Historia 

FTX Exchange został opracowany przez Alameda Research. Została założona w październiku 2017 roku przez profesjonalnego handlowca Sama Bankmana-Frieda i programistę Gary’ego Wanga. Alameda zarządza cyfrowymi aktywami firm i inwestorów indywidualnych. Platforma zarządza portfelem aktywów cyfrowych o wartości 100 milionów dolarów. Alameda zajmuje się również profesjonalnym handlem aktywami cyfrowymi o dziennych obrotach od 600 mln USD do 1,5 mld USD.

Ci sami założyciele Alameda Research stoją za uruchomieniem FTX Platforma. Giełda oficjalnie pojawiła się w 2018 roku. Z prawnego punktu widzenia właścicielem serwisu jest firma FTX Trading LTD, zarejestrowana na wyspach Antigua i Barbuda. W lipcu 2019 giełda uruchomiła własny token i przyciągnęła 8 milionów dolarów od inwestorów instytucjonalnych, aw grudniu 2019 Binance przejął dużą część FTX. W lutym 2020 roku FTX sprzedał 125 milionów tokenów FTT.

funkcje

Giełda oferuje obecnie rynki spot i futures, opcje, tokeny lewarowane, tokeny zmienności, tokeny specjalne i platformę OTC.

  • Spot – na platformie spot dostępnych jest 30 par handlowych dla USD, USDT, BTC i BRL. Najbardziej płynną parą jest BTC / USD z wolumenem obrotu 435 mln USD w maju.
  • Futures – Platforma zawiera ponad 50 kontraktów futures. Dostępne są umowy miesięczne, kwartalne i bezterminowe
  • Tokeny lewarowane – inicjatorem tokenów lewarowanych jest giełda FTX. Jako pierwsi wprowadzili lewarowany mechanizm handlu na rynku spot. FTX jest również odpowiedzialny za dostarczanie tych tokenów. W sumie na giełdzie prezentowanych jest około 100 tokenów z dźwignią -3, -1, 0,5, 1 i 3.
  • Żetony zmienności. Są to kontrakty, które rozliczają się w postaci bezwzględnej zmiany ceny monety w czasie. Okresy mogą być dzienne, tygodniowe lub kwartalne.
  • Żetony specjalne. Specjalne tokeny obejmują indeksy kryptowalut (podobne do ETF), tokeny wyborów prezydenckich w USA w 2020 r., Wartości hashrate i tokeny powiązane z ceną ropy WTI.

Prowizje

Standardowa prowizja wynosi 0,02% dla producenta i 0,07% dla przyjmującego. Wartości te można zmniejszyć, zwiększając wolumen obrotu.

FTX oferuje również programy polecające i VIP. Aby zostać członkiem VIP, wolumen obrotu musi przekroczyć 100 milionów USD.

1% i 4% oznacza, że ​​30-dniowy wolumen obrotu tradera powinien wynosić 1% lub 4% całkowitego wolumenu obrotu na FTX. Twój wolumen musi spełniać którekolwiek z wymagań (w USD lub%), aby kwalifikować się do programu VIP.

Kiedy użytkownicy rejestrują się za pomocą Twojego linku polecającego, otrzymujesz 30% ich prowizji handlowych, a oni z kolei otrzymają 5% rabatu na prowizje od wszystkich transakcji.

Dla posiadaczy tokenów FTT przewidziana jest dodatkowa zniżka na prowizje

Doładowanie konta nie wiąże się z żadnymi opłatami. Obowiązują opłaty za utworzenie i rozliczenie w wysokości 0,10% oraz dzienna opłata za zarządzanie w wysokości 0,03% dla tokenów lewarowanych. Użycie dźwigni większej niż 50x zwiększa prowizje handlowe o 0,02%, a użycie dźwigni 100x lub wyższej – o 0,03%. Kasa ubezpieczeniowa występuje jako beneficjent dodatkowych opłat.

Token FTT

FTT jest podstawą wzrostu FTX ekosystem

  • Token FTT jest sprzedawany na giełdach FTX, Binance, Bitfinex, Huobi i innych, zajmując 34 miejsce w rankingu CoinMarketCap.
  • FTX kupuje i spala tokeny FTT w kwocie równej 1/3 wszystkich opłat pobieranych przez giełdę.
  • Token FTT może służyć jako zabezpieczenie na giełdzie FTX.
  • FTT gromadzi socjalne zyski z funduszu ubezpieczeniowego FTX.
  • Posiadacze FTT otrzymują zniżki na prowizje.

Łącznie wydano 350 000 000 FTT, który jest obecnie odkupywany i spalany, aż pozostaje tylko połowa całkowitej podaży.

KYC

Na platformie istnieją trzy poziomy weryfikacji tożsamości. Na pierwszym poziomie wystarczy podać adres e-mail i kraj zamieszkania. W takim przypadku dzienna kwota środków dostępnych do wypłaty będzie równa 1000 USD. Drugi poziom wymaga dostarczenia określonych dokumentów, ale osiągnięcie tego poziomu oznacza, że ​​nie będzie limitów wypłat. Na trzecim poziomie wymagany jest wyciąg bankowy, który pozwoliłby użytkownikowi korzystać z platformy OTC.

Wniosek

FTX to duża platforma instrumentów pochodnych z unikalnymi narzędziami, które będą odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. W przyszłości może być w stanie konkurować z takimi gigantami kryptowalut, jak Binance i Bitmex. A od maja 2020 roku istnieje możliwość handlu na FTX przy użyciu narzędzi 3Commas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me