Kto je tu najrýchlejší? Ekosystém Solana rastie míľovými krokmi

Mnoho krypto médií je plné titulkov o raste a vývoji ekosystémových blockchainových platforiem. Najčastejšie čítame zmienky o produktoch založených na ethereu, ako aj o konkurenčných produktoch Polkadot alebo Cosmos. Oveľa menej často sa stretávame s materiálmi o iných štrukturálnych blockchainoch, o ktorých migrácii čoraz viac uvažujú decentralizované projekty, ktoré nie sú spokojné so súčasnou rýchlosťou, škálovateľnosťou alebo transakčnými nákladmi v najpopulárnejších sieťach. Mnoho z nich je zároveň schopných, ak sa v blízkej budúcnosti ujme vedenia, potom určite dokáže predviesť inovatívne technológie a priniesť na trh nové trendy. Ako hovorí príslovie „Forewarned is forearmed“, pripravili sme pre vás analýzu ekosystému Solana, ktorý rastie neuveriteľným tempom a ktorý už drží dlaň v oblasti šírky pásma medzi všetkými operačnými blockchainmi.. 

Najprv si povieme, čo je Solana.

Solana Je vysokorýchlostný jednostupňový blockchain, ktorý momentálne podporuje špičkovú priepustnosť 59 000+ TPS a doba blokovania 400 ms. Blockchain Solana je postavený na škálovaní priepustnosti transakcií podľa Moorovho zákona (zdvojnásobenie počtu jadier GPU každé ~ 2 roky). Na dosiahnutie tejto šírky pásma nie ziadne shardovanie. Solana nebola pomenovaná pre nič za nič prvý blockchain webového rozsahu, Táto ultrarýchla, bezpečná a škálovateľná sieť je koniec koncov najvýkonnejšia na svete a je špeciálne navrhnutá pre vysokofrekvenčné a rozsiahle aplikácie. Dosiahnutie týchto cieľov si vyžaduje implementáciu niekoľkých optimalizácií a nových technológií. Vo výsledku môžeme pozorovať prielom v šírke pásma siete, ktorý signalizuje novú etapu vo vývoji blockchain technológií.. 

Prečo si vybrať Solanu?

Solana rieši jednu z hlavných výziev technológie: škálovanie blockchainu pre globálne použitie a poskytuje schopnosť komponovať medzi projektmi ekosystémov a udržiavať jediný globálny stav podľa rozsahu siete. Zároveň nie sú zavedené žiadne ďalšie komplikácie pri použití riešenia sharding alebo riešenia druhej úrovne. Rýchlosť blesku Solana bez mempoolu a nízke poplatky (1 milión transakcií za približne 10 dolárov) rozsah ako ekosystém rastie bez obetovania odporu alebo bezpečnosti cenzúry, čo umožňuje vývojárom sústrediť sa skôr na svoje podnikanie ako na svoju blockchainovú infraštruktúru. Už nie je potrebné voliť medzi škálovateľnosťou, bezpečnosťou a decentralizáciou. Solana vyriešila túto trilému za vás. Tvorcovia protokolu Solana Labs majú skúsenosti z najlepších spoločností na svete, ako sú Apple, Qualcomm, Intel, Google, Microsoft a ďalšie. V skutočnosti je Solana skutočným webom 3.0 rýchlosťou Web 2.0, najlepším a najviditeľnejším tímom v blockchainovom a podnikovom sektore. zvoľte Solanu teraz na dlhodobú spoluprácu. Mimochodom, rýchlosť Solany môžete ľahko overiť pomocou špeciálny záťažový test siete v podobe hry Break

Aké projekty tvoria základ ekosystému Solana?

Sérum

Pred niekoľkými mesiacmi došlo k výmene popredných krypto derivátov FTX a Alameda Research spustený projekt Sérum, prvá plnohodnotná decentralizovaná spotová a derivátová burza na svete. Sérum sa líši od ostatných a to je jeho sila. Jeho softvér umožňuje rýchle DEX obchody; podporuje cross-chain, stablecoiny, wrap for BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH a ERC-20 tokeny, knihy objednávok a schopnosť vytvárať vlastné a nové finančné produkty. Na rozdiel od súčasných produktov DeFi je to rýchle a lacné. Architektúra je vyladená tak, aby podporovala operátorov uzlov stimulmi k vkladu prostredníctvom inflácie SRM, obchodných provízií a systému delegácií / odporúčaní nazývaných „vodcovia“.. 

Okrem týchto FTX a Alameda Research sú hlavnými partnermi séra také známe spoločnosti v kryptopriemysle ako 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block a ďalšie. Mnohé z nich sú tiež validátormi séra.

