Handel papierami: jak praktykować bez ryzyka

Handel papierami: jak praktykować bez ryzyka

Inwestorzy mają doskonały sposób na wypróbowanie kupna i sprzedaży bez faktycznego ryzykowania pieniędzy: handel papierowy. W rzeczywistości jest to prosta koncepcja i przeanalizujemy ją w tym artykule.

Co to jest handel papierem?

Termin ten został ukuty w czasach, gdy handlowcy ćwiczyli na papierze, zanim zaryzykowali pieniądze na rynkach na żywo – było to na długo przed udostępnieniem platform handlowych online. Handlarz papierowy będzie rejestrował wszystkie swoje transakcje ręcznie, aby mógł śledzić hipotetyczne portfele, pozycje handlowe oraz zyski lub straty. Obecnie handel papierami w rzeczywistości wykorzystuje symulator rynku elektronicznego, a nie papier. Te symulatory działają i wyglądają podobnie do prawdziwej platformy handlowej.

Obecnie wielu brokerów internetowych oferuje swoim klientom korzystanie z papierowych rachunków handlowych. W ten sposób początkujący użytkownicy mogą nauczyć się, jak poruszać się po platformach i dokonywać transakcji – jednak nawet jeśli rachunki papierowe odzwierciedlają rzeczywiste warunki rynkowe, nie zapewniają emocji prawdziwego handlu.

Dlaczego warto ćwiczyć handel papierem?

Handel papierowy to doskonały sposób na przetestowanie strategii handlowych i pracę nad budowaniem portfela – tak jak robisz to w przypadku prawdziwego handlu. Jeśli wirtualne konto handlowe wykorzystuje dane w czasie rzeczywistym, jego rzeczywiste wyniki zostaną odzwierciedlone. Ponadto, jeśli masz już duże doświadczenie z prostymi instrumentami, takimi jak opcje, możesz wypróbować bardziej złożone transakcje, takie jak kupowanie i sprzedawanie akcji.

Możesz także zaoszczędzić pieniądze, wypróbowując handlowców papierowych – nie masz nic do stracenia. Daje to swobodę eksperymentowania bez stresowania się utratą pieniędzy. Handlarze papierami mogą testować nieskończone strategie bez utraty centa.

Ponadto handel papierami pomoże handlowcom zwiększyć ich zaufanie. Jednak gdy przejdziesz do tych, którzy stosują strategie handlowe w prawdziwym życiu, powinieneś wziąć pod uwagę ryzyko. Nie pozwól, aby bezpieczeństwo handlu papierami uśpiło Cię w zachłanności. Przeczytaj więcej o psychologii handlu oraz o tym, jak chciwość i strach mogą cię zranić podczas handlu tutaj.

Rodzaje handlu papierami

Istnieje wiele rodzajów aktywów, którymi możesz handlować – przyjrzymy się niektórym z najczęściej sprzedawanych na papierze.

Akcje w obrocie papierowym

Jest to najprostsza forma handlu papierami, w której identyfikujesz atrakcyjne akcje, rejestrujesz ich ticker i wybierasz czas na złożenie zlecenia kupna (lub zlecenia sprzedaży). Jeśli wchodzisz na początku sesji, zapiszesz cenę otwarcia. W przeciwnym razie obserwuj ticker przez cały dzień handlowy i wybierz miejsce, które wydaje się dobrym punktem wejścia.

Opcje w obrocie papierowym

Handel opcjami może wydawać się przytłaczający dla nowych inwestorów, dlatego handel papierami jest doskonałym narzędziem edukacyjnym w tej dziedzinie. Opcja daje kupującemu prawo (uwaga: nie jest to obowiązek) kupna lub sprzedaży składnika aktywów po ustalonej cenie w określonym dniu lub przed tym momentem. Może to być trudne w odpowiednim czasie, ale handel papierami może pomóc Ci to opanować.

Futures w obrocie papierowym

Kontrakty terminowe (które są łatwo kupowane i sprzedawane na giełdach) są znormalizowane, określając jednostkę miary, sposób rozliczenia transakcji, liczbę towarów, które mają być objęte lub dostarczone, jednostkę walutową, której używa kontrakt, oraz względy jakości. Jak widać, istnieje wiele czynników, które wpływają na kontrakt futures, dlatego kontrakty terminowe na papierze mogą się przydać.

