami CFD na Bitcoin, nie jesteś właścicielem aktywów bazowych – zamiast tego masz prawo do różnicy cen. Będziesz przewidywać, czy BTC wzrośnie czy spadnie. Jeśli przewidzisz nieprawidłowo, musisz zapłacić związaną z tym stratę. Dokonując prawidłowej prognozy, uzyskasz powiązany zysk.

Zysk / strata to zmiana wartości pomnożona przez ilość. Ponieważ nie jesteś właścicielem aktywów bazowych, większość brokerów wymaga po prostu bardzo małego procentu wartości aktywów (przy czym wartość jest ilością aktywów pomnożona przez cenę).

Jedną z istotnych zalet handlu kontraktami CFD na Bitcoin jest dodanie dźwigni finansowej. W końcu możesz handlować wielokrotnie większą ilością BTC niż gdybyś musiał od razu kupić kryptowalutę. Wadą jest jednak to, że potencjalne straty rosną wraz ze wzrostem dźwigni finansowej.

Rozważmy przykład – powiedzmy, że handlujesz kontraktami CFD na Bitcoin z dźwignią 50x. Jeśli osiągniesz zysk netto, byłby on 50 razy wyższy niż to, co zarobiłbyś, gdybyś kupił kryptowalutę bezpośrednio, a następnie go sprzedał. Ale jeśli źle przewidzisz, Twoje straty będą 50 razy większe.

Tak więc, aby określić, czy chcesz kupować i sprzedawać Bitcoin od razu, czy pracować z kontraktami CFD, musisz określić, czy potencjalne nagrody są warte ryzyka.

Ogólne warunki handlu bitcoinami

Zanim zagłębisz się w badania rynku kryptowalut, zalecamy zapoznanie się z poniższymi warunkami i ich zastosowaniami.

Platformy handlowe vs. Marketplaces vs. Brokerzy

Na platformie handlowej Bitcoin kupujący i sprzedający są automatycznie dopasowywani. Platformy te działają jako pośrednicy między obiema stronami, a transakcje są oparte na aktualnej cenie rynkowej BTC.

Z drugiej strony, rynki są peer-to-peer, co oznacza, że ​​sprzedający i kupujący komunikują się ze sobą bezpośrednio podczas przeprowadzania transakcji.

W przypadku transakcji o większym wolumenie może być lepiej skorzystać z brokera Bitcoin. W przypadku domów maklerskich kryptowalut fundusze są sprzedawane w sieci dealera. Dealer działa jako pośrednik, znajdując kupujących i sprzedających, którzy mają duże pule kryptowalut. Zazwyczaj wiąże się to z większymi opłatami, ale ta opcja jest wygodniejsza, bardziej elastyczna i szybsza niż przechodzenie przez platformę wymiany.

Zamów książkę

Korzystając z platformy transakcyjnej, będziesz mógł przeglądać księgę zleceń rynku – jest to pełna lista wszystkich zleceń kupna (zwanych również ofertami) i zleceń sprzedaży (zwanych również zapytaniami). Będzie to wyglądać tak:

Zamów książkę

Cena Bitcoin

Kiedy widzisz „cenę” BTC, odnosi się to do ceny ostatniej transakcji przeprowadzonej na określonej platformie handlu kryptowalutami. Różni się to od cen waluty fiducjarnej, ponieważ nie ma uniwersalnej ceny BTC, którą wszyscy przestrzegają. Cena Bitcoina może być inna w Stanach Zjednoczonych niż w Wielkiej Brytanii, ponieważ główne giełdy tych krajów obejmują różne transakcje.

Wysoki vs. Niska

Obok aktualnej ceny BTC możesz zobaczyć terminy „wysoka” i „niska”. Odnoszą się one do najwyższych i najniższych cen BTC w ciągu ostatnich 24 godzin. W zależności od platformy możesz zmienić ramy czasowe, z których są pobierane wzloty i upadki.

