Jak działa Grid Bot?

W naszym artykule „Praktyczne przewodniki 3Commas” omówiliśmy już podstawy działania Grid Bot. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z nim przed przeczytaniem tego artykułu!

Przypomnijmy pokrótce podstawy: aby uruchomić bota GRID wystarczy określić górną i dolną granicę ceny, w której Bot będzie działał, oraz liczbę poziomów linii cenowych między nimi. Strategia tworzy serię poziomych poziomów kupna i sprzedaży, a Bot gromadzi zyski wraz ze zmianą ceny, „odbijając się” w siatce.

Jakie są zalety naszego bota GRID?

Boty na rynku kryptowalut działają głównie za pomocą sygnałów rozpoczynających i kończących transakcję, ale bot GRID jest inny. 

Bot GRID robi wszystko, co w jego mocy, aby zarabiać na każdym ruchu cenowym, kupując niżej i sprzedając wyżej. Kiedy cena spada – Bot gromadzi wybrany zasób; gdy cena rośnie – Bot sprzedaje. Działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dopóki cena nie wyjdzie poza sieć. Wystarczy określić dolną i górną cenę siatki oraz szerokość każdego poziomu, na którym Bot będzie kupował i sprzedawał monety. 

Przejdźmy do naszych ustawień Grid Bot. 

Aby to zrobić, przejdź do strony bota GRID lub www.tradingview.com (cokolwiek jest dla ciebie wygodniejsze) i zacznij przeglądać wykresy różnych monet. Celem ręcznej analizy i tworzenia Grid Bota za pomocą „Strategii ręcznej” jest znalezienie i wybranie takich par handlowych, w których cena jest zbliżona do poziomu wsparcia, co jest najważniejszym czynnikiem sukcesu w handlu z botem GRID. 

Wskazówka 

Poziom wsparcia to minimalny poziom ceny na określony czas. Z reguły po osiągnięciu tego poziomu cena odwraca się i rośnie.

Najlepiej szukać monet w 4-godzinnym przedziale czasowym i poza nim. Najbardziej odpowiednią monetą będzie ta, której cena spadła do pewnego silnego poziomu wsparcia i jest stale odpychana. Oznacza to, że można zobaczyć, że kupujący za każdym razem odkupują „dno”. Najlepiej byłoby oczywiście szukać monety o większej zmienności; będziemy mieli większe szanse na osiągnięcie zysków, gdy cena przesunie się w górę lub w dół naszej siatki. 

Wskazówka

Wysoka zmienność prowadzi do wyższego ryzyka, ale także otwiera więcej możliwości zarobku podczas handlu.

Po przejrzeniu różnych monet i zastosowaniu podstawowych umiejętności analizy technicznej zdecydowaliśmy się skupić na parze ZRX / USDT.

Oto główne powody:

  • Cena odbiła się od dna mocnego poziomu wsparcia, z którego może znowu stopniowo wzrosnąć lub wejść w przedział, czyli pójdzie w górę lub w dół, a następnie wyjdzie z tego kanału. Właśnie tego potrzebujemy. Celem jest, aby cena poruszała się w naszym kanale, a następnie rosła. Następnie możemy bezpiecznie zamknąć naszego Bota i przejść do następnej monety;
  • Na wskaźniku RSI występuje silna bycza dywergencja.

Wskazówka

Bycza dywergencja to niższe dołki dla wykresu cenowego i wyższe dołki wskaźnika, w tym przypadku RSI.

  • ZRX nie jest liderem pod względem kapitalizacji rynkowej, ale wraz z LEND ma znacznie więcej posiadaczy niż inne tokeny Defi, co jest ważnym wskaźnikiem w handlu.

Mamy więc 300 USDT i chcemy umieścić w siatce parę ZRX / USDT. Sam bot GRID jest dość dużym botem, co oznacza, że ​​im więcej poziomów ustawimy, tym więcej wolnego salda będziemy potrzebować.

Zacznijmy konfigurować naszego bota. Przejdź do 4-godzinnych ram czasowych (lepszy przegląd poziomów) i dostosuj wykres tak, aby cena przechodziła od dołu naszego silnego poziomu wsparcia do górnej części kanału, gdzie cena może się przez jakiś czas poruszać w naszej siatce. Ustawiamy siatkę tak, aby dolna i górna siatka trafiały w niższą cenę i górną cenę kanału. W ten sposób ruch cen w siatce będzie uderzał w każdy poziom tak często, jak to możliwe. Jeśli 4-godzinny przedział czasu nie jest wygodny, możesz wybrać 15-minutowy przedział czasowy dla dokładności (ma znaczenie, jeśli siatka nie jest tak duża, a jej szerokość jest mniejsza niż 1%).

Następnie ustaw następujące parametry w ustawieniach Grid Bot:

Para: ZRX / BTC

Górna cena graniczna: 0,4250

Dolny limit ceny: 0,3065

Liczba linii siatki: 30

Ilość w jednej siatce: 33 ZRX (minimalna kwota dla każdej transakcji, nieco ponad 10 USD)

Kwota inwestycji: 272 USD

Cena uruchomienia bota: 0,3174

Szerokość siatki: 0,96% ~ 1,31%

Całkowita rozpiętość siatki: 38%

Gdy ustawienia Grid Bot są zakończone, kliknij „Stwórz”. Następnie kliknij “ok”Po otrzymaniu wiadomości„ Bot pomyślnie utworzony ”. Po tym nasz Grid Bot jest gotowy do pracy, ale jeszcze nie został uruchomiony. Sprawdź wszystkie ustawienia bota w „Moje boty sieciowe„Sekcja pod wykresem (w razie potrzeby możesz kliknąć”)Edytować„I popraw ustawienia); gdy jesteś zadowolony z konfiguracji – zacznij! Aby uruchomić bota, kliknij „Włączyć.”

