Dobré popoludnie priatelia!

Dnes tu máme novú recenziu. Reč je o burze kryptomien BitMEX. V minulých článkoch sme sa pozreli na burzu Binance, ktorá nemá marginové obchodovanie. Pre porovnanie by som rád hovoril o tom, ako funguje stránka, ktorá má také príležitosti. Začnime!

Ako som už povedal, akékoľvek obchodovanie s maržami je úverový obchod s veľmi vysokými rizikami. V tomto ohľade sa zásadne líši od bežného obchodovania s kryptomenami. Ale práca na BitMEX je tiež jedinečná, pretože je to BitMEX, to znamená, že burza má na rozdiel od funkcií iných ľudí veľa svojich vlastných..

Ale najskôr. Možno vás prekvapí, ale chcem začať nie registráciou, rozhraním a základnými funkciami platformy, a to ani hlavnými charakteristikami, ale recenziami o tom. Pretože práve oni sú dnes jedným z určujúcich faktorov, kvôli ktorým buď pracujú s burzou, alebo odmietnu raz a navždy, vzhľadom na podvodnú stránku, podvod alebo čokoľvek iné..

Spätná väzba na burzu BitMEX

Priatelia, recenzie sú veľmi rozporuplné a je to hlavne z dôvodu obchodovania s maržami, obrovskej finančnej páky (X100) a vysokých rizík. To znamená, že začínajúci obchodníci, ktorí prídu na burzu, prečítajú si, že tu môžete rýchlo získať 1 000% zisku, zaregistrovať sa, vložiť peniaze na burzu, vyčerpať vklad, sklamať sa a zanechať negatívnu spätnú väzbu.

Nie je tu nič prekvapujúce – neexistuje žiadna prax obchodovania s maržami. Takejto kontrole by som nevenoval veľkú pozornosť, pretože tí, ktorí sa nevyznajú v obchodovaní s maržami, tu nemajú čo robiť! Opäť zdôrazňujem: táto recenzia je určená pre tých, ktorí chcú vedieť, ako obchodovanie s maržami funguje, či už má zmysel dôverovať burze BitMEX, ako aj pre tých, ktorí dlhodobo úspešne obchodujú na konvenčných burzách (bez marží) a chcete vyskúšať niečo nové. Ak máte počiatočnú úroveň vedomostí a praxe, nízku úroveň odolnosti proti stresu – dôrazne vám odporúčam, aby ste nezačali obchodovať na BitMEX, pretože s pravdepodobnosťou 90% bude váš výsledok nasledujúci:

Pokračujeme v recenziách, v prípade nováčikov je to jasné. Je to úplne iná záležitosť, keď o výmene informácií píšu skúsení alebo známi obchodníci, existujú veľmi hlasné škandály, že samotný BitMex pôsobí proti svojim vlastným používateľom. Toto je už skutočný dôvod na premýšľanie. Uvažujme podrobnejšie o niekoľkých príkladoch.

Podozrenie z transakcií proti ich obchodníkom

Na sieti boli zverejnené informácie, že BitMEX robí manipuláciu s cenami a obchodovanie s používateľmi. Takto to bolo oprávnené. Vlani v apríli, keď sa konala veľmi známa konferencia Consensus, na ktorej Arthur Hayes (a to je samotný generálny riaditeľ spoločnosti BitMEX) povedal: „Aby sme prilákali ľudí na zabezpečenie likvidity, sponzorovali sme projekt, ktorý bude v úvodzovkách ako hneď ako sa pridá nový produkt. “.

Znamená to, že BitMEX nafukuje a manipuluje, pričom jeho obchodníci nakupujú a predávajú rovnaké aktíva súčasne, aby umelo vytvorili ilúziu trhových aktivít? Vzhľadom na to, že hlavným obchodníkom stránky je Nick Adrianov, ktorý priamo vykonáva úlohy správy BitMEX, je takáto činnosť určite v jeho silách.

BitMEX samozrejme nepotvrdzuje, že samotná burza kupovala svoje vlastné objednávky, ale ľahko trvá na tom, že jedným z ich hlavných cieľov je zvýšenie likvidity na altcoinoch..

