Aká bude budúcnosť pre bitcoiny a digitálne aktíva

„Tí, ktorí si nepamätajú minulosť, sú odsúdení žiť ju znova.“ 

                           George Santayana, Americký filozof a spisovateľ 

Môj známy z Petrohradu, Andrej, sa kedysi rozhodol zarobiť si peniaze na BTC. Bitcoin začal nakupovať už v roku 2013. Potom minca nestála viac ako 100 dolárov. Niekoľko rokov bol môj priateľ schopný kúpiť štyri BTC. Potom to pre Andrey bolo len hobby.

Keď sa bitcoin vyšplhal na hranicu 4 000 dolárov, kúpila si Andrey ďalších pár BTC. Na tomto sa nám opäť podarilo zarobiť, pretože bitcoiny naďalej rástli! Na pozadí takýchto úspechov sa už Andrej nemohol obmedzovať. Začal byť posadnutý nákupom prvej kryptomeny..

Môj priateľ sa rozhodol predať svoj petrohradský byt, aby nakúpil ešte viac bitcoinov a stal sa určite dolárovým milionárom. Andrey predal byt a začal si prenajímať dom.

A potom prišiel rok 2018 a začal sa prudký pokles kurzu BTC. Andrej musel predať mince so stratou, aby splatil nahromadené dlhy. Teraz má stále bitcoiny, ktoré však určite nepokryjú straty spojené s predaným bytom v Petrohrade..

Bohužiaľ, v tom čase bolo veľa príbehov, ako napríklad Andrej. Je dôležité, aby sme si ich pamätali, aby sa to v budúcnosti už nezopakovalo..

Akým problémom sa bude v článku venovať?

V tomto článku sa v krátkosti dotknem histórie bitcoinu. Poviem vám, ako začala prvá kryptomena v druhej polovici roku 2017 prudko rásť. Ako potom počas celého roku 2018 BTC klesal a v roku 2019 začal opäť stúpať. Pretože sa teraz točí okolo hranice 9 000 dolárov.

Poviem vám o súčasnej situácii a problémoch baníkov. O tom, aké zákony o kryptomene budú prijaté v Rusku a vo svete. Budem analyzovať, prečo bitcoin v roku 2019 rástol a či dôjde k novému vzletu. Ako sa bitcoin vracia k svojej bývalej sile. Na záver vám prezradím, čo spôsobilo súčasné správanie BTC, rastovú chorobu alebo špekulácie veľkých hráčov.

Obsah článku

 1. Niekoľko slov o minulosti kryptomien
 2. Obchodná vojna ako hnacia sila rastu bitcoinov
 3. Čo je v Rusku?
 4. Ruské kryptomeny
 5. Čo sa chystá pre kryptomeny
 6. Digitálna mena sa stáva samozrejmosťou
 7. Vyhliadky kryptomien v Rusku
 8. Oplatí sa ísť do kryptomien hlavou
 9. Záver

Niekoľko slov o minulosti kryptomien

Po prudkom krátkom raste v druhej polovici roku 2017 začali bitcoiny klesať. V druhej polovici roku 2018 boli majitelia BTC v poriadnej panike. Toto nie je vtip – ľudia stratili 70% svojich úspor (vlastne ešte viac)! Trpeli nielen majitelia kryptomeny. Nerentabilnou sa stala aj ťažba.

Bitcoinová ťažba pomocou ASIC

V priemere bol baník, ktorý v roku 2017 zarobil 1 000 dolárov mesačne, schopný na konci roka 2018 vygenerovať iba 200 dolárov, alebo dokonca menej! Nebolo možné poraziť ani náklady na elektrinu.

V dôsledku pádu roku 2018 zostalo podľa niektorých odhadov takmer 95% investorov do digitálnych mien v mínuse. S najväčšou pravdepodobnosťou si fondy nechávali iba hedžové fondy, ktoré sú zvyknuté hrať dlho a najzúfalejší držitelia, ktorí začali bitok kupovať na úsvite boomu kryptomeny..