Tom

Termin ten odnosi się do całkowitej liczby Bitcoinów, które zostały sprzedane w określonym przedziale czasowym. Handlowcy używają wolumenu, aby określić znaczenie trendu. Jeśli trend jest znaczący, będą mu towarzyszyć duże wolumeny – i odwrotnie, niskie wolumeny wskazują na słaby trend. Jeśli zauważysz nagłą zmianę ceny BTC, zalecamy sprawdzenie wolumenu obrotu, aby określić, czy jest to początek przeciwnego trendu.

Zamówienie rynkowe

Zlecenie rynkowe (zwane również zleceniem natychmiastowym) to sytuacja, w której trader ustala kwotę BTC, którą chciałby kupić lub sprzedać. Mogą następnie zlecić wymianę w celu natychmiastowego zakupu lub sprzedaży. Platforma dopasuje Cię następnie do kupującego lub sprzedawcy, aby zrealizować Twoje zamówienie. W wielu przypadkach możesz zostać dopasowany do wielu osób w różnych przedziałach cenowych. Zamówienie zostanie zrealizowane po zebraniu wystarczającej liczby kupujących lub sprzedających, aby zrealizować określoną przez Ciebie ilość BTC.

Zlecenie z limitem

Ten rodzaj zlecenia pozwala traderom kupować i sprzedawać BTC po określonej cenie, którą mogą ustawić. To zamówienie może nie zostać w pełni zrealizowane, jeśli nie ma wystarczającej liczby kupujących lub sprzedających, którzy spełniają te wymagania cenowe.

Zlecenie Stop-Loss

Zlecenie stop-loss umożliwia handlowcowi ustalenie określonej ceny, po której chciałby sprzedać swoje kryptowaluty w przyszłości. Służy to do minimalizacji strat w przypadku dramatycznego spadku ceny BTC lub innego rodzaju kryptowalut.

Stop-loss

Prognoza cen bitcoinów: fundamentalna vs. Analiza techniczna

Jeśli nauczysz się badać wzorce, którymi podąża Bitcoin i gdzie kupować i sprzedawać, możesz wykorzystać zarówno długoterminowe trendy, jak i niewielkie wahania. Dwa główne typy prognozowania cen to analiza fundamentalna i analiza techniczna.

Analiza fundamentalna

Analiza fundamentalna polega na badaniu tego, co dzieje się teraz na świecie. Na przykład, jeśli popularny artykuł finansowy mówi, że kupuje Bitcoin w ciągu miesiąca (z jakiegokolwiek powodu), to po przyjrzeniu się temu i stwierdzeniu, że się zgadzasz, możesz postępować zgodnie z decyzją ekspertów i czerpać z tego korzyści.

Inną zaletą tej metody jest to, że możesz odwołać się do doświadczeń znajomych i długoletnich inwestorów, jeśli chcesz mieć inny wpływ na swoją decyzję, czy sprzedajesz, kupujesz czy trzymasz

Istnieją również wady korzystania z analizy fundamentalnej. Informacje, które otrzymujesz, mogą nie być w pełni wiarygodne. Podwójne sprawdzanie źródeł i ciągłe upewnianie się, że wiesz, na podstawie jakich informacji otrzymujesz, może zagwarantować sukces. Ponadto źródła wiadomości, na które możesz sobie pozwolić, mogą być stronnicze lub po prostu całkowicie błędne. Dlatego zachowaj bezpieczeństwo, aby nigdy nie stać się podatnym na błędne informacje, które mogą narazić Cię na ryzyko, a nawet zaszkodzić Twoim wynikom finansowym.

Analiza techniczna

Jeśli chcesz wdrożyć analizy techniczne, musisz dużo zbadać dawną historię Bitcoina i to, jak zmienił się on w całej swojej przeszłości. Oznacza to, że przeglądanie poprzednich wzrostów i spadków w historii cen Bitcoin, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, będzie Twoją główną strategią. Sprawdzając, jak kryptowaluta zareagowała na przeszłe sytuacje, jesteś w stanie dokładnie odgadnąć, jak bardzo niestabilna waluta zareaguje na bieżące wydarzenia.

Jedną z wad korzystania z tej metody jest to, że historia Bitcoin sięga zaledwie 10 lub więcej lat. Oznacza to, że chociaż wiele się wydarzyło w tym czasie, to wciąż nie jest to wystarczająco długi okres, aby z pewnością podejmować całkowicie trafne decyzje..

