dārgie draugi,

Es turpinu sarindot kriptovalūtu tirgus skaļāko un rezonējošāko krāpšanos TOP10.

Šeit ir saraksts ar pieciem labākajiem. Vērtējums sākas šeit. Ja neesat lasījis rakstu TOP-10 krāpšanās un zādzības kriptovalūtas vēsturē (1. daļa), tad noteikti izdariet to!

Contents

5. vieta – BTC-e (WEX) apmaiņas noslēgums

Stāsts, kas saistīts ar šo apmaiņu, ir filmas adaptācijas vai vismaz detektīvromāna publicēšanas cienīgs. Kas ir ievērojams šajā lietā kriptovalūtu noziegumu vēsturē, tas, ka slēgšana notika nevis hakeru uzbrukumu dēļ, kā tas bieži notiek, bet gan FIB darbību dēļ.

2017. gada 25. jūlijā vietne btc-e.com un tās spoguļi pārstāja darboties. Kā vēlāk izrādījās, tajā dienā biržas līdzdibinātājs (Aleksandrs Vinniks) tika aizturēts apsūdzībā par naudas atmazgāšanu kopumā 4 miljardu USD apmērā. Tajā pašā dienā tika konfiscēti serveri, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, kas faktiski izraisīja sistēmas darbības traucējumus..

Kā vēlāk izrādījās, pēc Apvienotās Karalistes regulatora rīkojuma visi konti, kas saistīti ar BTC-e apmaiņu, tika bloķēti.

Tajā pašā laikā saskaņā ar baumām, kuras jau ir apaugušas ar leģendām, Vinnikam pieder viena miljarda USD lielu līdzekļu atslēgas, kuras biržas darbības laikā viņam izdevās izņemt ofšoros..

2017. gada 15. septembrī darbu sāka kriptovalūtas maiņa WEX, kas oficiāli nav vecās BTC-e tiesību pārņēmēja, taču saņēma visu reģistrācijas informāciju par slēgtās biržas klientu bāzi un to atlikumiem..

Saskaņā ar jaunās biržas administrēšanas plānu 61,79% no vecā atlikuma tiks nodrošināti skaidrā naudā un kriptovalūtā, bet 38,21% – WEX žetonu veidā. Tiklīdz birža sāka savu darbu, es izņemu saņemtos līdzekļus pēc tā laika likmes. Rezultātā mums izdevās saglabāt trešdaļu no kopējā bilances.

Nākamā gada jūlijā kļuva zināms, ka WEX biržu nopirka bijusī DPR milicija – Dmitrijs Khavčenko.

Pirkuma mērķis, kā viņš pats apgalvoja atklātajos avotos, ir padarīt WEX par “neatzītu republiku finansiāla atbalsta platformu”, kā arī “cīņu pret dolāra dominēšanu” (materiāls no atvērtiem avotiem)

Tajā pašā laika posmā kriptovalūtas kursi biržā sāka būt pretrunā ar vispārējo tirgus dinamiku. Dažu altos un pašas biželejas bumbas cenas WEX sāka ievērojami pārsniegt tirgu. Dažām vijolēm atšķirība bija desmitkārtīga. Tajā pašā laikā līdzekļu izņemšana no lietotāju atlikumiem gandrīz nekavējoties tika bloķēta, ko izskaidroja ar tehnisko darbu.

Tā rezultātā bloķēšana nekad netika noņemta līdz apmaiņas pastāvēšanas beigām..

21. novembrī Binance amatpersonas paziņoja par mēģinājumu izņemt desmitiem miljonu dolāru kriptovalūtā no WEX piederošajiem kontiem. 28. novembrī visi WEX piederošie spoguļi un domēni tika bloķēti.

Tā rezultātā daudzi lietotāji nespēja atgūt savus līdzekļus. Aleksandrs Vinniks, pēc aprīļa informācijas, joprojām atrodas apcietinājumā Grieķijā. Viņa izdošana ir pieprasīta no trim valstīm: ASV, Krievijas, Francijas.

4. vieta – Coincheck hack

2018. gada 26. janvārī Japānas birža Coincheck pārtrauca tirdzniecību. Kā izrādījās vēlāk, iemesls bija 100 miljonu XRP un aptuveni 600 miljonu XEM un citu monētu zādzība no vietnes kontiem. Kopējais nozagto kriptogrāfijas apjoms dolāru izteiksmē bija aptuveni 1,35 miljardi USD pēc tā laika kursa. Šis fakts automātiski padarīja Coincheck laupīšanu par lielāko nozagto kriptogrāfisko daudzumu ziņā.