Od druhého štvrťroka 2019 sa však situácia zmenila, dopyt po ťažobných zariadeniach – ASIC – šiel opäť do kopca a objavil sa dokonca ich nedostatok. Iba za tri mesiace, počnúc júnom, k tomu došlo pripojilo 600 000 nových baníkov. 

Mnohí opäť verili v najlepšie, objavujú sa dobré správy, miera rastie. Spravodajské pozadie sa veľmi zmenilo a ľudia začali diskutovať o takých rozsiahlych projektoch, ako je spustenie futures na dodanie kryptomeny na platforme Bakkt, vytvorenie Váh z Facebooku a Gram z Telegramu, spustenie čínskeho „digitálneho juanu“. „.

Všetko sa však ukázalo nie také ľahké, ako sme chceli.

Obchodná vojna ako hnacia sila rastu bitcoinov

Aktuálny dôvod nárastu ceny bitcoinu súvisí s Čínou a USA. Ak bude obchodná vojna pokračovať, potom cena bitcoinu porastie. V tom samozrejme analytik a riaditeľ webových stránok súkromných investorov ADVFN.com Clem Chambers.

Obchodná vojna medzi USA a Čínou podkopáva dôveru investorov v tradičné finančné nástroje. Akcie, doláre, eurá, juan – to všetko vyzerá na pozadí amerických sankcií proti Číne a komplikácií medzi USA a Európou akosi nespoľahlivo. .

Na tomto pozadí sú digitálne meny samozrejme vnímané v novom svetle. Možno ich dokonca nazvať „bezpečným útočiskom“ pre kapitál. Samozrejme, bitcoin je stále vysoko rizikové aktívum. Ale kde je teraz pokoj?

Kurz čínskeho jüanu k americkému doláru

V grafe vyššie môžete vidieť, že od roku 2018 bolo čerpanie jüanu voči doláru asi 14%! Preto sa pre Číňanov stal bitcoin na pozadí takéhoto poklesu skutočným obranným aktívom..

Američania naopak mohli vstupovať do akcií svojich spoločností, do dolára a ďalších overených aktív. Nie nadarmo sa teda Číne hovorí, že sú motormi pokroku v kryptomene..

Clem ChambersClem Chambers

Clem Chambers, analytik trhu s kryptomenami a generálny riaditeľ ADVFN, s týmto názorom súhlasí. Podobnú pozíciu spomenul v predpoveď Bitcoin, vyrobený spoločnosťou Forbes. Na rovnakom mieste potvrdil, že jeho cieľová referenčná hodnota pre bitcoin je okolo 50 000 USD..

Čo je v Rusku?

A v Rusku sa neponáhľajú s prijatím právnych predpisov v oblasti digitálnych mien. V roku 2017 začala vláda na pozadí bezprecedentného rastu kryptotrhu zúrivo vytvárať nové účty. V súčasnosti je zakázané používať kryptomeny na vyrovnanie v krajine. O kúpe kávy za bitcoiny teda môžete len snívať..

V lete niektorí poslanci Štátnej dumy sľúbili, že parlament zváži na jeseň tohto roku zákony o kryptomene, ale veci stále zostávajú..

Anatolij Aksakov

A nedávno poslanec Anatolij Aksakov uviedol, že Štátna duma nestihne prijať zákon o digitálnych finančných aktívach skôr ako 1. novembra. Zároveň prisľúbil, že sa dá nájsť kompromis v otázke regulácie kryptomeny..

Ruské úrady vo všeobecnosti zle chápu, čo sú kryptomeny, a nie sú pripravené sa s ich legalizáciou náhliť. Podľa všetkého sa úrady ešte ani nerozhodli, či sa vôbec oplatí akceptovať digitálne meny, alebo je lepšie ich jednoducho zakázať, ako to robili v Číne. Napríklad ruská centrálna banka pred rokom považovala kryptomeny za škodlivý jav a teraz naopak vyjadruje svoju lojalitu.

