Nepilnu trīs mēnešu laikā Yearn Finance no salīdzinoši neskaidra kredītu apkopotāja ir kļuvis par vienu no galvenajiem dzinējspēkiem 670 miljonu ASV dolāru vērtajā DeFi tirgū (virs 1 miljarda dolāra maksimumā) un ir karstākās tendences centrā visā pasaulē. industrija šodien – ražas lauksaimniecība. augkopība). Yearn dominēja ražas lauksaimniecībā tik pārliecinoši, ka daži uzrādīts tā marķieris YFI kā ienesīguma lauksaimniecības indekss (ienesīguma lauksaimniecības indekss). Bet ar tik pēkšņu pieaugumu ir vērts apdomāt sarežģītos jautājumus par Yearn vērtību, ietekmi, riskiem un iespējām nākotnē. Ir pienācis laiks atklāt vienu no sarežģītākajiem tirgū esošajiem DeFi protokoliem.

YFI dzimšana un ziedēšana

Līdz 16. jūlijam Yearn bija vienkāršs DeFi kreditēšanas apkopotājs, kas izstrādāts, lai optimizētu lietotāju atdevi. Viņam bija 8 miljoni dolāru aktīvu pārvaldībā, un kopš tā laika palaišana janvārī gadā viņš nopelnīja 10,58% no savas likviditātes nodrošinātāju peļņas. Bet pats galvenais, ka viņam nebija žetona.

Tas viss mainījās nākamajā dienā, 17. jūlijā, kad yearn.finance dibinātājs Andrē Konija publicēja bēdīgi slaveno emuāra ierakstu ar nosaukumu “YFI”. Cenšoties nodot lietotājiem yearn.finance protokola kontroli, Cronje ir izstrādājis lietotāju pārvaldības plānu YFI, nodrošinot likviditāti Curve un Balancer baseiniem. Iespējams, ka tas bija pirmais patiesi godīgais starts daudzu gadu laikā, kad Kronje nepiešķīra YFI žetonus sev, atsakoties no jebkādām finansējuma kārtām, padomdevēju žetoniem, premīniem vai jebko citu. Visi YFI marķieri tika izplatīti protokola yearn.finance lietotājiem.

Pāris mēnešus vēlāk it kā “pilnīgi bezjēdzīgi marķieris” ir 670 miljonu ASV dolāru vērtībā un darbojas ar “rūpnieciska mēroga lauksaimniecības mašīnu” 770 miljoni USD (Pīķa brīdī gandrīz miljards dolāru). Un viņš drukā naudu žetonu turētājiem aptuveni vērtībā 20 miljoni ASV dolāru gadā.

Industrializācijas ienesīguma lauksaimniecība

Jau sen (faktiski apmēram pirms trim mēnešiem) Compound uzsāka likviditātes ieguves programmu un uzsāka spekulatīvu hobiju, ko daudzi dēvēja DeFi agrārā revolūcija. Vienkārši sakot, likviditātes iegūšana attiecas uz marķieru izplatīšanas procesu lietotājiem protokola izmantošanai. Likviditātes ieguves mērķis ir izplatīt kontroli pār protokolu un veicināt tā pieņemšanu. Kopiena pēc analoģijas ir izveidojusi terminu “ražas lauksaimniecība” starp lietotājiem, kuri iegulda protokolā, lai iegūtu žetonus ar lauksaimniekiem, kuri strādā laukos, lai ražu novāktu.

Nedēļu laikā pēc kombinētās ieguves uzsākšanas Yield Farming bija diezgan vienkārša. Jūs ieguldāt savu kapitālu vienā no vairākiem protokoliem, kas piedāvā stimulus apmaiņā pret likviditāti un sāk pelnīt žetonus. Šis ienesīgās lauksaimniecības pirmais posms bija līdzīgs lauksaimniekiem. Pirms kapitāla manuālas ievadīšanas lietotājiem bija jādefinē un jāsaprot katra stratēģija. Bet, tā kā vairāk protokolu sāka likviditātes ieguves programmas un Yield Farming kļuva sarežģītāka, process kļuva daudz laikietilpīgāks, lai piedalītos. Turklāt, kad Ethereum blokķēdes pārslodzes dēļ strauji pieauga gāzes cenas, daudzi mazie “lauksaimnieki” pārtrauca ražas lauksaimniecību. Tas viss mainījās, kad sākās gads. Finanses v2 (otrā versija) viņa protokola, ieviešot yVaults.