Następnie Bot ponownie zapyta nas, czy jesteśmy pewni naszych działań; jeśli tak, potwierdzamy, klikając „Potwierdzać“Przycisk.

I wreszcie, co nie mniej ważne: aby Grid Bot działał, musimy zakupić niezbędną ilość ZRX; możesz to zrobić ręcznie za pomocą terminala Smart Trade lub po prostu kliknij „Kup na rynku“Przycisk.

Następnie nasz GRID Bot zacznie działać, tj. Będzie składał zlecenia z limitem na giełdzie, a przy każdym ruchu ceny i wykonaniu każdego zlecenia z limitem będzie odtwarzał wszystkie zrealizowane zlecenia raz po raz i przynosił zysk przy każdym ruchu ceny. w naszej sieci.

Jeśli klikniemy na parę w ustawieniach GRID Bot (w naszym przypadku tak jest ZRX / USDT), zostanie otwarty wykres przedstawiający samą siatkę i zrealizowane zlecenia. Od czasu do czasu, gdy otworzymy wykres, otrzymamy obraz z analizą botów. Również w „Moje boty sieciowe”Sekcja, obok danych Bot, zobaczysz zrealizowane zyski po prawej stronie. W razie potrzeby możesz zatrzymać Bota, odczekać 30-60 sekund (aby Bot mógł anulować wszystkie zlecenia z limitem na giełdzie), wprowadzić zmiany w siatce, zapisać i uruchomić go ponownie.

Ponadto, jeśli klikniemy nagłówek naszego bota GRID, otworzy się strona z naszą otwartą pozycją i wszystkimi złożonymi zleceniami z limitem, a zlecenia z limitem blokują środki, których bot potrzebuje do działania. Również na tej stronie możesz wyeksportuj wszystkie dane związane z Twoim botem.

Jaki jest najlepszy czas na wyjście z bota GRID? 

Idealnym momentem na zatrzymanie bota i zamknięcie go jest moment, w którym cena przechodzi od dołu do góry i wychodzi z siatki. Jeśli cena spadła poniżej dolnej części siatki, istnieją zasadniczo dwie opcje: poczekać, aż cena wróci do siatki lub zatrzymać bota. Oznaczałoby to, że Twój portfel będzie zawierał niesprzedane monety (w naszym przypadku ZRX). Możesz spróbować sprzedać i zarobić na monetach utkniętych w portfelu, korzystając z ręcznego terminala Smart Trade i narzędzia Smart Sell. Jeśli mamy dostępne saldo w naszym portfelu, możesz skorzystać z opcji „Uśrednianie” i na koniec zarabiać. W ten sposób uzyskamy zysk zarówno z Grid Bot, jak iz umowy Smart Sell.

==================================================== =====================

Następnego dnia sprawdźmy postępy naszego GRID Bot.

Jak widać na wykresie, plik ZRX cena wzrosła, a Bot pracuje i zarabia. Wcześniej wspominaliśmy, że aby osiągnąć znaczny zysk na każdej zmianie ceny, należy wprowadzić większą kwotę niż wykorzystaliśmy na przykład. Jednak nasz Bot działa dobrze i wykazuje pozytywne wyniki.

Jak możesz śledzić wydajność bota?

U dołu wykresu widzimy znaki „B”, „S” lub „BS”.

b„Oznacza, że ​​Bot kupił tutaj;

S„Oznacza, że ​​Bot sprzedawał tutaj;

BS„Oznacza, że ​​Bot kupował i sprzedawał tutaj.

W przeglądzie transakcji widzimy cały dochód, jaki Bot zdołał przynieść. Jeśli klikniesz „Pokaż wszystkie transakcje”, zobaczysz pełny obraz tego, jak radził sobie Twój Grid Bot.

Cóż, oto jesteśmy! Teraz, po zrozumieniu działania Gridbota zgodnie z przykładami, możesz łatwo go skonfigurować, rozpocząć handel i osiągać zyski!

A jeśli wcześniej nie próbowałeś naszej platformy, teraz jest na to najlepszy czas!

Zarejestruj się w 3Commas i uzyskaj trzy dni bezpłatnego dostępu do wszystkich funkcji, a także 50% zniżki przy zakupie rocznej subskrypcji! 

Powodzenia!

Zastrzeżenie: Treść tego artykułu nie jest poradą finansową i nie należy jej tak traktować. Firma 3commas i jej autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Twoje zyski lub straty po przeczytaniu tego artykułu. Artykuł ma na celu dostarczenie czytelnikom ogólnych informacji. Opisano tutaj tylko osobiste doświadczenia. Użytkownik musi przeprowadzić własne niezależne badania, aby podejmować świadome decyzje dotyczące swoich inwestycji w kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me