Być może za mniej więcej dziesięć lat ta metoda stanie się coraz bardziej wykonalna; jednak w chwili obecnej tak nie jest. Zalecamy uwzględnienie zarówno analiz technicznych, jak i fundamentalnych w strategii handlowej.

Analiza

Jak handlować akcjami Bitcoin

Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia handlu Bitcoinem, postępuj zgodnie z tym samouczkiem krok po kroku, aby bezproblemowo rozpocząć wdrażanie.

1. Wybierz giełdę

Nie ma oficjalnej giełdy BTC – masz więc wiele opcji do wyboru. Niektóre są świetne, podczas gdy inne są mniej godne zaufania. Weź pod uwagę następujące czynniki:

 • Lokalizacja: Wybierz giełdę, która znajduje się w pobliżu, aby móc zdeponować walutę fiducjarną swojego kraju
 • Płynność: Powinieneś wybrać rynek wymiany BTC, który oferuje wysoką płynność przy głębokiej penetracji rynku.
 • Godna zaufania: Znajdź giełdę, która działa od co najmniej kilku lat i ma wiele recenzji online.
 • Regulowany: Wybierz giełdę, która reguluje swój rynek, aby być chronionym przed nieuczciwą działalnością.

2. Utwórz konto

Prawdopodobnie będziesz potrzebować weryfikowalnego adresu e-mail i numeru telefonu, aby utworzyć konto. Niektóre giełdy będą również wymagać zweryfikowania swojej tożsamości poprzez przesłanie dokumentów.

3. Zasil swoje konto

Po założeniu i zweryfikowaniu konta wpłać środki na swoje konto. Gdy to zrobisz, będziesz gotowy do handlu.

4. Rozpocznij handel

Ten etap procesu będzie się różnić w zależności od używanej wymiany. Przejdź do głównego menu witryny; powinieneś zobaczyć opcje Kup i Sprzedaj. Tutaj możesz ustawiać zlecenia rynkowe i ograniczać. Po zakupie pierwszej formy kryptowalut możesz teraz handlować parami kryptowalut – nie będzie potrzeby używania waluty fiducjarnej, jeśli nie chcesz jej nadal używać.

Zacznij handlować

Rodzaje strategii handlu bitcoinami

Istnieje wiele różnych strategii, które mogą pomóc w efektywnym handlu Bitcoinem, a każdego dnia wymyślane są kolejne. Jednakże, chociaż przeanalizowaliśmy wiele systemów transakcyjnych, trzy wyjaśnione poniżej są najbardziej optymalne i opłacalne, zgodnie z naszymi ustaleniami. Mamy nadzieję, że są Państwo w stanie z powodzeniem je wdrożyć i w pełni wykorzystać.

1. Bitcoin Day Trading

Handel dzienny to rodzaj handlu, w którym nigdy nie trzymasz żadnego Bitcoina i faktycznie sprzedajesz wszystkie swoje do końca dnia, bez względu na poniesione straty (chyba, że ​​Bitcoin spadł ogromnie) … Chociaż zajmuje to dużo czasu w ciągu dnia, jest to sposób na zarobienie dużych pieniędzy w krótkim czasie.

Dzień sesyjny

Ze względu na fakt, że faktycznie kupujesz i sprzedajesz w locie, za każdym razem, gdy Bitcoin wzrośnie o określoną z góry kwotę, nigdy nie odniesiesz ogromnych korzyści ze wzrostów, ale także unikniesz poważnych strat z powodu dramatycznych spadków. Dlatego zmniejszasz ryzyko, maksymalizując zysk, jaki możesz uzyskać z kupna i sprzedaży preferowanej kryptowaluty. Ta strategia działa dla każdej kryptowaluty, ale Bitcoin jest najbardziej zmiennym i dlatego najlepszym wyborem.

2. Bitcoin Automated Trading

Automatyczny handel Bitcoinem działa bardzo podobnie do wcześniej wspomnianej metody. Używasz oprogramowania, aby wykonać całą ciężką pracę za Ciebie, na przykład zdecydować, kiedy, gdzie i ile Bitcoinów kupić i sprzedać. Jednocześnie kontrolujesz, czy Twoja strategia zmienia się z dnia na dzień, czy też strzelasz w perspektywie długoterminowej.

