Šo vasaru kriptogrāfijas nozarē par DeFi var saukt tikai vasarā. Ir grūti iedomāties cilvēku, kurš interesējas par kriptām, kurš vismaz par auss malu nebūtu dzirdējis par vispārējo histēriju ap Decentralized Finance. Mēs esam redzējuši vairāku desmitu, ja ne simtu, uzsākšanu un izaugsmi, kas kopā ir izveidojuši spēcīgu decentralizētu finanšu tīklu. Intuitīvās saskarnes un deklarētā augstā pasīvo ieguldījumu atdeve ir izraisījusi daudzkārtēju bloķēto līdzekļu pieaugumu DeFi ekosistēmā, šodien pārsniedzot 6 miljardus USD, un nozare turpina pieaugt ar ātrumu, kas pārsniedz 500 miljonus USD nedēļā. Mēs redzējām arī virkni jaunu oriģinālu produktu. Bet jaunas un pārdomātas ir divas lielas atšķirības, un daudzi DeFi galvenie trūkumi joprojām nav atrisināti. Šodienas ierakstā mēs apspriedīsim labākos DeFi projektus, kuriem jāpievērš uzmanība 2020. gada otrajā pusē..

Atrakciju vadītāji investoru un izstrādātāju uzmanība 

DIA

DIA (Decentralized Information Asset) ir atvērtā koda Šveices bezpeļņas blokķēdes projekts, kura mērķis ir ieviest pārredzamus datus un atvērtas piekļuves orākulus. DeFi ekosistēmas ietvaros DIA pārrauga decentralizēta DIA žetonu turētāju un viņu pārstāvju kopiena, un DIA pārvaldības marķieris darbojas kā stimuls galvenajiem tirgus dalībniekiem.. 

DIA ir paredzēts kļūt par kriptovalūtu un finanšu datu atvērtā koda Bloomberg aģentūru. DIA bija viens no gaidītākajiem DeFi projektiem, ko apstiprināja neticamais satraukums 3. augusta izsolē. Tagad DIA marķieris tiek tirgots par cenu, kas gandrīz 60 reizes pārsniedz sākotnējo. Projektu atbalsta tādi slaveni investori kā Outlier Ventures.

Orion protokols

Orion protokols (ORN) ienāca tirgū kā pirmais dinamiska monētu piegāde (DYCO) un kļuva par vienu no karstākajiem darījumiem 2020. gadā. Orion būvē B2B un B2C risinājumus, kuru pamatā ir visprogresīvākais likviditātes apkopotājs, kāds jebkad ir izstrādāts, izpilddirektora Alekseja Koloskova, pieredzējuša bloku ķēdes izstrādātāja un Waves decentralizētās apmaiņas radītāja, vadībā..

Orion ir partnerattiecības ar Elrond Network, Bitmax, MXC un Acheron. Kopš palaišanas Kucoin un Bitmax, gandrīz 33% ORN sākotnējā piedāvājuma ir iepriekš iesaistīti. Marķieris uzrādīja 70x pieaugumu savā maksimumā, tagad tas tirgo apmēram 40x. 

Savienojums

Savienojums bija viens no pirmajiem uzņēmumiem pašreizējā DeFi hype ciklā, kas izpelnījās lielu uzmanību, jo viņu vietējā COMP marķiera vērtība pieauga pirms korekcijas līdz pašreizējam līmenim. Savienojums ir naudas tirgus protokols, kas ļauj lietotājiem nopelnīt procentus vai aizņemties aktīvus pret ķīlu, viss Ethereum blokķēdē. 

Likviditātes pūla aizpildīšanas process savienojumā ir samērā vienkāršs, ļaujot visiem sākt nopelnīt saliktus procentus uzreiz ar likmēm, kas automātiski koriģējas, pamatojoties uz piedāvājumu un pieprasījumu. Compound bloķēto aktīvu skaits kopš 1. jūnija (vai pēc 2,5 mēnešiem) ir pieaudzis vairāk nekā 7 reizes, un šodien tas ir vienāds ar 760 miljoniem USD.

Uzziniet finanses

Viens no aizraujošākajiem projektiem, Uzziniet finanses, parādījās uz skatuves jūlijā, kad viņu dzimtā YFI žetons piedzīvoja reibinošu kāpumu, pateicoties ierobežotam piedāvājumam, kura pamatā bija ekskluzivitāte, kas sākotnēji rezervēta likviditātes nodrošinātājiem (lauksaimniekiem). Yearn darbojas kā decentralizēta ekosistēma agregatoriem, kuri izmanto kreditēšanas pakalpojumus, ļaujot dalībniekiem uzņemt marķierus, piemēram, USDC, DAI un USDT, lai ņemtu vērā Yearn izvēlē ienesīgākās kreditēšanas iespējas. 