Elvíra NabiullinováElvíra Nabiullinová

Šéf banky Elvira Nabiullina je teraz zdôvodnenie že krajina si môže vytvoriť svoju vlastnú národnú digitálnu menu. Má byť naviazaný na zlato alebo rubeľ. Avšak zatiaľ čo šéf centrálnej banky vidí v digitálnom rubeľi „veľa rizík a málo výhod“.

Ruské kryptomeny

Digitálny rubeľDigitálny rubeľ

Za zmienku stojí, aké zákony bude mať kryptomenová komunita v Rusku v budúcnosti. Tento rok sa Štátna duma rozhodla začať legalizovať digitálne meny. Do občianskeho zákonníka bol zavedený pojem „digitálny zákon“. Je to zakotvené v zákone Č. 34-FZ. To znamená, že vznik kryptomien z tieňa už začal. Zákon vstúpi do platnosti v decembri. Definuje tiež dôležité pojmy ako inteligentné zmluvy a blockchain..

Ako som už uviedol vyššie, v tomto roku plánujú poslanci v prvom čítaní zvážiť aj niekoľko ďalších krypto-zákonov. Budú stanovené pravidlá pre obeh kryptomien, investícií a ICO. Hlavné inovácie:

 • účet Č. 419059-7, ktorá popisuje digitálne finančné aktíva, nákup a predaj kryptomien,
 • účet zo dňa 11.07.2019, zavedenie experimentálnych právnych režimov pre digitálne inovácie.

Všetky tieto zákony umožnia ruskej sfére kryptomien slobodnejšie sa rozvíjať a dokonca prispejú k zavedeniu inovatívnych finančných technológií do ruskej ekonomiky..

Čo čaká kryptomeny v blízkej budúcnosti?

Odborníci predpovedajú pokles bitcoinu aj jeho rast.

Trofim EremenkoTrofim Eremenko

Napríklad Trofim Eremenko, riadiaci partner spoločnosti VINT Consult, člen predstavenstva asociácie „Podpora a rozvoj technológií kryptomeny a blockchainu“, považuje, že do konca roka budú bitcoiny spolu s altcoinmi vykazovať pozitívnu dynamiku. Môže narásť na 15 000 dolárov.

Omkar GodbowlOmkar Godbowl

Na druhej strane analytik CoinDesk Markets Omkar Godbowl považuje, že trh teraz vykazuje známky medvedieho obratu. Prvýkrát od februára 2019 sa teda pozoruje indikátor MACD fixovaný na týždennom grafe pod nulou. To podľa experta znamená, že bitcoin môže klesnúť pod psychologickú hranicu 9-tisíc dolárov..

Stojí za zmienku, že začiatkom novembra 2019 Čína zrušila zákaz ťažby ako podniku. Bude to mať priaznivý vplyv aj na priestor kryptomeny. Agentúra pre ekonomické plánovanie v rámci Čínskej štátnej rady pre rozvoj a reformy (NDRC) predstavila konečnú verziu katalóg „Usmernenia pre reštrukturalizáciu priemyslu“. Podľa dokumentu, ktorý vstúpi do platnosti 1. januára 2020, ČĽR odmieta stíhať baníkov a bojovať proti kryptoťažbe..

Digitálna mena sa stáva samozrejmosťou

V Rusku sa prijímajú nové zákony, ktoré by mali kryptomenu dostať zo šedej zóny. V iných rozvinutých krajinách sa digitálne meny spravidla stávajú súčasťou každodenného života. Mnoho ľudí v USA a EÚ už pohodlne platí bitcoinmi v kaviarňach, múzeách a hoteloch. Bežní Američania majú peňaženky na zaplatenie účtov. Rednecks kupujú pre svoje vnúčatá na narodeniny ethereum a bitcoin. Aj seniori začínajú investovať svoje úspory do odvetvia kryptomien.

Ľudia si práve zvykli na novú digitálnu realitu. Z ich strany sa vlády snažia získať kontrolu nad kryptomenami. Nie je potrebné to zakazovať, stačí vytvoriť jasný právny rámec a hlasovo jasné pravidlá hry v priemysle a začne to byť užitočné.

Touto cestou sa bude uberať väčšina štátu. Odborníci si v tom veria.