Bet ne tikai tāpēc es šo pasākumu ierindoju ceturtajā vietā.

Ja paskatās uz iepriekš redzamo diagrammu, mēs redzēsim, cik dramatiski šis notikums ietekmēja NEM likmi. Monēta, kas jau bija pakļauta lāču tirgus spiedienam, pēc ziņām burtiski sabruka, zaudējot svaru vairāk nekā divas reizes un nepārprotami jutoties sliktāk nekā tirgus. Lāču rallija rezultātā NEM samazinājās no 1,79 līdz 0,20 USD par monētu, un tieši Coincheck apmaiņas laupīšana deva milzīgu ieguldījumu šajā avārijā. Tik dramatisks XEM valūtas kursa kritums sarežģītā situācijā nostādīja ne tikai šīs monētas investorus, bet arī pašu NEM fondu, kurš burtiski tika nostādīts uz bankrota robežas un joprojām nevar atkopties no finansiālām grūtībām..

Vēl viena nozīmīga šīs laupīšanas ietekme ir mainīt Japānas politiku attiecībā uz kriptovalūtu tirgu..

Pēc laupīšanas uzlecošās saules zemes valdība veica vairākus skarbus pasākumus, piemēram:

  • visu kriptovalūtu apmaiņas Japānā pārbaude par atbilstību informācijas drošības prasībām;
  • stingrāki normatīvie noteikumi visām esošajām kriptovalūtu biržām;
  • tādu anonīmu kriptovalūtu kā Monero, Dash un Zcash aizliegums

Lieki piebilst, kā pēdējais rādītājs ietekmēja iepriekš minēto monētu likmi? Protams, viņi jutās sliktāk nekā tirgus. Un netieši pie vainas bija Coincheck laupīšana..

3. vieta – scam Decentralized Autonomous Organization (DAO)

DAO ir pirmās decentralizētās autonomās organizācijas nosaukums, kas tika veidota uz viedā līguma pamata. Pēc būtības tas bija pašpārvaldes ieguldījumu fonds, kur investori paši balso par konkrētu projektu un vada fonda darbu..

2016. gada 17. jūnijā notika uzbrukums, pateicoties kuram tika nozagti 3 641 694 ETH jeb aptuveni 60 miljoni USD pēc tā laika kursa..

(Lieki piebilst, ka ēteru likme tajā dienā burtiski avarēja?)

Šīs zādzības īpatnība slēpjas faktā, ka tā tika veikta nevis koda pārkāpuma dēļ, bet gan pašas DAO sistēmas nepilnību dēļ, kas atalgoja meitasuzņēmuma radītāju. Krāpnieks šo operāciju atkārtoja tikai pēc iespējas vairāk reižu. Tomēr logs meitasuzņēmuma izveidošanai ir 27 dienas, un visi piešķirtie līdzekļi šim periodam ir iesaldēti..

Skandāla uzliesmojuma rezultātā tika veikta aptauja

un tika pieņemts priekšlikums, kuru pats Vitāliks Buterins iesniedza tiesā. Ierosinājums bija 27 dienu turēšanas laikā izgatavot cieto ētera dakšiņu, caur kuru visi īpašnieki saņems divas monētas, izmantojot tīkla dakšiņu. Šajā gadījumā hakeris nesaņems jaunizveidoto monētu, jo alts dati tiks novirzīti šīs zādzības upuriem.

Lēmumam veikt cieto dakšiņu bija daudz pretinieku, jo kriptovalūtas pastāvēšanas vēsturē tika izveidots precedents, kas pārkāpa blokķēdes pamatprincipu – “Kodekss ir likums”. Daudzi Vitalik komandas locekļi palika uzticīgi šim principam un turpināja atbalstīt veco Ētera filiāli, ko tagad sauc par Classic.

Ethereum un Ethereum Classic līdzās šai dienai pastāv līdzās un ir dzīvs pierādījums tam, ka viedie līgumi nav zādzību un maldināšanas panaceja, bet ir tikai viens no uzņēmējdarbības un dzīves instrumentiem, kuru, neuzmanīgi vai bezatbildīgi lietojot, var radīt lielas problēmas..

2. vieta – Mt. Gox biržas bankrots

Līdzekļu nozagšana no Mt. Gox biržas, iespējams, vairs nav lielākā nozagtā apjoma ziņā. Šajā sakarā Coincheck pārspēja pēdējo (1,35 miljardi USD pret 470 miljoniem). Tomēr rezonanses spēka un traģēdijas mēroga ziņā šī zādzība, iespējams, joprojām ir viena no briesmīgākajām.