Uzņēmumu vada attīstītājs Andrē Kronjē, kurš procesu uzsāka ar ideju demokratizēt DeFi. Netika veikta iepriekšēja ieguve, iepriekšēja pārdošana vai līdzekļu sadale starp komandas locekļiem, kas nozīmē, ka lielākā daļa YFI žetonu pieder kopienai. Kopš augusta sākuma YFI ir četrkāršojusies. Būs interesanti redzēt, kā marķieris rīkojas nākamajos mēnešos..  

dHedge

Darbina ar Synthetix, dHedge ir populārs tādu labāko investoru vidū kā Blocktower Capital un Three Arrows Capital, un ir izstrādājis jaunu decentralizētas aktīvu pārvaldības protokolu, kura mērķis ir demokratizēt tirdzniecību visiem. Uzņēmums nesen paziņoja, ka izies no slepenā režīma.. 

Izmantojot Synthetix nulles slīdēšanas tirdzniecības modeli un paplašinot atbalstīto aktīvu kopumu, dHedge rada jaunus veidus, kā piesaistīt atvasināto finanšu instrumentu likviditāti, ko nodrošina Synthetix protokols. Synthetix šobrīd ļauj lietotājiem kalt, uzglabāt un tirgot dažādus uz aktīviem balstītus atvasinājumus, tostarp kriptovalūtas, fiat valūtas un preces. Sekojiet oficiālajiem dHedge kanāliem, lai nepalaistu garām platformas palaišanu. 

Atcelt atsaukšanu

Atcelt atsaukšanu Ir viens no virzītājspēkiem pašreizējai bullish DeFi kampaņai. Darbojoties kā decentralizēta birža, Uniswap atšķiras no citām DEX biržām ar to, ka pasūtījumu grāmatu vietā izmanto stimulētus likviditātes portfeļus. Lietotāji, kuri izvēlas nodrošināt likviditāti, tiek apbalvoti procentos no komisijas maksas, kas samaksāta par katru darījumu, izmantojot Ethereum.

Pašlaik Uniswap ir vairāk nekā 170 miljoni ASV dolāru likviditātes rezervēs un simtiem jaunu sarakstu nedēļā. Iesācējiem lietotājiem ir mācīšanās līkne, lai izmantotu Uniswap, jo to darbina savienoti ārējie ERC-20 maki, ko izmanto aktīvu tirdzniecībai un likviditātes nodrošināšanai. Ir arī apsvērumi par slīdēšanu un nepastāvību, kas jāņem vērā pirms Uniswap lietošanas.. 

Līkņu finanses

Uzsākta 2020. gada sākumā, Līkne ļauj lietotājiem tirgoties ar zemu slīdamību saturošiem stabilizēniem un zemas maksas algoritmu, kas īpaši izstrādāts stabiliem aktīviem. Curve bija viens no pirmajiem ienesīgas lauksaimniecības atbalstītājiem, un šobrīd tas piedāvā 7 baseinus, kur lietotāji var likt stabilu naudu, lai nopelnītu tādas atlīdzības kā jaunas valūtas. Pašlaik Curve baseinos ir bloķēts vairāk nekā 1 miljards USD, salīdzinot ar 15 miljoniem USD no 2020. gada 1. jūnija.

Pateicoties vienkāršajam interfeisam, Curve ir viena no populārākajām DeFi platformām, un tā ir slavēta par lietotājam draudzīgajām funkcijām un caurspīdīgo dokumentāciju. Pēdējo mēnešu laikā uzņēmums aktīvi atbalsta citus DeFi projektus. Komanda nesen nolēma izdot savu marķieri, lai pārvaldītu platformu. Daudziem jau zināma burta ir CRV. Binance, OKEx un citas biržas nekavējoties uzskaitīja marķieri, un cena šobrīd sasniedza 50 USD ar aprēķinu 10 centu sākumā. 

Veidotājs DAO

Ar gandrīz 1,5 miljardu dolāru aktīviem, Veidotājs DAO, iespējams, ir visatpazīstamākais vārds šajā sarakstā, un tam ir labs iemesls. Decentralizētā kreditēšanas platforma atbalsta DAI, USD piesaistītu stablekoīnu un vienu no populārākajiem kriptovalūtu industrijas stablecoiniem. Maker DAO ļauj ikvienam atvērt glabātuvi, bloķēt kriptovalūtas nodrošinājumu un ģenerēt DAI pret šo nodrošinājumu. 