Visefektīvākais veids, kā domāt par yVaults, ir iedomāties divpusēju tirgu, kur vienā pusē ir kapitāla nodrošinātāji, no otras puses – stratēģi. Stratēģiju autori piešķir kapitālu lietotājiem, un kapitāla nodrošinātāji izvēlas, kuras stratēģijas viņi vēlas izmantot. Stratēģijas automatizē ienesīgumu lauksaimniecībā. Uzsākot yVaults, potenciālie lauksaimnieki tagad var vienkārši noguldīt savus līdzekļus vietnē yVault, un viņu kapitāls tiks automātiski piešķirts vislabākajām pieejamajām stratēģijām. Velvju glabātuves ne tikai samazina risku, ar kuru saskaras lietotāji, cenšoties izprast dažādas ienesīguma lauksaimniecības iespējas, bet arī mazināja savas bailes par gāzes maksām, daloties tajās ar citiem baseina kapitāla nodrošinātājiem. Rezultātā Yearn.finance ir kļuvis par lielāko ienesīguma lauksaimniecības uzņēmumu šajā nozarē, veicot to, kas agrāk bija bizness, kurā varēja piedalīties tikai pieredzējuši lietotāji. Lai pārvietotos, cilvēcei vajadzēja vairāk nekā desmit tūkstošus gadu agrārs līdz industriālajam laikmetam. DeFi vajadzēja pāris nedēļas..

Naudas plūsmas mašīna

YFI nav viegls projekts. Tā ceļvedī ir pamatprodukti Earn (kreditēšanas optimizācija) un Vaults (Yield Farming optimization), kā arī daudzi dažādi produkti apdrošināšanas, akciju tirdzniecības, sviras, riska kapitāla un likvidācijas jomā. Turklāt šis tokenomiskais modelis joprojām darbojas attīstības stadijā ar konsultāciju firmu Delphi Digital un Gauntlet palīdzību. Tomēr ir svarīgi saprast, kā YFI pašlaik pelna naudu no diviem galvenajiem produktiem – Earn un Vaults, jo tie var sniegt ieskatu tās nākotnē (ekonomiski).

Ekonomika ir vienkārša. YFI iekasē gāzes subsīdijas (produktivitātes) maksu 5% apmērā no pārvaldītā kapitāla un izņemšanas maksu 0,5% apmērā, ja lietotāji izņem kapitālu. Izstāšanās maksa attiecas gan uz Earn, gan Vaults produktiem, savukārt maksa par sniegumu attiecas tikai uz Vaults produktiem. Konkrēti, ar glabātavām maksa par darbības rezultātiem tiek iekasēta katru reizi, kad notiek “raža” (pārstrādāto aktīvu pārdod atpakaļ pamatā esošajam aktīvam). Pēc adopcijas YIP-36, kas noteica, ka Yearn daļu no sistēmas atlīdzībām (komisijas naudas) izmantos kā pamatkapitālu, 100% no sistēmas atlīdzībām tika nosūtīti viņa kasē ar vairāku zīmju parakstiem. YIP nosaka, ka Valsts kasei ir jāuztur rezervējums USD 500 000 ekvivalenta apmērā, un visi YFI piešķirtie atlīdzības pārpalikumi ir jānovieto vadības portfelī.