Obchodníci nachádzajú podobnosti medzi BitMEX a MLM

Iní porovnávajú BitMEX s MMM a podobnými pyramídami a poukazujú na to, že výmenný terminál je iba emulátorom obchodovania, pretože na ňom nie je žiadny fiat, nemožno ho na burze zadať. Podľa takýchto používateľov platí, že bez ohľadu na to, koľko bitcoinov je na burze, všetky nakoniec pôjdu na províziu za transakcie, teda do vrecka burzy, a problém nastane, keď bude viac ľudí, ktorí budú chcieť predať BTC než tí, ktorí si chcú kúpiť. Dospievajú tiež k záveru, že obchodníci na burze uskutočňujú transakcie sami so sebou..

Škandály

Názov burzy navyše počuť pri škandálnych udalostiach. Koncom minulého roka teda vyvolala v sieti veľký záujem správa, že spoločnosť BitMEX zablokovala účet známeho obchodníka s kryptomenami Tonyho Weissa pre podozrenie z amerického občianstva. Občania tejto krajiny nemôžu obchodovať na burze. Mnoho ľudí však tento zákaz obchádza pomocou VPN..

Tony Weiss na svojom Twitteri zverejnil odkaz na odporúčanie, aby sa ľudia mohli zaregistrovať na burze. Takmer okamžite bol zablokovaný jeho účet so všetkým vkladom a aktívnymi transakciami. Obchodník kontaktoval podporu a uviedol, že v Spojených štátoch strávil celý rok iba 30 dní a pomocou jeho sprostredkovacieho odkazu bolo za 4 roky zaregistrovaných viac ako 900 skutočne obchodujúcich používateľov, takže používatelia sprostredkovania sú polovicou jeho príjmu. Požiadal som, aby som ich priniesol aspoň von. Na čo mu bolo odporúčané rýchlo vybrať vklad a uzavrieť otvorené objednávky.

Nie je to jediný prípad, kedy podpora BitMEXu nereaguje na obchodníkov. Mnohí z nich to preto jednoducho považujú za podvod a podvodnú stránku, ktorá manipuluje s údajmi na svojom serveri. Podrobný popis situácie[OG1] (snímka obrazovky).

To znamená, že ak sme v predchádzajúcich článkoch o Binance povedali, že burza má medzi používateľmi bezchybnú reputáciu a neustále ju podporuje nielen vylepšením stránky, ale aj účasťou na nových charitatívnych nadáciách, vývojom propagačných akcií a špeciálnych programov, potom je situácia úplne rôzne. To, ako veci v skutočnosti stoja, je ktokoľvek. To, či budete na burze BitMEX pracovať alebo nie, je len na vašom vlastnom nebezpečenstve a riziku..

Poviem to: napriek všetkému uvedenému stále zostáva jednou z vedúcich búrz z hľadiska objemu obchodov za deň. V rubľoch je to 159 839 597 133 rubľov, v bitcoinoch –

608 220 BTC. Preto určite stojí za to si ho podrobnejšie preštudovať. Poďme sa rýchlo pozrieť na výkon burzy, jej praktické výhody a nevýhody a prejdime k rozhraniu a obchodovaniu.

Hlavné ukazovatele burzy BitMex

 • Výmenný web – bitmex.com
 • Rok vytvorenia – 2013
 • Krajina a umiestnenie – Čína, Hongkong
 • Podporná služba – vedomostná základňa, online chat, systém predaja lístkov v angličtine, e-mail, sociálne siete, služby okamžitých správ
 • Jazyky – Angličtina, ruština, čínština, japončina, kórejčina
 • Terminál – TradingView
 • Typy účtov skutočný účet, bezplatný demo účet –
 • Vklad / výber finančných prostriedkov – bitcoin
 • Aktíva – Bitcoin, Cardano, Bitcoin Cash, EOS Token, Ethereum, Litecoin, Tron, Ripple[OG2] 
 • Mobilné obchodovanie – Áno
 • Fiat – nie
 • Provízie – Áno
 • partnerský program – Áno
 • BitMEX API – Áno

Ako sa zaregistrovať na burze TrochaMEX?