Pēc DeFi-Pulse, Veidotāju pārsvars pār citiem nozares projektiem ir 23,1% bloķēto aktīvu apjoma ziņā. 

Aleph.im

Aleph.im Ir viens no karstākajiem DeFi arēnas jaunpienācējiem pēdējo pāris mēnešu laikā. Aleph ir tērzēšanas protokols mašīnām, kurās blokķēde darbojas kā mezgli decentralizētai skaitļošanas jaudai un krātuvei. Paredzams, ka publiskais mākoņu tirgus 2020. gadā sasniegs aptuveni 374 miljardus USD un līdz 2022. gadam pārsniegs 520 miljardus USD. Amazon AWS šobrīd vada tirgu, taču pieprasījums pēc decentralizētiem risinājumiem nekad nav bijis lielāks. 

Par Aleph.im panākumiem liecina tas, ka viņu vietne šobrīd ir tiešsaistē. Aleph tiks iekļauts arī kā viens no partneriem ļoti reklamētajā Serum projektā, pasaulē pirmajā pilnībā decentralizētajā atvasināto instrumentu biržā (skatīt zemāk).

Serums

Pavisam nesen vadošā kriptogrāfisko atvasinājumu apmaiņa FTX kopā ar Solana komandu paziņoja par projektu Serums, pasaulē pirmā pilntiesīgā decentralizētā spot un atvasināto instrumentu birža, kas darbojas uz centralizētās limitu orderu ķēdes (CLOB) ķēdes Solana tīklā. Gaidāmais DEX centīsies gūt labumu tur, kur citi ir izgāzušies, nodrošinot uzticamu ķēdes tirdzniecību ar ātrumu un cenu, ko klienti prasa. Neskatoties uz uzbūvi uz Solana, tā būs saderīga ar Ethereum. Kā mēs zinām, lielākā daļa DeFi protokolu nonāk pie centralizēta orākula – bieži vien viskritiskākais brīdis, bet tas tā nav serumā.

Serums atšķiras no citiem, un tas ir tā stiprums. Tās programmatūra ļauj veikt ātrus DEX darījumus; tas atbalsta šķērsķēdes, stablecoins, iesaiņošanu BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH un ERC-20 žetoniem, pasūtījumu grāmatas un iespēju izveidot savus un jaunus finanšu produktus. Turklāt tas ir pilnībā decentralizēts. Nav orākulu ar centralizētiem cenu kanāliem; neviena tribunāla, uz kura godīgumu jūs paļautos. Serums ir tīrs DeFi. Atšķirībā no pašreizējiem DeFi produktiem, tas ir ātrs un lēts. Arhitektūra ir pielāgota, lai atbalstītu mezglu operatorus ar stimuliem piedalīties, izmantojot SRM inflāciju, tirdzniecības komisijas un deleģēšanas / nodošanas sistēmu ar nosaukumu “līderi”. 

SRM marķieris ir seruma ekosistēmas mugurkauls vietējā Solana infrastruktūrā (SPL marķieris) ar savstarpēju sarakstu kā ERC-20 standartu, marķieris tiks pilnībā integrēts serumā. 7. augustā IEO notika FTX un Bitmax biržās, un 11. augustā tika veikts saraksts ar daudzām lielākajām biržām, tostarp Binance. Šobrīd marķieris tiek tirgots 17 reizes dārgāk nekā izsoles sākumcena, un tā maksimumā sasniedza aptuveni x50.

Papildus minētajiem Solana un FTX, Seruma galvenie partneri ir tādi pazīstami kriptogrāfijas nozares uzņēmumi kā 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block un citi. Daudzi no viņiem ir arī seruma validatori. Saskaņā ar dibinātāju prognozēm, pilnīgai seruma apmaiņas uzsākšanai vajadzētu notikt dažu nedēļu laikā. 

  

Decentralizācija ir finanšu nākotne

Uz globālās veselības krīzes un ekonomiskās krīzes fona DeFi projektu popularitāte ir palielinājusies, kā rezultātā tirgū parādījās jauni institucionāli un individuāli spēlētāji. DeFi žetona vērtība YTD palielinājās par simtiem procentu. Iesācēju iespējas, izmantojot šo tehnoloģiju, ir bezgalīgas, un tas ļoti sola DeFi ekosistēmas dažādošanu un izaugsmi. Parādās jauni kardinālie DeFi produkti, kas būvēti ar mazākām izmaksām un ir gatavi doties uz masu tirgu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me