Toto leto sa v krypto priemysle dá nazvať DeFi iba v lete. Je ťažké si predstaviť človeka, ktorý sa zaujíma o kryptu, ktorý by nepočul aspoň okraj svojho ucha o všeobecnej hystérii okolo decentralizovaného financovania. Boli sme svedkami spustenia a rastu desiatok, ak nie stoviek projektov, ktoré spoločne vytvorili silnú sieť decentralizovaného financovania. Intuitívne rozhrania a deklarovaná vysoká návratnosť pasívnych investícií viedli k niekoľkonásobnému zvýšeniu blokovaných prostriedkov v ekosystéme DeFi, k dnešnému dňu o viac ako 6 miliárd dolárov, a odvetvie naďalej rastie tempom viac ako 500 miliónov dolárov týždenne. Taktiež sme sa dočkali uvedenia množstva nových originálnych výrobkov. Nové a dobre premyslené sú ale dva veľké rozdiely a mnohé kľúčové nedostatky DeFi zostávajú nevyriešené. V dnešnom príspevku rozoberieme najlepšie projekty DeFi, na ktoré si treba dať pozor v druhej polovici roku 2020..

Vodcovia atrakcií investorov a developerov 

DIA

DIA (Decentralized Information Asset) je švajčiarsky neziskový blockchainový projekt otvoreného zdroja, ktorého cieľom je implementácia transparentných údajov a otvorených prístupov. V rámci ekosystému DeFi je DIA pod kontrolou decentralizovanej komunity držiteľov tokenov DIA a ich zástupcov a token riadenia DIA slúži ako stimul pre kľúčových účastníkov trhu.. 

DIA sa má stať agentúrou Bloomberg s otvoreným zdrojom pre kryptomenu a finančné údaje. DIA bol jedným z najočakávanejších projektov DeFi, čo potvrdzuje neuveriteľný rozruch na aukcii 3. augusta. Teraz sa token DIA obchoduje za cenu takmer 60-krát vyššiu ako počiatočná cena. Projekt podporujú renomovaní investori ako Outlier Ventures.

Protokol Orion

Protokol Orion (ORN) vstúpila na trh ako prvá dynamický prísun mincí (DYCO) a stala sa jednou z najhorúcejších ponúk v roku 2020. Orion buduje riešenia B2B a B2C na základe najpokročilejšieho agregátora likvidity, aký bol kedy vyvinutý pod vedením generálneho riaditeľa Alexeja Koloskova, skúseného vývojára blockchainu a tvorcu decentralizovanej burzy Waves..

Orion má partnerstvá so spoločnosťami Elrond Network, Bitmax, MXC a Acheron. Od spustenia programov Kucoin a Bitmax sa na program predohrávania prispelo takmer 33% pôvodnej ponuky ORN. Token vykázal na svojom vrchole 70-násobný rast, teraz sa obchoduje asi 40-násobne. 

Zlúčenina

Zlúčenina bola jednou z prvých spoločností v súčasnom DeFi humbuk cykle, ktorá získala obrovskú pozornosť, keď ich natívny token COMP vzrástol na hodnote pred opravou na súčasnú úroveň. Compound je protokol peňažného trhu, ktorý umožňuje používateľom získavať úroky alebo si požičiavať aktíva oproti kolaterálu, a to všetko na blockchaine Ethereum. 

Proces naplnenia skupiny likvidity v spoločnosti Compound je pomerne jednoduchý a umožňuje každému okamžite začať zarábať zložené úroky pomocou sadzieb, ktoré sa automaticky upravujú na základe ponuky a dopytu. Počet aktív blokovaných v spoločnosti Compound sa od 1. júna zvýšil o 7 krát (alebo o 2,5 mesiaca) a dnes predstavuje 760 miliónov dolárov.

Túžiť po financiách

Jeden z najzaujímavejších projektov, Túžiť po financiách, sa na scénu objavili v júli, keď ich natívny token YFI zaznamenal závratný nárast vďaka obmedzenej ponuke založenej na exkluzivite pôvodne vyhradenej pre poskytovateľov likvidity (farmárov). Yearn funguje ako decentralizovaný ekosystém pre agregátory, ktoré využívajú úverové služby, čo umožňuje členom hostovať tokeny ako USDC, DAI a USDT, aby mali váhu pri výbere najlukratívnejších pôžičkových príležitostí spoločnosti Yearn.. 