Zautomatyzowane

Ponadto, ufając oprogramowaniu, nie musisz już martwić się ani przejmować swoimi przeczuciami, co oznacza, że ​​możesz usiąść, zrelaksować się i cieszyć się zmniejszeniem presji. Chociaż ta metoda zazwyczaj zmniejsza poziom stresu tradera, zautomatyzowany handel może być czasami nieprzewidywalny, a uważne śledzenie finansów jest sprytnym posunięciem, bez względu na to, z jaką strategią pracujesz.

3. Skalowanie bitcoinów

Bitcoin scalping jest bardziej marginalną metodą niż jakikolwiek inny sposób handlu Bitcoinem ze względu na jego niewiarygodność. Skalpowanie polega na tym, że ludzie kupują całe zapasy czegoś, a następnie sprzedają je z powrotem rzeczywistym nabywcom po zawyżonych cenach. Dzieje się tak często z powodu braku zapasów dla innych osób, co oznacza, że ​​ludzie są zmuszeni kupować od skalperów, którzy w pierwszej kolejności podnieśli te ceny..

Bitcoin scalping działa w podobny sposób. Kiedy cena jest niska, kupujesz dużo bitcoinów, a następnie ponownie podbijasz je w górę. Chociaż ta metoda wymaga dużej ilości aktywów lub innych osób chętnych do pracy jako skoordynowany zespół, aby pomóc Ci osiągnąć poziom efektywności, którego szukasz.

Scalping

4. Bitcoin Swing Trading

Handel wahadłowy to czynność kupna i sprzedaży po pewnym stopniu ruchu wykresu. Dzięki swing tradingowi utrzymujesz swoje BTC dłużej niż jeden dzień – w przeciwieństwie do day tradingu, w którym zamykasz pozycję przed końcem dnia.

Handel wahadłowy

Inwestorzy często wybierają handel wahadłowy, ponieważ zmiany cen w ciągu dnia są zazwyczaj marginalne.

Korzyści z handlu wahadłowego obejmują:

 • Łatwa automatyzacja (możesz korzystać z pomocy handlowych, takich jak boty, świeczniki i oprogramowanie doradcze)
 • Nieograniczone opcje (możesz natychmiast zakończyć transakcję, zamiast czekać kilka dni na zamknięcie pozycji przed otwarciem nowej)
 • Podobieństwo do giełdy (przenoszenie umiejętności)

Swing trading jest idealny dla traderów, którzy nie mogą poświęcić czasu i skupić się na handlu dziennym i manewrach skalpowania.

Jak czytać wykresy cen Bitcoin

Kiedy już zrozumiesz, jak czytać wykresy cen Bitcoinów, możesz ich użyć, aby zwiększyć swoje zyski i zminimalizować straty. Te wykresy są zazwyczaj świeże i zawierają odpowiednie informacje i najbardziej aktualne ceny, które są dostępne dla ogółu społeczeństwa.

Świeczniki japońskie

Najpopularniejszym typem wykresu cen bitcoinów, modelem „Japanese Candlestick”, są łatwo rozpoznawalne zielone i czerwone paski. Wskazują rosnące i spadające ceny w określonym przedziale czasu (np. Godzina, dzień lub dłużej). Zielona „świeca” oznacza wzrost ceny, a czerwona oznacza spadek wartości.

Japońskie świeczniki

Bull vs. Bear Markets

Hossa jest ekonomicznie zdrowa i rośnie, podczas gdy bessy ustępują, a wartości aktywów maleją. Oto przykład tego, jak wygląda BTC podczas hossy z niewielkimi cyklami niedźwiedzi.

Poziomy oporu i wsparcia

Jeśli widzisz, że cena BTC osiągnęła pułap, oznacza to, że jest to poziom oporu. Zasadniczo jest to konsekwencja realizacji dużych wolumenów w określonym przedziale cenowym, dlatego ogólna cena nie przekracza tego limitu.

