handel kryptowalutamiCzy jesteś zmęczony codziennym niewolnictwem w pracy od 9 do 17? Czy spóźniłeś się na podwyżkę??

Jeśli chcesz zrezygnować z 9-17, inwestowanie może być biletem w jedną stronę. Ale to nasuwa pytanie, w co powinieneś inwestować? Dyby? Więzy? Nieruchomość?

Istnieje tak wiele różnych opcji inwestowania, ale jedną z najnowszych i najpopularniejszych jest handel kryptowalutami.

Czy wiesz, że gdybyś zainwestował zaledwie 100 $ w Bitcoin w 2011 r., Twoja inwestycja byłaby warta mniej więcej 2053278 USD w 2018 roku?

Kryptowaluty to wschodzący rynek, ale jest kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć, zanim zagłębisz się w świat handlu kryptowalutami.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym dokładnie są kryptowaluty i 13 wskazówek, które każdy początkujący powinien znać.

Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluty to zasadniczo aktywa cyfrowe. Są zasilane przez technologię Blockchain i wykorzystują silną kryptografię, aby zapewnić przejrzystość transakcji.

Innymi słowy, kryptowaluty są podwójnie zabezpieczone, chroniąc Twoje pieniądze przed oszustwami i rozbieżnościami.

Historia

Dolar amerykański – tak jak każda inna waluta na świecie – był kiedyś zabezpieczony złotem. Był to słynny standard złota, co oznacza, że ​​każdy banknot miał wartość bezpośrednio powiązaną ze złotem.

Standard złota zniknął w Stanach Zjednoczonych w 1933 roku, kiedy prezydent Richard Nixon zastąpił go pieniądzem fiducjarnym. Pieniądze fiducjarne to pieniądze papierowe, które znajdują się na Twoim koncie bankowym. Ponieważ te pieniądze nie są zabezpieczone złotem, mają wartość tylko dlatego, że rząd je wydrukował i powiedział, że jest to oficjalna waluta.

W przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego, bitcoin i wszystkie kryptowaluty mają wartość, ponieważ stoi za nimi duża społeczność, która wspiera ich technologię, przejrzystość i super tani, wydajny system.

Chociaż kryptowaluty również nie są zabezpieczone złotem, są one wspierane przez godną zaufania technologię Blockchain, kryptografię i stopień trudności ich algorytmów.

Istoty ludzkie są podatne na zniszczenie, technologia i algorytmy nie.

Dlaczego warto handlować kryptowalutami?

Rynek kryptowalut jest rynkiem wschodzącym, który stale rośnie. Każdego dnia na rynek wprowadzane są miliony dolarów.

Podczas gdy całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie blisko 211 miliardów dolarów, jest mniejsza niż niektóre firmy amerykańskie, takie jak Apple.

Handel na rynku Forex wynosi średnio około 5 bilionów dolarów dziennie. Porównując oba rynki, zauważysz, ile miejsca musi wzrosnąć na rynku kryptowalut.

Możesz być jednym z pierwszych użytkowników na tym wschodzącym rynku.

Kluczowe wskazówki dotyczące handlu kryptowalutami

Kiedy już zdecydujesz się wskoczyć na modę kryptowalut, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Oto kilka wskazówek dotyczących handlu kryptowalutami, które musisz znać, aby zacząć:

1. Nie zaczynaj od dźwigni

Kryptowaluty są niestabilne. W rzeczywistości jest to najbardziej niestabilny rynek.

Jeśli dopiero zaczynasz handlować kryptowalutami, warto zacząć od małych kwot. Niektórzy brokerzy i giełdy kryptowalut oferują handel kryptowalutami z dźwignią.

Jaka jest dźwignia finansowa?

Dźwignia finansowa oznacza po prostu, że pożyczasz określoną kwotę pieniędzy, aby uczestniczyć w wyższych kosztach handlu. Oznacza to, że możesz zarobić więcej pieniędzy za mniej pieniędzy.

Rozmiary dźwigni mogą wynosić 50: 1, 100: 1 lub 200: 1. Pamiętaj, że różni brokerzy mogą oferować różne wielkości dźwigni.

Jako początkujący chcesz zacząć handlować kryptowalutami z zerową dźwignią. Jeśli korzystasz z wysokiej dźwigni, możesz zarobić więcej pieniędzy, to prawda, ale możesz też stracić więcej pieniędzy. Jeśli nie będziesz bardzo ostrożny, możesz bardzo szybko stracić cały swój kapitał.

Który wprowadza nas do następnej sekcji:

2. Ustanowienie silnego zarządzania ryzykiem

Dla Twojej kariery inwestycyjnej i konta bankowego kluczowe jest, abyś prowadził odpowiednią strategię zarządzania ryzykiem.

Podczas handlu kryptowalutami nigdy nie możesz ryzykować więcej niż 2% swojego kapitału. Zwłaszcza jeśli zaczynasz od niewielkiej inwestycji początkowej.

