Pád titanov kryptomoly

O niekoľko rokov neskôr, keď opona nadšenia opadla a dym marketingových vojen sa rozplynul, skutočné technológie mnohých titánov z rady TOP30 Coinmarketcap sú čoraz menej atraktívne a vývojári hromadne opúšťajú projekty. V tomto článku pochopíme, prečo veľké projekty strácajú svoje pozície..

Nedostatok hodnoty

UCL Blockchain v spolupráci s Imperial College London štúdium, na základe čoho sme dospeli k záveru, že väčšina transakcií v sieťach EOS, Tezos a Ripple nemá ekonomický zmysel.

Napríklad po kontrole údajov o transakciách medzi 1. októbrom 2019 a 30. aprílom 2020 v systémoch EOS a Ripple teda väčšina transakcií vykazovala vlastnosti, ktoré sa podobajú útokom DoS. Pokiaľ ide o Eos, 95% transakcií inicioval výsadok EIDOS. 

V spoločnosti Ripple nemá viac ako 94% transakcií žiadnu ekonomickú hodnotu: z 90 000 peňaženiek XRP, ktoré v sledovanom období dokončili 150 miliónov transakcií, 30 000 účtov dokončilo iba jednu transakciu, zatiaľ čo 18 peňaženiek spojených s Huobi dokončilo polovicu všetkých transakcií.

Pretože v prípade spoločnosti Tezos je počet transakcií na blok výrazne vyšší ako počet požadovaných potvrdení (32), na udržanie konsenzu sa využíva väčšina šírky pásma, konkrétne 76%..

Záver štúdie: všetky tri blockchainy demonštrujú vysokú úroveň priepustnosti, ale ich obrovský potenciál zďaleka nie je úplne realizovaný. V skutočnosti bolo počas celého sledovaného obdobia iba 0,2% všetkých transakcií transakciami priamej výmeny tokenov.

Prvé hovory

Predtým, vo februári 2020, zástupcovia podpory Coinbase vyhlásil o poklese výkonu v sieti EOS s deaktiváciou výberu tokenov a oneskorením hromadenia vkladov o niekoľko dní.

EOS New York, hlavný producent blokov v sieti EOS, reagoval k tomuto príspevku na Reddite:

“Nepravda. Sieť je v prevádzke a Coinbase presúva vinu za svoje problémy s vnútornou infraštruktúrou. Žiadna iná organizácia nehlási problémy. Žiadne z našich pozorovaní neukazuje žiadne problémy. Môžu sa obrátiť na ktorúkoľvek z dvoch desiatok vzdelaných tvorcov blokov s bezplatnou pomocou, ale urobia to namiesto toho. Aké problémy vidia? Neposkytujú absolútne žiadne podrobnosti. ““

K situácii sa na Twitteri vyjadril aj ďalší popredný výrobca blokov, spoločnosť EOS Nation:

„Napriek skutočnosti, že 20. mája sa v sieti objavili niektoré mikro vidlice, je EOS Mainnet v súčasnosti mimoriadne spoľahlivý. Ak problémy pretrvávajú, neváhajte nás kontaktovať a radi vám ich pomôžeme vyriešiť. ““

Začiatkom novembra 2019 už Coinbase tvárou v tvár so zvýšeným zaťažením siete EOS a problémom spracovania transakcií klientov. Potom preťaženie siete vyprovokoval výsadok tokenov EIDOS.. 

Zdroj kódovačov

Najnovšie štúdium Outlier Ventures ukazuje, že za posledný rok vývojári hromadne opustili známe blockchainové projekty. Napríklad spoločnosti EOS (-86%), Bitcoin Cash (-63%) a TRON (-51%) vedú k výraznému poklesu aktivity vývojárov.

V prípade EOS možno masívny exodus vývojárov, ktorý viedol k 94% poklesu aktualizácií kódu, pripísať poklesu záujmu o projekt od spustenia jeho mainnetu. V prípade spoločnosti TRON vedci ako hlavný dôvod uvádzajú negatívnu dynamiku trhu, v dôsledku čoho sa počet aktualizácií kódu znížil o 96%..

Noví titáni

Noví hráči ako Polkadot (+44%) a Cosmos (+15%) napriek tomu vykazujú výrazný rast aktivity vývojárov, aj keď vzhľadom na ich nedávne veľké uvedenie na trh nemusí rast pokračovať takým tempom. Rekord rastu týždenných aktualizácií kódu držali spoločnosti Theta (+ 931%) a Cardano (+ 580%). Analytici pripisujú rýchly rast aktualizácií Theta spusteniu druhej hlavnej siete na konci mája, nedávnym cenovým zmenám a nízkej aktivite vývoja v polovici roku 2019. Dôvodom nárastu aktualizácií Cardano je pravdepodobne kombinácia nadchádzajúceho vydania a nedávnej cenovej akcie. V obidvoch prípadoch je nepravdepodobné, že tento rast bude pokračovať..

Vývoj základných protokolov za posledný rok bol v priemysle veľmi nestály. Medzi 30 najlepšími spoločnosťami podľa trhovej kapitalizácie sa aktivity v oblasti projektového rozvoja znížili a zvýšili približne rovnako, čo môže naznačovať migráciu vývojových pracovníkov po priaznivejších podmienkach a perspektívach..

Diaľkový život

Zdá sa, že je ťažké udržať na diaľku halu inovatívnych technológií a genialitu modelu decentralizácie pre veľké projekty, čo je obzvlášť dôležité v takom transparentnom prostredí, akým je blockchainový priemysel. Ako vždy atraktívnejšie podmienky, svetlé nápady a prelomové technológie idú vpred, priťahujú so sebou davy nadšencov a bývalých titánov nechávajú bez práce. Musíme len sledovať bitku na Olympe.

Tieto informácie môžu obsahovať analýzy a prognózy trhu s kryptomenami, ktoré sú spojené s vysokými rizikami. Informácie majú iba informačný charakter a nemali by sa interpretovať ako odporúčanie na kúpu alebo predaj majetku. Pred vykonaním akýchkoľvek investičných rozhodnutí si musíte urobiť vlastný dôkladný prieskum. Za všetky riziká, straty a výdavky spojené s investovaním, vrátane úplnej straty hlavného vkladu, zodpovedáte vy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map