Crypto sprzedawane na papierze

Transakcje kryptowalutowe są nowsze niż inne formy transakcji – z tego powodu uważamy, że zarówno nowi, jak i doświadczeni handlowcy mogą skorzystać na handlu papierami w tej dziedzinie. Możesz poznać różne formy kryptowalut, poznając cenę monet. Jeśli chcesz samemu wypróbować handel papierami kryptograficznymi, 3Commas ma bogate w funkcje narzędzie, w którym obsługiwane jest do 100 transakcji na żywo z botami lub inteligentnych transakcji.

Jak handlować papierem

Rozpoczęcie handlu papierowego jest naprawdę łatwe! Jeśli wolisz wybrać się na wirtualną trasę, zamiast używać ołówka i papieru, musisz wybrać platformę, otworzyć konto i po prostu zacząć.

Otwórz konto Paper Trading

3Commas oferuje handel papierowy, w którym możesz przetestować strategie handlowe i zdobyć prawdziwe doświadczenie – ich funkcje odtwarzają rzeczywiste ruchy cen w czasie rzeczywistym. Istnieją nawet symulowane opłaty – 0,1% za zamówienie.

Aby umożliwić handel papierami 3Commas, musisz mieć jedną z subskrypcji ich kont. Zaloguj się i sprawdź górny pasek menu, aby sprawdzić, czy funkcja jest włączona na Twoim koncie. Jeśli tak, kliknij go i możesz natychmiast rozpocząć handel papierami.

Aktywuj konto Paper Trading

Jeśli nie widzisz tego w menu, przejdź do ustawień konta i kliknij „Odkryj” pod opcją „Ukryj obrót papierami”.

Ukryj handel papierami

Następnie opcja handlu papierami pojawi się w górnym menu.

Rozpocznij handel papierami

Otrzymasz wirtualne, symulowane środki na swoim koncie do celów handlowych. Aby go zdobyć, przejdź do sekcji Moje giełdy na platformie.

Sekcja Moje Giełdy

Kliknij przycisk „Wyświetl” na swoim koncie Paper.

Konto papierowe

Następnie kliknij „+ 1000 USD”.

Przycisk + 1000 $

Rób to, dopóki nie będziesz zadowolony z ilości środków na koncie – a potem zacznij pracować nad transakcjami w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłego konta.

Aplikacje do handlu papierami & Symulatory

W sieci dostępne są inne aplikacje i symulatory do handlu papierami; przyjrzymy się niektórym popularnym.

Ameritrade

Symulator firmy Ameritrade, paperMoney®, umożliwia użytkownikom handel bez ryzyka w czasie rzeczywistym. Daje użytkownikom dostęp do niektórych – ale nie wszystkich – funkcji „prawdziwej” platformy handlowej. Oprócz akcji dostępne są podstawowe opcje, kontrakty futures i opcje forex.

TradingView

TradingView oferuje dobry system handlu papierami – jednak w przeciwieństwie do 3Commas i innych opcji, nie ma możliwości zmiany waluty konta z USD na inny typ. Korzystając z konta Paper Trading z TradingView, zaczynasz od 100 000 USD, a kwota ta może zostać zresetowana w dowolnym momencie. W tym trybie konta możesz kupować i sprzedawać zbywalne papiery wartościowe.

ThinkorSwim

ThinkorSwim ma solidne narzędzie do handlu papierami, w którym możesz handlować wirtualnymi pieniędzmi o wartości 100 000 USD bez ryzyka. W przeciwieństwie do niektórych innych usług, nie musisz mieć istniejącego konta, aby założyć konto Paper Trading.

Profesjonaliści w handlu papierem & Cons

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju handlu, handel papierami ma swoje wady i zalety.

Zalety

  • Bez ryzyka: Handel papierami nic nie kosztuje – dlatego nie możesz marnować pieniędzy, jeśli podejmujesz złe decyzje lub masz zły czas.
  • Bez stresu: Stres może wywoływać uczucie chciwości i strachu – oba te czynniki mogą negatywnie wpłynąć na psychologię handlu i spowodować, że będziesz podejmować lub unikać ryzyka. Dzięki obrotowi papierowemu możesz w pełni skupić się na matematycznych podstawach handlu, a nie na pułapkach.
  • Ćwiczyć: Dzięki obrotowi papierowemu inwestor zyskuje doświadczenie w każdym aspekcie procesu – od przygotowania przed wprowadzeniem na rynek po ostateczny zysk lub stratę.
  • Pewność siebie: Po podjęciu złożonych decyzji, które skutkują hipotetycznymi zyskami, nowicjusz może czuć się bardziej pewny siebie i przygotowany do podejmowania takich decyzji, mając do czynienia z prawdziwymi pieniędzmi.
  • Statystyka: Kiedy handlujesz papierami przez kilka tygodni, możesz zebrać przydatne statystyki dotyczące nowej strategii i podejścia rynkowego. Te statystyki mogą pokazać, na czym należy się teraz skupić.