Świat kryptowalut jest tak zmienny, że możesz stracić wszystkie swoje pieniądze w 2 sekundy. Z tego powodu zawsze powinieneś ustawiać stop-loss w każdej zawieranej transakcji.

3. Nie umieszczaj wszystkich swoich jajek w tym samym koszyku

Słyszałeś ten termin, ale co tak naprawdę oznacza?

Dywersyfikacja to klucz do sukcesu. Dywersyfikacja portfela zapewni Ci pewnego rodzaju ochronę przed stratami.

Na przykład nie chciałbyś inwestować tylko w Bitcoin lub Ethereum. Powinieneś zainwestować w co najmniej 5 różnych monet, aby zdywersyfikować swój portfel. To jeden ze sposobów „ochrony” kapitału.

Jeśli jedna kryptowaluta traci wartość, inna może zyskiwać na wartości.

ProTip: Nie ma prawdziwego sposobu, aby chronić swoje pieniądze w inwestycji. Wszystkie pieniądze, które inwestujesz, są zagrożone. Dlatego tak ważne dla osiągnięcia sukcesu jest praktykowanie silnego zarządzania ryzykiem.

4. Handluj tylko pieniędzmi, które możesz stracić

Ten jest kluczowy dla każdego rodzaju inwestycji.

Nigdy nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które tak ciężko pracowałeś przez lata, aby zaoszczędzić na fundusz uczelniany dziecka lub pieniądze, które masz na nagłe przypadki medyczne. Nigdy nie inwestuj żadnych pieniędzy, których potrzebujesz pod koniec miesiąca, aby opłacić czynsz, myśląc, że odzyskasz je z zyskiem w ciągu kilku dni.

To niezawodny sposób na znalezienie się bezdomnym lub głodnym.

OK, może nie aż tak ekstremalne, ale jeśli nie jesteś ostrożny, jak inwestujesz swoje pieniądze, jest to bardzo możliwy scenariusz.

Jeśli nie masz jeszcze gotówki na wydatki na koncie oszczędnościowym, zobacz, gdzie możesz wyciąć niektóre rachunki ze swojego życia, aby zacząć zbierać dodatkowe pieniądze. Czy naprawdę potrzebujesz zrobić fryzurę? Czy naprawdę musisz wyjść na obiad??

Przeciętny Amerykanin wydaje prawie 3000 USD rocznie w restauracjach, wyobraź sobie, ile pieniędzy mógłbyś zarobić, gdybyś po prostu przestał jeść?

Zgarnij grosze, zaoszczędź trochę pieniędzy z wypłaty, a potem możesz rozpocząć karierę kryptowalutową.

5. Zacznij od realistycznych oczekiwań

Nie uda ci się. Stracisz pieniądze. Wtedy się nauczysz.

Prawdopodobnie powiedziano ci, że musisz zainwestować w bitcoiny, jeśli chcesz być bogaty w ciągu kilku miesięcy.

Nie dajcie się zwieść.

Tak, niektórzy ludzie są teraz bogaci, ponieważ zainwestowali w bitcoiny kilka lat lub miesięcy temu. Musisz jednak pamiętać, że tylko dlatego, że cena bitcoina wzrosła w 2017 r., Nie oznacza, że ​​będzie ona rosła każdego miesiąca.

Jak każdy rynek, rynek kryptowalut porusza się w górę iw dół. Występuje w obu kierunkach. Należy pamiętać, że im bardziej zmienny jest rynek, tym trudniej będzie dokonywać inteligentnych inwestycji.

Widzisz, w inwestowaniu chodzi o wyczucie czasu. Jeśli zainwestowałeś 100 dolarów tuż przed skokiem w 2017 roku, być może świętujesz nowym samochodem lub domem. Ale jeśli zainwestowałeś swoje pieniądze na początku 2018 roku, możesz ponieść dużą stratę, ponieważ rynek stracił prawie 90% jego wartości od stycznia.

Jeśli nie masz środków finansowych na poniesienie dużej straty, będziesz chciał spędzić kilka godzin, próbując nauczyć się czytać wykresy. Wielu zaawansowanych traderów nauczyło się dostrzegać powtarzające się wzorce na swoich perspektywicznych rynkach. Jest to tak samo łatwe do zrobienia na rynku kryptowalut, jak na każdym innym.

Oczywiście nie oznacza to, że jest to łatwe.

Spodziewaj się spędzenia wielu miesięcy na studiowaniu różnych wzorców. Ćwicz dalej, aby upewnić się, że zainwestujesz odpowiednią ilość pieniędzy we właściwym momencie.

6. FOMO

FOMO to fobia, która wkrada się do umysłu każdego nowego tradera.

Co to za tajemniczy strach?

FOMO: Strach przed przegapieniem.

