Knowledge DeFi’cit: zapobieganie stratom finansowym

W związku z atakiem hakerów na usługę bZx DeFi w lutym tego roku, fundusze inwestorów sięgające ponad 1 mln dolarów były zagrożone. Jednak 6 uczestników tego incydentu miało ubezpieczenie Nexus Mutual na ten inteligentny kontrakt na łączną kwotę około 87 000 USD i wszyscy otrzymali wypłaty z tytułu roszczeń odszkodowawczych. W tym artykule przyjrzymy się, jak ubezpieczenie DeFi może zagwarantować bezpieczeństwo Twoich środków w przypadku zdarzeń objętych ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie DeFi

Ubezpieczenia to stosunkowo nowe zjawisko na rynku aktywów cyfrowych. Być może zauważyłeś, jak wiele scentralizowanych giełd zaczęło zapewniać ubezpieczenie funduszy / pozycji w celu dodatkowego zabezpieczenia depozytów klientów. Ale prawdziwy boom można zobaczyć w ubezpieczeniach DeFi, których wolumeny wzrosły dziesiątki razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ale co sprawia, że ​​zdecentralizowane ubezpieczenia są tak atrakcyjne dla użytkowników:

 • Inteligentne kontrakty – gwarancję zapłaty za polisy ubezpieczeniowe przestrzega kod oprogramowania, co zmniejsza ryzyko błędów i opóźnień;
 • Brak pośredników – zwiększa szybkość i efektywność interakcji oraz zaufanie do systemu;
 • Przejrzystość danych – każdy może śledzić przepływ środków i sprawdzić warunki inteligentnej umowy za polisą ubezpieczeniową;
 • Dostępność – tysiące użytkowników na całym świecie może w mgnieniu oka uzyskać ubezpieczenie.

Jak to działa

Ubezpieczenie DeFi pomaga chronić inwestorów i dostawców oraz uniknąć strat finansowych w przypadku włamań, kradzieży, awarii technicznych infrastruktury, z którą pracujesz.

Zasada ubezpieczenia jest prosta; kupujesz polisę ubezpieczeniową, która jest zasadniczo inteligentną umową obejmującą określoną listę sytuacji. Jeśli wystąpią takie sytuacje i poniesiesz straty, możesz żądać zapłaty i otrzymać odszkodowanie.

Różne projekty i produkty mają swoje własne cechy wdrożeniowe; oto kilka przykładów:

 • Nexus wzajemny jest zdecentralizowanym protokołem ubezpieczeniowym, który może ubezpieczyć każdy inteligentny kontrakt w łańcuchu blokowym Ethereum. Lista ryzyk objętych polisą ubezpieczeniową obejmuje tylko „niewłaściwe użycie” inteligentnych umów, więc ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń, takich jak utrata kluczy prywatnych lub włamanie do scentralizowanej wymiany.
 • Etherisc to platforma ubezpieczeniowa blockchain wdrożona na Ethereum. Wielkim sukcesem jest aplikacja mobilna Flight Delay zbudowana na topie, która zabezpiecza przypadki spowodowane opóźnieniami lotów. Aplikacja działa na inteligentnych kontraktach Ethereum i jest open-source. Użytkownicy wykupują polisy ubezpieczeniowe, aw przypadku opóźnień w lotach otrzymują pełny koszt biletu lotniczego.
 • Medishares to poufny rynek blockchain dla ubezpieczeń P2P w różnych dziedzinach, stworzony na Ethereum. Ubezpieczający płacą kwoty stanowiące fundusz na pokrycie płatności z tytułu ubezpieczenia. Motywacją ubezpieczających do przechowywania wartości w funduszu jest gromadzenie wynagrodzenia w tokenach rodzimych.
 • Sieć PAL – platforma ubezpieczeniowa z siedzibą w Singapurze, wykorzystująca uczenie maszynowe, może dokonywać płatności za opóźnienia lotów, trzęsienia ziemi, a nawet utratę smartfona. Polisy ubezpieczeniowe kupuje się w walucie fiducjarnej lub w rodzimej walucie (dla rodzimej waluty PAL koszt polis niższy nawet o 50%).

funkcje

 • Decentralizacja wykorzystuje kod i inteligentne kontrakty do ustanowienia relacji między ubezpieczycielem a klientem. Inteligentne kontrakty zawierają wszystkie szczegóły dotyczące ubezpieczenia, takie jak zakres, suma ubezpieczenia i inne;
 • Elastyczność infrastruktury daje ogromne możliwości automatyzacji wszystkich procesów wykorzystujących kod. Oszczędza czas, zasoby ludzkie i pieniądze, ponieważ większość pracy jest wykonywana przez kod;
 • Nowe instrumenty finansowe, takie jak swapy ubezpieczeniowe.

Komplikacje

 • Całkowita zależność od rodzicielskiego łańcucha blokowego i rozwiązań firm trzecich;
 • Zdolność organizatorów / twórców produktu / usługi do wypowiedzenia umowy;
 • Niewyraźna odpowiedzialność.

W dalszej części „Wiedza DeFi’cit ” artykułów, będziemy nadal informować o aktualnej sytuacji na rynku DeFi i konkretnych lukratywnych przypadkach w tym kierunku. Powodzenia wszystkim!

Zastrzeżenie: Treść tego artykułu nie jest poradą finansową i nie należy jej tak traktować. Firma 3commas i jej autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Twoje zyski lub straty po przeczytaniu tego artykułu. Artykuł ma na celu dostarczenie czytelnikom ogólnych informacji. Opisano tutaj tylko osobiste doświadczenia. Użytkownik musi przeprowadzić własne niezależne badania, aby podejmować świadome decyzje dotyczące swoich inwestycji w kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map