Digitálne meny sa vo všeobecnosti stávajú dôležitým fenoménom zvonku ekonomického rozvoja. Je pravda, že stále nie je jasné, aký je potenciál digitálnych mien. Je zrejmé, že situácia s Váhami, Gramom a „digitálnym juanom“ sa stala precedensom. A ako sa príbeh vyrieši pri každom z týchto projektov, ukáže nám najbližšie vyhliadky..

Oplatí sa ísť do kryptomien hlavou

Investovanie do kryptomienInvestovanie do kryptomien

Teraz sa mnohí snažia pochopiť, či sa bitcoin skutočne stal sľubným majetkom? Stojí za to čakať na ďalší pokles, aký sa stal v roku 2018?

Tom LeeTom Lee

Analytik Fundstrat Tom Lee predtým predpovedal rast ceny BTC v roku 2020 na 91 000 dolárov. Za posledných deväť rokov vykonal veľa analytických prác a zameral sa na graf kryptomeny. Nedávno uviedol o výskyte „pozitívnych signálov“:

„Za posledných pár dní vyšlo veľa pozitívnych signálov:

– Čínska priateľská politika voči blockchainu.

– Nové maximum indexu S.&P 500.

– Obnovuje sa index mizérie bitcoinov.

Čas pre aktíva Risk-off (zlato, americké štátne dlhopisy – pozn. Autora) uplynul a býčí trh bol obnovený. ““.

John McAfeeJohn McAfee

John McAfee samozrejme, že do konca roku 2020 cena bitcoinu stúpne na 1 milión dolárov. Naliehal na to, aby nedával pozor na týždenné výkyvy kurzu prvej kryptomeny.

Expert a obchodník s kryptomenami Roger Quantrillo považuje, že do konca tohto roka bude bitcoin stáť viac ako 17-tisíc dolárov.

Záver

Kúpiť kryptomenu alebo nie? Konečné rozhodnutie urobíte iba vy.

Môžete sa spoľahnúť na názor odborníkov, obchodníkov a analytikov, ale ak sa niečo pokazí, všetky riziká budú na vašej strane a smutný príbeh s Andrey je toho dobrým príkladom..

Blockchain je samozrejme veľmi sľubná technológia, ktorá sa stane dôležitou súčasťou spoločnosti. Vďaka popularizácii a rozvoju blockchainu bude mať takmer každý človek na planéte predstavu o trhu s kryptomenami. Všetci odborníci sa jednomyseľne zhodujú na tomto názore..

Všeobecne sú John McCaffy, Roger Quantrillo, Tom Lee, Clem Chambers a mnoho ďalších odborníkov presvedčení, že bitcoin v budúcom roku porastie. To nepriamo potvrdzujú procesy regulácie trhu s kryptomenami po celom svete a veľký záujem veľkých spoločností o túto technológiu, nehovoriac o projektoch ako Libra a Gram..

Všetko nové spôsobuje odmietnutie a odpor. Toto je normálna reakcia spoločnosti, ktorá je pre nás inherentná samotnou prírodou. Technológie blockchain a kryptomena sú úplne nové fenomény, ktorých masová distribúcia a prijatie ešte nemusí byť.

Preto odpoveď na otázku, či existujú vyhliadky na bitcoin a ďalšie aktíva kryptomeny: Odpoveď je bezpodmienečná – Áno!

Stane sa kryptomena obchádzkou? Odpoveď je tiež áno!

Mám ísť bezhlavo do kryptomien? Príklad Andrey hovorí – Nie!

Nezabudnite na riziká a s kryptomenou zaobchádzajte ako s dlhodobou investíciou. Každý odborník tieto slová potvrdí..

“V živote vždy niečo získate a niečo stratíte.” Buďte šťastní a veselí, keď vyhráte. Neľutujte prehru a neľutujte to. Nikdy sa nepozerajte späť – stále nemôžete zmeniť minulosť. Ale snažím sa poučiť z jeho chýb “.

                                                                             Richard Branson, zakladateľ skupiny Virgin Group.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map