Tas viss attiecas uz lomu, kādu šī birža spēlēja kriptovalūtu tirgū jau 2013. gadā. Tad vietnes apjoms tirgū sasniedza 70% no kopējā tajā laikā veikto darījumu skaita..

Biržas bankrota vēsture sākās 2014. gada februārī, kad biržas izveidotājs Marks Karpeles paziņoja par 850 000 BTC zādzību un tiek risināts biržas bankrota jautājums..

Kā vēlāk kļuva zināms pēc neatkarīgas WizSec izmeklēšanas (sk. šeit), šī zādzība tika inscenēta, un nauda tika izņemta no MtGox kontiem uz trim gadiem, laika posmā no 2011. līdz 2013. gadam..

Rezultātā Marks Karpeless tika nogādāts Japānas tiesā un tika apcietināts, kamēr gaidāms spriedums finanšu manipulāciju, krāpšanas un piesavināšanās lietā. (pret drošības naudu nonāca 2016. gada jūnijā).

Japānas tiesa iecēla arī pilnvarnieku Nobuaki Kobajaši, kurš veic bankrota procedūru un “civilās rehabilitācijas” programmas īstenošanu. Šīs programmas ietvaros tika apkopoti un apstrādāti visu cietušo pieteikumi, sastādīti kreditoru saraksti un uzsākts aptuveni 160 000 BTC izplatīšanas process upuriem..

Intriga ir tāda, kā cietušie izturēsies ar saņemtajiem līdzekļiem, jo ​​pēc pašreizējā valūtas kursa summas ir diezgan ievērojamas un pastāv risks, ka pēc tam, kad šie biti nonāks tirgū, svārstīgums un lāču korekcijas risks palielināsies..

1. vietas laupīšana Bitfinex un manipulācijas ar Piesiet

Nevienam nav noslēpums, ka Bitfinex un Tether ir divas saistītas organizācijas ar vienu radītāju, bet kādreiz tas bija noslēpums ar septiņiem zīmogiem. Tagad, divus gadus vēlāk, apkopojot visus virsrakstus kopā un izsekojot notikumu vēsturei, ir skaidra saikne starp Bitfinex darbībām un kriptonauda vēršu rallija sākumu 2017. gadā, tā pati apmaiņa bija lielākās sabrukšanas un sagraušanas vaininieks simtiem tūkstošu investoru. Pierādīt šo saistību nav iespējams, bet nesenie notikumi to tikai apstiprina. Ideāls noziegums ir tāds, kas nav atrisināts, tāpēc viss zemāk esošais stāsts ir tikai mēģinājums izveidot loģisku saikni no garas notikumu sērijas ar pieņēmumu piejaukumu.

Šīs hipotēzes pamatā ir divi fakti:

  1. Bitfinex un Tether ir kopīgi dibinātāji, un tie darbojas kopā kopīgās interesēs (sk. Paradīzes dokumenti)
  2. Piesiešana nav 100% fiat nodrošināta. Tagad jūs varat lasīt par to tieši monētas oficiālās vietnes galvenajā lapā piesiet

Stāsts par šo iespējamo krāpšanos sākās 2016. gada 2. augustā, kad Bitfinex pārtrauca tirdzniecību un ziņoja par drošības problēmām..

Mums jāmaksā cieņa, uzņēmums netraucēja un uzrakstīja tiešu testu par kriptovalūtas zādzību (oriģināls raksts šeit). Kā vēlāk kļuva zināms, pēc tā laika valūtas kursa tika nozagti 119 756 BTC jeb aptuveni 72 miljoni USD.

Iepriekš redzamajā grafikā redzams – straujš Bitcoin kritums sākās jau iepriekš – 31. jūlijā, kas liek domāt, ka vai nu kripta tika nozagta vairākas dienas bez administrācijas ziņas, vai arī pati administrācija bija iesaistīta līdzekļu zaudēšanā no kontiem un ar ziņu par zādzību mēģināja sajaukt pēdas un norakstīt zaudējumus.

Pieņemsim, ka Bitfinex patiešām nozaga viņu lietotāju bitus.

Šo ideju īpaši atbalsta tie lietotāji, kuri ir zaudējuši naudu no saviem kontiem, neskatoties uz aktivizēto divfaktoru pārbaudi un nepieciešamību pēc apstiprināšanas pa pastu.

Lai nomierinātu upurus, Bitfinex paziņoja par nozagtās naudas atdošanu. Šajā nolūkā birža ir izdevusi savu BFX marķieri. Tomēr Bitfinex rīkojās netradicionāli un tā vietā, lai izsūtītos žetonus nodotu upuriem, zaudējumus nodeva visiem lietotājiem, arī tiem, kuru nauda palika neskarta. Izņemto līdzekļu kopējā summa – 36 067% no lietotāju aktīviem.