Z drugiej strony poziomy wsparcia wydają się być poziomem, poniżej którego Bitcoin nie spadnie. Aby określić siłę oporu i poziomy wsparcia, musisz spojrzeć na to, ile razy cena BTC nie była w stanie przekroczyć tych progów. Jeśli zdarza się to często, poziomy są uważane za silne.

Odporność na wsparcie bitcoinów

Gdzie handlować bitcoinami

Jak wspomniano powyżej, możesz handlować bitcoinami za pośrednictwem biura maklerskiego, rynku lub platformy handlowej Bitcoin. Niektóre z najpopularniejszych giełd Bitcoin to:

Binance

 • Doskonała aplikacja mobilna
 • Największa na świecie giełda BTC
 • Rozpocznij handel natychmiast, używając tylko adresu e-mail
 • Bardzo niskie opłaty

Coinbase

 • Wysokie limity kupna i płynność
 • Przyjazny dla początkujących
 • Opcja Instant Buy dostępna do użycia z kartami debetowymi

eToro

 • Czysty, prosty interfejs użytkownika
 • Innowacyjna funkcja handlu kopiami
 • Bardzo renomowany
 • Wysokie limity

Ważne rzeczy do rozważenia przed zakupem Bitcoin

Bezpieczeństwo jest Twoim najważniejszym obowiązkiem. Upewnij się, że Twoje dane osobowe i dane uwierzytelniające do konta bankowego nigdy nie zostaną naruszone, powinno znajdować się na szczycie listy priorytetów. Pewność, z kim masz do czynienia, niezależnie od tego, czy jest to firma, która przechowuje Twoją kryptowalutę, czy osoba po drugiej stronie transakcji, pomoże rozluźnić Twoje obawy i sprawi, że będziesz mieć pewność, że jesteś bezpieczny.

Rynek kryptowalut jest niezwykle niestabilny. Ze względu na swój nieuregulowany stan rynek wymiany kryptowalut jest bardzo elastyczny, a zatem łatwo się zmienia. Możesz zarobić dużo pieniędzy w jednym okresie, ale następnego dnia stracisz całą fortunę.

Bitcoin nie jest anonimowy. Transakcje BTC są trwale umieszczone na publicznym dokumencie – każdy może zobaczyć Twoje saldo i historię transakcji. Transakcje te są powiązane z twoim adresem Bitcoin, a nie z twoją tożsamością, ale agencje rządowe mogą użyć tego adresu, aby określić, kim jesteś. Jeśli cenisz sobie prywatność, musisz podjąć kroki, aby zapewnić sobie prywatność.

Bitcoin jest opodatkowany. Niewiele krajów jest uważanych za „raje podatkowe” dla Bitcoina. Będziesz musiał określić przepisy podatkowe dotyczące Bitcoin w swoim kraju i sprawdzić, czy będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy lub podatek od zysków kapitałowych od zysku.

Błędy, których należy unikać podczas handlu bitcoinami

Wszyscy początkujący inwestorzy są zobowiązani popełniać błędy – ale pamiętając o tych wskazówkach, będziesz w stanie zminimalizować konsekwencje.

Poddanie się emocjom

Zalecamy zapoznanie się z psychologią handlu i szkodliwym wpływem strachu i chciwości na Twoje transakcje. Trzymaj się raczej strony racjonalizmu niż emocji.

Handel w ciemno

Zawsze powinieneś mieć pewność, że masz strategię handlową (i właściwie się jej trzymać). Przed przystąpieniem do handlu nie spiesz się i dowiedz się o kryptowalutach, niezależnie od tego, czy jest to BTC, ETH, LTC, czy coś innego. Zbadaj giełdę, z której chcesz skorzystać, zanim otworzysz konto i zainicjujesz transakcję.