Spoločnosť vedie vývojár André Cronier, ktorý začal proces s myšlienkou demokratizácie DeFi. Medzi členmi tímu neprebehla žiadna ťažba, predpredaj ani distribúcia finančných prostriedkov, čo znamená, že väčšinu tokenov YFI vlastní komunita. Od začiatku augusta sa YFI zvýšila štvornásobne. Bude zaujímavé sledovať, ako sa token bude správať v nasledujúcich mesiacoch..  

dHedge

Používa technológiu Synthetix, dHedge je obľúbený u najlepších investorov, ako sú Blocktower Capital a Three Arrows Capital, a vyvinul nový protokol pre decentralizovanú správu aktív, ktorý sa snaží demokratizovať obchodovanie pre všetkých. Spoločnosť nedávno oznámila, že opustí tajný režim.. 

Vďaka modelu obchodovania s nulovým sklzom Synthetix a rozširujúcej sa skupine podporovaných aktív vytvára dHedge nové spôsoby, ako využiť likviditu derivátov, ktoré poskytuje protokol Synthetix. Synthetix v súčasnosti umožňuje používateľom raziť, skladovať a obchodovať s rôznymi derivátmi založenými na aktívach vrátane kryptomien, fiat mien a komodít. Sledujte oficiálne kanály dHedge, aby ste nezmeškali spustenie platformy. 

Uniswap

Uniswap Je jednou z hnacích síl súčasnej býčej kampane DeFi. Uniswap vystupuje ako decentralizovaná burza a líši sa od ostatných búrz DEX tým, že namiesto kníh objednávok využíva motivované fondy likvidity. Používatelia, ktorí sa rozhodnú poskytnúť likviditu, sú odmenení ako percento z poplatkov zaplatených za každú transakciu pomocou Etherea.

Uniswap má v súčasnosti viac ako 170 miliónov dolárov v skupinách likvidity a stovky nových kótovaní týždenne. Pre začínajúcich používateľov je tu možnosť naučiť sa používať Uniswap, pretože je napájaný pripojenými externými peňaženkami ERC-20 používanými na obchodovanie s aktívami a na zabezpečenie likvidity. Existujú aj úvahy týkajúce sa sklzu a volatility, ktoré by ste mali zvážiť pred použitím Uniswap.. 

Krivka financií

Spustené začiatkom roku 2020, Krivka umožňuje používateľom obchodovať medzi stablecoinami s nízkym sklzom a algoritmom s nízkou províziou navrhnutým špeciálne pre stabilné aktíva. Spoločnosť Curve bola jedným z prvých zástancov výnosného poľnohospodárstva a v súčasnosti ponúka 7 združení, do ktorých môžu používatelia vkladať stablecoiny a získavať odmeny, napríklad nové meny. V súčasnosti je v bazénoch Curve uzamknutých viac ako 1 miliarda dolárov, čo je nárast z 15 miliónov dolárov k 1. júnu 2020.

Vďaka svojmu jednoduchému rozhraniu je Curve jednou z najpopulárnejších platforiem DeFi a bol ocenený za svoje užívateľsky prívetivé vlastnosti a transparentnú dokumentáciu. Spoločnosť v posledných mesiacoch aktívne podporuje ďalšie projekty DeFi. Tím sa nedávno rozhodol vydať vlastný token na správu platformy. Tiker, ktorý je už mnohým známy, je CRV. Binance, OKEx a ďalšie burzy pohotovo uviedli token a cena v súčasnosti dosiahla 50 dolárov s odhadom na začiatku 10 centov. 

Tvorca DAO

S aktívami v hodnote takmer 1,5 miliardy dolárov, Tvorca DAO, je pravdepodobne najviac rozpoznateľné meno na tomto zozname, a to z dobrého dôvodu. Platforma decentralizovaného poskytovania pôžičiek podporuje DAI, stabilný dolár viazaný na USD a jeden z najpopulárnejších stablecoinov v priemysle kryptomien. Maker DAO umožňuje komukoľvek otvoriť trezor, zablokovať kolaterál kryptomeny a vygenerovať DAI na základe tohto kolaterálu. 