Tie. sekojot mūsu loģikai, apmaiņa paņēma no cilvēkiem reālos bitus un pretī deva konfekšu iesaiņojumus.

Dabiski, ka šāds lēmums nevarēja derēt visiem. Viens no “lielajiem” klientiem, kura vārds nav atklāts, iesniedza ziņojumu policijā (skat šeit). par zādzību 1 300 000 USD.

Tā kā summa bija iespaidīga, FBI iesaistījās.

Likumsakarīgi, ka Bitfinex tas nemaz nebija vajadzīgs, un, lai apslāpētu skandālu, viņa centās naudu pēc iespējas ātrāk “atdot”. Dabiski, ka patiesībā apmaiņa neko nedeva. Tā vietā viņa vienkārši izdrukāja 72 miljonus Tethers un nopirka BFX, būtībā apmainot konfekšu iesaiņojumus pret konfekšu ietinējiem..

Tas notika rekordīsā laikā, tikai 5 mēnešos. Vienkārši nebija iespējams savākt šādus līdzekļus tikai komisijās..

Jau 2017. gada 4. aprīlī Bitfinex ar uzvaru paziņoja par BFX pirkšanas pabeigšanu.

Tomēr burtiski vienlaikus ar šīm ziņām Bitfinex Bitcoin valūtas kurss sāka dīvaini atšķirties no citu biržu kursa. Iepriekš redzamajā diagrammā parādīts, kā Bitfinex oranžā līnija ir virs tirgus cenas (zilā līnija). Šī parādība ir viegli izskaidrojama ar papildu piesietu piesaisti, kuru pircējam vienkārši nebija laika absorbēt.

Lai iegādātos bitcoin, cilvēki papildina savu bilanci Bitfinex reālā fiat, bet viņi jau savā kontā saņem USDT.

Tāpēc, lai tikko ceptais Tether iepakojums varētu izšķīst, ir nepieciešams stabils pieprasījums pēc Bitcoin..

Lai to stimulētu, birža pārtrauca attiecības ar Wells Fargo Bank. Tagad, ja jums ir nepieciešams izņemt fiat no Bitfinex, ir kļuvis neiespējami to izdarīt tieši. Investoram ir jāpērk bižele un jāizņem līdzekļi, izmantojot citas biržas.

Protams, birža izlikās, ka banka pati ir pārtraukusi attiecības ar biržu, nenorādot nekādu iemeslu. Bitfinex pat iesniedza prasību Tether pret banku. Tiesa, dažas dienas vēlāk viņu mierīgi atsauca.

Tomēr plāns izdevās, un tika palaists biželejas bumbiņu pieauguma spararats. Iepriekš redzamā diagramma parāda, ka tieši aprīļa sākums ir visgigantiskākā burbuļa sākums kriptovalūtas vēsturē. 17.04.2017. Birža paziņoja par fiat pieņemšanas atcelšanu.

Tomēr viss noritēja pēc plāna, jo faktiski Tetheru nomainīt pret USD kļuva ļoti grūti un neērti, tā piedāvājums tirgū krasi samazinājās. Tagad bitkoina kursa pieaugums ļāva nesodīti drukāt vairāk Tether, lai tajā nopirktu visu to pašu Bitcoin.

Tā izveidojās burbuļu sistēma, kas pati sevi piepumpēja. Jaunas Tethers tika iztērētas, lai iegādātos bižele, bumbas pieaugums ļāva izdot vairāk Tether, lai nopirktu bižele. Aplis ir pabeigts!

Beigu sākums

Beigu sākums bija nopludināts ziņojums akcionāriem (sk. šeit), kas praktiski apstiprina, ka Bitfinex izmanto Tether jautājumu savām vajadzībām.

Iepriekš redzamā diagramma parāda (skat. Sarkano bultiņu), cik zibenīgi un dramatiski šīs ziņas ietekmēja bižetiena ātrumu. Panika pieauga kā sniega pika, bet pārņēma Tether tipogrāfija, kas kopš 10. oktobra katru dienu izdod papildu 25-50 miljonus USDT.

Tā rezultātā ugunsgrēks tika likvidēts ar pārmērīgu likviditāti, un Bitcoin paātrinājās līdz gandrīz 20,00 USD. Šis līmenis kļuva nepārvarams, un no psiholoģijas viedokļa to nebija iespējams pārkāpt pat ar tipogrāfijas palīdzību..

Cilvēki sāka pārdot biželeju un ņemt peļņu, sākās dabiska tirgus korekcija, kas pastiprinājās pēc tam, kad Bitfinex apturēja lietotāju reģistrāciju.