Registrácia je pozoruhodná a nelíši sa od vytvorenia účtu na iných burzách, preto sa ňou nebudeme podrobne zaoberať. Hlavnou vecou je venovať pozornosť bezpečnosti, pretože phishing sa na trhu s kryptoburzami stal veľmi populárnym, podvodné stránky maskujú svoju URL ako adresu burzy a zdá sa, že idete na oficiálnu webovú stránku burzy, ale v V skutočnosti dávate svoj vklad podvodníkom. Preto je tu hlavným kritériom bezpečné pripojenie https:

Obchodovanie na BitMEX

BitMEX sa obchoduje na XBT. Takto je na burze určený bitcoin. Zostatok na burze je viazaný na ňu, takže doplnenie, výber finančných prostriedkov a uskladnenie je možné iba v XBT, nemôžete na to použiť doláre ani inú menu.

Prečo nie štandardná skratka BTC? Prvým rysom burzy je, že na nej obchodujú nie s mincami, ale so zmluvami, takže tu sa stalo možné, mať na účte bitcoin, obchodovať s ním v tandeme alebo všeobecne napríklad s LTC / ETH pár. Predáte a kúpite zmluvu viazanú na mincu. Všetky ceny, straty a zisky sa počítajú v XBT. Koľko stojí samotné XBT? Cena sa počíta takto:

Zmluvná cena = 1 / najvýnosnejšia sadzba v cene objednávkovej knihy

Napríklad dnes stojí 1 bitcoin 3923 dolárov, čo znamená, že hodnota kontraktu v XBT bude 1/3923 = 2,5490 XBT.

Mnohí spočiatku nie sú zvyknutí na to, že napríklad ak obchodujete s párom ETH / USDT, potom sa hodnota kontraktov pre tento pár počíta aj v XBT, hoci obchodovanie sa uskutočňuje v dolároch. Viac o zmluvách sa dozviete vo vedomostnej databáze BitMEX.

Obchodovanie s maržou BitMEX

Ako už viete, obchodovanie na BitMEXe je založené na marži, to znamená, že vám umožňuje použiť požičané prostriedky proti kolaterálu – marži. Vďaka tomu môžete použiť čiastku, ktorá výrazne prevyšuje vklad – až 100-krát. Tento pomer predstavuje pákový efekt.

Ak máte napríklad na zostatku 0,01 XBT, môžete otvárať pozície až do 1 XBT zabezpečené vkladom (0,01 XBT). On je ten, kto je maržou, ktorá je zmrazená v súvahe na otvorenie transakcie.

Takáto veľká páka a možnosť dosiahnuť značné zisky obchodníkov veľmi lákajú, vstupujú na burzu s veľkými očakávaniami, ale nakoniec sú sklamaní a nechávajú negatívne recenzie..

Prečo nováčikovia vypúšťajú depozit a čo je v likvidácii?

Stále teda máte rovnakých 0,01 XBT a otvoríte objednávku za 1 XBT. Predpokladajme, že sa cena začne pohybovať inak, ako ste čakali, že poklesne trikrát a obchodná cena je teraz 0,3 XBT. Ale 0,01 XBT je vo vašom účte stále zmrazených. Ako môže v tomto prípade výmena od vás vymôcť stratu?

Toto nedovolí likvidácia – burza uzavrie obchod so stratou ešte predtým, ako prekročí maržu (0,01 XBT), a vy máte dlh. Keď sa strata začne blížiť k veľkosti marže, objednávka je okamžite zlikvidovaná a vaše straty budú iba 1%, t. obchodník zostane bez peňazí.

Vďaka algoritmu likvidácie bolo možné použiť požičané prostriedky na obchodovanie bez toho, aby ste riskovali obrovské mínus. Likvidácia je k dispozícii na všetkých burzách s obchodovaním s maržou.

To je jeho hlavný rozdiel od bežného obchodovania, pri ktorom je možné dlho neuzatvárať stratový obchod. Tu je rýchlo likvidovaná a to je pre obchodníka s kryptomenami, ktorý sa rozhodol vyskúšať obchodovanie s maržou, to najhoršie:

Na kontrolu rizík je potrebné správne pristúpiť k výberu pákového efektu.

Páka na BitMEX

Pred otvorením prvého obchodu je dôležité osvojiť si jedno zo základných pravidiel: čím vyššia páka, tým vyššie riziko. Pákový efekt zvyšuje nielen zisk v prípade úspešného dokončenia transakcie, ale aj stratu v prípade opačného výsledku!