Brak analizy błędów

Kiedy coś pójdzie nie tak, ważne jest, aby się cofnąć i obiektywnie przyjrzeć się temu, co doprowadziło do strat. Czy można było tego uniknąć? Czy Twoja strategia handlowa wymaga zmiany? Czy pozwoliłeś swoim emocjom przeszkodzić? Co więcej, powinieneś także ocenić, gdzie wszystko idzie dobrze.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, handel i inwestowanie w Bitcoin i kryptowaluty jako całość może być nieprzewidywalne – ale badając rynek i korzystając ze zautomatyzowanych narzędzi, z pewnością możesz osiągnąć zysk. Zalecamy, aby zarówno początkujący, jak i doświadczeni traderzy używali botów handlowych, aby zmaksymalizować zyski i ograniczyć straty na wielu giełdach. 3Commas jest kompatybilny z najlepszymi giełdami, takimi jak Binance, Coinbase, Huobi, YoBit i wieloma innymi.

FAQ

Jaki jest najlepszy sposób handlu Bitcoinami? Absolutnie najlepszym sposobem handlu Bitcoinami jest skorzystanie z usług zaufanego handlowca lub giełdy, który ma ugruntowaną pozycję na rynku handlu kryptowalutami.

Czy możesz handlować bitcoinami w ciągu dnia? Handel jednodniowy Bitcoin, chociaż zdecydowanie nie jest zalecany dla nowszych giełd kryptowalut, jest całkowicie realną opcją, biorąc pod uwagę, w jaki sposób chciałbyś faktycznie obsługiwać swoją strategię handlową z Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Ze względu na niezwykle wysoką kapitalizację rynkową, Bitcoin ma wyjątkową pozycję jako optymalna kryptowaluta do handlu dziennego, o ile masz doświadczenie i znajomość kryptowalut potrzebną do nadążania za szybko zmieniającym się rynkiem.

W jaki sposób kupujesz i sprzedajesz Bitcoin dla zysku? Kupowanie i sprzedawanie Bitcoin dla zysku jest stosunkowo proste i można się go nauczyć bez wcześniejszej wiedzy w świecie kryptowalut. Po prostu postępuj zgodnie z wyżej wymienionym przewodnikiem krok po kroku, aby natychmiast rozpocząć handel BTC.

Jak zostać traderem Bitcoin? Dobra wiadomość jest taka, że ​​każdy może zostać traderem Bitcoin. Jedyne wymagania to posiadanie ważnego dokumentu tożsamości i wiek obowiązujący w kraju zamieszkania i pracy. Jest praktycznie otwarta dla każdego na świecie i to właśnie sprawia, że ​​kryptowaluta jest tak wspaniałą perspektywą. Jest to opcja inwestycyjna zapewniająca równe szanse dla każdego na świecie, bez względu na jego sytuację finansową.

Czy możesz zarabiać na handlu bitcoinami? Tak, możesz zarobić dużo pieniędzy, handlując bitcoinami. Dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i badaniom rynkowym możesz uzyskać pozytywne zwroty na rynku kryptowalut.

Jakie jest najbardziej przydatne oprogramowanie do handlu bitcoinami? Zalecamy korzystanie z oprogramowania do handlu bitcoinami, które umożliwia skonfigurowanie automatycznych botów handlowych – w ten sposób możesz wykorzystać wahania rynkowe o każdej porze dnia i nocy. 3Commas umożliwia tworzenie własnych botów, a także kopiowanie działań botów, które odniosły sukces.

Czym jest handel Bitcoin na rynku Forex? Niektórzy brokerzy forex pozwalają teraz osobom fizycznym na handel, wpłaty i wypłaty na koncie opartym na Bitcoin.

Jaki jest najłatwiejszy sposób handlu Bitcoinem? Najłatwiejszym sposobem handlu Bitcoinem jest skorzystanie z regulowanej i renomowanej platformy wymiany, takiej jak Binance lub Coinbase. Wybierz taki z niskimi opłatami, doskonałymi recenzjami i kompatybilnością z automatycznymi botami handlowymi.

Uzyskaj bezpłatny 3-dniowy pełny dostęp w 3Commas

Zastrzeżenie Treść tego artykułu nie jest poradą finansową i nie należy jej tak traktować. Firma 3commas i jej autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Twoje zyski lub straty po przeczytaniu tego artykułu. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie są oparte na danych zebranych z różnych źródeł. Nie należy tego używać jako parametru do inwestowania. Użytkownik musi przeprowadzić własne niezależne badania, aby podejmować świadome decyzje dotyczące swoich inwestycji w kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me