Červia diera 

Červia diera spájajúca Solanu a Ethereumnajčerstvejší a najvýraznejší príklad dôveryhodného mosta. Toto je iba prvý z mnohých plánovaných priečnych mostov v Solane. Konvertuje tokeny ETH a ERC-20 na tokeny SPL na blockchaine Solana, čo umožňuje existujúcim projektom a platformám spoľahlivo presúvať aktíva medzi sieťami, pričom plne využíva ultrarýchly a bezpečný blockchain webového rozsahu. Presun do Solany vylučuje preťaženie siete alebo vysoké transakčné poplatky a v prípade potreby stále umožňuje návrat hodnoty do siete Ethereum.

Akash

Akash je prvá decentralizovaná cloudová výpočtová platforma. Cieľom platformy Akash je efektívne využívať 85% výpočtových zdrojov v 8,4 miliónoch dátových centier. Akash umožňuje komukoľvek nakupovať a predávať nevyužitú kapacitu. Platforma ponúka jedinečnú sadu ponúk pre zákazníkov, ktorí v súčasnosti využívajú cloud. Akash a Solana plánujú zabezpečiť interoperabilitu tým, že umožnia službám v každom ekosystéme vyrovnať sa s Akash Token (AKT) alebo Solana (SOL). Aplikácie typu front-end, ktoré interagujú s inteligentnými zmluvami Solana, môžu teraz bežať v decentralizovanom cloude (namiesto súčasného modelu, ktorý sa spolieha na centralizovaných poskytovateľov cloudu, ako sú Amazon Web Services (AWS) alebo Google Cloud Platform (GCP)), čo z nich robí skutočne cenzúru odolný.

Hviezdny prach

Stardust umožňuje vývojárom hier zvýšiť svoje príjmy (prostredníctvom NFT, trhovísk atď.) A vylepšiť hráčsky zážitok z hry. Vývojári sa môžu prostredníctvom nášho API a blockchainovej infraštruktúry pripojiť k sekundárnemu trhu zdieľania výnosov a prieskumníkovi hier platformy Stardust. Rýchla štatistika: počiatočné financovanie z blockchainového kapitálu. Najväčšia hra využívajúca ich služby má v priemere 50 000 až 70 000 aktívnych používateľov mesačne a má za posledných 12 mesiacov viac ako 750 000 hráčov.

Terra

Terra je prosperujúca platobná sieť krytá košom stablecoinov naviazaných na najväčšie meny sveta. Dnes tieto stablecoiny väčšinou prechádzajú cez vlajkovú aplikáciu Terra CHAI, ktorá má 1 milión aktívnych používateľov a viac ako 3 milióny. USD denného objemu transakcií. Za spoločnosťou Terra stojí impozantný tím a niektorí z najlepších svetových investorov.

Kotva

Anchor je obojsmerná platforma pre držiteľov tokenov PoS. Systém ponúka sporiace účty a úverové služby. Nový token riadenia bude pravdepodobne mať názov Anchor, rovnako ako samotná platforma. Distribuovať sa bude päť rokov a tvorcovia Anchoru nebudú mať žiadnu predťažbu. Podobne ako Compound alebo MakerDAO, Anchor umožní držiteľom PoS vkladať aktíva na svoju platformu. Budú slúžiť ako kolaterál pre pôžičky so stablecoinmi (spočiatku to s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde hlavne o stablecoiny vytvorené pomocou spoločnosti Terra)..

Audius

Audius je decentralizovaný protokol na zdieľanie a streamovanie hudby, ktorý zjednodušuje priame transakcie medzi poslucháčmi a tvorcami a dáva všetkým slobodu distribúcie, monetizácie a streamovania ľubovoľného zvukového obsahu. Na uspokojenie rastúceho dopytu tím Audius navrhol a vytvoril dôkaz koncepcie s viac ako 20 riešeniami škálovania L1 a L2. Po tomto výskume si spoločnosť Audius vybrala spoločnosť Solana, ktorá pomôže rozšíriť sieť. Audius plánuje v priebehu budúceho roka migrovať Audius Content Management System (CMS) na blockchain spoločnosti Solana.

RAMP DEFI

Za podpory svetových investorov je RAMP DEFI globálnym decentralizovaným finančným riešením, ktoré sa zameriava na odblokovanie likvidného kapitálu z vložených digitálnych aktív. S riešením RAMP môžu používatelia s vkladovými prostriedkami naďalej dostávať vkladové odmeny, udržiavať potenciál kapitálových ziskov vo svojom vkladovom portfóliu a odomykať likvidný kapitál, aby mohli súčasne investovať do nových príležitostí. Dostupný trh s vkladovými prostriedkami je dnes viac ako 25 miliárd dolárov. Ako špičkové riešenie v odbore si RAMP DEFI kladie za cieľ uvoľniť používateľom do roku 2021 miliardu dolárov alebo viac v rámci „Total Unlocked Value“ (TVU).