Podľa DeFi-Pulse, Dominancia tvorcov nad ostatnými projektmi v tomto sektore je 23,1% z hľadiska množstva blokovaných aktív. 

Aleph.im

Aleph.im Je jedným z najhorúcejších nováčikov v DeFi aréne za posledných pár mesiacov. Aleph je chatovací protokol pre stroje, kde blockchain funguje ako uzol pre decentralizovaný výpočtový výkon a úložisko. Očakáva sa, že trh s verejným cloudom dosiahne v roku 2020 asi 374 miliárd dolárov a do roku 2022 prekoná 520 miliárd dolárov. AWS spoločnosti Amazon v súčasnosti vedie na trhu, ale dopyt po decentralizovaných riešeniach je taký vysoký ako kedykoľvek predtým. 

Dôkazom úspechu Aleph.im je, že ich webová stránka je práve online. Aleph bude tiež uvedený ako jeden z partnerov vo vysoko propagovanom projekte Sérum, prvej plne decentralizovanej burze derivátov na svete (pozri nižšie)..

Sérum

Najnovšie ohlásila projekt popredná burza krypto derivátov FTX spolu s tímom Solana Sérum, prvá plne rozvinutá decentralizovaná spotová a derivátová burza na svete fungujúca na reťazci centralizovaného limitu objednávok (CLOB) v sieti Solana. Budúci DEX sa bude snažiť zarobiť na tom, kde ostatní zlyhali, poskytnutím spoľahlivého cezhraničného obchodovania rýchlosťou a cenou, ktorú zákazníci požadujú. A napriek tomu, že je postavený na Solane, bude kompatibilný s Ethereom. Ako vieme, väčšina protokolov DeFi prichádza k centralizovanému Oracle, ktorý je často najdôležitejším momentom, čo však neplatí pre sérum..

Sérum sa líši od ostatných a to je jeho sila. Jeho softvér umožňuje rýchle DEX obchody; podporuje cross-chain, stablecoiny, wrap for BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH a ERC-20 tokeny, objednávkové knihy a schopnosť vytvárať si vlastné a nové finančné produkty. Zároveň je to úplne decentralizované. Neexistujú žiadne veštby s centralizovanými cenovými kanálmi; žiadne tribunály, na ktorých bezúhonnosť sa spoliehate. Sérum je čisté DeFi. Na rozdiel od súčasných produktov DeFi je to rýchle a lacné. Architektúra je vyladená tak, aby podporovala operátorov uzlov so stimulmi na vklad prostredníctvom inflácie SRM, obchodných provízií a systému delegovania / sprostredkovania s názvom „vodcovia“. 

Token SRM je chrbticou ekosystému séra na natívnej infraštruktúre Solana (token SPL) s krížovým výpisom ako štandard ERC-20, token bude plne integrovaný do séra. 7. augusta sa konalo IEO na burzách FTX a Bitmax a 11. augusta sa uskutočnil kótovanie na mnohých významných burzách, vrátane Binance. Momentálne sa token obchoduje 17-krát drahšie ako začiatočná aukčná cena a na svojom vrchole dosiahol zhruba x50.

Okrem spomenutých Solana a FTX sú hlavnými partnermi spoločnosti Serum také známe spoločnosti v krypto priemysle ako 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block a ďalší. Mnohé z nich sú tiež validátormi séra. Podľa predpovedí zakladateľov by sa úplné spustenie výmeny séra malo uskutočniť do niekoľkých týždňov. 

  

Decentralizácia je budúcnosť financií

Na pozadí globálnej zdravotnej a hospodárskej krízy sa zvýšila popularita projektov DeFi, čo viedlo k vzniku nových inštitucionálnych a individuálnych hráčov na trhu. Hodnota tokenu DeFi, YTD zvýšil o stovky percent. Príležitosti pre začínajúce podniky využívajúce túto technológiu sú nekonečné, čo je veľkým prísľubom pre diverzifikáciu a rast ekosystému DeFi. Objavujú sa nové kardinálne produkty DeFi, vyrobené s nižšími nákladmi a pripravené na hromadný trh.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me