Nedēļas laikā pēc ieviešanas Valsts kase jau ir uzkrājusi vairāk nekā 463 000 USD ieņēmumus, kas gada izteiksmē ir nedaudz vairāk par 21 miljonu USD. Tā kā tirgus kapitalizācija tajā laikā bija 390 miljoni ASV dolāru, tas nozīmē, ka cenas un pārdošanas attiecība ir aptuveni 20 reizes lielāka, un visu nolūku un mērķus var uzskatīt arī par cenas un peļņas attiecību, ņemot vērā, ka protokols ir bez izmaksām, kas pārsniedz to, ko saņem no savas kases.

Apgrieztā YFI cenas un peļņas attiecība nozīmē, ka, ja visi YFI turētāji iegūs kapitāldaļas, viņi saņemtu ~ 5% gada atdevi (naudas plūsmas saņem tikai YFI turētāji, kas piedalās korporatīvās pārvaldības portfelī). Tā kā baseinā šobrīd atrodas apmēram 12% YFI (liels procents YFI tiek ievietots citos portfeļos), YFI locekļi saņem ~ 40% gada atdevi, kas nozīmē PE koeficientu 2,4 reizes. Vislabāk ir saprast šīs attiecības kā diapazonu. Pašlaik YFI turētāji, kas piedalās vadības fondā, saņem ~ 40% gada atdevi, bet, ja visi ir ieinteresēti, viņi saņems ~ 5% gada atdevi. 5% var uzskatīt par maksimālo robežu, pamatojoties uz pašreizējo cenu un peļņu par vienu žetonu.

Tirgus kustība

Jērna ienesīguma stratēģijas bija tik veiksmīgas, ka tās sāka nopietni virzīt tirgus. Ir svarīgi saprast, ka Yearn’s Vaults ne tikai automatizē lietotāju stratēģijas, bet arī pielāgo šīs stratēģijas. Tātad, tā vietā, lai daži lietotāji pārdotu marķierus, tos apstrādājot, un dažiem lietotājiem, kas tur žetonus, jo viņi dod priekšroku ieturēt vai nemaksāt par gāzi, visi yVault lietotāji dara vienu lietu. Un, kad šī viena lieta ir sistemātiska fermentētu žetonu pārdošana, tam varētu būt ievērojama ietekme uz pamatā esošajiem fermentētajiem žetoniem, ņemot vērā pārvaldībā esošos Yearn aktīvus. Jaunākais piemērs ir CREAM, decentralizēts kreditēšanas protokols, kas izveidots virs Compound, kas nesen uzsāka likviditātes ieguvi. No brīža palaišana YFI glabātuves, glabātuve sistemātiski audzēja CREAM un pārdeva peļņu papildu YFI. Principā stratēģija gūst labumu no CREAM spekulantiem, kuri uzskaita jauniegūtos CREAM marķierus un novirza tos uz YFI.

Zemāk esošā yCRV repozitorija parāda, kā šis process izskatās no iekšpuses. Ir dažas atšķirības no šīs krātuves, taču vispārējā loģika ir vienāda. Nomainiet yCRV ar YFI un YFII ar CREAM, un attēls izskatīsies ļoti līdzīgs.

Pieaugot yVaults ieviešanai, Yearn iekasēs arvien lielāku procentu no kopējiem ieņēmumiem no visām visizdevīgākajām “lauksaimniecības iespējām”, kamēr tendence turpināsies. Tad rodas jautājums, vai tas ir ilgtspējīgs.

Ilgtspējība

Galvenais iemesls, kāpēc Yearn šobrīd var radīt tik lielu naudas plūsmu, ir tāpēc, ka ienesīgums ir ļoti liels augsts. Ienesīgums ir liels ne iemesla dēļ. Tas ir augsts, jo to atbalsta spekulatīvā aizraušanās ar protokoliem ar likviditātes ieguves programmām. Iemesls, kāpēc “lauksaimnieki” var saņemt “ražu” trīsciparu vai vairāk procentos, ir tas, ka spekulanti biržās turpina pirkt jaunus žetonus. Vienkārši sakot, spekulanti maksā par “kultūrām”, kuras saņem “zemnieki”.

