Nastroje rządowe na temat kryptowalut w cieniu globalnej pandemii

Konsekwencje epidemii koronawirusa doprowadziły do ​​wzrostu napięcia na wielu tradycyjnych rynkach finansowych. W rezultacie uwaga na branżę kryptowalut znacznie rośnie.

W tym artykule omówimy przykłady perspektyw różnych rządów na temat kryptowalut w świetle globalnego kryzysu.

Rozpoznawanie kryptowalut

Federalny Urząd Nadzoru Finansowego, znany również jako BaFin, ma wydany przewodnik klasyfikujący aktywa cyfrowe jako instrumenty finansowe:

„Waluty wirtualne są cyfrową reprezentacją wartości, która nie została wyemitowana ani gwarantowana przez żaden bank centralny lub organ publiczny i niekoniecznie jest powiązana z walutą określoną przez prawo i która nie ma statusu prawnego waluty lub pieniądza, ale jest akceptowane jako środek wymiany przez osoby fizyczne lub prawne i mogą być przesyłane, przechowywane i sprzedawane elektronicznie. ”

BaFin wyjaśnił również, że ta klasyfikacja kryptowalut była częściowo wspierana przez kilka organizacji międzynarodowych, w tym Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF)..

Według raportu regulatora ponad 40 niemieckich banków zwraca się obecnie do BaFin o zgodę na świadczenie usług przechowywania aktywów cyfrowych w tym kraju.

Przegląd górnictwa

Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAPC) zastosowała definicję kryptowaluty, zaproponowaną również przez FATF. I równolegle z tym Ministerstwo Energii Ukrainy proponowane wykorzystywanie nadwyżek energii elektrycznej wytwarzanej w elektrowniach jądrowych do wydobywania kryptowalut w odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią:

„Właściwie możemy zmienić„ Odpowiedzialność ”w„ Zasób ”. Korzystając z energii jądrowej, jednym z nowoczesnych narzędzi wykorzystania nadwyżki energii elektrycznej jest skierowanie jej na wydobycie kryptowalut. Pozwala nam to nie tylko na utrzymanie gwarantowanego obciążenia elektrowni jądrowej, ale także pozwala przedsiębiorstwom pozyskać dodatkowe fundusze i otwiera drogę do całkowicie nowej gospodarki, nowego podejścia i nowego systemu rynkowego. ”

Iran zalegalizowane wydobycie w zeszłym roku. Do prowadzenia działalności wydobywczej niezbędne jest uzyskanie koncesji Ministerstwa Przemysłu, Górnictwa i Handlu. Zrobiło to już tysiące wnioskodawców, w tym cudzoziemcy.

Jednak w maju 2020 roku prezydent Iranu Hassan Rouhani poinstruowany Ministerstwo Energii, Ministerstwo Informatyki i Technologii Komunikacji oraz Bank Centralny opracowują nową krajową strategię wydobywania kryptowalut. Zachęcał do skrupulatnego zbadania regulacji branży górniczej i dochodów z tej działalności.

Zniesiono zakazy

Indyjski przemysł kryptograficzny został sparaliżowany przez długi czas po zakaz kryptowalut przez Bank Rezerw Indii (RBI) w 2018 roku.

Jednak 4 marca 2020 roku Sąd Najwyższy Indii anulowany dekret Rezerwowego Banku Indii (RBI), zakazujący świadczenia usług organizacjom pracującym z kryptowalutami. Początkowo RBI planowało apel orzeczenie Sądu Najwyższego, ale ostatecznie odrzucił ją bez komentarza. Później giełdy kryptowalut zwróciły się do RBI o wyjaśnienie. Indyjskie banki komercyjne rzeczywiście mogłyby świadczyć usługi bankowe handlowcom i firmom kryptowalutowym. Bank centralny kraju wyjaśnił:

„Obecnie nie ma takiego zakazu” – stwierdził Bank Rezerw Indii (RBI).