Niedogodności

  • Korelacja rynkowa: Handel papierami nie jest w stanie poradzić sobie z wpływem, jaki szeroki rynek może mieć na poszczególne papiery wartościowe.
  • Poślizg i prowizje: Handlując prawdziwymi pieniędzmi, handlowcy mają do czynienia z wieloma ukrytymi poślizgami i kosztami prowizji – i często nie jest to uchwycone w handlu papierowym.
  • Rzeczywistość emocjonalna: Handlowcy mogą nie doświadczać prawdziwych emocji, które byłyby wywołane przez prawdziwe straty lub zyski.
  • Dopasowanie: Handel papierami koncentruje się na wybieraniu idealnych wejść i wyjść i nie radzi sobie z przeszkodami, takimi jak drapieżne algorytmy, które mogą mieć wpływ na prawdziwy handel.

Porady dotyczące handlu papierami

Jeśli myślisz o rozpoczęciu handlu papierami, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby uczynić go skutecznym narzędziem edukacyjnym.

Bądź realistą

Zalecamy tylko handel papierowy z kwotą środków, której faktycznie użyłbyś w handlu prawdziwymi pieniędzmi. To sprawia, że ​​straty i zyski są bardziej znaczące.

Zapisz swoje wyniki

Konieczne jest prowadzenie dziennika tradera z wynikami – w ten sposób możesz zobaczyć, jak poprawiasz się w czasie. Śledź datę, godzinę, R / R oraz rzeczywiste zyski i straty.

Analizuj wszystkie swoje transakcje

Nie patrz tylko na to, co poszło nie tak – analizuj również udane transakcje, abyś mógł określić, co warto spróbować ponownie. Ostatecznym celem jest opracowanie gotowych do podjęcia działań na wynos.

Pamiętaj o różnicy między rzeczywistością & Handel papierami

Handel papierowy to doskonały sposób na połączenie teorii handlu z praktyką, ale należy pamiętać, że to nie to samo, co prawdziwy handel. Z prawdziwym handlem wiąże się więcej emocji, a czynnikiem jest płynność.

Rozwiń swoje zaufanie do handlu

Handel papierami jest doskonałym narzędziem do rozwijania pewności siebie, dzięki czemu czujesz się dobrze przygotowany do podejmowania złożonych decyzji handlowych. Pamiętaj tylko, że istnieje różnica między pewnością siebie a arogancją.

Często zadawane pytania dotyczące handlu papierami

Jaka jest najlepsza aplikacja do handlu papierami? 3Commas oferuje usługi handlu papierami, a także wygodną aplikację mobilną, którą można pobrać. Możesz wypróbować te funkcje bez ryzykowania prawdziwych funduszy.

Jak założyć konto handlu papierami? Sprawdź zrzuty ekranu, które wymieniliśmy powyżej – w przypadku większości platform tworzysz zwykłe konto, a następnie włączasz opcję „Handel papierami”.

Jaka jest najlepsza witryna do handlu papierami? Jak wspomniano powyżej, niektóre z najlepszych witryn handlu papierami to 3Commas, Ameritrade, TradingView i ThinkorSwim.

Gdzie mogę opcje handlu papierowego? Wszystkie cztery z wyżej wymienionych platform pozwalają użytkownikom na opcje handlu papierowego.

Gdzie mogę handlować kryptowalutami na papierze? 3Commas i TradingView oferują możliwość handlu kryptowalutami na papierze.

Uzyskaj bezpłatny 3-dniowy pełny dostęp w 3Commas

Zastrzeżenie Treść tego artykułu nie jest poradą finansową i nie należy jej tak traktować. Firma 3commas i jej autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Twoje zyski lub straty po przeczytaniu tego artykułu. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie są oparte na danych zebranych z różnych źródeł. Nie należy tego używać jako parametru do inwestowania. Użytkownik musi przeprowadzić własne niezależne badania, aby podejmować świadome decyzje dotyczące swoich inwestycji w kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map