Tad 3. janvārī FUD nāca klajā ar aizliegumu raktuvēs Ķīnā. Tas viss atgrieza bižele līdz 12 000 USD. Eiforija ļāva panikai. Cilvēki sāka iztukšot bižele.

Iespējams, ka Bitfinex apzināti stimulēja paniku, lai korekcijas laikā padarītu tirgu vadāmu.

Tether mēģināja atkārtot veiksmīgu pieredzi un atkārtot likviditātes ievadīšanu tirgū.

USDT mašīna pēc novērotāju ziņojumiem @tetherprinter drukāšana vairs nebija 25-50, bet 100 miljoni USD dienā. Tomēr izrādījās pretējs efekts.

Tomēr iepriekšējā shēma nedarbojās, un pēc mašīnas palaišanas Bitcoin krišana tikai pastiprinājās. Kritumu veicināja skandāli par problēmām saistībā ar Tether auditu un uzsākto ASV regulatora revīziju par Bitfinex un Tether savienojumu. Tika runāts par nenovēršamu USDT krāpšanos, un nekas nevarēja apturēt lāču tendenci.

Kāds ir rezultāts?

Tā rezultātā, kā mēs zinām, Bitfinex izdevās izkļūt no ūdens. Nozagtās biļešu bumbas nekad netika atrastas. Bitcoin pump un dump ļāva nopelnīt naudu maržinālajā tirdzniecībā un fiksēt ievērojamu peļņu, spēlējot pret pūli. Pašlaik ASV Ņujorkas štata Augstākā tiesa izskata lietu par Bitfinex un Tether savienojumu. Tomēr, tā kā apmaiņa atstāja Amerikas Savienoto Valstu jurisdikciju un pārtrauca pakalpojumus saviem pilsoņiem vēl 2017. gada oktobrī, izredzes, ka tiks atklātas visas mahinācijas starp Bitfinex un Tether, un taisnīgums dominēs ļoti maz.

Labākais noziegums ir neatrisināts noziegums. Bitfinex un Tether mūsu noziedzības reitingā ieņem godpilno 1. vietu.

Secinājums

Dārgie draugi, šeit es beidzu mūsu vērtējumu par visnopietnākajiem noziegumiem kriptovalūtas pasaules vēsturē (reitinga pirmā daļa atrodas šeit). Es izvēlējos vietas pēc sava subjektīvā viedokļa, novērtējot viņu rezonansi un mērogu iegūta kriptonauda sabiedrībā. Ja jums ir savs melnais saraksts, es ar prieku to izlasīšu un kaut ko uzzināšu pats.

Es ceru, ka, izlasot neseno ierakstu sēriju par krāpšanu un manipulācijām tirgū, katrs izdarīs pareizo secinājumu pats..

Tālāk es dalīšos ar to, ko es sev uzsvēru, apkopojot šo materiālu:

  1. Interneta telpā neviens nevar garantēt jūsu kriptovalūtas aktīvu drošību. Izmantojiet saldētavas!
  2. Vienmēr ieguldiet to, ko esat gatavs zaudēt. Nekad neaizņemies vai neaizņemies ieguldījumu nolūkos!
  3. Emocijas ir vissliktākais ienaidnieks jebkuram ieguldījumu lēmumam. Vienmēr turiet prātu skaidru, mēģiniet izvairīties gan no eiforijas, gan panikas izjūtām.
  4. Vienmēr pārbaudiet organizācijas, kurās veicat ieguldījumus. Ievērojiet kritisku pieeju, novērtējot biznesa modeli, uzņēmuma uzvedību tirgū, vadības kompetenci un profesionalitāti.
  5. Dažādojiet savus riskus. Neglabājiet visus līdzekļus vienā projektā, vienā apmaiņā, viena veida aktīvos. Novērtējiet korelāciju un piešķiriet līdzekļus vismazāk korelējošajiem aktīviem cenā.

Es jūs informēju, ka es neuzskatu Bitfinex un Tether par nelikumīgām darbībām un krāpšanu. Tikai tiesa var notiesāt. Es piekrītu tikai savam personīgajam vērtējumam, kura pamatā ir informācija no atvērtiem avotiem. Es nemudinu lasītāju pieņemt lēmumus par ieguldījumiem.

Es arī vēlos atzīmēt, ka šajā ierakstā es izsaku savu personīgo viedokli un tam nav jāsakrīt ar 3commas.io administrācijas viedokli.

Veiksmi un labu peļņu visiem!

ar cieņu,

Maikls @Hyipov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me