Nav skaidrs, cik ilgi ilgs Yield Farming trakums. Tas var turpināties arī pēc nākamā gada, vai arī tas var beigties uz nakti. Tomēr, kad procenti samazināsies, žetonu īpašniekiem būs jāatrod vairāk naudas avotu. Tas varētu būt saistīts ar vai nu AUM pieaugumu, lai kompensētu zemāku “ražu”, vai papildu produktus, lai nodrošinātu alternatīvus ienākumu avotus Yearn sistēmai. Vienlīdz svarīgi YFI marķieru īpašniekiem ir Yearn pašreizējais izmantošanas līmenis. Yearn 5% veiktspējas maksa nozīmē visaugstāko jebkura DeFi protokola izmantošanas līmeni. Komisija var būt pamatota, ņemot vērā Yearn kapitāla nodrošinātāju vērtību, taču tā nav garantija. Pat pats Kronjē uzskata, ka YFI žetonu turētāji nevar vienkārši saņemt īri no kapitāla nodrošinātājiem.. 

Turklāt saskaņā ar pašreizējo sistēmu Yearn nemaksā par stratēģijas autoriem. It kā aktīvu pārvaldes sabiedrība nemaksātu saviem portfeļa pārvaldniekiem. Ciktāl Yearn darbojas kā decentralizēta aktīvu pārvaldības platforma (kas daži salīdzinājumā ar nenovirzītu / šķīrējtiesu vadītu automātiskās vadības platformu), galu galā tai būs jāatlīdzina stratēģijas veidotājiem, kā rezultātā pieaug.

YFI perspektīvas 

Varbūt nav projektu, piemērotāks lai atspoguļotu ražas lauksaimniecības nekā YFI pieaugumu. YFI īstermiņa kopējais tirgus ir ienesīguma lauksaimniecības kopējais tirgus, kas šobrīd katru dienu nodrošina likviditātes atlīdzību 7,3 miljonu ASV dolāru apmērā. Tas nozīmē gada likmi 2,6 miljardu ASV dolāru apmērā un spēcīgāko pretvēju YFI..

Tomēr, lai gan YFI pašlaik ir Yield Farming līderis, tas nav vienīgais, kas cīnās par ražas kūku. Tirgū nonākuši ne tikai daži (bieži vien apšaubāmi) YFI dakšas, bet arī tādi jaunie Yield Farming agregatori kā APY. Finansējums, un aktīvu pārvaldības platformas, piemēram, Iestatiet V2, kas palielinās konkurenci. Turklāt, kā jau minēts iepriekš, pašreizējā peļņa no Yield Farming nebūs mūžīga. Spekulanti galu galā pārtrauks pirkt tik daudz jaunu žetonu, kā rezultātā samazināsies ienesīgums. Lai gan veiksmīga Yearn plānotās apdrošināšanas, biržā tirgoto produktu, sviras un likvidācijas produktu ieviešana varētu dažādot YFI ieņēmumu plūsmu un nodrošināt iespēju vērtību YFI īpašniekiem.

YFI joprojām ir viens no aizraujošākajiem decentralizētās pārvaldības eksperimentiem. YFI izstāde “Fair Launch” ir izveidojusi lielu, daudzveidīgu un entuziasma pilnu cilvēku kopienu, kuru ļoti interesē protokola panākumi. Pateicoties Cronier profesionalitātei un līderībai, Yearn produktu ieviešanas rādītāji ir iespaidīgi. Ir ļoti maz protokolu, kas jaunus produktus izlaiž tikpat ātri kā Yearn. Tomēr, lai gan Yearn šajā laikā klājas samērā labi, izaicinātāji ienāk tirgū, un Yearn gatavojas laist klajā daudz jaunu produktu, risks ir tālu no nulles. Turpmākie mēneši parādīs, vai šī topošā kopiena var turpināt savu burvību un sniegt labumu visām ieinteresētajām pusēm.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me