Kruh (USDC)

Circle integruje USDC s blockchainom Solana. USDC – jeden z najrýchlejšie rastúcich stablecoinov USD s plnou rezervou v kryptosystéme. Je založený na otvorených štandardoch a prevádzkuje ho konzorcium Center of Coinbase and Circle. K dnešnému dňu bolo vydaných viac ako 2,8 miliárd USDC a stovky krypto aplikácií sa pri rýchlych a bezpečných platbách spoliehajú na USDC. USDC hrá v DeFi rozhodujúcu úlohu ako jeden z najpopulárnejších typov kolaterálov používaných na platformách decentralizovaného poskytovania pôžičiek, alternatívnych sporiacich účtoch, decentralizovaných burzách a ďalších. Spolupráca Circle Platform, USDC a Solana Foundation otvára priestor pre dizajn produktov DeFi. 

Tether

USDT je ​​najväčší stablecoin podľa trhovej kapitalizácie a jeden z najbežnejšie používaných stablecoinov v sektore DeFi. Tether a USDT sú základnými stavebnými kameňmi infraštruktúry pre každý úspešný blockchainový projekt a sú jedným z najdôležitejších stavebných prvkov pre vysporiadanie medzi platformami. Táto strategická iniciatíva je pre Solanu dôležitým krokom a pomôže rozšíriť sieť. Oba projekty sú postupným zlepšovaním súčasnej situácie. Rýchlosť a cena sú dnes dve najväčšie prekážky, ktoré brzdia DeFi. Táto nová iniciatíva otvorí úplne nový priestor pre dizajn a prípady použitia stablecoinu v ekosystéme DeFi..

Arweave

Arweave je typ úložiska, ktoré poskytuje spoľahlivú a vytrvalú podporu údajov a umožňuje používateľom a vývojárom uchovávať údaje navždy. Arweave je zdieľaný pevný disk, ktorý vám umožní neobmedzene si pamätať a ukladať cenné informácie a históriu aplikácií. 

Torus

Torus poskytuje prihlásenie jedným kliknutím do DApps prostredníctvom vašich používateľských účtov Google, Facebook, Reddit, Discord, Twitch alebo Email bez ďalšej inštalácie. Sieť Torus v súčasnosti podporuje skupina validátorov od spoločností Binance, Etherscan, ENS, Tendermint a ďalších zainteresovaných strán. Riešenie Torus je kompatibilné s akýmkoľvek blockchainom.

Vreckový

Pocket Network bol vytvorený ako inkluzívna prenosová sieť pre požiadavky API na väčšinu blockchainov. Projekt sa integruje so Solanou s cieľom využiť kryptografické primitívy v novom technologickom balíku Web 3.0 odolnom voči cenzúre..

dFuse

dFuse je blockchainová API spoločnosť, ktorá umožňuje streamovanie stavových aktualizácií v reálnom čase, okamžité vyhľadávanie a záruky nezvratných transakcií pomocou jednoduchého volania API. dFuse implementuje svoje riešenie API v Solane, aby vývojárom umožnilo jednoduché vytváranie a údržbu efektívnych aplikácií cez protokol. 

Fortmatic 

Spoločnosť Fortmatic vytvorila vývojovú súpravu (SDK), ktorá umožňuje používateľom prístup k decentralizovaným aplikáciám pomocou telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy bez nutnosti inštalovať rozšírenia prehľadávača. Fortmatic integruje svoje SDK do Solany, aby koncovým používateľom a vývojárom poskytoval ľahko použiteľné alternatívy k peňaženkám Web 3.0 (napríklad MetaMask)..

Občiansky

Civic je decentralizovaný ekosystém identifikácie identity, ktorý umožňuje bezpečné a nákladovo efektívne overovanie identity. Spoločnosť Civic uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Solana s cieľom integrovať riešenie decentralizovanej identity. Spolupracujú na poskytovaní nízkonákladovej a škálovateľnej správy identít v rozvíjajúcich sa ekonomikách bez takejto infraštruktúry..

Hummingbot

Hummingbot je klient so softvérom na obchodovanie so softvérom otvoreného zdroja, ktorý vám umožňuje obchodovať s kryptomenami pomocou vysokofrekvenčných obchodných stratégií, ako je tvorba trhu a arbitráž. Hummingbot spolupracuje so spoločnosťou Solana na integrácii jej riešenia ťažby likvidity, aby baníci / obchodníci mohli zarábať na províziách poskytovaním likvidity spoločnosti Solana na rôznych burzách. 

Záverečné myšlienky

Ekosystém Solana rastie veľmi rýchlo, pretože má toľko pozitív v porovnaní s éterom alebo inými. Ak sa projekty DeFi začnú presúvať do ekosystému, kde sú také rýchle a lacné transakcie možné, nárast záujmu o kryptomeny sa môže čoskoro ešte zosilniť, pretože v tomto procese budú hrať dôležitú úlohu pozitívne skúsenosti.. 

Na rozdiel od mnohých iných alternatív sa Solana neumiestňuje ako „zabijak éteru“. Tieto technológie môžu koexistovať a spolupracovať na vytvorení niečoho skvelého. Toto je celý bod interakcie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map