Lokalne giełdy kryptowalut są przekonane, że oświadczenie RBI pozytywnie wpłynie na rozwój branży w Indiach. Część z nich zgłosiła już znaczny wzrost wolumenu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Według CEO Sumit Gupta, platforma handlowa kryptowalutami z Bombaju i agregator płynności CoinDCX, wykazała 150-procentowy wzrost liczby dziennych aktywnych użytkowników tylko w marcu.

Legalizacja

Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej zrobiony zmiany w przepisach, w wyniku których kryptowaluta w Korei Południowej stała się całkowicie legalna.

Oznacza to, że branża kryptowalut jest teraz zobowiązana do pełnego przestrzegania zasad handlu w ogólnych ramach prawnych Korei Południowej. Oczekuje się, że w wyniku tego wydarzenia nastąpi restrukturyzacja krajowej branży blockchain.

Przyjęte zmiany wejdą w życie w 2021 roku, co spowoduje, że uczestnicy branży będą zobowiązani do:

  • Przestrzegaj przepisów finansowych i wymogów dotyczących sprawozdawczości finansowej;
  • Używaj tylko zweryfikowanych kont bankowych i egzekwuj procedury KYC;
  • Korzystaj z systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS).

Istnieje obawa, że ​​takie środki w konsekwencji doprowadzą do zamknięcia większości giełd kryptowalut ze względu na trudności z rozliczeniami i kontrolą informacji. W rezultacie tylko prawdopodobnie od 4 do 6 giełd może pozostać aktywnych w Korei Południowej; ponieważ tylko Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit, GoPax i Hanbitco wydają się być w stanie spełniać na dzień dzisiejszy.

Rozporządzenie

Nie można nie wspomnieć o innej drodze – ścieżce chińskiej kryptowaluty, a raczej jej początku. Dokładnie tą drogą, którą próbuje teraz podążać Rosja. Władze Federacji Rosyjskiej wprowadziły zaktualizowaną wersję wersja robocza przepisy dotyczące cyfrowych aktywów finansowych w maju 2020 r.

Innowacje bezpośrednio zabraniają obiegu kryptowalut, które nie są emitowane zgodnie z wewnętrznymi przepisami Rosji, w tym sprzedaży, wydobycia i reklamy. Uczestnicy rynku i eksperci są oburzeni i zaskoczeni tak surowym podejściem, ponieważ całkowity zakaz oznaczałby stratę kilku miliardów dolarów rocznie dla gospodarki kraju.

„Rząd wysyła jednoznaczną wiadomość do wszystkich przedsiębiorców, których działalność jest w jakiś sposób związana z kryptowalutami, aby natychmiast wycofali swój biznes z kraju do innych jurysdykcji” – fragment listu otwartego Rosyjskiego Stowarzyszenia Kryptowalut i Blockchain do Ministerstwa Gospodarki i Dumę Państwową.

Oczekiwanie wzrostu

Tymczasem w związku z konsekwencjami globalnej pandemii oczekiwania na nadchodzący cykl wzrostu kryptowalut rozszerzają się i umacniają na całym świecie.

Analitycy Glassnode podają, że 60% ogólnej liczby bitcoinów w obiegu nie zmieniło się w ciągu roku, co pokazuje rosnącą liczbę inwestorów długoterminowych. Wykres pokazuje, że ostatni raz taki wzorzec był obserwowany w 2017 roku, przed biegiem byka Bitcoin.

Rośnie również liczba posiadanych ETH w inwestycjach długoterminowych i osiągnęła najwyższy poziom w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Według raportu analityków firmy Santiment, łączne salda 100 największych nieupoważnionych adresów sieci Ethereum przekroczyły 21,8 miliona ETH, co odpowiada 4,6 miliarda dolarów.

W jednym z naszych poprzednich artykułów, my napisał o możliwości zbliżającego się cyklu wzrostowego rynku kryptowalut. W tej chwili ogólne czynniki i globalne wyniki wzmacniają tę teorię.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me