Możesz pomyśleć, że nie zostaniesz dotknięty tym problemem, ale możesz mieć pewność, że pewnego dnia obudzisz się o 3 nad ranem, aby sprawdzić swoje transakcje kryptowalutowe.

Nie martw się, nie przegapisz tego. Nadal jesteś na czas, aby zarabiać na handlu kryptowalutami.

Kiedy rynek kryptowalut osiągnął kapitalizację rynkową wynoszącą 800 miliardów dolarów w styczniu 2018 roku, a bitcoin osiągnął prawie 20 000 $, wszyscy o tym mówili. Wszyscy uważali, że to dobry pomysł, aby zainwestować w kryptowalutę.

Potem, ponieważ te waluty stawały się realne i nikt nie chciał przegapić okazji, stało się odwrotnie.

Rynek kryptowalut traci na wartości od 8 stycznia 2018 r., A osoby, które zainwestowały – emocjonalnie i bez żadnej wiedzy – wszystkie swoje pieniądze w kryptowaluty na początku 2018 r. Straciły prawie wszystko..

7. Rynek się zmienia i Ty też powinieneś

Gdy zaczniesz inwestować w kryptowaluty, pamiętaj, aby mieć dla siebie wolny czas.

Nie sprawdzaj akcji cenowej co 5 minut. To jest szkodliwe dla twojego zdrowia psychicznego i dla twojej kieszeni. Możesz stać się emocjonalny, możesz się bać i zamknąć transakcję zbyt wcześnie lub otworzyć inną w oparciu o emocje.

Jeśli chcesz odnieść sukces, wszystkie Twoje decyzje muszą być oparte na analizie technicznej, a nie na emocjach.

Weź oddech i odejdź.

8. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia analityczne

Nie będziesz w niczym dobry, jeśli nie będziesz widzieć, co robisz. W zależności od giełdy lub brokera, na który się zarejestrujesz, mogą mieć bardzo prymitywne i podstawowe wykresy, które nie oferują jasnej wizji akcji cenowej.

Będziesz chciał zarejestrować się w witrynie internetowej, która będzie oferować lepsze narzędzia i sposoby analizowania wykresów przed zawarciem jakiejkolwiek transakcji.

9. ICO

Kiedy firma chce stworzyć nową kryptowalutę i musi zebrać fundusze, najlepszym rozwiązaniem jest ICO (Initial Coin Offering).

ICO to forma długoterminowej inwestycji, która może być bardzo opłacalna.

Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli inwestujesz w ICO, inwestujesz w kryptowalutę, która nie została jeszcze utworzona, może minąć lata, zanim zobaczysz zysk.

Odpowiednikiem ICO na rynku głównym jest pierwsza oferta publiczna (IPO). Jeśli wybierzesz odpowiednią ICO, może to być jak inwestycja w Apple w 1980 roku, kiedy to uruchomili pierwszą ofertę publiczną (IPO) swoich akcji za 22 USD.

Apple jest obecnie warte ponad 1 bilion dolarów.

Ostrzeżenie: uważaj na oszustwa.

ICO nie są regulowane przez żadną instytucję ani rząd. Z tego powodu było wiele przypadków fałszywych ICO.

Jeśli stracisz pieniądze w fałszywym ICO, nic nie możesz zrobić. Twoje pieniądze przepadną na zawsze i nie możesz podjąć żadnych działań prawnych przeciwko nikomu.

Wybieraj mądrze i nie wysyłaj nikomu pieniędzy bez wcześniejszego zbadania.

Upewnij się, że przeczytałeś białą księgę, sprawdź, kto stoi za projektem, kto wspiera ICO i upewnij się, że produkt końcowy oferuje rozwiązanie problemu.

Gdy kryptowaluta zostanie uruchomiona, postępuj zgodnie z harmonogramem i kontynuuj, aby upewnić się, że firma nadal pracuje nad projektem i aktualizuje go.

10. Śledź wiadomości

Tak, ta wiadomość jest bardzo ważna dla handlu kryptowalutami. Jak powiedzieliśmy wcześniej, rynek jest bardzo niestabilny, a wiadomości mogą spowodować duże skoki cen kryptowalut.

Jeśli kryptowaluta została wymieniona na nowej giełdzie, jeśli kryptowaluta została zakazana w danym kraju lub jeśli kryptowaluta uzyskała nową zgodę rządu lub dużej międzynarodowej firmy, rynek zareaguje odpowiednio. To wszystkie ważne wydarzenia, na które trzeba mieć oko i szybko reagować.

Gotowy do handlu?

Teraz, gdy masz już pod ręką kilka nakazów i zakazów handlu kryptowalutami, czas zacząć.

Twoim pierwszym krokiem na rynku kryptowalut jest rejestracja w brokerze i platformie handlowej. Gdy już się zarejestrujesz, sprawdź te strategie handlowe dla początkujących.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me