Vzácny profesionálny obchodník poradí, aby sa využil pákový efekt viac ako 10 na 1. A asi 10, nie každý si je istý. Niektorým sa darí obchodovať so ziskom pomocou veľkej páky. Ale akýkoľvek neopatrný postup, a nie je tam žiadny vklad – likvidácia.

Takže ak otvoríte pozíciu na 0,2 XBT s vkladom 0,1 XBT, vaša strata bude asi 50% a nedosiahne likvidáciu. A ak za 1 XBT, to znamená 10-krát viac, potom je prípustná strata asi 10% a v dôsledku toho likvidácia.

Ako sa obchod likviduje?

Burza zlikviduje obchod, ak index nedosiahol likvidačnú známku. Toto sú priemerné náklady na dáta z rôznych búrz kryptomeny. Môžete si pozrieť index na tejto stránke. Prečo sa to robí? Aby sa zabránilo nespravodlivej likvidácii transakcií vinou výmeny. Ak cena dramaticky zmení smer pohybu, o 20% alebo viac iba na burze BitMEX z dôvodu technickej poruchy alebo manipulácie to nebude viesť k likvidácii.

Rozhranie BitMEX

Obchodovanie sa uskutočňuje v rovnomennej sekcii – Obchod / Obchod

Jednou z dôležitých výhod výmeny je schopnosť usporiadať bloky rozhraní akýmkoľvek pohodlným spôsobom. Presunúť, presunúť a dokonca aj odstrániť. Napríklad odstránite Dephov graf a zväčšíte graf TradingView:

V grafe je predvolene indikátor BXBT. Predstavuje priemernú cenu búrz GDAX a Bitstamp. Ak je to potrebné, dá sa to odstrániť kliknutím na rozbaľovaciu ponuku vedľa indikátora a výberom najnižšej položky „Odstrániť“.

Ľavé menu

Zadať objednávku – ponuka pre zadávanie objednávok. Je ich tu 7: 

 • Obmedziť – označuje požadovanú hodnotu, za ktorú ste pripravení na kúpu alebo predaj zmlúv, uvedenú obchodníkom. Dohoda sa na ňom uzavrie. Nevýhodou takého pokynu je, že trhová hodnota bude ďaleko od hodnoty, ktorú potrebujete, a na vykonanie pokynu budete musieť dlho čakať.

 • Trh / trh objednať – okamžitý nákup alebo predaj za cenu, ktorá je v súčasnosti relevantná na trhu.
 • Stop Market – keď cena dosiahne určitú hodnotu, spustí sa predaj za trhovú cenu.
 • Stop Limit – všetko je ako v službe Stop Market, iba cenu neurčuje trh, ale vy musíte určiť konkrétnu limitnú cenu a minimálnu stop cenu – predajnú cenu. Tieto dve čísla by sa mali mierne líšiť.

 • Trailing Stop – o takýchto objednávkach sme hovorili v predchádzajúcom článku, keď sme sa pozreli na burzu Binance. Nebudem sa tu ďalej zdržiavať.
 • Vezmite si limit zisku / limitnú objednávku, stanovenie zisku – predáva za pevnú cenu. 
 • Vezmite si trh so ziskom – predaj za trhovú cenu, keď sa dosiahne.

Pod objednávkovým oknom je posúvač okrajov

Úplne prvý bod Kríž vypočítava pákový efekt na základe vášho zostatku. 

Dôležité! Táto položka je veľmi riskantná možnosť, je lepšie sa k tomu nikdy neuchýliť.

Povedzme, že váš vklad zodpovedá 2 000 USD. Zadáte objednávku na 10 000 zmlúv – pákový efekt je automaticky nastavený na 5-násobok. Nie je potrebné vyberať pákový efekt, ktorý je predvolene ponúkaný, môžete nastaviť úplne akýkoľvek.

To je na dnes všetko. V nasledujúcom článku budeme ďalej hovoriť o obchodovaní na BitMEXe, zvážime všetko pomocou príkladu limitu objednávky, analyzujeme všetky okná, kde môžu alebo nemusia byť začiarkavacie políčka, pretože nie je jasné, na čo slúžia a my vytvorte našu prvú objednávku na tejto burze. Budeme tiež hovoriť o použití robotov a ďalších efektívnych nástrojov pri obchodovaní s maržami na tejto burze. Uvidíme sa čoskoro!

Veľa šťastia a dobrých ziskov!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me